Zmírnění stagnace velkolepých budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Problém:
Při nicnedělání nebo zaměřování se na výzkum by se teď snad málokdo někdy dočkal vylepšení své velkolepky, na vyšších levelech se to ještě zpomaluje. Kdo tomu chce aspoň trochu pomoct, aby úrovně rostly aspoň pomalu, protože samo to nepůjde a nedočká se, musí dělat přestávky ve výzkumu a vyměňovat s někým body do velkolepek nebo za body do své velkolepky nabízet třeba zboží. Velkolepky většinou stagnují v růstu, protože už je má hodně hráčů a ne tolik hráčů je ještě chce. Když byly ve hře ještě nově zavedeny (souběžně s koloniální dobou), všichni je teprve chtěli (resp. jejich plánky za odměnu při pomoci s výstavbou), a to bylo, jak rychle úrovně rostly. Holt ti, kteří je začali stavět mezi prvními, mají zjevnou výhodu před opožděnými nebo nově registrovanými hráči.

Co je špatně a co by se mělo změnit:
Plánky se dají získat kromě pomoci se stavbou ještě motivací/zušlechtěním/rabováním, což je možná právě ta chyba. Stagnace v růstu velkolepek by nepřišla zdaleka tak rychle, kdyby získání plánků k nějaké velkolepce bylo možné jedině pozastavením se ve výzkumu a přispíváním na cizí velkolepku. Takže získání plánků na vlastní stavbu by bylo podmíněno tím, že musíš pomoct někomu dalšímu s vylepšením na další úroveň. To by měla být velmi účinná změna, jen s tím, co se už stalo, nic neuděláme.

Jak to změnit
:
Proto navrhuju zrušení nebo výrazné omezení těchto možností k získání plánků: motivace, zušlechtění a rabování. Ale aby se kvůli tomu nezpomalilo shromažďování kolekce plánků, odměna za pomoc se stavbou by se výrazně zvýšila. Sice by se pak dalo říct, že tím se efekt tohoto návrhu na zpomalení stagnace velkolepek zase sníží, ale důležité je, že získání vlastní velkolepky je podmíněno vylepšením cizí velkolepky. A taky by to podpořilo vzájemnou výměnu výzkumných bodů mezi hráči do velkolepek, protože oba by chtěli novou kolekci plánků pro zvýšení úrovně velkolepky nad lvl 10, tzn. přispívat výzkumnými body na cizí stavbu, a oba chtějí zvednout úrovně své velkolepky nad lvl 10, které jsou nákladné na výzkumné body.

Vyřešení paradoxu:
Samozřejmě se tím otevřel paradox, že ti, kteří jako první postavili nějakou velkolepku nebo kteří jako první ještě postaví velkolepky z budoucí éry, ještě neměli/nebudou mít kam dávat své výzkumné body a jakou cizí velkolepku vylepšovat, aby ji mohli jako první postavit, protože jsou první a před nimi ještě nikdo nebyl. Takže by se možnost získat plánky motivací, zušlechtěním a rabováním měla nahradit nějakou jinou (víc plánků z úkolů, eventů apod.) nebo omezenou a dočasnou nabídkou plánků za motivace, zušlechtění a rabování po zavedení nové epochy s těmito velkolepkami. Tím bude zajištěno, že bude umožněn prvotní impulz ke stavbě velkolepek prvními hráči, pak už to půjde kaskádovitě, protože další o ně budou mít taky zájem, takže budou muset pomáhat s vylepšením přecházejících cizích velkolepek.
 

Kayro

Znalec
Chtel jsem se rozepsat ale nakonec napisu jen ze mi to prijde nedomyslene,zbytecne omezujici,nic neresici a v poslednim bode prekombinovane.Nic ve zlem ale vazne si myslim ze by to nicemu nepomohlo.
 

DeletedUser7347

Host
Mě to zas přijde jako dobrý nápad ba právě i dobře promyšlený a mohlo by to i fungovat. Za mne tedy ano
 

DeletedUser

Host
zkus se na to podívat z jiného úhlu pohledu. možná už zapomínáš, jak jsi začínal...
takže nový uživatel např. v době železné bude dávat body (max. 24/den) někomu do velkolepé budovy a naháže tam třeba 50 fb. dotyčný vlastník velkolepé budovy osloví cech nebo kamarády, že tam někdo dává fb. ti ho přehodí, on nebude mít plánek ani fb zpět (myslím, že se to stalo každému a ne jednou). nový uživatel nebude postupovat (chce přece získat plánek) a nebude mít nic. pracně se mu třeba plánky podaří získat a odměnou mu budiž minimálně 5-násobná výměna plánků. myslíš, že ho to bude bavit?
a k eventům - to by musely být zaměřeny snad jen na plánky (aby je dostal), diamanty (aby si mohl je mohl koupit) a fb (aby je mohl vložit). nebo si myslíš, že zlata, kladívka, kulturní budovy, nezávislé jednotky.... budou tou pravou odměnou?
spíš by se měli autoři zamyslet nad stropem velkolepých budov. to by mohla být cesta.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12994

Host
z tech motivaci/zuslechtovani zase tolik planku neni.. denne mackam na tlacitko pomoc vsem co muzu, tzn okolo 150x pomoc denne a z toho mam 0-4 planky denne do ruznych VB, protoze kazdy je v jine dobe.. takze zase tak velky cislo to neni, protoze planky ziskavam velice chaoticky z motivaci.. cilene jen prispivanim.

no a na druhou stranu, jak chces ziskat planek na zbrusu novou VB, kdyz by se planky dali ziskat jen vkladanim FB do VB a nikdo by ji jeste nemel?
 

DeletedUser3139

Host
No, nevím. Já bych do tohoto systému asi moc nešťoural. A už určitě ne ve stylu co navrhuje Dan. O stagnaci výstavby VS jsem tu psal krátce po jejich zavedení, že se vlastně jedná tak trochu o systém letadla. To že padne pár plánků za zušlechtění či motivace asi stačí, za rabování bych řekl jich padá ještě méně a tudíž hlavní zdroj je za pomoc kolegovi. A tam navíc získáváte sice náhodný, ale přece jen pouze z podporované budovy. Ještě z úkolů ve městě, ale to je zanedbatelné.
Ale pokud to vezmu z druhé strany, tak VS nejsou stavby, aby je každý kdo je chce, postavil do zítra. To bylo řečeno hned na začátku, když se zaváděly. VS jsem začal stavět hned od začátku a do dneška se mi nestalo, že bych chtěl stavět nějakou VS a došly mi plánky (samozřejmě částečný problém je nasbírat první sadu). Ale než se VS vyšplhá na lvl 10, tak mám bez problémů nasbíráno dál, na vyšší lvl. U všech VS, co mám postaveny, tak mám tuším od 3 - 11 lvl ,,v zásobě".
A to buďme rádi, že v INNO už cca 3 roky podřimují a jsou tu dlouhé pauzy (pro služebně starší hráče) a ti mají výzkum na konci a tak se snaží vylepšovat svoje VS. Samozřejmě, že to dělají přes kolegu, protože sám sobě se to nevyplatí. Ale jsou i jiné způsoby, jak popohnat výstavbu VS.
 

Dan 77

Veterán
Kayro:
Co tím myslíš konkrétně? Pokud máš připomínky, naopak by ses měl vyjádřit, aby se můj návrh buď zcela zavrhl, nebo aby se vylepšil.

StoneCZE:
Souhlasím. A vyřešení paradoxu, že je nutný prvotní impulz u velkolepek, které teprve budou nově zavedeny, jsem popsal v úvodním příspěvku.

JiPi:
Souhlasím. Znám taky další způsoby, jak popohnat vylepšování velkolepek, ale to neřeší problém se stagnací. A nějak mi unikl důvod tvého nesouhlasu s návrhem.

jilon:
Nezapomínám, začínal jsem, když ještě velkolepky ve hře vůbec nebyly a když poslední epochou ve hře byl pozdní středověk. Doba železná je docela brzká fáze na stavění velkolepky, ale budiž, třeba se mu bude hodit Diovka a Maják (druhé 2 velkolepky rychle zastarají).
Praxe, že vlastník velkolepky osloví cech, aby odměna plánků apod. zůstala pro členy cechu, mi není neznámá, ale nepraktikuju to tak (ať má plánky kdokoli, kdo má zájem a zajistí si odměňovanou pozici), proto mě ani nenapadlo uvažovat tímto směrem jako ty. Ale tento problém je už nyní, takže pokud hypotetický hráč nechce být "přehozen", stačí si vybrat někoho, kdo je z jeho cechu (teď už jsou velkolepky hodně rozšířené, do minulosti se nedá vrátit, teprve velkolepky z Budoucnosti by nebyly rozšířeny ještě tak rychle), nebo pokud se nejedná o jeho první velkolepku, může s někým vzájemně měnit výzkumné body, čímž se taky předejde tebou popsanému scénáři. Menší počet plánků z důvodu omezení možností jejich získání z motivací a zušlechťování jsem navrhoval nahradit většími odměnami za pomoc se stavbou - případně by se mohl zvýšit počet výherních pozic (teď odměnu dostane prvních 5, tak co to zvýšit třeba na 10+) - a taky jsem navrhoval více plánků za jednorázové možnosti (i normální příběhové úkoly, úkoly v eventech, speciální nabídky).

________

Pokud někdo máte připomínky, návrhy na vylepšení nebo lepší nápad na zmírnění stagnace VS, který bude úplně odlišný, klidně sem s tím. Návrh jsem nepsal kvůli tomu, aby se za každou cenu zavedl, ale protože si myslím, že vzrůstající stagnace by se měla řešit tak, aby došlo k větší rovnováze.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Podle mě když za M/Z nebudou žádné plánky tak už tak zoufalé (skoro nikdo to pravidelně nedělá ani s pomocí tlačítka pomoc) M/Z bude ještě horší. Hlavně v sousedství to půjde skoro k nule odměna 20 zlaťáků je s postupem víc a víc k smíchu.
Představa že když plánky budou jen z VB tak se všichni vrhnou do stavění cizích VB je dost naivní. Proč rvát FP někomu koho neznám když se lze dohodnout v cechu či s přáteli?
 

Dan 77

Veterán
Když klikám tlačítko Pomoc (ideálně z radnice, je to rychlejší než čekat na načtení každého kliknutí a pak nové pětice), nedělám to pro zlaťáky (jsou mi šumák, stejně je nemám jak utratit), ani pro plánky - a když padne plánek, je to jenom dobře, ale to není má hlavní motivace ke klikání pomoci. Prostě oplácím ostatním, jako jiní klikají zase mě, a motivace/zušlechtění se hodí i pro mé město. A i tak uznávám, že motivace ke klikání pomoci je nevalná, ale nekoukám na to přes prospěch z pohledu plánků, buď padnou, nebo ne. A sousedům pomoc skoro neklikám.
Naivní? A jak myslíš, že to bylo, když byly velkolepky do hry přidány těsně po koloniální době jako novinka? Dohodnout se na vzájemné výměně můžu i tak, zvlášť u hráčů na konci výzkumu, u nich se jedná o nutnost, aby FP zbytečně bez využití nepropadaly, + zmírnění stagnace VS v podobě mého návrhu nebo jakéhokoli jiného a třeba lepšího návrhu, než jaký jsem napsal já. Tyto dva způsoby se přece nijak nevylučují, naopak by se doplňovaly.
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
Tak napriklad u hracu s dokoncenym vyzkumem tvuj navrh nic neresi, prakticky kazdy dava body do nejake VB tam se nic urychlit neda jen se hra stane obtiznejsi ale takovim tim nezabavnym flustrujicim zpusobem.
 

DeletedUser

Host
Jen jako příklad to co navrhuješ v podstatě platí pro VB Observatoř a že by všem kdo ji mají rostla nějak rychleji než ostatní VB jsem si nevšimla.
 

DeletedUser3817

Host
Dan 77: V zásadě souhlasím s nosnou myšlenkou, jen by to chtělo dopracovat. Máš to trochu neučesané. DODĚLAT, prosím.
BTW: Psal jsem na jiném místě o inflaci plánků. Dříve, když pominul prvotní záchvat a INNO stabilizovalo úspěšnost padání plánků, měl jsem z aktivit Z/M/R plánek 1/80 (viz Judasův statistický koutek). Dneska asi 1/20. To je čtyřnásobek!
netopirek: Observatoř není vhodný příklad, protože přináší výhodu pouze cechu (a to nikoli velkou), kdežto jedinci je k ničemu.
Kayro, jilon, StoneCZE: Původní myšlenka VB byla v tom, že jsou odměnou aktivnějším hráčům, nebo "diamanťákům". Rozhodně je neměl mít každý jako samozřejmý vedlejší produkt občasného kliknutí. Tato myšlenka ale zmizela v propadlišti dějin s nástupem inflace plánků a diamantů ze hry.
JiPi53: Obávám se, jak znám INNO, že se stejně šťourat nebude. Zase zůstane jen u plácnutí do vody :(
 

Kayro

Znalec
Ze maji byt VB neco vyjimecneho jsem tu cetl jiz mnohokrat ale pripada mi to jen jako prani otcem myslenky.INNO to tak rozhodne nenastavilo, budov je halda, planky padaji dostatecne a pokud se na to nekdo soustredil muze mit kolem sta fb za den na vystavbu.Porad jsem ale neslysel jak pomuze horsi dostupnost planku s rychlejsi vystavbou Vb u lidi s ukoncenym vyzkumem.
 

DeletedUser

Host
Obávám se že nijak, jen to těm vepředu možná trochu pomůže a těm co právě začínají nebo nedávno začali to ztíží výstavbu VB plus jako bonus ani ti v nižších dobách nebudou M/Z protože kvůli 20 zlaťákům se jim to nevyplatí, když už nebudou mít možnost získat plánky. Jsem prostě proti v téhle podobě je to nevyrovnané.
 

Dan 77

Veterán
Kayro:
Návrh se netýká hráčů s dokončeným výzkumem, ale všech, protože jde o zmírnění stagnace velkolepek pro VŠECHNY hráče. Samozřejmě, že zvlášť hráči na konci výzkumu musejí dávat FP do velkolepek, ale urychlit se tam něco dá - a toho se týká návrh, jenže by se tím zvýšily možnosti pro vylepšování staveb úplně všech hráčů, kteří jsou vlastníky velkolepek (můj návrh není zaměřen jednostranně na hráče na konci výzkumného stromu), protože kdo by chtěl plánky, nějak by si je musel získat. JENŽE PŘI AKTUÁLNÍM STAVU ZÍSKÁŠ VĚTŠINU PLÁNKŮ PRŮBĚŽNĚ ZA MOTIVACE A ZUŠLECHTĚNÍ, TAKŽE VĚTŠINA HRÁČŮ NENÍ ANI NUCENA POMÁHAT SE STAVBOU NĚKOMU DALŠÍMU (zkrátka to není třeba, čehož se týkal můj návrh, a aby se odměny vykompenzovaly, bylo by více výherních pozic a větší odměny).
Výjimečnost velkolepek je skutečně jen přání otce myšleny, všichni je mají a ne tolik hráčů je chce, a kdo je chce, stačí mu občas kliknout a plánky má i bez pomoci s cizí stavbou, takže jakékoli postavené velkolepky stagnují, pokud nějakou zajímavou velkolepku někdo nepostaví mezi prvními. Pokud stále nevíš, jak můj návrh má napomoct s ukončením stagnace u veškerých hráčů, nejen u těch s dokončeným výzkumem, můžeš si to klidně přečíst od začátku.

netopirek:
No tak to máš asi pravdu (mimochodem vymyslela jsi poměrně dobrý příklad, přiznávám, že mě to nenapadlo). Ale taky jsem si nevšiml, že by Observatoř byla nějak hodně žádaná, protože je pro cech. Asi máš pravdu, že by tento návrh nemusel nic vyřešit, protože leckdo má velkolepky, málokdy se i přes aplikování mého návrhu bude vylepšovat nějaká velkolepka a možná jen u tak žádaných velkolepek, jako je Alcatraz a další užitečné velkolepky. Tak jako tak se bude stagnace velkolepek zhoršovat čím dál víc. Vidím ten rozdíl, když velkolepky byly nové, pak byly velkopleky rychle postaveny na lvl 10, a když teď dokonce zcela noví hráči, mezi kterými nejsou velkolepky ještě natolik rozšířeny, mají problém s tím, že jim velkolepky stagnují - takže dokonce i nováček si musí udělat přestávku ve výzkumu, pokud chce s někým vzájemně měnit FP a velkolepky vylepšit. A jistě bude hůř. Proto jsem chtěl navrhnout něco ke zmírnění této stagnace.
A na to, co píšeš ve svém posledním příspěvku, jsem reagoval už včera. Proto nechápu, jak to narušuje princip mého návrhu.

Crackenosch:
Nosná myšlenka, to je to hlavní, a jak bych si představoval provedení - obojí tam je. Netuším, co by na tom chtělo ještě dopracovat. Pokud vidíš nedostatky, napiš je prosím, protože nevím, co máš na mysli. Díky
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3817

Host
Nedostatek pouze jeden: Zakomponuj do toho něco, co bude hráče motivovat k M/Z a máš to v kupě :)
Pak už jen nějakou povrchovou úpravu - a voila, možno odeslat ke zmršení do INNO. Nebo ke tradičnějšímu smetení ze stolu :(
A ještě bude hrát roli "přebalancování" bodů za velkolepky nad 10. patro. Aby se pak vůbec vyplatilo je stavět...
 

DeletedUser

Host
dan77 napsal
...nějaká velkolepka a možná jen u tak žádaných velkolepek, jako je Alcatraz a další užitečné velkolepky.


konečně jsi vystihnul podstatu (podtrženo), která měla být v názvu tématu. stačí se podívat na žebříček velkolepek. spočítej "ostatní užitečné" do 50. místa (na arvahalu). asi budeš překvapený. a když se zde sejdeme za měsíc, tak ty "ostatní" už mezi 50-ti možná nebudou.
dle mého názoru - pokud zůstane systém počítání bodů (výhodnější je bojovat než budovat) a systém odměn z vb (crackenosch napsal -A ještě bude hrát roli "přebalancování" bodů za velkolepky nad 10. patro. Aby se pak vůbec vyplatilo je stavět..) na stávající úrovni, tak se nic nezmění...
 

Kayro

Znalec
- pokud zůstane systém počítání bodů (výhodnější je bojovat než budovat)

To uz prave davno neni pravda.Alcatrazy jsou tak v kurzu protoze na levelech +20+30 zacnou davat tolik bodu ze zadne body za boje nemaji sanci.Plus maji bonus kterym je vyroba vojaku.Pisu bonus protoze to bodovani je tak pokrivene ze z vyroby vojaku se stal opravdu uz jen bonus,dulezitejsi jsou body u Alcatrazů nad +10 lvl.
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
Nedostatek pouze jeden: Zakomponuj do toho něco, co bude hráče motivovat k M/Z a máš to v kupě :)
Pak už jen nějakou povrchovou úpravu - a voila, možno odeslat ke zmršení do INNO. Nebo ke tradičnějšímu smetení ze stolu :(
Voila?Nevim ale nekde jsem zaslechl ze by bylo dobre kdyby s navrhem souhlasili vic jak dva hraci :)Jinak motivace k motivaci snad neni potreba.Motivuji protoze jsem za to na oplatku motivovan to uplne staci,nejake padajici planky v tom nehraji roli.
 

DeletedUser

Host
možná si nerozumíme. možná říkáme to samé jinými slovy.

přibývající body v žebříčku jsou

jednorázové - velkolepka se ti dostane na vyšší level - dostaneš jednorázově body do žebříčku. nevšimnul jsem si, že bych denně dostával body za levely. to jsi myslel asi svou odpovědí +20 +30.
denní - zlata, kladívka, boje - to jsem myslel já

ad jednorázové - každá velkolepka z dané éry dává za postup do dalšího levelu jednorázové body do žebříčku. tyto body odpovídají dané době. dvě velkolepky ze stejné doby na stejném levelu by ti měly do žebříčku dát jednorázově stejné body.
mělo by platit - čím vyšší doba, tím více jednorázových bodů na stejném levelu. tom se snad shodneme.
otázka zní - kolik jednorázových bodů do žebříčku dostaneš za innovation na +20. +30 vs alcatraz na +20 +30. levelu? logicky by to mělo být víc - současnost vs. pokrok. kolik to je? nevím. nikdo to nemá tak vysoko. proč?

ad denní - možná to někde je, ale já si spočítal. za 10000 zlata/kladívek dostanu do žebříčku 33 bodů (1:300). za 10000 bodů z boje dostanu do žebříčku 200 bodů (1:50). co je výhodnější? proto to, co ty nazýváš bonusem - výroba vojáků - já nazývám podstatou. mít co nejvíc vojáků, co nejvíce bojovat. proti sousedům nebo v cv? nejvýhodnější je bojovat v cv - zlepšuješ postavení cechu (bonusy - snížení nákladů, fb z radnice...), body ti jdou do žebříčku a dále do sousedského poháru (z toho máš medaile a můžeš rozšiřovat). čili za jednu činnost dostaneš až 3 odměny.


závěr - já se nedivím, že se většina hráčů soustřeďuje na alcatraz a ostatní velkolepky "háže za hlavu". a abych nebyl jen kritik a jak napsal crackenosch, že by to chtělo přebalancovat (s čímž souhlasím), tak aspoň jeden (možná zcestný) návrh:
- nad 15 lvl otevřít surovinami. třeba - 15.lvl - 100 od každé suroviny, 16. - 200, 17. - 300 atd. to znamená, že by buď suroviny vyráběl a měnil na trhu nebo měnil fb za suroviny u někoho, komu stagnuje velkolepka....

p.s. omlouvám se, pokud je napsáno pro někoho urážlivě. já to jinak neumím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru