Diskuze k 5. úrovni Cechovní expedice

Naprosté zklamání z 5 úrovně CE odměny to nestojí ani za řeč gor když jsou rozděleny na fragmenty když už tak proč tam nedat rozšíření města na fragmenty to by rozhodně hráče nabudilo jít a zkusit 5 úroveň ,ale získat kmenové náměstí je k smíchu
 
CE 1. úroveň

Úroveň o ničem, povinnost odklikat. Nikde žádné diamanty. Za "cennou odměnu" je zde 10% Sady 1. úrovně, kde je veteš pro starožitníka (Hlava, Brána). Za jeden týden lze získat přesně 50% sady. Pro celou sadu jsou třeba dvě CE. Finálová odměna je 20 dílků z 800 ze Studánky či Fontány. Neumí to spočítat... (nechci). To je třeba asi tak 1/2 roku nebo 10 let na jednu Studánku? Nebo se mám těšit na další úrovně CE?

Padají FP a zůstaly jednotky.

Nakoukl jsem do 2. úrovně. Nikde žádné diamanty, ale Sada 2. úrovně. Výhodou těch sad je, že dávají budovu a její navýšení pohromadě. Pokud už to chcete stavět, nemusíte měsíce lovit navýšení, ale prostě dáte dvě sady. (Podle mě FoE škrtlo zlomyslný herní prvek "na náhodu" a nahradilo ho potupnou nudnou těžbou. To abychom nevěděli zda máme brečet nebo se trapnosti FoE vysmívat?)

Hlásím, bez občasných diamantů se mi FoE zasekne. Nějakých 10 - 25 nebylo moc, ale byly fajn a byly poznat.

Navrhuji 1. úroveň CE zrušit jako zbytečnou a mít jen 4 úrovně.
Jeste jednou a naposled..diamanty jsou jen ve 4.urovni a to v celkove vysi 3 x 90 diamantu..maximum co muzes vyhrat je 270 dia za CE. Takze ve druhe a treti neocekavej diamanty. A cca v prumeru vyhrajes tak tech 90 diamantu...obcas 180 diamantu.
 
Tak se vam to konecne podarilo. Odradit lidi od hry misto toho aby jste jim to zprijemnili. Uz jenom ta posledni eventovka stoji za to. Aby u toho sedel clovek neustale a jeste za to platil. 35 000 dia v hajzlu a jeden planetstroj a kdyz jsem chtel Piratske doupe tak ze 40 pokusu ani jedna vyberova sada a jeste tahle expedice? Bomba!!!! ZNECHUTILI JSTE TUHLE UZASNOU HRU SPOUSTU LIDEM

A proc platis? Zrovna u tohoto eventu je ta budova zadarmo a hned cela. Nechapu tech 35000 diamantu,to jsem neutratil co hraju FOE a mam vsechny eventovky snad.
 

DanielCZ84

Komentátor
Tak se vam to konecne podarilo. Odradit lidi od hry misto toho aby jste jim to zprijemnili. Uz jenom ta posledni eventovka stoji za to. Aby u toho sedel clovek neustale a jeste za to platil. 35 000 dia v hajzlu a jeden planetstroj a kdyz jsem chtel Piratske doupe tak ze 40 pokusu ani jedna vyberova sada a jeste tahle expedice? Bomba!!!! ZNECHUTILI JSTE TUHLE UZASNOU HRU SPOUSTU LIDEM
Kriste za co jsi přesně utratil 35 tis dia a proč proboha ????:)
 
Tak se mi povedlo dodělat celou 5. Úroveň. Ale odměny nic moc když vezmu v potaz naklady na expedici v poměru s moznou odměnou
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Já jsem ve třičtvrtině 5. levlu a šlo to na automat. Posilnila jsem si obranu lahvičkama :) Ale ty poslední 4 střety mi nejdou už ani na manuál, takže tam asi vyjednám.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Pro představu, níže je porovnání rozdílu průměrných odměn ze střetů v úrovních 1-4 před a po změně.

Běžné odměny
Body výzkumu - z původních 46,85 → 169,5 (+262%)
Předchozí zboží - z původních 29,5 → 81,25 (+175%)
Jednotky - z původních 24 → 36 (+50%)
Plánky Chrámu relikvií - z původních 2,15 → 3 (+40%)
Celkové zboží - z původních z 147,9 → 190 (+28%)
Současné zboží - z původních 118,4 → 108,75 (-8%)
Pokusy - z původních 14,8 → 10,8 (-27%)
Plánky - z původních 4,25 → 2,97 (-30%)
Diamanty - z původních 161,25 → 81 (-50%)

Speciální budovy
Sada CE úr. 1 - z původních 1,034 → 1 (-3%)
Sada CE úr. 2 - z původních 0,525 → 1 (+90%)
Sada CE úr. 3 - z původních 0,98 → 1 (+2%)
Sada CE úr. 4 - z původních 0,48 → 1 (+108%)
Fontána mládí - z původních 0,23 → 0,0625 (-73%)
Zmenšení fontány mládí - z původních 0,5 → 0,0625 (-87%)
 

Chimichurri

Psavec
Zdravím, tak jsem našel ve skladu poměrně dost Obřadních a strážních ohňů, ani jsem nevěděl že je mám :D . Nicméně obě mají bonusy jen na obranu obranné army. Tak nějak marně pátrám po budovách které by měly útok obranné army. Našel jsem jen strom ticha z posledního eventu, který se ovšem v Arcidruidovi nevyrábí. Najdu někde nějaký útok do obrany mimo velkolepky a eventovky v podobných budovách jako je strážní nebo obřadní oheň??
Jinak odměny v CE mi vždy přišly tak nějak o ničem, jen teď se mi líbí zvýšení počtu výzkumných bodů, což aspoň pro začínající hráče je trošku motivace to vůbec hrát :)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Oproti útoku pro útočnou armádu tak široký výběr není, teď třeba v události je má hlavní cena Přízračná věž nebo dílna klíčnice, kromě budov událostí jsou třeba ve starožitnictví Taktikovy věže nebo Fontána země, případně asi top volba Hadí ostny z páté úrovně expedice, ale na ty je potřeba ji dokončit několikrát. Ale jak je zmíněné v oznámení, časem se plánují vydat odměny které pomohou bonusy obranné armády vylepšit. :)
 

Chimichurri

Psavec
jéje, díky na taktika jsem zapomněl :) . Ale toho stejně moc nemám...
O budovu z téhle eventovky vím, ale myslel jsem právě budovy typu 1x1
 
Popravdě moc nechápu, kam foe tímto směřuje.
Nápad dobrý, bohužel provedení katastrofa. Další úroveň CE, super. Využít v ní obranný bonus, taky super. Najednou je k něčemu, což vidím jako velké pozitivum. Každý to dřív mohl odklikat během 10ti minut, což teď nelze.

Kolik % je však potřeba, aby se dala CE udělat bojem? To mám jako vyházet půlku budov s útočnými bonusy a nahradit je obrannými, abych to mohl vybojovat? Navíc, když je mi ten obranný bonus krom poslední úrovně CE úplně k ničemu.

Hráči dostali dvě možnosti, pokud chtějí poslední úroveň zvládnout. 1) předělat celé město na % do obrany 2) utratit obrovské množství surek pro dokončení.
V Obou případech je to brutální přestřel, který absolutně zabíjí jinak skvělý a inovativní nápad. Když už chcete zachovat to, aby hráči museli používat % do obrany, tak aspoň dejte možnost těm, kteří je používat nechtějí to vyjednat. Dejte nám na výběr. Ne jak s útočnými bonusy, kdy jste všechny, kteří chtěli držet krok, donutili je hnát co nejvíc nahoru.

Odměny... Začnu zase něčím pozitivním. Budovy, které časem zmizí, ale než se tak stane, lze je znovu získat. Geniální nápad, odměnit toho, kdo bude pravidelně hrát a věnovat hře svůj čas něčím navíc. Je to motivace pro hráče, dáváte jim odměnu za aktivitu. Bohužel to celé ztroskotalo na bodu, který jsem zmínil výše...
Proč vlastně hráči hráli CE? Když pomineme chrám relikvií, tak hráč při dojetí CE víc ztratil než získal. Jediné použitelné odměny byly diamanty, které hráči potřebují na oblehy do CB a pak některé budovy (fontány na farmy - dalši zroj dia; terasy, tváře starověku, brány boha slunce, ostatní byl odpad). Jaká je tedy teď motivace pro hráče tu CE vůbec hrát? Když jsem v cechu úrovně 100, tak mi CE už nedává prakticky nic...

Hráčů ubývá a Inno momentálně balancuje na tenkém ledě. V začátcích foe byl jediný způsob jak utratit diamanty rozšíření, popřípadě si koupit premiovou budovu, oživit jednotky a podobné maličkosti. S příchodem CB hráči dostali důvod ty dia utrácet, ale byli za to odměněni v podobě bodů. (změna, která dá hráčům motivaci ty dia koupit). Dřív bylo úplně běžné z eventů získat studánky, dnes neexistuje. Kde se teď dají získat? Všechny způsoby jak teď studánky získat jsou časově náročné. Takže je dostáváte akorát na hlavních světech, kde jsou pro hodně hráčů odpad. CE byl poslední způsob pro hráče, co neměli dia farmy, jak diamanty získat.

CB je pro většinu hráčů nejvíc zábavná věc ve hře a krom vztahů s hráči je taky největším důvodem, proč hráči tuto hru hrají. Co si budem, kolika lidem jde o to dostat se do nejvyšší éry nebo mít pěkné město, hrstce. A vy hráčům teď berete poslední způsob, jak ty dia získat bez placení? Myslíte, že hráči si ty diamanty budou kupovat víc jen proto, že je budou potřebovat na cb? Někteří ano, ale hodně hráčů do hry odmítá investovat cokoli krom svého času. Ty dia na oblehy začnou chybět, hráči začnou šetřit, nebudou chtít ty oblehy platit nebo nebodou mít za co. A ta jediná věc, která je drží u hry půjde do kytek.

Kolik hráčů si stěžuje na reklamy... Přitom to není povinné se na tu reklamu dívat, kdo chce bonus, tak se podívá. Kdo se nechce dívat, tak bonus oželí. Vy z toho máte peníze, ale hráč má volbu a proto to beru jako pozitivní změnu, i když může být otravná. To se však o CE říci nedá, tam hráči jen ztratili. Přitom jde úplně hlava kolem, když se člověk podívá na tu přehnanou eventovku, co dává mraky všeho, prostě totální přepal. A pak v druhém kole CE dostanete obřadní oheň, kterej není dobrej ani do starožitnicví... Tohle by chtělo vybalancovat, vypadá to, jako by ty změny dělali úplně jiní lidé, nezávisle na sobě a úplně pro jinou hru. Event dává hromady všeho a z CE hráč odejde s holou ****.

Ještě sem dejte aktualizaci z bety na oblehy a můžete to rovnou položit. Já osobně bych ji uvítal, aspoň by to konečně byly bitvy a ne hon za odměnami. Ale ve hře je spousta farmářů, kteří by to s hrou určitě vzdají, když jim nevoní jen ani na 3 oblehy. A taky ta troška nových hráčů, co zvládne sotva postih 10 a točení v CB je pro ně jediný efektivní způsob jak rychle růst, by z toho určitě nebyla nadšená.

Mohli byste udělat statistiku, kolika lidem přijde tato aktualizace CE dobrá. U nás v cechu není jedinej člověk, kterej by z toho byl nadšenej. Řekněme, že když vám 1 ze 100 řekně, že změna je super, tak to není znamení toho, že jste odvedli dobrou práci a udělali něco pro hru. Zatím se to jeví jen jako další způsob, jak nutit hráče více kupovat diamanty. Je jasné, že nikdo nepracuje zadarmo a někde se ty peníze brát musí. Nicméně tohle není řešení. Pokračujte tak dál a tuhle skvělou hru, která bohužel pomalu umírá pohřbíte.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Ale ty poslední 4 střety nejdou už ani na manuál, takže tam asi vyjednám.
Tohle bude podle mě hodně záviset na době a schopnostech jednotek v ní. Každopádně je smutné, že oznámení o implementaci na live přišlo až den předem.

Začínám si myslet, že by Innu prospělo, kdyby ho odkoupil Musk, aby týden na to mohl udělat filtr zaměstnanců, jako tomu bylo u Twitteru. Tehdy to bylo jedno z mála dobrých rozhodnutí, která učinil. Tady by to bylo obdobně prospěšné.
 
Naposledy upraveno:

joujou111

Nováček
Popravdě moc nechápu, kam foe tímto směřuje.
Nápad dobrý, bohužel provedení katastrofa. Další úroveň CE, super. Využít v ní obranný bonus, taky super. Najednou je k něčemu, což vidím jako velké pozitivum. Každý to dřív mohl odklikat během 10ti minut, což teď nelze.

Kolik % je však potřeba, aby se dala CE udělat bojem? To mám jako vyházet půlku budov s útočnými bonusy a nahradit je obrannými, abych to mohl vybojovat? Navíc, když je mi ten obranný bonus krom poslední úrovně CE úplně k ničemu.

Hráči dostali dvě možnosti, pokud chtějí poslední úroveň zvládnout. 1) předělat celé město na % do obrany 2) utratit obrovské množství surek pro dokončení.
V Obou případech je to brutální přestřel, který absolutně zabíjí jinak skvělý a inovativní nápad. Když už chcete zachovat to, aby hráči museli používat % do obrany, tak aspoň dejte možnost těm, kteří je používat nechtějí to vyjednat. Dejte nám na výběr. Ne jak s útočnými bonusy, kdy jste všechny, kteří chtěli držet krok, donutili je hnát co nejvíc nahoru.

Odměny... Začnu zase něčím pozitivním. Budovy, které časem zmizí, ale než se tak stane, lze je znovu získat. Geniální nápad, odměnit toho, kdo bude pravidelně hrát a věnovat hře svůj čas něčím navíc. Je to motivace pro hráče, dáváte jim odměnu za aktivitu. Bohužel to celé ztroskotalo na bodu, který jsem zmínil výše...
Proč vlastně hráči hráli CE? Když pomineme chrám relikvií, tak hráč při dojetí CE víc ztratil než získal. Jediné použitelné odměny byly diamanty, které hráči potřebují na oblehy do CB a pak některé budovy (fontány na farmy - dalši zroj dia; terasy, tváře starověku, brány boha slunce, ostatní byl odpad). Jaká je tedy teď motivace pro hráče tu CE vůbec hrát? Když jsem v cechu úrovně 100, tak mi CE už nedává prakticky nic...

Hráčů ubývá a Inno momentálně balancuje na tenkém ledě. V začátcích foe byl jediný způsob jak utratit diamanty rozšíření, popřípadě si koupit premiovou budovu, oživit jednotky a podobné maličkosti. S příchodem CB hráči dostali důvod ty dia utrácet, ale byli za to odměněni v podobě bodů. (změna, která dá hráčům motivaci ty dia koupit). Dřív bylo úplně běžné z eventů získat studánky, dnes neexistuje. Kde se teď dají získat? Všechny způsoby jak teď studánky získat jsou časově náročné. Takže je dostáváte akorát na hlavních světech, kde jsou pro hodně hráčů odpad. CE byl poslední způsob pro hráče, co neměli dia farmy, jak diamanty získat.

CB je pro většinu hráčů nejvíc zábavná věc ve hře a krom vztahů s hráči je taky největším důvodem, proč hráči tuto hru hrají. Co si budem, kolika lidem jde o to dostat se do nejvyšší éry nebo mít pěkné město, hrstce. A vy hráčům teď berete poslední způsob, jak ty dia získat bez placení? Myslíte, že hráči si ty diamanty budou kupovat víc jen proto, že je budou potřebovat na cb? Někteří ano, ale hodně hráčů do hry odmítá investovat cokoli krom svého času. Ty dia na oblehy začnou chybět, hráči začnou šetřit, nebudou chtít ty oblehy platit nebo nebodou mít za co. A ta jediná věc, která je drží u hry půjde do kytek.

Kolik hráčů si stěžuje na reklamy... Přitom to není povinné se na tu reklamu dívat, kdo chce bonus, tak se podívá. Kdo se nechce dívat, tak bonus oželí. Vy z toho máte peníze, ale hráč má volbu a proto to beru jako pozitivní změnu, i když může být otravná. To se však o CE říci nedá, tam hráči jen ztratili. Přitom jde úplně hlava kolem, když se člověk podívá na tu přehnanou eventovku, co dává mraky všeho, prostě totální přepal. A pak v druhém kole CE dostanete obřadní oheň, kterej není dobrej ani do starožitnicví... Tohle by chtělo vybalancovat, vypadá to, jako by ty změny dělali úplně jiní lidé, nezávisle na sobě a úplně pro jinou hru. Event dává hromady všeho a z CE hráč odejde s holou ****.

Ještě sem dejte aktualizaci z bety na oblehy a můžete to rovnou položit. Já osobně bych ji uvítal, aspoň by to konečně byly bitvy a ne hon za odměnami. Ale ve hře je spousta farmářů, kteří by to s hrou určitě vzdají, když jim nevoní jen ani na 3 oblehy. A taky ta troška nových hráčů, co zvládne sotva postih 10 a točení v CB je pro ně jediný efektivní způsob jak rychle růst, by z toho určitě nebyla nadšená.

Mohli byste udělat statistiku, kolika lidem přijde tato aktualizace CE dobrá. U nás v cechu není jedinej člověk, kterej by z toho byl nadšenej. Řekněme, že když vám 1 ze 100 řekně, že změna je super, tak to není znamení toho, že jste odvedli dobrou práci a udělali něco pro hru. Zatím se to jeví jen jako další způsob, jak nutit hráče více kupovat diamanty. Je jasné, že nikdo nepracuje zadarmo a někde se ty peníze brát musí. Nicméně tohle není řešení. Pokračujte tak dál a tuhle skvělou hru, která bohužel pomalu umírá pohřbíte.
Skvele napsano, plne souhlasim. Napad zajimavy co se tyce vyuziti obrany, ktera byla doposud k nicemu. Ale provedeni je katastrofa. I z prispevku Nova vyse je patrne, ze smyslem inovace bylo omezeni zisku diamantu a fontany mladi.
 
Vyřešili to tím nejhorším možným způsobem že upravili mechaniku do již fungujícího systému. Kdyby to udělali třeba formou že by zavedli novou bojovou funkci kde by se muselo bojovat skrze obrannou armádu tak by to bylo určitě rozumnější než to co zavedli teď do te expedice
 

Gorwor

Dopisovatel
Využití obranného bonusu mělo být prvně zavedeno v PvP aréně, jenže nakonec z toho nebylo nic - odměny za "úspěšnou obranu" nebyly žádné, celkově odměny byly (v porovnání s CB) k smíchu a tak nebyl žádný důvod obranu stavět.

Zavyjednával jsem si tedy dnes v 5 kole expedice. Celkově změnu hodnotím negativně - je super, že se v CE něco děje, nicméně tohle je špatný směr. Možná se měla nejprve obrana využít jinde, třeba v CvC, jako hodnota soupeření hráčů mezi sebou a až by jí hráči začali využívat, pak teprve zavést tuhle nadstavbu expedice.

Ono CvC by také potřebovalo nějaké změny, jako koza drbání, mimochodem...

Ale abych nebyl offtopic - pokud budu počítat nejhorší možný scénář, tedy 2 pokusy na jednu možnost ve vyjednávání, vychází mi to na 13 250 surek a 160 diamantů týdně za plné vyjednání pátého kola expedice. To je tedy nějakých 1900 surek denně. Pochybuju, že to valná většina hráčů bude schopná vůbec vyrobit / získat. A už by je tedy ani nemohli používat na něco jiného... I když nebudu uvažovat nejhorší možnost, ale nějaký medián, tedy dejme tomu 10 000 surek, je to strašná darda.

Bojově je to momentálně úplně bez šance, minimálně na konci výzkumu - první střet, samozřejmě v plné palbě dvouvlnový, má bonusy +450%. Poslední pak bez 4 procent +2000%. To je naprosto MIMO MÍSU. Jasně, nemám plesnivého Vasila a Dealský hrad - mám tedy cca 150/190%. Ale i kdybych tyhle velkolepky měl na 100 levelu, nestačilo by mi to stejně ani na první boj v pátém kole CE.

Takže jediná možnost je vyjednávání, které je nesmyslně drahé - ale i to y se dalo, kdbyy za to stály odměny. Nicméně nestojí. Je to podobné, jako kulturní osady - nebudu rok v kuse každý týden dělat něco, z čeho je nakonec budova, jejíž bonusy jsou srovnatelné s budovou, kterou záskám za pár minut v eventu, nebo na náhodu....

Moc jste to nepromysleli. A pokud dáváte nějakou zpětnou vazbu "tam nahoru", doufám, že jim naznačite, že Čeští hráči z toho rozhodně nejsou nadšení...
 
Vzhledem k tomu , že už jsem dříve cíleně kombinoval stavby ve městě i na obranu, tak s touto novinkou jsem neměl problém .
Jsem v pokroku. První kolo mělo procenta asi 120?% , pak se to dlouho vleklo do 200 a ke konci to gradovalo až po 1050%.
Moje procenta jsou 495/865. Vše jsem jel na automat, jen poslední 2 kola mi nešly ani ručně, tak jsem musel vytáhnout tank o dobu výše (moderní ). Z mého pohledu to hratelné je, ale je potřeba mít ve městě hodně věcí na obranu. Kdo je v jupiteru, má 2x větší plochu města , tak by měl mít aspoň 2x více procent než já, takže 1000/1700? Jinak vám bohužel nezbyde než vyjednávat.
 
Nahoru