Zpomalení hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13611

Host
Ahojte, předem díky za všechny rady, ale pomohli mi jen částečně.
Zdá se mi že hra teď běží rychleji, ale zůstalo zasekávání hry. Hlavně při načítání města a odhlašování, kdy se hra třeba na 1minutu zasekne. V té chvíli mám hru ve všech záložkách/oknech prohlížeče a nejde nic v prohlížeči. Ta minuta teď odpoledne mi ani nevadí, ale když to večer udělá na 5minut a mám sklidit všechny světy, tak už jsem mohl dávno spát. Nejde ani zavřít prohlížeč, respektive stejně počkáte až se usmyslí a pak se zavře.
Dělají to všechny prohlížeče (Firefox, IE, Chrome), ale ostatní programy normálně fungují (Excel, Foobar,...).
Mediastinus: klidně tě přes Teamwiever pustím do počítače, jestli máš čas a hlavně chuť se na to podívat.
Ten procesor už je přeci jenom docela starý model, který se nějaký ten pátek nevyrábí, což může být jedním z důvodu, proč to pomaleji nabíhá. Tady bych možná zkusil trik s ReadyBoostem, který by ti mohl celkem hodně pomoc. Zkusil bych nějaké USB 8GB - 16GB už to by ti mělo hodně pomoc s výkonem a zlepšit načítání.

P.S. nikdy nikomu koho neznáš nenabízej možnost připojit se k tobě přes TeamViewer ani jinou podobnou aplikaci, nikdy nevíš, co ti tam může udělat :)
 

DeletedUser4759

Host
Problém je že nemám potíže s výkonem. Já v době kdy se prohlížeč zasekne normálně dál přehrávám muziku, můžu kopírovat fotky z SD karty na HDD, zkusil jsem toho víc a počítač normálně běží. Prostě se mi jen zastaví a nereaguje prohlížeč, občas mi vyskočí lišta že tato stránky zpomaluje můj prohlížeč, ale většinou se nic neděje. Mohu prohlížeč shodit do lišty, ale nemohu jej ani zavřít. Dokonce i v příkazové řádce si můžu spustit ping a pořád vidím že komunikuju po síti.
Ten readyboost mi asi k ničemu nebude, když mám 128GB SSD (sice pomalejší, ale stále rychlejší než řadič na desce). Ale mohu zkusit koupit 16GB jestli to pomůže, nemám po ruce prázdnou.

P.S. tak nějak předpokládám že jsi podpora hry a nebudeš škodit a pak tenhle počítač je jen na internet a fotky. Ale máš pravdu.
 

DeletedUser13611

Host
Problém je že nemám potíže s výkonem. Já v době kdy se prohlížeč zasekne normálně dál přehrávám muziku, můžu kopírovat fotky z SD karty na HDD, zkusil jsem toho víc a počítač normálně běží. Prostě se mi jen zastaví a nereaguje prohlížeč, občas mi vyskočí lišta že tato stránky zpomaluje můj prohlížeč, ale většinou se nic neděje. Mohu prohlížeč shodit do lišty, ale nemohu jej ani zavřít. Dokonce i v příkazové řádce si můžu spustit ping a pořád vidím že komunikuju po síti.
Ten readyboost mi asi k ničemu nebude, když mám 128GB SSD (sice pomalejší, ale stále rychlejší než řadič na desce). Ale mohu zkusit koupit 16GB jestli to pomůže, nemám po ruce prázdnou.

P.S. tak nějak předpokládám že jsi podpora hry a nebudeš škodit a pak tenhle počítač je jen na internet a fotky. Ale máš pravdu.
Podpora hry nejsem, jsem náhodný kolemjdoucí :) To, že ti další věci běží nic neznamená, každá generace procesorů umožňuje jednolitvým procesům využít jenom určitou kapacitu na základě jejich programu. Mě když se sekne Excel (dělám 1,5GB tabulky, takže vytížit všechny 4 jádra je nejmenší problém), tak mi taky jede video plynule dál a můžu si psát e-maily a brouzdat po internetu. Nicméně, pokud dojde k zaseknutí celého prohlížeče, pak to prostě nebude jenom internetem. Je to prostě kombinace faktorů, kdy vytíženost tvého CPU dosáhne nějakého maxima pro daný proces a neumí využít víc, nebo nemůže přidat víc, protože ho vytěžuješ jinak, pomalý internet způsobí, že se některá data stahují znovu, nedostatek RAM může způsobit, že už takhle vytížené CPU se musí zaměřit na přerozdělení zdrojů atd. Pokud máš SSD disk, pak je otázkou, jestli tam readyboost něco navíc dokáže vytáhnout, jak píšu v tom návodu, prostě bych zkusil jakoukoliv flashku, jestli tam vůbec ReadyBoost půjde zapnout.

Dál bych zkusil spustit správce úloh, přejít na podrobnosti, vyhledat si FlashPlayer a nastavit vyšší prioritu. To vytáhne maximum dostupných prostředků čistě na zpracování dat ve Flashi. A rozhodně bych nepouštěl nic dalšího před spuštěním a načtením Flashe, protože ti to sice poběží, ale ten výkon, který potřebuješ v danou chvíli pro Flash si přerozděluješ jinam (proto ti taky všechno ostatní jede).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru