Cechovní Bitvy - změna systému

Zdravím, koukám, že topic o Cechovních Bitvách zde již je a dané téma se tam i probíralo, ale na podpoře mi byli sděleno, že mám založit nový.

K tématu:

V Diamantové Lize se potýkáme s problémem, kde tři cechy vytvořily koalici, kdy si vzájemně hlídají sektory způsobem, že zabezpečí území na hodnotu 155/160 (říkáme tomu štítování) a jakmile pak někdo mimo koalici zaútočí, území uzavřou. Pro jednotlivé cechy je tak nereálné cokoliv dobýt, a koalice je pak pomalu ale jistě odřízne od celé mapy. Občas se zadaří a nějaké to území se dobyje, ale pro trojnásobnou přesilu není problém zatlačit nás zase zpět. Zkoušeli jsme vytvořit stejnou opozici s dalšími dvěma cechy, tím pádem by to bylo 3vs3, bohužel se nedaří, nemají takovou vůli bojovat a tak jsme v tom sami. Samo o sobě určitě systém Cechovních Bitev nebyl zamýšlen na tento způsob dominance jedné koalice, předpokládám spíše, že by měl reflektovat sílu jednotlivých cechů.

Možná řešení:

- Znemožnit štítování (155/160) tím, že útoky se budou snižovat o nějakou hodnotu po nějakém čase, třeba o 1 bod za minutu.

- Znemožnění zjištění, kdo na daném území již bojuje, kolik tam má pokusů, jaké tam má pasti a vylepšení atp. byla by jen mapa s barevným rozlišením, komu v danou chvíli území patří a odpočet, kdy se odemkne pro útok. Ztratilo by to sice trochu vizuální stránku, ale herně by to prospělo, nikdo by nevěděl, že na ně nepřátelé útočí a nemohl by si obranu dopředu plánovat.
 

DeletedUser17809

Host
Určitě jsem na 100% pro, tak jak je to zavedené teď, tak to vůbec nemá smysl. Rád bojuji, ale teď jsem z toho hodně otrávený a jdu raději na CVC a CB se nevěnuji
 
PROTI, situaci by to jen zhoršilo. Kdyby každou minutu zmizel boj, tak by se vždycky muselo shromáždit hodně lidí, a pokud by někdo v tu dobu nemohl, něco by ubojoval, jenže pak by to nikdo nedokončil bylo by to zase na nule. Menší cechy by takhle neměly už vůbec žádnou šanci. :D A druhá možnost je úplný nesmysl. Pokud by platila jenom druhá možnost, štítovat by se mohlo vesele dál, jenom by to nikdo neviděl. :p Tak by dojel třeba ke 150 a pak by to soupeř zavřel. Takhle aspoň vidíš, které území je zaštítované a tudíž tam nemá cenu bojovat. Tohle je asi vše, co Ti k tomu řeknu ;)
 

Svatej

Legenda
V CB máš taky jasně stanovenej čas kdy štít končí a ten čas je na rozdíl od 23h 59m v CvC pouze doba dosáhnutí pokroku na nepřijatelnou hodnotu pro štítujícího + 4 hodiny.
 

DeletedUser14444

Host
V CB máš taky jasně stanovenej čas kdy štít končí a ten čas je na rozdíl od 23h 59m v CvC pouze doba dosáhnutí pokroku na nepřijatelnou hodnotu pro štítujícího + 4 hodiny.

trošku pleteš jabka a hrušky dohromady. Když zaštítuješ CB na 159 bojů ze 160 tak ti ten štít nezmizí za 24 hodin jako v CVC. Težko ho pak může někdo vybojovat, když si takhle koalice hlída a jen si mění pozice mezi sebou.

Podle mě by to chtělo, jak už někdo, někde psal, aby CB bylo napříč všemi světy jako je CEX. To by možná trochu pomohlo.
 

Dědeq

Znalec
Proti, považuji to za nesmysl. Problémy CvC jsou jinde než v tom, že když se najdou dva či tři schopné cechy, jsou schopné pokořit ostatní.
Ostatně z vlastní zkušenosti vím, že takovou koalici uzavřít a udržet není žádná jednoduchá věc, a kdo to dokáže, má poměrně zaslouženou konkurenční výhodu.
Časem bude víc diamantových map, a můj odhad je, že tím se leccos změní.
 

DeletedUser16443

Host
Proti a směji se tomuto plakání, když tu pláčou především ti, co koalici také měli a také šťítováním utlačovali jiné, ale protože se neumí chovat, tak s nimi každý spolupráci ukončil. Doufali, že se nám koalice rozpadne, taky nabízeli našim členům body za zavření sektorů, nasazovali nám do cechů sabotéry a když ani tak nepochodili, tak pláčou tady a na podpoře. Jo a vyhlásili nám válku v CvC asi začnu taky plakat, že to není hezké, když na nás všichni útočí Moje rada: začněte to pořádně hrát, protože sešikovat 200lidí, aby všichni dělali, co se jim řekne a domluvit se mezi sebou 35 velitelů je majstrštik, co zvládáme na výbornou a bez hádek
Hezký večer vaše Lady Hanina
 

Svatej

Legenda
Mno, prosím, nezabíhejme do temných vod "OnMiRozkopalBábovičkuPrvní!" a zkusme to posuzovat více nezaujatě. ;) To že tenhle návrh byl právě takovýmihle okolnostmi vytvořen neznamená že se k tomu musíme snížit všichni. Máme přece na víc. ;)

Byl tu jiný návrh ke stejné problematice který má jiné řešení a sice možnost do vyšší ligy prostě nepřistoupit i když na to cech má dostatek MMR. To se mi nezdá natolik jdoucí proti strategizování. (hrajeme přece strategickou hru).
viz https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/postup-do-vyšší-ligy-v-cb.11663/

BTW: Schválně, kdo pochopí referenci "Klidné vody Přejdesmíchu"? :)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru