Diskuze o Dnu sv. Patrika

dudasek

Znalec
teď mám 2 parcely +6 výběrových sad...1*výběrovou dostanu na konci a rozjíždím 6té město a čekám na úkoly...15/25 je smrsk na studánku,pak taktikova věž(+25) a pak výběr(další +25)..to už bych byl v 7 městě...počítám,že našetřím za aktivitu a splněné questy těch 1900 a otevřu všechny truhly,takže 10 celkem bych měl dát...
 

dudasek

Znalec
Nevšiml jsem si, že by se mi splnění nějakých úkolů nezapočítávalo, ale že by nějaká chyba ve hře?
no je jistě úkol dostaň správce slavností na 100 lvl...když to naklikám dříve,než ho dostanu a mohu splnit už se mi nezobrazí a odměna do velké výhry se nepřičte-jen se splní x+1/38..chápeš?možná jsi si toho nevšiml-já také ne...trapně to chce plnit úkoly,jak si tvůrci přejí a nepředbíhat,i když je to efektivní a žádoucí...
 

Dan 77

Veterán
Aha... Nahlas to jako chybu, nejlíp rovnou herní podpoře...
Ale jak píšu, daří se mi dělat průměrně 34-35 úkolů na vesničku (z 38), což je asi ideál a zhruba mi to sedělo.
 

DeletedUser17522

Host
Mam otazku jak jsou u toho keltskeho lesa napsany ty bonusy za to ze stoji vedle dalsich staveb tak ty se scitaji tzn pokud stoji vedle jedne tak prvni bonus pokud vedle dvou tak prvni a druhy atd. A nebo je to tak ze podle poctu staveb prislusny jeden bonus ???
 

dudasek

Znalec
Mam otazku jak jsou u toho keltskeho lesa napsany ty bonusy za to ze stoji vedle dalsich staveb tak ty se scitaji tzn pokud stoji vedle jedne tak prvni bonus pokud vedle dvou tak prvni a druhy atd. A nebo je to tak ze podle poctu staveb prislusny jeden bonus ???
ano sčítá se to:např 1fp+5zboží+2fp=3fp+5zboží
 

DeletedUser17617

Host
Maximální bonus jednotlivé části setu dostaneš když ho připojíš k tolika dalším částem - kolik jednotlivá část potřebuje ( 2 / 2 / 3 / 3 / 4 )
 

Přílohy

  • Keltský les.PNG
    Keltský les.PNG
    104,3 KB · Zobrazení: 8
Naposledy upraveno moderátorem:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
už se mi nezobrazí a odměna do velké výhry se nepřičte-jen se splní x+1/38..chápeš?možná jsi si toho nevšiml-já také ne...trapně to chce plnit úkoly,jak si tvůrci přejí a nepředbíhat,i když je to efektivní a žádoucí..
Tak máš něco špatně, mě se to normálně přičítá. Jak psal Dan, stačilo 34 úkolů v 5 městech + asi 6 úkolů v 6, zbytek je předraženej. Stejně tak zvyšovat manažery na lvl 4 je zbytečně drahé - já měl loď a fesťák vždy na 3, zbytek na 1 - zvýšil jsem pouze toho nejlevnějšího, když jsem měl všechny 3 úkoly na zvýšení, abych se mohl pohnout v úkolech dál, za kolo to vychází pod 700 zlatých za manažery, když utratíš víc tak už je něco špatně. Teď mám full set, 4 budovy na lvl 2 a poslední bude s posledním úkolem. Bedny otvírat buď jednu zadarmo nebo všechny, vždy jen první sadu (1900 zlatých za všechny). Teď jedu 6. město a dám v úkolové řadě i to další zmenšení studánky. Pak existovala druhá cesta, dělat vše přes úkolovou řadu a otvírat vždy jen jednu bednu zadarmo, ale zabere to víc času. Každopádně to šlo i bez dia, jen si to člověk musel naplánovat. Já jsem za to rád, že to není jen tupé klikání na jistotu nebo ještě horší RNG :D
 
Po odehrání takřka celého eventu (těch pár zbylých dní je jen nastavovaná kaše, takže vlastně už lze hodnotit) přemýšlím, kde vlastně vývojáři nechali soudnost. Pokud ji snad měli. Zejména poté, kdy hráče zatížiili noční můrou zvanou cechovní bitvy. Přemýšlím, jak tohle může zvládat pracující člověk, který po směne v práci přijde fyzicky, či psychicky vyčerpaný, má si splnit povinnosti v cechu a ještě tohle. Zdlouhavé, nezáživné, bez většího množství odměn čili motivace to hrát. Má motivace je pouze udělat si další zářez na pažbě, tj. odznáček do profilu, speciální budovu (set budov) a tím to hasne. Zábava veškerá žádná. Tenhle event je jedno velké čekání. Ekonomiku města rozjedu řádově za pár desítek minut a jakmile se dostávám do řádů trilionů a quadrilionů, je to nezáživná nuda a šeď protknutá hlídáním, zda mám čtyřlístky na jeden level čehosi, co vlastně samo o sobě o ničem nerozhoduje. Fakt bych se víc bavil u archeologického či halloweenského eventu, kde je to svižné a zábavné. Tohleto je jedním slovem agónie...ano, to je to správné slovo. Když ještě zvážím, že cechy po různých serverech kolují návody, aby člověku vyšel počet zlaťáků na deset částí města celkově, protože zcela očividně herní mechanismus není vůbec shovívavý k nějaké té chybce, která může třítýdenní dřinu spláchnout do kanálu, tak je to poměrně k smíchu, s příchutí hořkosti. Jak napsal Dan 77 o té tenké hranici mezi získáním či nezískáním setu na max, to bych podepsal. Já to vidím celkově na osm částí, takže budu doufat v nějaký ten výskyt v rámci výzev či u vetešníka.
 
Naposledy upraveno:
Z rozčarování na začátku než se člověk do toho dostal, to teď nehodnotím tak kriticky. Hrát to lze více způsoby. To jak tu píšete o tom, že hra neodpustí žádnou chybu, to není tak úplně pravda. Dá se v jednom městečku otevřít víc sad truhel, tím uspoříš hrnce, Jde to hrát jen na pouhý 3 správce(to je další ušetřená 100) zabere to něco přes hoďku klikání atd...

Sám jsem aktuálně v 7 městečku. V prvním jsem měl všechny úkoly ale nebyly hrnce na truhly. V dalších už jsem to flákal a spořil. Tři městečka jsem jel jen na 3 správce(slovnost, loděnice a ta poslední továrna), v dalších na 4 protože jsem potřeboval úkoly. Aktuálně ještě získám strážní věž. Z příhod kolem města jsem získal asi 1000hrnců, do mejlu nic nepřišlo. Stejně složím všechno na 2. úroveň.
 
Po všech těch fňukáních o povinnostech ve hře chceš sám od sebe mít všechny části na úr.2 ? Proč? Každý nevyužije všechny části. Já mám 2 zcela zbytečné, krom doteku..
Jediné, co je zcela zbytečné je tvůj příspěvek. Já nefňukám, pouze konstatuji. Máš asi problém s chápáním psaného textu, s tím ti však nepomůžu ani nechci, tvé problémy mě nezajímají ;). Koneckonců ani nevím co seš zač, někdo co mě vidí prvně a má drzost vykydnout takový kýbl špíny. Své povinnosti si plním na jedna s hvězdičkou, díky za optání. A event jsem dělal nejlépe, jak jsem mohl, bez nějaké laxnosti. Očividně platí to, co napsal Dan 77. Kdyby se tento event dal přirovnat k provazochodectví, tak má onen provaz tloušťku lidského vlasu.
Z rozčarování na začátku než se člověk do toho dostal, to teď nehodnotím tak kriticky. Hrát to lze více způsoby. To jak tu píšete o tom, že hra neodpustí žádnou chybu, to není tak úplně pravda. Dá se v jednom městečku otevřít víc sad truhel, tím uspoříš hrnce, Jde to hrát jen na pouhý 3 správce(to je další ušetřená 100) zabere to něco přes hoďku klikání atd...

Sám jsem aktuálně v 7 městečku. V prvním jsem měl všechny úkoly ale nebyly hrnce na truhly. V dalších už jsem to flákal a spořil. Tři městečka jsem jel jen na 3 správce(slovnost, loděnice a ta poslední továrna), v dalších na 4 protože jsem potřeboval úkoly. Aktuálně ještě získám strážní věž. Z příhod kolem města jsem získal asi 1000hrnců, do mejlu nic nepřišlo. Stejně složím všechno na 2. úroveň.
Pokud bych bral, že budu otevírat dvě sady, bude to chtít 3900 zlatých za druhou sadu, celkově tedy s první 5800. Náklady na správce počítám 710 zlatých. Takže tady jsme na 6510 za dvě sady v jednom městě vč. nákladů na správce. Pokud budu brát jednu sadu ve dvou městech, vychází to za ona dva sety otevřené jednotlivě na 5220 vč. nákladů na správce což je méně. Přijde mi to vesměs logické, protože bych nečekal nějakou výhodnost typu 2v1, ale spíše zdání výhodnosti, které se pak šeredně vymstí, což zde platí stoprocentně. Co se týče hrnců nalezených okolo města, bída s nouzí. Krom nějaké té dvacky nic.
 
Naposledy upraveno:
Vidíš a v tom je ten rozdíl, zatím co ty uděláš jedno město za 710 hrnců nevím za jak dlouho, já ho udělám za 3dny za 90hrnců.
 
Se šetřením souhlasím, ale zase to není tak úplně tragický jak se to zdálo na začátku. To první město bylo na rozkoukání a pokud jsi tam nerozfofroval co šlo tak to musíš dát. Sám jsem v něm splnil všechny úkoly tak nevím na kolik mě přišlo. Myslím, že jsem otevřel i jednu truhlu ze zvědavosti. Pak jsem měl všechny správce na 1. úrovni. Pak jsem měl jen 3 správce, byl čas to klapat ručně. Teď aktuálně mám 4 správce, potřeboval jsem splnit víc úkolů. Nakonec jsem se rozhod, že pojedu ještě jedno město, takže to bylo zbytečný. Je fakt, že dost pomohly příhody ve městě. Bez nich by mi jedno vylepšení chybělo.
 
Tak mam kompletni sadu na 2 skraje mi to trošku nevychazelo tak jsem poridil hrnce za diamanty presneji 3500 dia ted jsem u 35 mise v 7 meste pocitam ze do konce s trochou stesti stihnu 8 a us ted mi prebyva 1 sada co bude za posledni misi takze si rikam ze jsem mel radeji dat dotoho jen 1750 dia vklidu by to stacilo
 

DeletedUser17617

Host
No nakonec to šlo v pohodě i bez použití Diamantů
jen to bylo pro každého z nás ze začátku něco nového - ale dalo se to naučit :)
 
Tak event pryč, celá sada vylepšená na level 2, že by se mi po eventu stýskalo a chtěl podobný herní princip někdy zpět, to se fakt říci nedá. Hlavní problém je naprosto mizivá motivace v průběhu celého eventu. Vývojáři tady očividně najeli na systém odměňovaní praktikovaný v CB, což je bída. Další věcí je ta zdlouhavost, kdy jsem nakopl ekonomiku města řádově za dvě hodiny a pak už jenom čekal, čekal, čekal, občas zvedl level a zase čekal. Možná zredukovat počet úkolů na třetinu, částku nutnou pro postup do dalšího města rovněž. Protože zatímco se v rané fázi nového města nezastavím a hra je zajímavá, pak je to jen šeď. Abych předešel možné dezinterpetaci, tak nejde o nějakou makačku, proti které jsem naopak brojil v původním příspěvku. Spíše herní aktivita, která je zábavná a která hlavně člověka odmění. Nemohu si prostě pomoci, ale archeologický potažmo halloweenský event je takový vítěz co do zábavy. Zase abych nehanil je fajn, že lze zvolit dvě strategie ke zisku sady. Jak otvírání veškerých truhel, tak doklepání 75 úkolů. Já jsem si to střihl tak půl napůl, nakonec to klaplo. Zbyly mi nějaké hrnce a pro příště by bylo fajn, kdyby bylo možné hry utrácet nějak jinak, než vylepšením ve městě, anebo konečném otvíráním truhel. Kdyby tam byl něco jako vetešník. Hra ve hře, ve stylu Halloweenu, kde byla knihovna v rámci které šlo získávat další.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Se začátkem zprávy souhlas, ale:
systém odměňovaní praktikovaný v CB, což je bída.
To je co??

A ta možnost čekání byla fajn, aspoň u toho člověk nemusel být furt a nakonec ten event nebyl o mnoho časově náročnější než třeba archeologický nebo nový halloweenský (což jsou taky dost klikačky upřímně). To, co navrhuješ k irským městečkům ty, by byl právě další krok k ještě větší časové náročnosti eventů - ledaže by event trval jen pár dní a pak by hned skončil, aby náhodou nebyla hluchá místa a aby se někdo případně nenudil, i kdyby mělo na hlavní cenu dosáhnout jen velmi málo lidí? To asi taky ne... U archeologického a halloweenského eventu je sice pravda, že vypadá ta minihra zábavněji, ale zase se musí ideálně čekat na tu denní speciálku, kterou sháníme (pokud vůbec se nám nějaká hodí...), a pak se hodiny v kuse prokopávat pískem/prosekávat pavučinami a pak zase nic.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru