Vrácení výzkumných bodů z VB od neaktivních hráčů.

Dan 77

Veterán
Ono když si tam vložíš dost bodů, tak máš místo jisté, aniž bys to musel hlídat. Pokud by snad někdo nechápal, že má házet jen na jistotu nebo vůbec, jinak ho bude moct kdokoli přeskočit, tak to by nemělo ani cenu, aby něco navrhoval.
Ale tvůj příklad má něco s návrhem něco společného, a sice to, že obojí je marná investice (prodělek), kterým by taky měl zůstat bez vracení bodů, protože je to riziko - ale tady mu, na rozdíl od předchozího odstavce, nejde účinně předejít.
Ale nic z toho pořád nebrání tomu body vracet po zrušení účtu majitele VB (neaktivita, smazání přes nastavení, trvalý ban).
Vždycky má možnost tu budovu doházet.
No právě že vždycky ne... :D Lze předvídat náhlé zrušení účtu nebo ban? Lze někomu takovému doházet úroveň včas?
 

dudasek

Znalec
možná kdyby poslali zprávu:"Hráč Kudrnáč dal mazat účet: máš 23.59:59 na dokončení Diovy sochy,nebo bude tvá investice zmařena=body propadnou"
 

DeletedUser15076

Host
Super je ze dane tema vraceni bodu hrace zajima..ze o tom diskutujete..verim tomu ze kazdy hrac kt. ma hozenych vic bodu uvita kdyz o ne neprijde..argumentace typu ,,ja mam denni vyber 700fb at ty body klidne propadnou,, jsou smesne. Spis mi prijde ze nekomu vadi ne to jaky navrh se podal ale to kdo ho podal
 

DeletedUser15076

Host
proč? si to musíš pohlídat... a otevírat velký levely jen když ti to někdo hned nahodí na 1,9 ;)
Ja ale nepisu o sobe..ja si to hlidam ale uz se mi stalo ze jsem hazela k hracum kt. zrovna otevreli a cekali na domluvene nahozy z cechu..jasne jsem se tam vetrela jako 80% hracu co maji arc na 80..ale zase kdyz mi slusne hraci napisou o dohozeni tak dohodim..nemam s tim problem...a priste uz nehazim..
 

Mrtvejmagor

Veterán
zrovna otevreli a cekali na domluvene nahozy z cechu
tak jeslti to máš v cechu tak tam musí být nějaká pravidla. Já mám v cechu že na 1,9 vlákno se nejprve musí jakou pozici nahazují a pak ji teprve nahodit aby se nedošlo ke střetu
+ moje tabulka seznam VB které pomáhám stavět :D :D tyhle body už tam mám tak 1-2 roky :D
upload_2019-7-16_16-51-31.png
 
Naposledy upraveno:

Mrtvejmagor

Veterán
Jo já je točím takže mi tam moc dlouho nejsou, teď nedávno jsem tam měl asi 400fb měsíc pak jsem tu vb zavřel, prodělal jsem asi 30fb... ;) Hráč uzavíral ostatní ale tuhle ne, jinak tisícovky nahrazuje jen cechovně, teda moc nenahazuju, nemám na to body a ani arc :p
 

dudasek

Znalec
mám slabý 7-mi stránkový seznam..většina jen 1fp-pár staveb 170+ a max.2k,kdy jsem nahodil minimum a budu tam ještě dokládat...jedu skupinové náhozy za 1,9 a tak mi body nikde dlouho neleží..dnes jsem viděl na konci seznamu investici 3fp starou tam 2 roky-tak jsem tam přiložil a snad už brzy zmizí..

edit-ať tu moc nepíšu...většina 1-3k náhozů se mi zavírá ještě ten den-obvykle se vlečou jen výměny+ kolečka v cechu,kam hážu přebytky..sousedy zvedam jen když se nudím..
 
Naposledy upraveno:
Ne, že by takové vrácené body nepotěšily, ale PROTI.
Kamarádovi z cechu jsem dal do jedné VB několikanásobek svého denního příjmu, ale on teď hraje málo a soustředí se na jiné budovy. To už bych ty body dostal zpátky :)
Jediná věc, která by se měla v tomto změnit je možnost mazání těchto nezdařených investic ze seznamu.
 

DeletedUser12887

Host
Já bych byl PRO ve chvíli, kdy dojde k automatickemu smazání účtu ve chvíli, kdy je hráč neaktivní po dobu jednoho roku, to už se pak dá hodnotit jako neaktivní účet a nejde přímo o zneužití.
 

DeletedUser15076

Host
Ne, že by takové vrácené body nepotěšily, ale PROTI.
Kamarádovi z cechu jsem dal do jedné VB několikanásobek svého denního příjmu, ale on teď hraje málo a soustředí se na jiné budovy. To už bych ty body dostal zpátky :)
Jediná věc, která by se měla v tomto změnit je možnost mazání těchto nezdařených investic ze seznamu.
To bych tech nezdarilych stojicich investic mela zpatky v cukuletu kdybych potrebovala na jinou vb..dobrej napad, ale kdyz neprojde vraceni bodu od neaktivniho hrace po roce tak tohle uz vubec ..
 
Jinak ohledne toho napadu,jak se utoci na vyžírky.Od čeho je pak ARC?takze zase tu mame to,ze lidi se muzou proti vyzirkam branit,tak aby neotevirali lvly VB dopredu.Takze bych to videl proste na to,ze by se ty body proste vratili za 6 mesicu,nebo 1 rok,poripade po smazani uctu
Já jsem si nevšiml, že by tu někdo na někoho útočil teda ;)
Do téhle situace, že ti někde visí body a šíleně proděláš, se nemůžeš nikdy dostat, pokud budeš nahazovat jen investice na jistotu..např. někdo v cechu napíše, že chce 5 míst v dané stavbě. Pokud se rozhodneš nahazovat i investice, které nejsou jisté ( například objevíš hráče, kde můžeš vydělat stovky bodů, za to, že mu vlezeš do stavby), tak musíš za tohle nést riziko, že ti to nevyjde. Není podstatné, jestli ten hráč přestane hrát, nebo je jen málo aktivní a chodí sem jednou za 2 měsíce..nebo jen přestane na čas stavět, nebo se mu prostě nelíbí, žes mu vlezl do stavby. To jsou detaily. Podstatné je to, že ses rozhodl u něj investovat..Takže je to tvoje riziko podnikání a musíš to dělat s vědomím, že ti to nemusí vyjít. Pokud by existovala pojistka, že se ti všechno vrátí, když ti tvůj záměr neklapne, je to špatně.
A mluvilo se tu o tom, jaký je trest, že ti tam ty body budou půl roku ležet. To je trest tak maximálně pro začínajícího hráče..v žádném případě to není ani nejmenší trest pro někoho, kdo má v invu statisíce bodů..tomu je takový "trest" tak akorát pro srandu.
Takže v žádném případě nic nikomu nevracet ;)
 
Já jsem si nevšiml, že by tu někdo na někoho útočil teda ;)
Do téhle situace, že ti někde visí body a šíleně proděláš, se nemůžeš nikdy dostat, pokud budeš nahazovat jen investice na jistotu..

Uvědomte si, že ne každý hráč má arc na vysokém levelu a příjem ve stokách FB denně.
Spousta hráčů má příjem třeba 50 FB a na velké náhozy musí dlouho střádat, a raději jedou kolečka nebo výměny s někým. A jeden level VB trvá obvykle v řádech dnů, i přes týden.
A pokud někomu takhle nastrká 300 FB do jeho VB a pak přijde starý mazák a jedním vrzem jej přeskočí, je to k vzteku
A pokud nahazovaný hráč přestane hrát, je to k vzteku taky.
 

dudasek

Znalec
strkat někam,kde se nedomluvíš na náhozu je riziko...i já riskoval a občas tratil.
co je myslím největší problém je absence informace,že ne vždy se vyplácí otevírat levly dopředu.

pokud hráč VB neodpojí od radnice dá se doklepnout-se ziskem/ztrátou...při mazání je člověk bezradnej měl by mít čas nějak reagovat nějaká zpráva o mazání hráče(ˇkdyž mi tam visí body) by mě neurazila...zvážil bych +/- a buďto přihodil,nebo to nechal plavat.
 

Svatej

Legenda
Uvědomte si, že ne každý hráč má arc na vysokém levelu a příjem ve stokách FB denně.
Spousta hráčů má příjem třeba 50 FB a na velké náhozy musí dlouho střádat, a raději jedou kolečka nebo výměny s někým. A jeden level VB trvá obvykle v řádech dnů, i přes týden.
A pokud někomu takhle nastrká 300 FB do jeho VB a pak přijde starý mazák a jedním vrzem jej přeskočí, je to k vzteku
A pokud nahazovaný hráč přestane hrát, je to k vzteku taky.
Éééé, co na to říci. Snad jenom. "No a co?" Případně ještě "Dobře jim tak" ;)
 

Dědeq

Znalec
Uvědomte si, že ne každý hráč má arc na vysokém levelu a příjem ve stokách FB denně.
Spousta hráčů má příjem třeba 50 FB a na velké náhozy musí dlouho střádat, a raději jedou kolečka nebo výměny s někým. A jeden level VB trvá obvykle v řádech dnů, i přes týden.
A pokud někomu takhle nastrká 300 FB do jeho VB a pak přijde starý mazák a jedním vrzem jej přeskočí, je to k vzteku
A pokud nahazovaný hráč přestane hrát, je to k vzteku taky.
Souhlas s LfD. Začínající hráč by si měl ze zkušenosti velice rychle osvojit metodu nahazování pouze na jistotu. A kdo naháže víc, protože to je kolečko nebo jiná výměna, tak má smolíka, protože výměnou dostane vždy 100 % zpět a případné odměny jsou jenom (kýžený) bonus navíc.

Začátečnické nahazování na jistotu mimochodem znamená "vyžírat" někomu budovy. U souseda najdu Babylon, kde za 3 své body získám 5 bodů, hned tam vlítnu, čímž mu hodím za 0,6, ó hanba, měl jsem mu přeci dát 1,9 čili 10 bodů, protože kdo dneska nehodí 1,9, tak druhého hanebně okradl. Když budu opravdu dobrák, místo 3 na jistotu hodím 5, ale podle té úchylné matematiky lásky, nebo jak tyhle názory nazvat, jsem ho stejně "okradl" o 5 bodů, které by mu mohl dát někdo jiný. Dělá to někdo jinak?

Prostě nesmysl, body jsou v téhle hře měna, tahle hra navíc je, jak tu bylo víckrát zmíněno, k hráčům velmi mírná, a je krajně nežádoucí zavádět tu shora nějaké sociální regulace. Tohle není reálný svět, kde vás někdo obere o peníze na chleba pro děti nebo o úspory na stáří; lupiči se tu nezavírají, ale nabízejí se jim rabovací budovy, aby je to víc bavilo; každý se může chovat jak chce, pokud jeho chování nepřesahuje do reálného světa - nezapomeňte na to myslet, když se vám řinou slzy z očí kvůli prodělaným 20 fb nebo ukradené desítce porcelánu nebo mědi nebo vybrané farmě.

Vložil jsem blbě někam prachy, přišel jsem o ně, nazdar. Nechal jsem si nadupanou peněženku položenou na chodníku před barákem, protože jsem slíbil kámošovi, že mu dám stovku, až půjde kolem, tak nemám brečet, že už jsem ji tam večer už nenašel. Nebo aspoň ne v reálném světě. Takže někam dám body a můžu o ně přijít, někdo mně vybere nehlídaný barák... buďto jsem schopen to z něj pronto vyrazit, což se občas povede (ať už to někdo dělá násilím, argumentací nebo žebrotou), nebo nejsem. A co jako?
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
I v reálném světě se investice buď může vrátit, nebo taky nemusí, lze vydělat i prodělat. Každopádně když se hráči ruší účet, nějaká příležitost k zabránění ztráty bodů by být mohla.
 
Nahoru