Zpomalení hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11023

Host
Zdravím , měl bych dotaz . Poslední dobou se mi hra poměrně dlouho načítá . Když potřebuji dělat M\Z tak mi to přes historii v radnici zabere i půl hodiny (1 svět). Před nedávnem mi zabralo M\Z na třech světech i s přihlášením 10 min a to jsem dělal zhruba 10 stránek na každém světě . Vím že od té doby mám víc lidí v přátelích ( moštárna + hospoda ) ale i tak je to obrovský rozdíl . Nemluvě o tom že expedice které zabírají další čas se také poslední delší dobu načítají . A o tom že prakticky nemůžu bojovat v CvC ani nemluvě . Vím že mám poměrně ne příliš výkoný notebook ale když se podívám na správce úloh tak mi ukazuje že procesor jede obvykle na 50 % a paměť na 45 - 65 % . Zkusil jsem už různé prohlížeče ale bez valných úspěchú . Měl by někdo nějakou radu - kromě toho abych si koupil nový PC ?
Abych pravdu řekl tak nebýt toho že tuhle hraji už delší dobu ,tak jsem to už zabalil .

Dnes je to obzvlášť paráda , vybírat ukončenou výrobu držením levého tlačítka myši je čirá utopie !!! Musel jsem vybírat pomalu každou budovu zvlášť. A zadávání nové výroby - další slast na mé nervy !! Opravdu jen tak dál a končím ! Mám jen jedny nervy a mám na práci i jiné věci než sedět celé odpoledne na pozadí u netu nervovat se u nějaké hry !
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14048

Host
U mě to vypadá dost podobně. Odpoledne se to pomalu zpožďuje a večer je hra naprosto nehratelná. Vlastně jakákoliv interakce se serverem trvá řádově minuty a nebo zasekne hru. Mluvím tady o kliknutí na krčmu, kliknutí na přístav, přidat výzkumné body do velkolepé budovy přes nový dialog, boje nejdou spustit, postavení nové budovy (budova tam je ale graficky se nezobrazí) a dále. Vlastně jediné co funguje je motivace (pouze pokud v odměně není plánek, protože to vyskakovací okno hru zase zasekne)
Takhle drsné chování je od patche, který povoloval vybrání 100výzkumných bodů najednou.

HW počítače za to nemůže, je silně předimenzován (konfiguraci můžu dodat).
Drivery a flash player vyzkoušen různý.
Browser - Chrome, mozila, opera všude stejné.
OS - Win10, win7, linux-debian - všude stejně nehratelné
Zkoušeno i na druhých dvou počítačích v rámci stejné sítě. Všude se to chová stejně.
Připojení k internetu - tmobile 20Mb... rychlost naměřím 22Mb a ping 10-20ms
Pokud hru zapnu na mobilu (stále v rámci jedné sítě) vše běží okamžitě a prodlevy spíše nejsou (bohužel mám fuj telefon a dlouhodobě se to na tom hrát nedá)

Napadlo by někoho co ještě můžu zkusit?

Proč neexistuje možnost stáhnout si aplikaci pro PC podobně jako na telefon? Ostatní webové hry se tímto směrem už ubírají a naportovat to do steamu (windows store) zase takový problém není. Nešlo by tato žádost předat na příslušná místa? Na zahraničních webech jsem nějaké takové přání taky viděl.
(pokud by byla aplikace měla většinu dat a obrázků na pc, tak by se výrazně ušetilo serverům! -> menší cena údržby)

AoLaD
 

DeletedUser13611

Host
Pepajz007 - Poslední update situaci trochu zhoršil, ale většinou pomohlo obyčejné vyčištění flashe jako takového.
Aolad - Teoreticky můžeš použít simulátor Androidu typu BlueStack, ale zbytečně tím přijdeš o funkce, které nabízí PC verze.

U obou bych poradil zkusit si přes příkazový řádek pustit ping 212.53.195.52 -t -l 500, tím odešlete packet na server FoE a uvidíte, jakou máte odezvu, jaký máte packet lost atd. Otestovaný a funkční build který mohu doporučit je následující:

FireFox 51.0.1 (32 bitů)
FlashPlayer 24.0.0.221
V prohlížeči zadat about:config a zkontrolovat zda je dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled nastaveno na False

Ping by neměl přesahovat 50ms a neměl by mít optimálně žádný packet lost (Request timed out).
Na slabších PC vypnout Animace. Počítejte s tím, že FoE ve Flashi konzumuje mezi 450 - 1500 MB RAM v závislosti na animacích, budovách, návštěvách sousedů.

Samozřejmostí je, že jednou za čas vyčistíte prohlížeč i flash (doporučuji minimálně jednou za týden, optimálně po aktualizaci serveru).
 

DeletedUser14048

Host
Předem moc děkuji za odpověd a nápady

Aolad - Teoreticky můžeš použít simulátor Androidu typu BlueStack, ale zbytečně tím přijdeš o funkce, které nabízí PC verze.
Ano, BlueStack, Andy... někdy to můžu vyzkoušet, ale na pc to hraji právě protože se mi líbí ta funkcionalita... u bojů vidím kam jednotky dojdou, motivace/stavění jedním kliknutím atd...
Taky mi toto řešení nepřijde zrovna pro obecné použití

U obou bych poradil zkusit si přes příkazový řádek pustit ping 212.53.195.52 -t -l 500, tím odešlete packet na server FoE a uvidíte, jakou máte odezvu, jaký máte packet lost atd. Otestovaný a funkční build který mohu doporučit je následující:

FireFox 51.0.1 (32 bitů)
FlashPlayer 24.0.0.221
V prohlížeči zadat about:config a zkontrolovat zda je dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled nastaveno na False

Ping by neměl přesahovat 50ms a neměl by mít optimálně žádný packet lost (Request timed out).
Na slabších PC vypnout Animace. Počítejte s tím, že FoE ve Flashi konzumuje mezi 450 - 1500 MB RAM v závislosti na animacích, budovách, návštěvách sousedů.

Ping na FoE 20-40ms, beze ztrát

FireFox 51.0.1 (32 bitů)
FlashPlayer 24.0.0.221 stále stejný problém. Poprvé se hra sekla při načítání na 70+ procentech. Po resstartování proběhlo. Boj v expedici se mi ani po 10minutách nepodařilo spustit

dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled je (bylo) nastaveno na false
Animace vždy vypnuté. Hra zabírá v paměti 430 MB... dalších 10GB místa tam ještě má do zálohy


Samozřejmostí je, že jednou za čas vyčistíte prohlížeč i flash (doporučuji minimálně jednou za týden, optimálně po aktualizaci serveru).
Vzhledem, že to funguje stejně na různých i nově nainstalovaných prohlížečích, tak nemyslím, že to pomůže. Jak se vyčistí flash? To jsem asi nikdy nedělal

Samozřejmostí je, že jednou za čas vyčistíte prohlížeč i flash (doporučuji minimálně jednou za týden, optimálně po aktualizaci serveru).

https://forums.adobe.com/thread/977699
nepomohlo, hra se v mozile chová pořád stejně. Během mazání jsem měl pocit, že FoE si žádné lokální data neukládá (u mozily jsem si FoE v seznamu lokálních dat nevšiml, u chromu tam má lokálně uloženo cca 5KB). Nemůže být problém v tom?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13611

Host
Jak vyčistit flash je detailně popsáno třeba zde: https://forums.adobe.com/thread/977699
Případně lze použít nějakou utilitu jako je CCleaner

Jinak ještě bych tedy zkusil dvě věci, klikni ve FoE na plochu pravým tlačítkem myši, následně dej vybrat Globální nastavení.

Krok1.png


V první záložce Úložiště klikni na Nastavení místního úložiště podle webu... a zkontroluj, že foecz.innogamescdn.com má povolené úložiště.

Krok2.png

Potom přejdi na záložku Kamera a mikrofon a nastav Blokovat všechny weby, aby nemohly používat kameru a mikrofon, nebo si v nastavení podle webu nadefinuj, aby se nepoužívala ve FoE.

Krok3.png


Jako poslední věc kterou můžeš udělat v globálním nastavení je v přehrávání vypnutí síťě peer-assisted. Je to taková funkce bez funkce, teoreticky ti může zlepšit kvalitu přehrávání, rychlost načítání dat, ale význam by to mělo pouze tehdy, pokud bys na domácí síti přerozděloval a limitoval rychlost jednotlivých zařízení, nebo měl více zdrojů internetu. V opačném případě to spíš škodí.

Krok4.png


Následně znovu vyčisti Flash, prohlížeč, zkontroluj přes Windows Update, že máš všechny poslední aktualizace a mělo by ti to fungovat v pohodě. Pokud ne, ještě můžeš vyzkoušet jednu maličkost a to vypnout nebo zapnout HW Akceleraci. Ve FoE opět pravím tlačítkem klikneš a tentokrát dáš jenom Nastavení. V tabulce, která se ti otevře hned v první nabídce máš volbu pro HW Akceleraci.

Krok5.png


Popsané nastavení je pro FireFox 32 bitů. Chrom používá jinou API pro implementaci Flashe a jelikož ho nepoužívám, tak ti s nastavením v Chromu moc neporadím. Pokud ani jedno z toho nezabere, tak jakmile pustíš FoE spustit vedle toho ping tentokrát s tímto parametrem ping 205.185.208.119 -t -l 1000, ping bys měl mít o kousek lepší než původní a žádný packet lost. Jestli to tak bude, tak jsme vyloučili naprosto všechny problémy se stahováním dat ze serverů Inna do PC a tedy by neměl být problém v lince a zkusíme vymyslet co dál (například se podíváme na využití disku v dané chvíli, což může způsobit další timeout, to se stává hlavně u klasických HDD, u SSD by tenhle problém neměl nastat).

Ještě mě napadla jedna věc, T-Mobile máš ADSL nebo LTE?
 

DeletedUser14048

Host
Ještě mě napadla jedna věc, T-Mobile máš ADSL nebo LTE?

Tady mě trošku děsí, že na druhém obrázku mám místo 141bajtů 0 (jinak vypadá stejně). A to jsem ve hře zkusil snad všechno... boj, krčmu, navštívení, přístav, (vypnuté animace).

Děkuji za detailní popis. Je super, že se k tomu někdo vyjádřil. Když to nepomůže mně, tak třeba někomu jinému.

OS mám na SSD disku, linku VDSL. Globálně jsem vypnul ten microfon a peer-assisted. Večer uvidím, jaký to mělo efekt (přes den to funguje normálně a zpomalovaní se začíná projevovat až od 4hodin odpoledních). HW akceleraci mám zapnutou, tak je večer zkusím procvakat.

Ještě jednou díky za čas
 

DeletedUser13611

Host
Pokud máš VDSL a dělá ti to večer, tedy v době, kdy se na ústřednu připojuje více zařízení, tak se obávám, že to může být následek jenom nového systému úspěchů, který nesmyslně zvýšil nároky Flashe. Tak držím palce, snad ti to pojede, kdyžtak zkusím ještě něco vymyslet.
 

DeletedUser14048

Host
Tak jsem to dnes a včera zkoušel. Hra se ve firefoxu chová otrošku lépe. Stále se to musí během večera několikráte restartovat. Některé věci se načítají dlouho, ale třeba krčma a lod funguje téměř vždy. Boje kde je potřeba načíst dosud neznámou jednotku (bubeník, vlajkonoš) trvají i deset minut, ale jinak je to hratelné (s notnou dávkou trpělivosti).
 

DeletedUser13611

Host
A tohle zpomalení se ti děje tedy jenom večer a přes den to běhá normálně? Pokud ano, pak je víc než jisté, že je problém v lince a v tom případě maximálně zjistit, kdo co doma dělá na internetu, pokud nikdo nic, spustil bych si měření linky včetně kvality pingu na více zdrojů a následně si promluvil s operátorem o kvalitě poskytované služby.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14048

Host
Ano. Děje se to pouze večer a víkendy. Doma jsem sám. A ať měřím, jak měřím, tak mám 20+Mb a okolo 10ms ping. Když to zkusím z jiného počítače, tak se to chová stejně. Když to zkusím z mobilu (wifi připojení ve stejné síti), tak jsou odezvy ze hry skoro okamžité.

Já si důvod opravdu nedovedu představit :(
 

DeletedUser13611

Host
Ano. Děje se to pouze večer a víkendy. Doma jsem sám. A ať měřím, jak měřím, tak mám 20+Mb a okolo 10ms ping. Když to zkusím z jiného počítače, tak se to chová stejně. Když to zkusím z mobilu (wifi připojení ve stejné síti), tak jsou odezvy ze hry skoro okamžité.

Já si důvod opravdu nedovedu představit :(
A zpomalený je jenom Forge of Empires, nebo načítání ostatních webových stránek je taky pomalejší? Ten ping máš puštěný s parametrem -t a během načítání foe nemá žádné problémy? Jelikož večer a víkendy jsou prostě časy, kdy k PC doma sedne víc lidí a to vDSL je prostě v háji, jelikož na 99% je na tvé lince nějaká agregace, tedy přerozdělování kapacity linky, ale na měřené rychlosti a pingu by se to projevit mělo.
 

DeletedUser12887

Host
Tohle je všechno super ale pro běžného uživatele ve zkratce nějaké řešení?
 

DeletedUser11023

Host
Také jsem úplně v prd ... vlastně někde ani nevím kde , Především pořád to nejde tak jako dřív . Mám připojení na Net přes pevnou linku , sice nic moc nějaké 4 - 5 Mb sec a snažím se vyčistit , případně vylepšit můj notes co nejvíc ale stále to nestačí .
Aktuální měření : stahování -7.98 Mb/s , nahrávání - 0.34 Mb/s , ping - 166 ms
Síť DSL
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
zas to vrať zpátky dopředu se to ještě nepohnulo :))

jinak to už tu jednou bylo harwarová akcelerace nemá to s tím asi nic společnýho
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Největším problémem je většinou internet. Já jedu na blbé wi-fi, ale od hodně dobrého poskytovatele a ten net je k nezaplacení. (pro rejpaly WLAN)
Ve škole máme taky wi-fi školní a hodně dobrou a šlape to naprosto v pohodě.
Je sice i pravda, že mám herní ntb ač již není nejnovější, ale i tak s dobrým netem na mnohem slabším ntb šlape hra v pohodě a bez zdlouhavého čekání. Pokud máte možnost tak doporučuji změnu poskytovatele. Nejlépe na optický nebo bezdrátový internet. Dle mého do doby než bude LTE neomezené nebo příjde síť páté generace nemá cenu již mít něco jiného než toho. Samozřejmě tam kde je to možné. Na vesnici kdoví kde zapadlé v údolí asi nebude ta možnost.
 

DeletedUser12887

Host
Ja mam LTE neomezene a jede to v klidu když je signál ale sekání hry s tím asi moc spolecnyho nemá..hraju i na rychlem připojení na jiné bázi a stejně se hra občas seka i na mobilní verzi.
 
Tak jako seká.. No občas se mi taky 3s načítá krčma a říkám si jestli se načte nebo ne :D
Jak jsem se zabýval miningem budov a věcí okolo oceánovky dost jsem viděl i jak některé prvky hry fungují. A Internet na to má nemalý podíl. Na web verzi hodně velký.
Na mobilní verzi jsou již veškeré obrázky, textury staženy v mobilu a tak se nic nemusí načítat, ale když vlezeš do krčmy třeba tak se načítá min 5 obrázků a to už nějakou chvíli zabere.
Prostě na web verzi se vše musí načítat ze serverů od 0 a to nějakou dobu zabere a pro toho kdo má pomalý net to může být hodně těžké.

Flash s tím má určitě i co dočinení to nepopírám.

Tady já hraji na 3 světech zároveň (mám je zároveň otevřené v chromau) a k tomu mám většinou ještě spuštěný BlueStack (emulátor Androidu) a zásky pociťuji jen, když mám v BlueStack spuštěnou hru. Což chápu. Každý Emulátor žere dost ramky a procíku :) A to ani nemluvím o fb a těch dalších 20ti záložkách co mám většinou spuštěných, ale na todle je chrome dobrý na win10 to již konečně funguje a chrome aktivně uvolňuje paměť. Když chybí tak chorme neváhá a prostě kickne neaktivní a vyhodí je z paměti :) (hurá konečně po X letech to na win10 funguje jak má :D )
 

DeletedUser13611

Host
Ten problém je v time outech a packet lostech, které jsou naprosto běžné u pomalého připojení, to si prostě nerozumí s tím, že najednou tam nalítne velká dávka dat nebo se má velká dávka odeslat do nějakého časového limitu. Při měření si toho člověk skoro nevšimne, protože je to malý časový úsek a když se na to podíváte nikdy nezačínáte na 100% rychlosti, skáčete trochu nahoru, trochu dolů aby si linka sedla a ustálila se. Pingem se dá jenom zjistit, že linka nemá výpadky z důvodu špatné kvality signálu (takže buď si pak vyměníte kabely doma, nebo seřvete providera, aby si vyčistil signál), protože jakmile ustálíte datový tok, tak si s tím ta linka taky umí cekem dobře poradit. Zatímco běžná webová stránka takové chyby ignoruje, ta se prostě postupně načte nebo nenačte celá, Flash v závislosti na použítém enginu (těch herních je cca 7) prostě zatuhne, vynechá nějaký prvek nebo se začne načítat šíleně dlouho. Nehledě na to, že když máte zapnutou HW akceleraci, tak čas od času si Flash z různých důvodu sáhne do výkonu procesoru napsrosto nesmyslným způsobem, který neuvolní dokud ho neukončíte a v tu chvíle se obvykle opět začne flash kousat, jindy si zase flash z nějaké důvodu nedokáže vyhradit prostředky v grafické kartě a opět je nutné restartovat ho, jinak je hra méně plynulá a to jsou jenom některé jeho chyby. Takže vyladit plynulé chování bez přístupu do ono počítače je prostě dost složitá věc, protože je tam prostě více faktorů, na které je potřeba se podívat a díky tomu nejde jednoduše napsat nějakou kouzelnou věc, která by pomohla všem.

Ja mam LTE neomezene a jede to v klidu když je signál ale sekání hry s tím asi moc spolecnyho nemá..hraju i na rychlem připojení na jiné bázi a stejně se hra občas seka i na mobilní verzi.
Sekání na mobilní verzi obvykle způsobuje nedostatek paměti nebo zahlcení procesoru. Signál aplikace řeší tak že pravé části displaye se objeví vykřičník, který informuje užiivatele o problému s připojením.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4759

Host
Ahojte, předem díky za všechny rady, ale pomohli mi jen částečně.
Zdá se mi že hra teď běží rychleji, ale zůstalo zasekávání hry. Hlavně při načítání města a odhlašování, kdy se hra třeba na 1minutu zasekne. V té chvíli mám hru ve všech záložkách/oknech prohlížeče a nejde nic v prohlížeči. Ta minuta teď odpoledne mi ani nevadí, ale když to večer udělá na 5minut a mám sklidit všechny světy, tak už jsem mohl dávno spát. Nejde ani zavřít prohlížeč, respektive stejně počkáte až se usmyslí a pak se zavře.
Dělají to všechny prohlížeče (Firefox, IE, Chrome), ale ostatní programy normálně fungují (Excel, Foobar,...).

Vymazall jsem historii, vyčistil Flash. přidal jsem úložiště a vypnul peer-assistance. Animace mám vypnuté a HW akcelerace nemá na nic vliv.
Mám E6300 (2.8GHz) s 4GB RAM, Win7 64b / SP1.
Při hledání jsem nenašel rozdíl v chodu počítače když hra běží, nebo stojí.
Nejvyšší frekvence procesoru kolísá 95-97%, vytížení procesoru 40-60%.
Vytížení paěti 1,73GB (47%)
Vytížení sítě pod 1%, vytížení HDD pod 1%.
Ping bajty=500 , čas kolísá mezi 41 - 49ms , TTL=51 ... bez ztrát paketů
Ping bajty=1000, čas 67-69ms, TTL=52 ... stále bez ztrát paketů.
Testspeed hlásí PING=20ms, rychlost 6,15Mbps/0,43Mbps (když se hra zasekne nelze měřit)
Připojení ADSL 8Mb (o 100m vedle jde 25Mb, ale já jsem na staším vedení).

Dokážete stímhle poradit?

Mediastinus: klidně tě přes Teamwiever pustím do počítače, jestli máš čas a hlavně chuť se na to podívat.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru