Diskuze ke Kvantovým invazím

d arvit

Odborník
pořád mi to ukazuje 5000/1h - i přes to že mám ve vesničce budovy produkující (dle popisu) stovky kvantových akcí - jak to tedy je s jejich připočítávánim?? funguje to nebo to je další z věcí co se teprve doladuje??
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
pořád mi to ukazuje 5000/1h - i přes to že mám ve vesničce budovy produkující (dle popisu) stovky kvantových akcí - jak to tedy je s jejich připočítávánim?? funguje to nebo to je další z věcí co se teprve doladuje??
Funguje... jen se to tam neukazuje, ukazuje se tam jen těch základních 5000, reálně se přičte více (podle budov), ALE pokud si v tu chvíli ve hře tak musíš restartovat hru.
já to chápu tak že je to jen při sběrech
nn je to každou hodinu
 
Opakovaně se stává při hře na PC, že v osadě po najetí ukazatelem myši na budovu to neukazuje kolik a za jak dlouho bude vyrobeno, nebo u Smajlíka pro spokojenost to po najetí také neukazuje aktuální spokojenost.......... po znovu načtení hry to pak už zase funguje. To je nutné neustále znovunačítat hru ???

* Přidám ještě jeden návrh na vylepšení k těm mnoha co už tu zazněli ....... doplnil bych v radnici do přehledu bonusů i hodnoty pro armády v KI ( stejně jako je tomu teď pro CB a Expedici )
 

Spejbl

Nováček
Když dám postavit budovu (mince, kladiva) tak někdy po postavení dá rovnou výrobu. Ale je to značně náhodný. Je to bug nebo nějaký nahádoný bonus?
 
To je v rajchu nenapadlo,kdyz tvori tyhle dalsi bonusy...dat to do radnice, kdyz tam maji obrance mesta, CB i CE zvlaste.
No nenapadlo,je napdaji jen...:)
 

qwertik

Komentátor
Jak je to s tou euforií? Mám ve vesnici 4x amfiteátr po 150, ukazuje mě to 300 euforie, co dělám špatně?
Nemá to něco společného s tím, že jsem dal stavět akvadukt?
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
vetesnik pokud projde tou zmenou co je na bete,,,tak zanikne uplne,a dle feedbacku asi fakt zustane,tak jak tam je

vyberovky jen v aukci, denni prodej hodvadin jen za drahokamy

vyberovky...vyvolavaci cena i pres milion minci:)

tvl oni tem novackum,kdy porad ctu jak je chcou nalakat primo serou do ksichtu za me
cena může být klidně 1zl nebo 10M - pokud tam budou dávat 1 rok+ staré budovy a vylepšení tak je to stejně k ničemu a když se náhodou spletou a daji tam zase něco nového nebo speciální (jako výstava umění) tak to zastará dřív než to dokončíme díky skromné četnosti..
za mě je vetešník dobrý nápad - ovšem provedením to opět klasicky zabili k nepoužitelnosti..
nedávno jsem zkusil prodat speciální dekorace zkompletované z fragmentů (bordelu v invu je prostě hodně) a když jsem zjistil že za různé stromy, děla a podobné blbosti to dává pár stovek měny kterou mám v milionech tak to nechám opět štosovat v inu - za tohle mi nestojí ani na to klikat...
jo kdybych mohl prodat najednou celou položku obsahující desítky nebo stovky jednotlivých budov - to bych s čištěním invu trochu hnul..
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Prosím na diskuzi ohledně Starožitníka si založte nové diskuzní vlákno nebo vyčkejte až to vyjde.
Zde prosím jen diskuze ohledně Kvantových invazí.
Děkuji
 

qwertik

Komentátor
Tak opravdu, to by mě nenapadlo, že dekorace najednou berou euforii. Ale i tak je zajímavé, ta euforie se odečte okamžitě po zahájení stavby, ale zato když se má přičíst u kulturní budovy, tak si to počká až na dostavění. Zkrátka ojeb jak se jen dá....
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Protože s euforií se zachází jako s komoditou, která je nutná na stavbu jako náklad, proto se odečte hned. Když dojdeš do stavu, kdy nemáš dostatek euforie na stavbu, tak i když máš dostatek mincí a zásob, tak ti hra nedovolí postavit další dekoraci.
 
Zajímalo by mě kde si můžu rozšířit město za ty kvantové madaile, jelikož v rozšíření nic nikde nemám a nevím pod čím to mám hledat.. díky
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Rozšíření za kvantové medaile mají v plánu přidat v další iteraci invazí.
 

Dan 77

Veterán
Jako moc si s Kvantovkama práce nedali, vzali dobu železa, mírně graficky upravily a hle máte novou minihru. Super překlad, žádné chyby (teď mi nejde vybrat dokonce odměna na Fku za postup - spadne mi to). Přitom nová osada (již ne kulturní) vypadá nádherně.
A to ty QI dlouho připravovali - ty upravené obrázky visely v kódu hry už dlouho (někteří hráči je našli a postli do Spoilerů na Beta foru). Akorát že na to, jak dlouho to připravovali, to kvůli množství chyb nevypadá... :D
A jj, je to něco mezi kulturní osadou, cechovní expedicí a tím středověkým eventem (https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2022_Fellowship_Event).

Funguje... jen se to tam neukazuje, ukazuje se tam jen těch základních 5000, reálně se přičte více (podle budov), ALE pokud si v tu chvíli ve hře tak musíš restartovat hru.
A z čeho teda ve hře poznáme, že/jestli se přičítají akční body (kompasy) správně? Ve hře se to nikde neukazuje. Navíc je vhodné mít možnost si spočítat, za jak dlouho budu mít plný zásobník těch "kompasů", abych nepřišel o dobu, kdy by se mohli přičítat další. Podle mě je to nedoladěné.
Například i tady (https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Quantum_Incursions#articleComments) někdo psal "What is a recharge cycle? I don't get more than 5k action points per tick and I don't get extra action points when I collect the coins."

* Přidám ještě jeden návrh na vylepšení k těm mnoha co už tu zazněli ....... doplnil bych v radnici do přehledu bonusů i hodnoty pro armády v KI ( stejně jako je tomu teď pro CB a Expedici )
To je v rajchu nenapadlo,kdyz tvori tyhle dalsi bonusy...dat to do radnice, kdyz tam maji obrance mesta, CB i CE zvlaste.
Souhlasím, takhle aby si to člověk přepočítával, aby zjistil, odkud má teda kolik bojových % (budovy z kulturních osad v hlavním městě + Zapomenutý chrám z CE5 + Turnajový areál z CB + dekorace v kvantové osadě + vybojované bonusy postupem po mapě v dané úrovni QI).

S tím souvisí i chybějící popisky uzlů a označení hodnoty podpůrných uzlů (pevnosti atd.), aby bylo možné se informovaně rozhodnout, jakou z možných cest k bossovi pro cech zvolit. Teď nelze dopředu zjistit pořádně nic.

Mimochodem když jsem si podle výše uvedeného v kurzivě přepočítal svoje bojová % v QI, došel jsem k tomu, že červená % (útočná) se aplikují na červené uzly a modrá % (obranná) zase na modré uzly. Původně jsem si myslel, že je to křížem útok vs. obrana a obrana vs. útok... Mohl jsem to rozlišit, co k čemu patří, jenom díky tomu, že se při aktivním střetu zobrazují bojová % pro něj platná a že červených % v QI jsem měl o 30/30 % méně než modrých (což je způsobeno tím, že nemám hotovou Polynéskou osadu ;) která těch předchozích 5 typů osad vyrovnává).

Když dám postavit budovu (mince, kladiva) tak někdy po postavení dá rovnou výrobu. Ale je to značně náhodný. Je to bug nebo nějaký nahádoný bonus?
S tím souvisí další chyba (nebo záměr?), byť uznávám, že příjemná - výroba budov začne ihned po dostavení budovy, není potřeba po dokončení stavby kvantovou osadu navštívit, aby výroba začala (na rozdíl od kulturních osad, hlavního města, vesmírné kolonie...). Nebo nastala v nějaké aktualizaci změna i pro kulturní osady, hlavní město a vesmírnou kolonii?

pozor na dekorace - uvedená spokojenost je v nákladech - takže jí to odečítá a ne přičítá o_O
Protože s euforií se zachází jako s komoditou, která je nutná na stavbu jako náklad, proto se odečte hned. Když dojdeš do stavu, kdy nemáš dostatek euforie na stavbu, tak i když máš dostatek mincí a zásob, tak ti hra nedovolí postavit další dekoraci.
Jj a navrhoval bych, aby to nebylo v nákladech, ale ve stalých efektech budovy - stejně jako u speciálních budov ve městě, které někdy odečítají spokojenost - je to jako červený text a před ním je mínus. :D Proč to v tomto ohledu není sjednocené s budovami v hlavním městě??


@sabinabetty @NoVa ... Chtěl bych se ještě zeptat, jak je to vlastně s těmi kvantovými střípky - kdy se resetují na 0? Jinými slovy, do kdy je musím využít (na rozšíření, překážky, vyzvednutí odměn z truhel)? A další dotaz: Jak dlouho po skončení kola/mistrovství QI si musí každý otevřít truhly, kde se dá platit kvantovými střípky? (A i výše uvedený text v této zprávě berte ode mě jako zpětnou vazbu, i když tam cituju někoho jiného...)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru