Zmírnění stagnace velkolepých budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Motivace k M/Z je a vždycky byla jen taková, jak píše Kayro. Už jsem to tady jednou psal netopirce, pak jsem musel netopirce napsat, že už jsem jí to jednou napsal. Takže se nebudu opakovat, je to tady jednou ode mě a jednou od Kayra. A navíc do zavedení koloniální doby nebyly ani velkolepky, takže za M/Z nebyly ani plánky, a to nebylo ani M/Z zjednodušeno jedním kliknutím za každého hráče.

Přebalancování bodů za velkolepky nad lvl 10 (miliardy i bilióny bodů v žebříčku) se netýká tématu mého návrhu. A ani velký nárůst bonusu Alcatrazu* není předmětem mého návrhu. Nemusíte to sem plést, i když chápu, že bonusy některých velkolepek jsou nepoměrně užitečnější než jiné, vysoké lvly dávají více bodů vlastníkovi a větší odměny pro přispěvatele. Ale tento návrh má řešit pouze problém se stagnací velkolepek. Kdybyste trvali na tom, abych současně řešil ty další dva problémy, musel bych vytvořit návrh na zcela odlišné téma. A stejně už se to řeší na našem fóru dlouho, zatím se s tím nic neudělalo, ale prý to mají vývojáři v plánu díky odezvě hráčských komunit (https://forum.cz.forgeofempires.com...res-Development-and-Community-Management-Team). *A že je Alcatraz v drtivé většině na začátku žebříčku, mě nepřekvapuje, vím to dávno, ale to už asi vývojáři v plánu řešit nemají.
[SPOIL](Nad lvl 10 každou úroveň +1 voják/den - to nebylo ani před lvl 10; zatímco kde je bonus v %, útočný/obranný roste před lvl 10 po +3 %, poté jen po směšných +1 %, byť se náročnost lvlů zvyšuje; ale aby bonus nad lvl 10 pokaždé rostl +1 FP/den, to se taky vyplatí - další velkolepky se už nevyplatí stavět nad lvl 10 - jenže tento problém asi vývojáři řešit zatím nechtějí.)[/SPOIL]
Nikdo nemá Inovační věž tak vysoko, protože bonus není natolik zajímavý jako u Alcatrazu, kdyby šlo pouze o body do žebříčku, stavěly by se jen ty velkolepky z nejnovějších epoch, ale na druhou stranu je na jejich vylepšování potřeba víc FP. Bonus Alctrazu je skutečně hodně zajímavý, útočníci s velkým bonusem stejně mají mizivé ztráty a o to víc pak budou moct vybojovat každý den. Jinak je samozřejmé, že se body do žebříčku dělí na jednorázové a denní (schematicky, protože všechny jsou jednorázové, ale některé se dají opakovat denně), ale dělení je teď jedno, protože hlavní je, že nejvíc bodů je za postavení velkolepek na vysoké levely, pak nesrovnatelně méně za boje a ještě daleko méně za to ostatní (jako je třeba stavba normálních budov, sběr výroby). Navíc stavba normálních budov by taky patřila do jednorázových, ne snad? Navíc pokud podle tebe nejde o porovnání bodového zisku vůči velkolepkám na vysokých levelech, pak nemá takové srovnání žádný význam v ani jednom z oněch tří problémů. A můj návrh se týká jen jednoho z nich. Musí se ty ostatní řešit společně s tím, co se týká toho návrhu?
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
Motivace k M/Z je a vždycky byla jen taková, jak píše Kayro. Už jsem to tady jednou psal netopirce, pak jsem musel netopirce napsat, že už jsem jí to jednou napsal. Takže se nebudu opakovat, je to tady jednou ode mě a jednou od Kayra. A navíc do zavedení koloniální doby nebyly ani velkolepky, takže za M/Z nebyly ani plánky, a to nebylo ani M/Z zjednodušeno jedním kliknutím za každého hráče.

Přebalancování bodů za velkolepky nad lvl 10 (miliardy i bilióny bodů v žebříčku) se netýká tématu mého návrhu. A ani velký nárůst bonusu Alcatrazu* není předmětem mého návrhu. Nemusíte to sem plést, i když chápu, že bonusy některých velkolepek jsou nepoměrně užitečnější než jiné, vysoké lvly dávají více bodů vlastníkovi a větší odměny pro přispěvatele. Ale tento návrh má řešit pouze problém se stagnací velkolepek. Kdybyste trvali na tom, abych současně řešil ty další dva problémy, musel bych vytvořit návrh na zcela odlišné téma.
Ja myslim ze pokud chces resit stagnaci vystavby velkolepek tak musis velkolepky resit kompletne.Kdyz to prezenu tak se muze stat ze pokud bude jedna velkolepka vyznamne oblibenejsi nez jine ze bude problem pokud budu chtit stavet nejakou mene oblibenou VB sehnat nekoho kdo do takove VB bude chtit prispivat abych od nej ziskal planky.Ale ciste k tvemu navrhu teda,jak si to predstavujes?Budu nekolik tydnu nekomu prispivat abych ziskal planky,skoncim na prvnim miste a ziskam nekolik planků.Celou sadu asi ne to by se INNU nelibilo k vuli prodeji planku za diamanty.Tak ze tedy ziskam nekolik planku a zacnu prispivat zas nekolik tydnu do dalsiho levelu a budu se modlit abych si vyhrou doplnil celou sadu, coz se ale stat nemusi tak ze opet dalsich nekolk tydnu dalsi prispivani nez dokoncim level a ziskam snad uz konecne celou sadu.To zni jako podpora prodeje planků za diamanty.Ja porad proste nerozumim tve zakladni myslence ze horsi dostupnost planku respektive jejich ziskavani jen pri vystavbe Vb nejak "nakopne"vystavbu velkolepek.FB je jen omezene mnozstvi a kazdy si je dava tam kam potrebuje,hraci s dokoncenym vyzkumem do velkolepek hraci s nedokoncenym vyzkumem tam kam zrovna potrebují.Pokud jim seberes moznost nasbirat planky jen tak mimochodem pri m/z tak budou muset zastavit vyzkum a cilene nekomu stavet VB aby ziskali planky,potom si postavi svou vb na nejaky level ale nakonec se zase vrati k vyzkumu.Proste je jen o nekolik tydnu zdrzis nic jineho se nestane.Je to proste jen prerozdelovani Fb. Skutecna podpora vystavby Vb by spocivala v tom ze by se do systemu nalilo vice fb,nejlepe tak ze vb ktere produkuji fb by jich proste produkovaly vice.
 

DeletedUser

Host
dane, v návrhu píšeš (neřešme paradox)
Jak to změnit:
Proto navrhuju zrušení nebo výrazné omezení těchto možností k získání plánků: motivace, zušlechtění a rabování. Ale aby se kvůli tomu nezpomalilo shromažďování kolekce plánků, odměna za pomoc se stavbou by se výrazně zvýšila. Sice by se pak dalo říct, že tím se efekt tohoto návrhu na zpomalení stagnace velkolepek zase sníží, ale důležité je, že získání vlastní velkolepky je podmíněno vylepšením cizí velkolepky. A taky by to podpořilo vzájemnou výměnu výzkumných bodů mezi hráči do velkolepek, protože oba by chtěli novou kolekci plánků pro zvýšení úrovně velkolepky nad lvl 10, tzn. přispívat výzkumnými body na cizí stavbu, a oba chtějí zvednout úrovně své velkolepky nad lvl 10, které jsou nákladné na výzkumné body.


pokud dobře chápu tvůj návrh
za motivaci/zušlechtění/rabování žádný plánek.
za pomoc díky fb výrazné zvýšení odměny - více plánků, to je podstata. do odměn zahrnuji i fb (zpět) a medaile.

nezlob se, ale nezaznělo od tebe nic konkrétního než výrazné zvýšení. zkusím tedy dát příklad (tak si představuju výrazné zvýšení, ne nějaké kosmetické úpravy násobené konstantou 1,1).
příklad - vezněme náklady a odměny jedné konkrétní doby do 10. lvl (z přehledu vb)
současný stav
náklady 2500 fb
odměny 475 fb/534 medailí/55 plánků
pozn. výše odměn se mění s dobou, počet plánků pro všechny doby je jeden

po výrazném zvýšení (můj návrh)
náklady 2500 fb stejné
odměny - 950 fb tj. 2x více/1068 medailí tj. 2x více/165 plánků tj. 3x více

do hry se tedy dostane 3x více plánků (což je snad záměr popsaný v návrhu) za stejné náklady. v ten moment by se měl změnit i počet odměňovaných lidí, aby na plánek dosáhnul "každý". zase návrh - bude plánek už na 1.levelu alespoň pro prvního přispěvatele. dnešní demotivace 0 plánků, pokud nejsi v cechu nebo nemáš vynikající kamarády, představují pro tebe další náklady pro shození lešení. další lvl. min. +1 pořadí. takže na 10. levelu dostane plánek i člověk na 10. místě byť jen s pidiodměnou 1 medaile + 1plánek. to by mohla být motivace, aby se zvyšovala úroveň

pochopil jsem to dobře?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2059

Host
Tak takový nápad tu ještě nebyl. Máš to vymyšlené i s důsledky, pomalu mi to připomíná plán MF na oživení ekonomiky země :D
Dejme tomu, že by se to dalo nějak změnit. Já bych k tvému návrhu rozhodně přidal něco ve smyslu, že jakmile bude mít daný hráč dostatek plánků z výstavby v cizích městech aktivuje se získávání plánků z pomoci a rabování, kvůli příjmu plánků na otevírání vyšších levelu, jež opravdu hodně plánků sežerou. Mezi námi se říká plánků není nikdy dost.
Ovšem pokud by na výstabu lešení hráči mohli plánky hráči získat jen stavěním cizích budov, mohlo by to vylepšit problém, pokud to problém vůbec je, který tady osvětluješ.
 

DeletedUser

Host
dan zatím neodpověvěděl, škoda. sám za sebe říkám, že co jsem napsal je v této podobě špatně!!! správně napsal kayro: Ja myslim ze pokud chces resit stagnaci vystavby velkolepek tak musis velkolepky resit kompletne. tohle není kompletní řešení. malinko nakopnu - jaké budou odměny (fb, plánky, medaile) pro velkolepky, které budou na 10., 11.,.....+20.,...+30......levelu?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kayro

Znalec
Budu se opakovat ale napisu to jeste jednou: pouhou manipulaci s planky se nic nevyresi,je to v dusledku jen pouhe prerozdeleni fb v case a mistě.To co by nakoplo vystavbu Vb je pridani fb do hry.Ale vubec nejdulezitejsi je ze INNO ma ted nastavene ziskavani planků tak aby vydelavali na prodeji diamantů.Ladili to dost dlouho a pochybuji ze do toho budou chtit sahat.Taky se jim nemusi zdat ze by velkolepky stagnovaly,me se to konec koncu take nezda.A "vyreseni paradoxu" mi velmi silne pripomina Cimrmanuv "krok stranou" v teorii poznaní :)
 

DeletedUser3139

Host
Kayro má pravdu. Taky nevěřím, že by INNO do tohoto ,,problému" hráblo. A to z několika důvodů.
1. Z pohledu INNO je získávání plánků vyladěno dobře. Všimněte si, že některý plánek (u každé VS) je problém získat. Já tomu říkám náhodné získání podle šablony INNO. Je to náhoda upravená tak, abychom si vždy buď dlouho počkali na poslední plánek, nebo ho ti nedočkaví koupili za dia. Jako jeden příklad za všechny uvedu můj Tower. Mám na ní celkem 42 plánků. Z toho (počet plánků/počet kusů) 1/11x, 1/8x, 1/7x 1/6x, 1/5x, 3/4x, 1/1x. A takhle to je u všech VS. Vždy je jeden, nebo dva vzácné, u kterých je podle INNO reálný předpoklad, že si ho nedočkavci koupí.
2. Už na začátku se říkalo, že získání VS nemá být zas až tak snadné. To se tvůrcům moc nepovedlo, protože VS zavedlo tak pozdě, že hráči měli nasbírány stovky (někteří i tisíce) plánků a tak je nahodili do hry a navíc, protože to byla novinka, se jela výstavba VS jak o život. Už tehdy jsem upozorňoval, že po počátečním rychlém rozjezdu dojde k útlumu. Proč? Protože se jedná, podle mně, o systém všem známým jako letadlo.
3. Přerozdělením získávání plánků se nic nevyřeší. Podle mně by snad trochu pomohlo, pokud by se zatraktivnili bonusy z VS. Ale i to je problém, protože by to nepomohlo všem stejně. Podívejte se na posledních dejme tomu 6 VS. Vyplatí se zbourat starou VS na lvl 10 a nahradit jí novou se stejnými bonusy? Nevyplatí! Vyjímkou je Alík. Ten se z pohledu hráčů povedl, ale co udělá s hrou si INNO drobet blbě spočítalo a proto jsou tu hráči - miliardáři.
4. Ale jsou drobné možnosti jak VS rychleji stavět. Pokud si lidi mezi sebou pomáhají a to je možná i záměr od INNO.
Takže přestože jsem dosti častým kritikem (což není problém, protože je bohužel stále dost příležitostí), tak ve způsobu výstavby VS nějaké vážné chyby nevidím, protože to, že se někomu nelíbí možné tempo výstavby není chyba ve hře, ale jen prostě podmínky výstavby nastavené tvůrci hry.
 

DeletedUser

Host
....ale co udělá s hrou si INNO drobet blbě spočítalo a proto jsou tu hráči - miliardáři....
:D

jinak souhlas.
jedinou vyjímkou (aspoň u mne, možná u všech) je notre dame. tam je rozložení plánků kupodivu skoro stejné na všech políčkách a nemusel jsem ani plánky pracně schánět. :D
 

Dan 77

Veterán
Kayro:
To je fakt, ale když má Inno v plánu řešit příliš vysoké bodové ohodnocení v žebříčku hráčů a když byly více i méně oblíbené velkolepky dosud vždycky, proč to řešit v návrhu, který se týká pouze stagnace? A ať si Inno vyřeší bilióny bodů v žebříčku současně, ale taky by Inno kdysi muselo bonusy velkolepek navrhovat jinak (ne aby jen polovina byla trochu užitečná a jen několik super-velkolepek typu Alcatraz). Ale můj návrh řeší stagnaci, jiné téma je jiné téma.

Je fakt, že můj návrh by měl asi za následek, že tomu, kdo postaví pro ostatní (většinově) zajímavou velkolepku, tomu by rostla velkolepka daleko rychleji než tomu, kdo si chtěl postavit rychle zastarávající velkolepku, protože ne tolik hráčů o ní zase bude mít zájem. Takže ti, kdo mají Alcatraz na vysokém lvl za vysoké odměny, budou mít Alcatraz ještě rychleji na vyšších levelech a bilióny bodů v žebříčku nakonec budou málo. Proto chápu, že s mým návrhem jsou provázány další problémy.

A co se týká zbytku: blížíš se trošku představě, kterou jsem napsal v úvodním příspěvku, kde je návrh. Velkolepky stagnují, protože je jich moc, málokdo kromě nováčků je chce nově postavit, a když už jo, vystačí si s plánky získané z M/Z, ne že povyroste lvl velkolepky nějakého jiného hráče jako kdysi, když velkolepky začínaly a ve hře byla poslední epocha koloniální doba. Taky jsem se kdysi pozastavoval ve výzkumu, abych získal plánky i jinak než jen občas z M/Z a méně náhodný než z M/Z - a nepřipadalo mi to tak hrozné, stejně není kam spěchat v postupu epochami ve hře. Ty teď zavrhuješ můj návrh proto, že by se někdo musel pozastavit ve výzkumu, JENŽE TEĎ SE POZASTAVENÍ SE VE VÝZKUMU PROJEVUJE VE HŘE ÚPLNĚ BĚŽNĚ POUZE V JINÉ PODOBĚ: noví hráči se teď pozastavují ve výzkumu ne kvůli nové velkolepce (většinou vystačí plánky z M/Z), ale hlavně kvůli tomu, aby si s někým vyměňoval FP vzájemně, a jedině tak může povyrůst jeho stagnující velkolepka. A je to zbytečné, je to jen výměna pozastavení se ve výzkumu za postavení se ve výzkumu, jen za jiným účelem, ale s menším užitkem. Ale to už jsem všechno psal v úvodním příspěvku ve stručnější formě. Už je to pochopitelnější? Navíc z mého návrhu nevyplývá horší dostupnost plánků, ale náhrada jednoho zdroje plánků tím, že by se posílil zdroj plánků, který by zároveň mohl mít za efekt zmírnění stagnace velkolepek.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Omlouvám se, byl jsem pryč a nemohl jsem odpovědět.

jilon:
Chápeš můj návrh naprosto správně. Samozřejmě nemyslím jen kosmetické zvýšení odměn v podobě plánků, případně další odměn nějakým malým koeficientem, ale minimálně 2× více plánků (máš pravdu, že jsem návrh nijak číselně nespecifikoval, ale netroufal jsem si navrhovat ideální zvýšené). A o zvýšení počtu odměňovaných jsem dodatečně napsal, aby to nebylo jen pro někoho, kdo lifruje hromady FP denně.
dan zatím neodpověvěděl, škoda. sám za sebe říkám, že co jsem napsal je v této podobě špatně!!! správně napsal kayro: Ja myslim ze pokud chces resit stagnaci vystavby velkolepek tak musis velkolepky resit kompletne. tohle není kompletní řešení. malinko nakopnu - jaké budou odměny (fb, plánky, medaile) pro velkolepky, které budou na 10., 11.,.....+20.,...+30......levelu?
Kayrovi jsem právě odpověděl (viz příspěvek výše), takže tam si můžeš přečíst můj názor na kompletní řešení. Možná chceš říct, že odměny na vysokých levelech jsou tak vysoké, že budou růst jen velkolepky, které už na vysokých levelech jsou - jenže takové zase vyžadují tolik FP na výstavbu, že odměny být vysoké musí (jen "druhá strana mince", která ukazuje nevýhody).


Thomas Jir:
Pokud to bylo na mě, děkuju. :)
S dalším odstavcem v tvém příspěvku souhlasím, ale myslím si, že nic takového nebude potřeba, neboť i to jsem zmínil v úvodním příspěvku, kde se nachází můj návrh:
A taky by to podpořilo vzájemnou výměnu výzkumných bodů mezi hráči do velkolepek, protože oba by chtěli novou kolekci plánků pro zvýšení úrovně velkolepky nad lvl 10, tzn. přispívat výzkumnými body na cizí stavbu, a oba chtějí zvednout úrovně své velkolepky nad lvl 10, které jsou nákladné na výzkumné body.
Problém to samozřejmě existuje u mnoha hráčů, v prvním odstavci návrhu jsem srovnával minulost, kdy byly velkolepky zavedeny nově, se současností.
 

Dan 77

Veterán
Kayro:
pouhou manipulaci s planky se nic nevyresi,je to v dusledku jen pouhe prerozdeleni fb v case a mistě.To co by nakoplo vystavbu Vb je pridani fb do hry.
Vůbec nesouhlasím. FP se přerozdělí tak, aby jejich efektem nebyl jen zisk plánků na vlastní stavbu, která ještě přispěje stagnaci, ale vedlejším efektem se také stane, že FP pro jiného hráče budou stagnaci velkolepek zase zmírňovat. O dva příspěvky výše jsem psal velkými písmeny, že hráči se i teď stejně musí pozastavit ve výzkumu, ale ne kvůli nové velkolepce, na které stačí (bohužel) M/Z, což stagnaci ještě zhoršuje, ale aktuálně jen kvůli tomu, aby se jim velkolepky vůbec hnuly z místa.
To co by nakoplo vystavbu Vb je pridani fb do hry.
Napíšu ti to samé, co jsi napsal ty mně: tvé řešení by nic nevyřešilo. Proč? Koho by nutilo větší počet FP dávat do stagnujících velkolepek, když je může dávat do Alcatrazu? :)
Taky se jim nemusi zdat ze by velkolepky stagnovaly,me se to konec koncu take nezda.
Rostou ti pravidelně všechny velkolepky (ať už více nebo méně často)? Docela pochybuju, většině hráčů v pokročilé fázi hry roste jen Alcatraz.
A "vyreseni paradoxu" mi velmi silne pripomina Cimrmanuv "krok stranou" v teorii poznaní
Podíval jsem se sem (asi nejlépe vysvětlená verze) a sem a hlavně v tom prvním odkazu se musím hodně smát (moc zábavné čtení :D). Mé vyřešení paradoxu je sice podobné, že kdyby se to nevyřešilo, dal by se celý návrh jen tak hodit do koše, ale mé vyřešení paradoxu aspoň příčinu skutečně řeší!! ;)


JiPi:

  1. To jsou jen fakta, s tím se nedá než souhlasit. Snad jen situace s Notre Dame, popsaná Jilonem, nesouhlasí, protože Notre Dame jsem měl, dávno jsem ho zboural, ale vím, že rovnoměrně rozložená pravděpodobnost na plánky nebyla. Nikdy jsem si to u žádné velkolepky nepočítal a nakonec jsem vždycky poslední plánek dostal, nevím, že je to v tak drtivě překombinovaném poměru. Ale to, co jsi napsal, se s návrhem přece nevylučuje, protože pravděpodobnost zisku plánků může zůstat stejná, přestože by byly jen za pomoc se stavbou velkolepek a z M/Z ne.
  2. To je známé - a to je přesně důvod, proč jsem tento návrh vytvořil - má se pokusit vyřešit systém letadlo.
  3. Máš pravdu, to jsou důvody, proč se musí řešit všechny 3 problémy s VS, aby to bylo kompletní. Ale neznamená to, že můj návrh zaměřený na jeden aspekt a jasně vymezený se má zabývat i těmi dalšími dvěma problémy. Napsal jsem to Kayrovi o dva příspěvky výše.
  4. To jo, ale to se musíš zastavit ve výzkumu, to je to, co vadí Kayrovi, ale vyhnou se tomu nedá, protože v současnosti je to potřeba už jen kvůli stagnaci velkolepek. Takže to vůbec neřeší příčinu stagnace, jen to pomůže zvednout nějakou užitečnou velkolepku, ale ne tu, která je žádaná hráči, kteří ti velkolepku budou chtít teprve postavit. Spíš tohle "řešení" mi připadá jako Cimrmanův krok stranou, o kterém se zmínil Kayro, protože že si na konci výzkumu můžeš (dokonce skoro musíš) dávat výzkumné body někam jinam a že si tak vzájemně vylepšíte velkolepky, to neznamená, že problém se stagnací (resp. její skutečnou příčinu) není potřeba řešit a že nováčci uprostřed výzkumu s tím problém nemají, aniž by se ve výzkumu zastavili taky. Hm? :D
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
No a proc si Dane vlastne myslis ze velkolepky stagnují? Kazdy ma sve omezene mnozstvi bodu a s tim si muze udelat co chce.Hraci s dokoncenym vyzkumem je davaji do Vb hraci s neukoncenym vyzkumem si je daji kam chteji, do Vb nebo vyzkumu.Je to jen jejich vec jejich strategie kam ty fb daji.Nekdo chce bonus z Vb nekdo radeji co nejrychleji dokoncit vyzkum.Ja bych stagnaci videl jen v pripade ze by lide po dokonceni vyzkumu nestaveli Vb a nechali fb propadavat ale to se skoro urcite nedeje.
 

Dan 77

Veterán
Kayro:
Jsi mimo (neber to osobně), v úvodním příspěvku, kde se nachází můj návrh, je porovnání minulosti (po zavedení velkolepek do hry, když poslední epocha byla koloniální doba) se současností. Ale snažil jsem se ti dlouze vysvětlit něco jiného (důležité principy svého návrhu, v jejichž chápání se asi zbytečně různí naše názory). Už si začínám připadat, že nemám co víc vysvětlovat na svém návrhu a jako bych bojoval s větrnými mlýny. :confused:
 

DeletedUser

Host
jen dvě malé poznámky

1. možná si nikdo nevšimnul mé otázky: jaké by byly odměny (fb/plánky/medaile) nad lvl +10,..+20..+30? pokud by byly jako v mém příkladu (ne návrhu) a zvyšovaly se , tak by se dle mého názoru nic nevyřešilo. bylo by odměnou 11., 12.....30. plánků? mám pocit, že by v ten moment levely "atraktivních" budov rostly ještě rychleji díky takto zvýšeným odměnám. pokud bych odměny nad +10. lvl "zmrazil", jak tady v průběhu diskuze zaznělo, aby nebylo atraktivní stavět velkolepky nad +10. To by se např. nechalo od 10. lvl jen 10 plánků? a zvyšoval by se jen počet fb na možnost získat plánek? co by se asi stalo? myslím (možná se pletu), že by rychle vyrostly velkolepky do 10. lvl. bylo by to výhodnější především pro hráče, kteří mají velkolepky na fb (hagia/raketa/castel) nebo hafo fb v zásobě. a začínající hráči by zákonitě ostrouhali. pro ty by zbývala "práce" na +10. nebo se pletu? a za rok by jsme řešili stagnaci velkolepek +10.

2. vyřešení paradoxu by mohlo být jednoduché. nejsem v zítřku, nevím co je po ukončení vývoje... původně jsem chtěl psát jen ten bod č. 1 a v průběhu psaní mě napadla možná hloupá myšlenka. např. po ukončení vývoje by hráčům vyskočilo "kolo" štěstí pro další dobu. to by bylo odstupňované na odměny. hráči by mohli za různě vysoké vklady fb (nedokážu odhadnout výši) točit. např. za nejnižší vklad "xx" fb by mohli hrát "ozdoby". a za nejvyšší vklad "yy" fb by byly vojenské budovy, plánky a kacířky napíšu diamanty (samozřejmě by se nepředali, že?). výhra by se objevila na skladu, byť jen v "bílé podobě", že hráč získal střeleckou jednotku. po přechodu do další doby by se zaktivovala (přibyl by obrázek). hráč by se mohl tedy rozhodnout: zda bude dávat fb do velkolepek nebo se připraví na další bodu a bude mít tak náskok. jen aby nebyly odměny oblíbené ksichty. to by se na to každý.... ale možná tam něco takového je...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Tak jsme se dostali od neexistujici stagnace az ke kolu stesti, no potes koste :)

já s tebou souhlasím ohledně stagnace (jestli teda je). bez zásahu do více oblastí je to v této podobě na nic.
jen ke kolu štěstí musím napsat: význam slova například je ten, že uvádí jen jeden příklad z více možných. asi kolo štěstí nebyl dobrý příklad. možná je to červená barva.
nebo máš nějaký jiný příklad (nebo nápad), co s fb po dokončení vývoje mimo házení do velkolepek, které při tom stagnují?
 

Kayro

Znalec
Pokud velkolepky stagnují(ja myslim ze ne)tak se prece jeste nebudu zbavovat jejich stavebnich kamenů(fb)v kole stesti,to uz je uplne absurdni.V tom pripade definujte slovo stagnace,mozna je chyba prave v tom ze si pod tim predstavuje kazdy neco jineho.Ja uz jsem pochopil co chce Dan.Chce uměle nakopnout znovu letadlo diky manipulaci s planky.Pokud se na to podivate s vetsim odstupem a vemete si pro priklad vsechny fb na serveru tak je to jen jejich pouhe prerozdelovani v case a miste.Lide je budou davat jinam a v jiny cas nez puvodne chteli jen pro to aby ziskali planky tak jak to bylo na zacatku kdyz prisli Vb do hry a zrovna jako na zacatku i ted se to letadlo vycerpa.Jedina co by pomohlo proti stagnaci je priliv fb do hry a ten navrhl jilon v dvojnasobnych odmenach fb po dokonceni levelu.A v tom je nejvetsi zadrhel,bez potrebnych dat a informaci je to jen palba od boku.INNO si ty planky stelovalo nejmene rok a ted najednou prijdete a chcete po nich aby to cele predelali.
 

DeletedUser2059

Host
Dane77 ty tvoje příspěvky jsou relativně extrémně dlouhé. :)
Každopádně co se týče stagnace, tak já mám spoustu VB a momentálně stvím len Castel del Monte, kde my též nikdo jiný nepomáhá a také Dynamickou věž, ale tu už teĎ taky má každý kdo ji chce. Brzy snad začnu stavět Baziliku svatého Marka. Uvidíme, zatím jsem se tomuhle stavu přizpůsobyl.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru