Cech proti cechu - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2298

Host
Chápu směr myšlenek kterými se ubíráte.. ALE, jak chcete vyřešit situaci, že třeba 70-80% procent VŠECH hráčů bude následně časem podle vašeho pravidla nuceno bojovat v posledních dvou dobách.. a to si jako zbytek hráčů (20-30%) rozdělí zbylé doby??? To mi fakt nepřipadá jako moc chytré řešení, navíc by pak při tomto systému hráči záměrně zůstávali v jedné době, zrušili výzkum a stejně si vystavěli VB - a tím pádem by to nic nevyřešilo.. Zkuste se na věci dívat z dlouhodobého pohledu ( měsíce hraní..) a ne jen v optice pár dnů či týdnů..
 

Verkos Vlkan

Komentátor
v tom nevidim zadny problem,vecina hracu je v poslednich dobach tj posledni doby se udelaj napriklad 5* vetsi........protoze bud se hrac dostane dal nebo prestane hrat. ze by hrac schvalne zustaval ve stredoveku toho se fakt nebojim.taky to ma byt strategie ale ted tu plati akorat pravidlo nahle smrti.par blaznu vstane ve 3 rano a dobije nekomu par oblasti a smitec , .utocna armada by se tedy mela oznamit predem aby se tomu dalo nejak "strategicky" branit. rekneme 24h predem.A nebo by utoky zacali po prepoctu.proste at to neni nahla smrt.a taky patrim k tem co se jim celkem dari a spis mi ta smrt vyhovuje .ale je to postaveny na hlavu.kdyby to bylo vymysleny lip tak by ino urcite vydelali vic penez nez jak to je ted:) a tady jde jen o penize,to je jasny.
 

DeletedUser3784

Host
Taky postrádám logiku v tom co by dělal hráč s 3M body, 90% útočným a obranným bonusem (mnohdy i větším) na mapě doby železné v CvC. Začínající hráči (logicky bez těchto bonusů) tudíž v CvC nemají šanci a to je tedy pěěěkná bejkárna. Možnost hrát CvC ve stejné době jako mám radnici + jednu dobu zpět se mi jeví jako ideální. Nezabraňuje ani totiž jednomu cechu hrát CvC na všech mapách, musí mít jen široké spektrum hráčů napříč všemi věky. Ovšem ale i tak tato varianta ještě poskytuje velkému zavedenému cechu výhodu oproti malému, složeného ze začínajících hráčů, v surovinovém zabezpečení nákladů. Tento systém by nikoho neomezoval což se o tom současném říci rozhodně nedá. V tuto chvíli je CvC zábava pro horních, no kolik, 300 TOP hráčů ???? A to je ještě možná moc vysoké číslo.
Zastavit vývoj kvůli udržení se na mapě, to snad může napadnout jen "starou strukturu", "komára" či "komanče" (nic osobního, jen historický postřeh a bohužel i realita), logiku to totiž rovněž nemá.
 

DeletedUser2298

Host
V pohodě.. já třeba mám na Arvahallu 2M bodů a bojuju ve všech dobách - protože na to mám jednotky.. a protože je to moje volba a protože jsem si vystavěl do města odpovídající vojenské budovy na úkor ekonomiky.. Vše byla jen a jen pouze moje volba ( a je mi to třeba ku škodě, že mi ty body žebříku rostou méně a pomaleji..) A tímto návrhem nového pravidla by jste mi vzali práci, kterou jsem udělal od vytvoření cechovních válek ( a potažmo celému cechu) - tj. on ten návrh je třeba krásný ale v praxi již nerealizovatelný.. Silně pochybuju, že najednou vyženou silné hráče ze slabých map - to by bylo teprve křiku od hráčů.. :) Některé systémové kroky "se měly" udělat a nastavit předem... takhle retrospektivně si zásadní a dosti hru pozměňující kroky představit nedokážu ( i když třeba někdo jiný si to představit umí...)

Ad. logika zastavení vývoje - pokud bude cech mít slušně obsazeno území doby koloniální.. tak hráči takového cechu dojdou a vyzkoumají průmysl.. pokud by podle vašeho pravidla po odemčení dalšího výzkumu již na mapě koloniálu nesměli bojovat.. tak následně se může stát, že všichni přejdou výše a v daném území najednou nebude mít kdo bojovat a bránit ho, takže si ho časem ostatní co tam bojovat mohou rozeberou.. to má fakt taky logiku .. ;-)
 

bleksej

Turista
Jedno řešení jsem tady navrhoval v příspěvku "Vylepšení cechovních válek"
Mělo by tu výhodu, že by do současného systému nijak nezasáhlo, pouze by ho rozšířilo i pro cechy, kterým se zatím nezadařilo a už se budou těžko výrazně prosazovat.
Ale je taky možné, že se situace časem stabilizuje a ty možnosti se zase otevřou. I když tomu moc nevěřím :))
 

Verkos Vlkan

Komentátor
ti co maj ted nejvic uzemi budou mit nejvice prestize a utecou ostatnim,,hodne prestize=hodne vysoky level cechu=obrovska obrana:)=obrana 50 na vsech polickach kor v nizke dobe,jak to muzou nove cechy jako porazit? uz nikdy se k tomu nedostanou.

kdyz by hraci presli do doby pokroku a tak automaticky nesmeli bojovat v kolonialu co je na tom jako spatnyho?presli by na prumysl/pokrok a tim padem by tam cech mel vetsi sanci.......

a napadlo me proc by to meli delat. zvysit rozdil za bonusove polciko mezi dobami,ted je v kolonialu faktor 3 a pokrok 6 ,,kdz se zvedne kolonial na 6 a pokrok na 12 hned to bude o necem jinym.a pro cechy bude vyhodny mit vsecny hrace v pokroku a na tyhle mapy nesahnou.

a za dalsi pokud by se to takhle zvedlo mozna by ani se nemuseli omezovat ty doby.uz tak by to pro ne nebylo vyhodne..v zelezne dobe faktor 1 nebo pokrok faktor 12 ?:D a klidne muze byt vetsi. to uz skoro stoji za to to dat do napadu:)takze to tam du taky napsat.
 

DeletedUser5625

Host
Já bych měl jeden dotaz, na který se mi zatím nepodařilo (asi po 2h hledání) nepodařilo najít odpověď... Jak se uzdravují v CvC válkách obranné armády? Náš kmen má v jedné oblasti docela oslabenou armádu a zatím se nám nedaří najít postup, jak je uzdravit. Ale už jsem si dvakrát všiml, že po skončení útoku na vedlejší oblast (ovládanou jiným kmenem), jsou tamnější jednotky rychle uzdraveny. Žádnou takovou variantu jsem v té "brožurce" k bojům, nenašel...
A pár poznámek k bojům samotným- co se mi stalo během těch asi 2 hodin bojů (co jsem tím zhruba dohromady strávil)...
Na konci docela úspěšného boje (zbýval tak poslední sek a soupeř skončil)- hláška zhruba v tomto znění: Chyba systému, boj musel být ukončen. Takže jsem akorát přišel o pár vojáku (kteří padli při boji) a další byli oslabeni a to celé bez jakéhokoliv výsledku.
Druhý případ. Opět docela úspěšný boj a před koncem- boj skončil, protože jiný tvůj spoluhráč již obrannou armádu porazil. (A to ani nebyl žádný slot obranné armády vyčistěn úplně a rozhodně to nebyla varianta- obléhací armáda padla). Jak je možné, že dva protihráči útočí ve stejném čase na stejnou armádu? Výsledek úplně stejný, jak v předchozím případě...
A jednou mi padla interní chyba (ten vykřičník), ale to se mi stává normálně...
Rozhodně si tady nechci stěžovat, jen tady píšu svou osobní zkušenost a možná námět na zlepšení...
 

DeletedUser2298

Host
Armáda v zásobníku v sektoru, je li poškozená - útokem nepřítele či po přepočtu od oranžového sousedního sektoru, tak armáda se nijak neléčí - jen jí ubývají životy.. "Vyléčit" lze pouze tak, že ji můžeš rozpustit - stejně jako by jsi propouštěl třeba vojáka - a následně vložíš novou armádu, která je pak čerstvá / nová... Tento postup aplikovali i sousedé v tebou popisovaném případě..
 

Thesseus

Znalec
A to další co popisuješ je způsobeno tím, že někdo z Tvého cechu dobyl poslední čárku toho obraného slotu dříve než Ty a tak už vlastně nebylo kde vyhrát. V takovém případě se nelogicky nevrátí zdraví jednotek do původního stavu před bitvou, což je chyba, snad jí opraví.
A nebo v druhém případě vám někdo zrušil vaši obléhací armádu a tím pádem jste útok prohráli.
 

DeletedUser5625

Host
To bych pochopil, jenže žádný slot nebyl dobyt celý a obléhací armáda tam stále byla, tím pádem tam žádná obranná armáda nemohla být doplněna novou. To byla první věc, na kterou jsem se díval...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7160

Host
Tak prázdná území se pomalu do zabírají a už dle mého očekávání přichází na řadu docela dosti nehezká věc. ÚTOČENÍ v noci. Jelikož ono to ani moc jinak nejde než útočit když nikdo nespí jenže to odradí ještě více a zbydou ti v té menšině bojujících jen blázni co nespí. Tím získávají dosti podstatnou výhodu.
 

DeletedUser3370

Host
Náhodou, po večerní koupeli jsou noční boje jak balzám.
Pořád mi ale dává větší smysl bojovat přes den, když plno bláznů chodí do práce nebo do školy a ke hře se nedostanou už tuplem.
 

DeletedUser2298

Host
Ehm - a co konkrétně špatného je na útočení v noci..? Obránce má brutální výhodu - stačí mu porazit 10x armádu aby útok zmařil s bonusem bránící se army NULA!!, navíc zadarmo.. zatímco útočníka to stojí 8 jednotek, nějaké suroviny od množství málo až po X tisíc a bojuje třeba proti 8mi armádám s bonusem 50... A jelikož ve hře stále není nic ve smyslu "varování" - jako třeba zpráva události " Váš sektor XY v době kamenné je pod útokem", tak je celkem jedno jestli bude útok o půlnoci či ve 12,00 v polední pauze dle Mariho návrhu.. Prostě si útočník vyčíhne dobu, kdy si myslí, že má největší šanci na úspěšný útok.. a záleží na každého denním harmonogramu, kdy ta doba nastane...
Nebo by měl útočník posílat libesbrief, že dnes ve 17,35 budeme útočit v té a té době... tak ať s tím počítají?? :))
 

DeletedUser7160

Host
Má výhodu ano velkou ale ve 2-3 ráno když nikdo nebude na netu tak těch 80 útoků max pokud je arma dá v klidu. A to prostě lidi odradí noční blázni a to znám velmi dobře hraju onlainovky docela dlouho a tohle je vždy problém.

No upozornění je dost velká slabina válek.

Mě by se spíš něž války kde útočím na území cechu tak útočím prostě jako na anonymní členy lepší by se mě útočilo v jiném systému a přímo na hráče (ne ne en na max 80 lidí v sousedství ale na všechny. Tak to trošku mě tu chybí prostě ničení nebo poškozování budov. Pomstít seněkomu vyrbváním je o ničem ale pomstít se někomu znehodnocením výrobny tím že jí poškodím by nalilo větší náboj do hry.
 

Verkos Vlkan

Komentátor
tezko bys tu mohl nicit neci budovy , kdyz to rozdeluje hrace systemem on je v moderne a sup dame k nemu kolonial.to by bylo totalnenefer a odesla by vetsina hracu.rabovani musi stacit . I tak dost lidi prestane hrat kdyz prijdou a maj vyrabovanych 10-20 budov...to se ani neda pak hrat...
 

DeletedUser7160

Host
Tak sem se úspěšně vyprdnul jako další moji kolegové že GvG které nemaj budoucnost a najíždíme zpět na styl oběhni sousedy, skliď a namotivuj.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9906

Host
Tak z toho, co zatím o GvG vím, jsem dal dohromady návod na idealní cech:
1. všechno je o VB.
2. téměř vše je o surovinách
3.většina je o kasárnách:)))
A) 1n2 hráči musí mít všechny VB s bonusem na útok na lv 10. Zároveň musí mít maximum kasáren příslušné doby, v které se válčí. Nic jiného nepotřebují. Ti budou zabírat nové území.
B) Všichni ostatní hráči budou mít maximum VB s bonudem obrany na lv 10, každý 2-3 kasárna a zbytek výrobny příslušného věku. Ti budou odemykat sloty a dávat obranu.
C) toho všeho se dosáhne tím, že se úplně zastaví postup všech v celém cechu, všechny fb se budou dávat do VB, všechny zlaté do surovin. Zato získá cech zrychlení výcviku jednotek (dobré zas hlavně do GvG) později nějaký fb navíc, který použijí na levelení VB, a slevu na stavbu nových budov, které ale nebudou stavět:))
D) Tohle opravdu někdo chce??? Já tedy souhlasím s Vencou a jeho příspěvkem nademnou.
 

Thesseus

Znalec
Qwertik, účast ve válkách je ekonomicky nevýhodná, to už ví každý. Ale když je někdo na konci výzkumu, tak co jiného by ve hře dělal? :) Ale máš jinak pravdu a ještě s příjemnou dávkou sarkazmu ;)
A v B) se pleteš bonus obrany se počítá z průměru celého cechu takže je 1) dobré když Deal, Vasila a Observatoř má každý 2) úplně fuk, kdo dává obranu do slotů.
 

DeletedUser9906

Host
Takže ono vlastně stačilo: Po dosažení moderní doby se v naší hře můžete zúčastnit bojů CvC:))) A těm 80-90-ti % hráčů (kteří ji nedosáhli), mohlo být i nadále dobře a mohli se nerušeně bavit, a nemuseli ponocovat:))). Škoda.
 

Thesseus

Znalec
Ano, důležité je velké město :) Kvantita poráží kvalitu. Ale pozor, ono není vůbec snadný nastavit hru tak aby vítězila kvalita! Kolik takových her známe? Žádnou si teď nevybavuji :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru