Diskuze ke Kvantovým invazím

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Co se stane, když někdo změní cech těsně před koncem šampionátu?
Podobně jako u odměn z Cechovních bitev za sezónu, na které má hráč nárok pokud se k cechu přidal před začátkem a setrvá až do konce, je i tady rozdělování odměn za mistrovství bráno stejně, tedy tvá varianta b).

A tento problém se tu nahlašoval už na 1. stránce tohoto vlákna, ale podle vašeho shrnutí tuto zpětnou vazbu nikam neposíláte:
Jelikož jsou současné střídavé intervaly pro KI a CB navrženy záměrně, nepovažuje se to za problém. Ovšem obecná nespokojenost s tím, že by hráč změnil v průběhu některé funkce cech a přišel tak o jedny nebo druhé odměny se přeposílá, viděl jsem to snad u všech komunit. Podle mě tím chtějí odradit, nebo spíše potrestat, hráče co často cestují mezi cechy, aby takové rozhodnutí mělo větší váhu pokud se k tomu rozhodně, za cenu o krátkodobé ochuzení se o některé odměny.
 

Dan 77

Veterán
Podobně jako u odměn z Cechovních bitev za sezónu, na které má hráč nárok pokud se k cechu přidal před začátkem a setrvá až do konce, je i tady rozdělování odměn za mistrovství bráno stejně, tedy tvá varianta b).
To a-c) nebyly varianty, ale různé scénáře téhož, ale ok, díky. Jde o to, že ve scénáři b) by ten hráč nebyl v daném cechu po celý šampionát QI, ale jenom na poslední kolo QI a dostane stejné odměny jako ostatní (nebo dokonce víc než ti, kteří nedostanou nic, i když se zapojí do větší části šampionátu za daný cech). Prostě mi to tak přijde zvláštní, a co víc, zneužitelné.
Jelikož jsou současné střídavé intervaly pro KI a CB navrženy záměrně, nepovažuje se to za problém. Ovšem obecná nespokojenost s tím, že by hráč změnil v průběhu některé funkce cech a přišel tak o jedny nebo druhé odměny se přeposílá, viděl jsem to snad u všech komunit. Podle mě tím chtějí odradit, nebo spíše potrestat, hráče co často cestují mezi cechy, aby takové rozhodnutí mělo větší váhu pokud se k tomu rozhodně, za cenu o krátkodobé ochuzení se o některé odměny.
Ten záměr je podle mě ten, aby furt běželo aspoň něco. A díky za info, že se to někam posílá.
 

Dan 77

Veterán
Vzpomněl jsem si ještě na další nedostatky v QI (minimálně ten první je dost zásadní):

1) V aplikaci je zašedlá a v PC dokonce chybí zcela tabulka "Hodnocení členů cechu", pokud QI zrovna neběží. V aplikaci je u toho zašedlého tlačítka info, že je k dispozici pouze během aktivní QI. Tedy je to záměr. To je ale chyba. U CB a expedice je taky kompletní přehled výsledků i po jejich skončení a až do začátku další a má to nějaké důvody. Pokud se to po skočení kola nezobrazuje, tak to prostě schází...

2) V aplikaci v menu "Výstavba" je velmi špatná klikatelnost na otazníčky u budov, zvláště pokud je ta budova úplně vpravo na konci nabídky (abych zjistil výrobu, náklady, rozměry, dobu stavby atd.). Takto špatné to bylo dříve v kulturních osadách, kde je to už ale mnohem lepší, ale ne v kvantové osadě...
 

vasa.jedlicka

Komentátor
To hodnocení členů cechu by to fakt chtělo no, stejně jako u CB se chci po konci QI iterace podívat jak kdo si vedl z cechu aby se s tím dalo “něco” udělat za ty dva dny než začnou další a něco se vymyslelo nebo z toho vyvodilo. Tohle je nešťastné.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Truhly není nutné zakoupit pro vstup do dalšího kola. Se začátkem další sezóny je momentálně problém, který se už vyšetřuje. V nejhorším případě by se začátek měl spustit o hodinu pozděj v 9:00, případně pokud zvládnou zamáčnou brouka a manuálně spustit dřív.

Update: začátek kola bude v 9:00, příští už bude zase v tradičních 8:00.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
nikde nevidim možnost koupě rozšíření města za Kmedaile nebo ceny jednotlivých rozšíření. To je chyba nebo to bude taky až na konci mistrovství??
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
nikde nevidim možnost koupě rozšíření města za Kmedaile nebo ceny jednotlivých rozšíření. To je chyba nebo to bude taky až na konci mistrovství??
jak se píše v oznámení: "Počkat, co jsou to ty Kvantové medaile? Medaile lze sice získat již nyní, ale jejich použití se do první iterace funkce nedostane. Později hodláme z těchto medailí udělat další způsob, jak odemknout rozšíření v hlavním městě! Již od první Kvantové invaze si můžete zásobit sklad medailí a po zpřístupnění této funkce pokračovat v rozšiřování svého města."
 

Dan 77

Veterán
A co je to "první iterace (= opakování)"? Je to první sezóna (kolo), nebo první šampionát (mistrovství)? Myslel jsem, že to první.
 
jak se píše v oznámení: "Počkat, co jsou to ty Kvantové medaile? Medaile lze sice získat již nyní, ale jejich použití se do první iterace funkce nedostane. Později hodláme z těchto medailí udělat další způsob, jak odemknout rozšíření v hlavním městě! Již od první Kvantové invaze si můžete zásobit sklad medailí a po zpřístupnění této funkce pokračovat v rozšiřování svého města."
A není to nahodou tak že chcou zjistit jak moc jsou lidi odhodlaní to jezdit a podle toho vyhodnotí cenu expanzí aby to nahodou lidi neměli zbytečně jednoduche nebo levné (jako je to npř u u hradního systemu taky nabizi u posledních urovni expanzi ale budto za hodně realných investic nebo za mnoho let aktivní prace).
 

Nord of Skyrim

Komentátor
Opět blbne vybírání odměn v kvantových invazí za postup, padá to do interní chyby a nemusí mít člověk ani přesně ty body.
 

Kayro

Znalec
A není to nahodou tak že chcou zjistit jak moc jsou lidi odhodlaní to jezdit a podle toho vyhodnotí cenu expanzí aby to nahodou lidi neměli zbytečně jednoduche nebo levné (jako je to npř u u hradního systemu taky nabizi u posledních urovni expanzi ale budto za hodně realných investic nebo za mnoho let aktivní prace).
Me prijde ze to jejich "Pozdeji" znamena ze oni sami jeste poradne nevedi.Kolos a spol jsou jen lepsi eventovky,hlavni tahak KI je prave to rozsireni ktere ma nalakat lidi to hrat.Nedivil bych se kdyby se zjistilo ze rozsireni ktere driv bylo zadarmo s prichodem nove doby bude ted za kvantove medaile.Protoze se jeste nikdy nestalo ze by nekdo mohl ziskat nejaka rozsireni navic proti ostatnim.
 

Dan 77

Veterán
Další chyby:
(a to jsem si myslel, že jsme tu už nahlásili snad vše)

1) chybné texty ohledně odměn za obtížnost QI (jinak je to na mobilu a jinak na PC??) a navíc jedna z avizovaných odměn se vůbec nenachází v truhle (truhla obsahuje k losu po konci sezóny JINÉ odměny):
Odměny za level 7 - mobil.jpg
Odměny za level 7 - PC.png
Odměny za level 8 - mobil.jpg
Odměny za level 8 - PC.png
Srovnání odměn (při rozjetém lvlu 8).jpg

2) Rozdílné zobrazování okna před bojem (mobil vs. PC):
Boj - mobil.jpg
Boj - PC.png

3) Ikonky:
- chybný překlad pass (v PC je to "kvantový průkaz", v mobilu chybně jako "přeskočit")
- vykřičník u ikonky Výstavba, kde být nemá, místo toho by měl být u ikonky "Osada" na prvním obrázku, když je hotový sběr (již jsem nahlásil dříve)
- podobný problém je u PC, že nebliká, co blikat má (ikonka "Osada"), a bliká, co blikat nemá (ikonka "Zprávy" bliká, i když nepřišla žádná nová zpráva od doby, co jsem byl v hlavním městě) (již jsem nahlásil dříve)
Ikonky (1).jpg
Ikonky (2).jpg
Ikonky (PC).png
 
Nahoru