Cech proti cechu - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7160

Host
Já naprosto souhlasím, jeden útok mého řadu stoji 6 450 surovin. Mym se přizpůsobíme, ale tohle je opravdu moc.

Je to opravdu moc. Ty GvG sou opravdu ale opravdu dost nedomyšlené do konce a moc brzy vydané.

Dle mého názoru a není to jen názor můj ale dosti lidí se kterýma komunikuju že až budou suroviny neúnosné a především až budou zabrány volné území tak dát hromadu surek na útok na soupeře kde mě rychle odrazí ale surky zmizí tak ty války zamrznou a lidi to přestane bavit. Nevidím v tom velkou budoucnost pokud s tím něco Němci neudělají. Nebo útok na 50% a 75% území nepřítele. Ted sundali všem % z VB kde se počítao s 75% s přípravou na války a je s toho pouze 45% když sou 3 off budovy na 5 levelu.

A v poslední řadě s těma surkama se začne nehorázně kupčit, vykupovat od všech možných lidí a bude to jak mafiánské doupě. To hře nepomůže.

Lepší boje by bylo jiného stylu. GvG je pěkné ale nemohu útočit na jednotlivce mimo sousedství například. Útočím jen na celek cechu za účelem území. Je mnoho možností na GvG nebo jakési útočení místo sousedství udělat omezený počet útoků ale kamkoliv a bojovat v trochu jiných PvP stylu levelů kde z boje s 80 lidmi vzejde určitý počet postupujících do další levelu PVp v té době. Tím by byly boje vyrovnané a zábavnější jak nějaké GvG.
 

DeletedUser6769

Host
Já nevím, já bych si myslel, že je to prostě opatření, aby nemohl jeden cech dobýt celou oblast. Až bude chtít zaútočit, tak bude muset uvolnit jinou oblast a tím vznikne šance pro jiný cech. Teda aspoň myslím, že jsem někde četl, že cena útoku se odvíjí od počtu zabraných oblastí. Já osobně nevím, mě se to celý CvC nelíbí a nepřišel jsem mu na chuť, i když jsem se snažil, tak jsem to ani podrobněji neštudoval, tak mě berte s rezervou.
 

DeletedUser5384

Host
Highlandere,tos četl sice dobře,ale má to jednu trhlinu: Ten" silnější" nebo spíš rychlejší šel do oblasti s minimální obranou,zatímco ten slabší půjde většinou do plně bráněné, byť opuštěné oblasti....Takže se hned na začátku zbaví hromady svých nasyslených jednotek,narozdíl od toho rychlejšího. Doufám,že je to opravdu jen nedomyšlenost a že toto INNO časem "přebalancuje" :D, jinak ty menší cechy nebudou mít moc chuť do toho jít:)

Řešení vidím dvojí: Buď po opuštění města nastupuje původní obranná armáda, nebo po dobytí takové oblasti zůstanou odemčeny všechny dobyté sloty..
 

DeletedUser7160

Host
bobbyc : Ono nejen ty menší ale už i ty větší cechy. Vidím to skepticky pokud to neupgrajdují na něco hratelnějšího do budoucna.
 

DeletedUser5384

Host
No,vidím to podobně i v situaci,že to upgradují:) Pokud by k tomu došlo,suroviny ti to nevrátí a ve chvíli,kdy budou všechny cechy vycucaný jak vemena nekoupíš vůbec nic:)
 

DeletedUser

Host
Tak cech má šanci začít v jakékoliv "písečné" oblasti, které se nacházejí většinou i dále v mapě, tudíž jakmile se odkryjí, tak na ně může útočit cech, jež se v dané provincii ještě nenachází a útočí na obranu o 2 slotech.
 

Kayro

Znalec
Cechy ktere zablokovaly vetsi cast mapy k tem rekam proste nelezou nic je k tomu nenuti.Cas ukaze jak to bude dal.
 

DeletedUser10374

Host
V navodu ke GvG je uvedeno, ze uzemi lze udelit svobodu. Avsak u uzemi, kde je velitelstvi, to nejde. Je to chyba hry nebo jen to bylo opomenuto v navodu ke GvG?
 

Thesseus

Znalec
Stačí nejdřív to velitelství přemístit (menu jiného sektoru).
Jinak musím souhlasit s tím, že je špatně, že nelze začínat než z jedné oblasti, jeden aktivní cech to zablokuje a ostatní se v tom melou a jediná cesta je přes tem silný cech = skoro nemožné.
Výjimkou bude myslím moderní doba ale to není řešení.
 

DeletedUser10374

Host
Stačí nejdřív to velitelství přemístit (menu jiného sektoru). ...
Nejde o premistovani velitelstvi. Jde o dani svobody uzemi s velitelstvim. Kdyz neni velitelstvi kam premistit, tak co? Konec na te mape? Samozrejme, ze nekdo muze namitnout, ziskej vedlejsi uzemi a premisti velitelstvi. Ale pokud mate za sousedy jen "takovy ty hodny kluky", co sezerou, na co prijdou, tak moc sanci nemate. Takze je nejaka jina moznost? Pokud ne (a nemoznost osvobozeni uzemi s velitelstvim neni chyba hry), bylo by fajn tu prirucku GvG aktualizovat o informaci, ze svobodu lze dat jen uzemi, na kterem neni velitelstvi.
Protoze pokud se nekdo ridi oficialnimi informacemi a da svobodu uzemim okolo velitelstvi s tim, ze pak se pripadne pokusi zrusit i to velitelstvi, a jit na to od zacatku v alespon trosku lepsi pozici, bude zatracene nas... (zklamanej).
 

DeletedUser5384

Host
No, pokud jsou ti kluci skutečně tak hodný,pak stačí ostatní území pustit a HQ brzy dobudou sami:) Zejména pokud tam navíc rozpustíte armádu:)
 

Kayro

Znalec
Kdyz uz si v tom velitelstvi tu armadu rozpustej tak ho rovnou muzou propustit.Skoro jak z Cimrmana :)
 

DeletedUser

Host
Co si budeme povídat cechovní války jsou každým dnem méně a méně hratelné za chvilku velké cechy budou čekat na každou surku, a musí mít aspoň max bonus do útoku což je ted 90% aby v klidu mohli zabrat území jinému cechu než je jiný cech odrazí. Menší cechy jsou už skoro bez šance jedině hledat území kde je malej obranej bonus. Tipuju že brzo cechovní války budou jen pro prvních 10 cechů a ostatní mají smůlu takže CvC je novinka která hře moc nepřidá a myslim že i ti co musí bojovat mezi sebou a shánět hromady surek to časem přestane bavit. Naštěstí odměny za cechovní války nejsou až tak velké aby to člověka mrzelo že nebojuje. Jediný důvod proč bojovat je úmístění v žebříčku
 

DeletedUser7190

Host
Téma v Otázky - Praktiky v GvG uzamčeno, zodpovězeno kulový, posvěceny nekalosti ale vše je OK. Kdybych nebyl v cechu, kde si nikdo na nic nehraje a nedělá podrazy, tak už dávno nehraju.
 

DeletedUser

Host
To, že (a pokud vůbec) někdo napsal, že je to v pořádku, bylo myšleno tak, že se nejedná o systemovou chybu.
I když se Vám to možná nezdá, tak support neni od toho, aby hru vytvářel a hodnotil, ale od toho aby pomáhal, pokud se někde objeví chyba, se kterou se jako hráč nedokážete prokousat sám a tak vám s ní pomohl, nebo poradil.
Navíc si uvědomte, že každá nová věc, která se rozjíždí, má určité poporodní bolesti, se kterýma se inno musí vyrovnat až v průběhu hry, protože jinak by se ty boje ani nerozjeli.

Bohužel víc s tím moc udělat nelze. V tomto směru musí pracovat hlavně struktury v cechu.
 

DeletedUser9488

Host
Ahoj.
Na cech.války jsem se těšil, hraju tuším od října 2013 a už se mi to zdálo celkem monotónní. Založil jsem celkem brzy po startu cech a v době spůštění cech. bojů, jsme načínali v pořadí 2. stovku. Lidi většinou aktivní, hra v pohodě. Po startu cech. válek prvotní nadšení a poté rychlé vystřízlivění. Jako relativně mladý cech, kde topka ve stavu 3 lidí má 90 až 100 tisíc bodů, zbytek od 60 do 15-ti jsme se s chutí vrhli do boje. Po celkem dlouhém dobývání jsme urvali jeden hex ve vrcholném - vzhledem k délce fungování cechu byla naše největší voj. síla právě tam. No od té doby už jenom rozpaky...Kolem nás se do všech směrů přehnaly cechy, u kterých, když si vyberu jakéhokoliv hráče, tak najdu dobu pokroku a výš...Rád bych bojoval se sobě rovnými, tedy hráči z dané doby, což by asi bylo nejideálnější i vzhledem k bonusům za VB...
Prostě nechápu, proč nebylo implementováno jednoduché pravidlo - hráč může bojovat pouze v sektoru, ve kterém "má svou radnici". Prostě - máš radnici v koloniálu ? Pak můžeš bojovat jenom v koloniálu... Chceš využít bonus z Cášské katedrály? Ok, pak musíš bojovat pouze v ranném středověku,jinak se ti nezapočte... atd.
Pak by se nemohlo stát, že frajeři z doby pokrok a moderna (např.) ovládají lučišníky a vrhače kamení, samozřejmě s maximálním bonusem získaným z budov, které v tomhle "pravěku" nikdo neznal...
Nevím, přijde mi to trochu jako když kočička a pejsek vařili dort :-(
Jinak, bojuju ve vrcholném a sám jsem v pozdním, tak si sypu popel na hlavu, ale bylo to proto, že 80 % cechu bylo tam, tak jsem šel s nima...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

bleksej

Turista
Zaxusi souhlasím s tebou v celkovém rozpačitém dojmu z válek a i v některých dalších věcech. Ale kdyby každý mohl bojovat jen ve věku, ze kterého má radnici, tak by to sice bylo zajímavé, nicméně pak by to byla jenom jiná obdoba PVP turnaje a už ne cechovní války. Každopádně nějaká omezení být mohla. Kdyby byla větší mapa, která by měla od každého věku třeba tři provincie a cech nemohl být ve více jak dvou provinciích naráz, tak by určitě bylo víc místa pro všechny. Pak už by opravdu víc záleželo nakolik dokáže cech táhnout za jeden provaz, aby získal nějaké větší území.
I když pomalu sleduju, že táhnout války ve více provinciích je náročné a i některé velké cechy už se začínají soustředit na určitý věk a v ostatních omezují aktivitu. Třeba se situace uklidní a otevře se to postupně i dalším. Každopádně je to nedodělek a to říkám i přesto, že se nám momentálně podařilo trošku se chytit.
 

Verkos Vlkan

Komentátor
ja bych rek ze pristup do Cechovnich valek je tam kde mas randici neni spatnej napad ale protoze kasarny se vynalizaj pozdejc a ne vsechyn najednou kdyz odemknes novou dobu, tak bych tam dal ze muzes bojovat i o jednu dobu nizzsi.to by bylo vic fer.protoze clovek v moderni dobe ma obrovske mesto protoze uz odemkl vsechna rozsireni zatimco hrac v dobe zelezne ma mesto prtavucky a je rad za par kasaren a suroviny.rozhodne tam nemuze mit vsechny VB.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru