Diskuze k aktualizaci 1.41

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

1.41 je číslo poslední aktualizace v tomto roce. Můžete se těšit na novou hudbu ve hře, na zvířátka, která budou kolem vašich měst a samozřejmě na spoustu dalších oprav chyb a vylepšení. Pročetli jste si aktualizaci? Na co se těšíte?
 

DeletedUser

Host
zase pridana hromada grafickych ptakovin :(, kdyby radsi zmensili naroky ... pri delsim hrani mi porad dokola restartuje hru, protoze doslo k naplneni graficke pameti, pokazde s hlaskou, ze vypina animace (sice nevim, jak vypina neco, co uz jsem davno sam vypnul, ale budiz), pomaha jedine vypnout prohlizec a opet ho spustit
.
konecne snad i v mem rozliseni na notasu budou jednotky v bitve spravne velke a kde maji byt ;)
.
no a limit 2000 jednotek je taky zajimavy, chudaci co maji alkatraz na vysokem levelu a nebude uz jim nic noveho pribyvat, dokud neco nesmazou, no aspon tedy konecne mohli zacit ty jednotky tridit, kdyz uz omezujou pocty
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Já tedy nikdy nebyl velký matematik.. ale aktuálně máme 11 herních věků ( včetně doby kamenné) a mám běžně z každé doby desítky kusů jednotek ( většinou násobeno 3-5 druhů - těžká, lehká ,dělostřelectvo..) abych mohl bojovat flexibilně v jakékoli době... + tuna tuláků.. Nehodlám to počítat a asi bych to ani nespočítal.. ale opravdu netuším PROČ bych měl být nějak omezován v počtu vlastněných jednotek, pokud chci mít opravdu pestrou skladbu armády... Nebo mám teda všechny jednotky vymazat a jen si vyrábět vždy ty nejmodernější?? Tohle omezení je dle mého mínění celkem kvalitní pitomost... a to se ještě držím ve výrazivu, věřím že jsou hráči ( zdravím JiPiho), kterým už nepřibude ani vojáček...
Nebo to je jemné naznačení.. že si máme zbourat Alcatrazy??
 

DeletedUser6375

Host
Žvížátkaaaaa! :D Tak na ta se vážně těším :) Ale jinak je to spíše jen kosmetická aktualizace a stejně jako Judase i mě zaráží to omezení počtu jednotek. Sice jich tolik nemám, ale nevím, proč by to mělo být omezené, pokud je někdo nastřádá...
 

DeletedUser11638

Host
2000 jednotek je malo když ma někdo alcatrast ja bych to zrušil a to nemluvim jenom za sebe ☻
 

DeletedUser3139

Host
Zdravím vespolek,
bez zvířátek jsem si to tu nedovedl představit. Naopak, zase takové hlouposti, jako počítadlo vojáků, blinkající pošta, různé hodnoty bodů v přátelích, cechu a sousedech, přičítání bodů bůh ví kdy, super míchání vojáků, když bojujete a mnoho dalšího, tak to kdyby kotelník, zahradník, údržbář a vrchní uklízečka (s důrazem na to vrchní - někde jsem viděl, že se na to zapomíná!) z INNO (jinak jim tady taky někdo říká tvůrčí tým) opravili, tak snad přestanu hrát. :cool:
 

DeletedUser

Host
co se tyce toho poctu vojaku, tak uz jim nadavaji na anglickem foru, nejspis asi prisli na nejakou chybku s prechodem pres rok 2000 :D
tak ted pry schani nekoho, kdo umi programovat na PMD85, pry je kod prevzaty z nej a nevi si s tim rady ;)
 

traktorista

Odborník
Původně mi to úplně uteklo, protože jsem si myslel, že to omezení se vztahuje jen na počet jednotek jednoho druhu nebo jedné doby. Ale celkem? To je nějakej nepovedenej vtip ne? A jsou hráči, kterým jestli to zavedou tak vojáčci dokonce ubydou :D. Abych parafrázoval - dědeček byl starý samotář, lidem se vyhýbal, ale vždycky toužil stát se hostinským. Postavil si hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi... Takže umožnili jsme hráčům denně vyrábět vojáčky. Ale oni si z nich postavili armády....
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8847

Host
Změna omezení počtu jednotek se mi vůbec nelíbí. Mám ve městě včetně tuláků 22 kasáren, systém mé hry je založený na válčení a silnou armádu potřebuji. Beru to jako další z řady restrikcí, které v poslední době do hry přicházejí (např. omezení v cechovních válkách) – bohužel je to asi stejné jako v reálném životě - různých omezení pořád přibývá :(
 

DeletedUser

Host
Nabízí se přímo otázky, jak budou řešeny ty armády, které už toto množství mají? Mazáním, nebo stopnutím rekrutu a čekáním na snížení na požadovaný počet?
Jak lze zjistit, zda dané množství překračují a tedy jak korigovat počty?
Nejde to proti zavedení neomezené velikosti VB (konkrétně Alkatrazu) a tedy odrazování od jeho využívání?

Bohužel spousty otázek a pramálo odpovědí.
 

DeletedUser9628

Host
Proč se stále přidávají nové a nové zbytečné věci (tentokrát zvířátka, vyprchání kouře) místo toho, aby se hra optimalizovala? Nehledě na nesmyslném omezení počtu vojsk, vsadil bych se, že akorát zjistili, že při vyšším počtu vojsk se správce armády zasekává a blbne. A místo optimalizace nahodit omezení, jak jednoduché... :confused:
 

Thesseus

Znalec
To je vtip? Hraju tuhle hru už nevím kolik let, na další věk vždy čekám, střádám, hromadím (Alcatraz mezitím dělá na co jste ho naprogramovali - produkuje jednotky, víte?) protože nic moc ve městě mezi věky dělat nejde a teď mě z to chcete trestat? Dává to smysl?

Vzali jste si v Německu do ruky kalkulačku a spočetli si 2000 : 8 ? je to 250 dní, tedy 8 měsíců. Tak k čemu mi ten kolos pak bude?

Chtěl jsem se snažit ho rozšiřovat o další levely protože, světe div se, i to mě ještě trochu herně uspokojuje - to hromadění a stavění do výšin i když to praktický smysl nemá.
Chcete hráčům vzít i tohle jen proto, že neumíte zkrotit manažer jednotek na takovou úroveň aby to unesl? To je ale fušeřina!
Německá preciznost zřejmě neplatí obecně.

Mimochodem správnou poznámku mají Judas a především Lord T. - poradíte nám jak máme ve stávajícím manažeru efektivně redukovat počet jednotek a nechávat si jen potřebné? Když po každém výběru se jednotky pěkně zamíchají, nelze jednotky efektivně řadit či si vyfiltrovat ty bez pruhu a dokonce ani nevím, kolik jednotek od jednoho typu mám..
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7347

Host
Ach jo kdy už si někdo z INNO (nevím kdo z naší čtveřice) vyndá hlavu ze zadku a začne jí používat :confused: samozřejmě narážím na omezení počtu jednotek! Víc radši ani psát nebudu pač by mi snad doživotně zakázali chodit na net:rolleyes::eek::mad:
 

hujjik

Komentátor
Myslím, že v nějaké dřívější aktualizaci už bylo, že při počtu 3000 jednotek a více je ve hře nějaká chyba, ale už si nevybavuju jak to dopadlo. A nemyslím si, že omezení na 2000 jednotek je problém, v Alkatrazu je budete trénovat víc než půl roku.
Bojujete s osmi jednotkama. V každém věku je 5 typů jednotek + tulák a šampión. I kdyby jste poskládali armádu jen z jednoho typu jednotek, tak vám to vystačí minálně na čtyři bitvy než vám při limitu 2000 dojdou, navíc si ve vojenských budvách můžete postavit další (už vlastní za suroviny bez Alkatrazu). Aspoň se hráči naučí používat tlačítko smazat (nepotřebnou) jednotku.:cool:
 

DeletedUser2298

Host
hujjik - a jsme u toho.. já třeba nemám žádnou NEPOTŘEBNOU jednotku.. každou jednotku potřebuji pro různé boje.. A očividně jsi asi nezažil nějaký masivní cechovní boj v cechovních válkách... kdy při doplňování jednotek do obran a odrážení útoků bylo za chvíli místo lišty s jednotkama lazaret... A nakonec to skončilo třeba i tím, že ti jednotky DOŠLY.. Takže je logické, že aktivní hráči s esnaží mít rezervy armád pro různé boje..
Btw. Alcatraz mají někteří hráči MNOHEM déle jak půl roku... třeba hned pár dnů poté od doby, kdy byl přidán do hry..
 

DeletedUser9906

Host
Promiňte, ale nějak nechápu, někdo tu propočetl, že 2000 jednotek mu alcatras vyrobí za x měsíců....to jako ty jednotky jen křečkujete a nepoužíváte? Jinak není možné, že vývojáři chtěli do hry vrátit aspoň zdání plánování a strategie? Mě spíš štve, že není jakýkoliv systém v jednotkách volných a přiřazených, to myslím je mnohem, větší průšvih, jak omezení počtu.
 

DeletedUser2298

Host
Tak jistě že se ty jednotky používají.. a i umírají.. Ale pro efektivní válčení v CvC ( tedy na automat) potřebuješ opravdu mnoho jednotek a ještě víc tuláků :) A pokud vedeš CvC boje ve všech možných dobách a máš jednotky různých druhů.. tak těch zmiňovaných 2K jednotek máš během chvíle nastřádáno.. a je tu podle mě dost aktivních hráčů co nastřádáno fakt má... Je jasné že lidi co jsou do doby průmyslu maximálně.. mají svých pár jednotek z kasáren a pár dalších z úkolů.. Alcatraz viděli pouze tak ve Skále (http://www.csfd.cz/film/546-skala/), tak takovým hráčům bude fakt asi nějaký 2K limit šumák..
 

DeletedUser11798

Host
Zbavte už mne, prosím, té záplavy zušlechťování po zavedení tlačítka Pomoc. Neregulované zušlechťování poškozuje toho, komu má tlačítko "Pomoc" pomáhat, protože nelze počítat a efektivně nastavovat spokojenost. Aktivita hráčů je časově nerovnoměrná a zušlechtění trvá jen 12 hodin, tj. méně, než kolik trvá výstavba většiny budov. Občas mám spokojenost násobnou, než potřebuji, jindy mi nečekaně klesne pod 120 %. Jednak tratím a jednak nejsem schopen racionálně zvažovat, kolik kulturních budov a dekorací vlastně potřebuji. Navíc nastavený způsob, kdy automat zušlechťuje jako umanutý, nutí likvidovat maximum dekorací a kulturních budov, protože jenom žerou kliky Pomahačů. Je to pro mne frustrující a horší, než když mi klikalo méně lidí, ale klikali adresně podle toho, co jsem měl uvedeno v profilu hráče. Je řada dobrých možností, jak současnou frustrující situaci zlepšit:
a) Buď dejte možnost klikajícímu nebo klikanému, ať si - například v profilu - nastaví, co bude tlačítko "Pomoc" motivovat nebo zušlechťovat; pokud někdo motivuje/zušlechťuje ručně, tak to samozřejmě i nadále bude ovlivňovat sám.
b) Nebo dejte možnost klikanému, aby funkci zušlechťování deaktivoval, protože ji nepotřebuje.
c) Nebo omezte zušlechťování jen do nějakého limitu, například do limitu 120 nebo 150 %.
d) Nebo vyjměte ze zušlechťování dekorace.
e) Nebo alespoň propdlužte účinnost zušlechťování na 24 hodin, ať je rovnoměrnější v čase.

Také mi vadí, že když se náhodou někde v historii objeví motivace a ne zušlechťování, tak nemám jak zjistit, jestli to je náhoda a slitoval se automat, nebo jestli je to díky tomu, že si dotyčný hráč dal tu práci a motivoval ručně. Je to pro mne důležité, protože je to pro mne významní kriterium pro rozhodování, koho oslovím jako herního přítele, a koho ne.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
No, napsal jsi to hezky, ale na základě zkušeností co s tvůrci této hry mám a nejen já, tak bych řekl, že i když jsi to dobře zdůvodnil, nemáš naději, že by se ti dostalo v INNO sluchu. :cool:
Pro INNO je totiž nejjednodušší nechat to tak jak to je a ať se přizpůsobí hráči. Je to konec konců strategie, tak se tomu budeme asi muset přizpůsobit (např. zrušit dekorace, drobet přestavět město atd.).
I když chválit INNO není mojí prioritou, tak třeba v tomto to mají asi těžké. Vyhověli hráčům, protože se ,,ruční" MaZ prováděl dost sporadicky a to co měl hráč v profilu se dodržovalo občas jen v cechu, sporadicky u přátel a u sousedů už skoro vůbec ne. Čemuž se ani nedivím, protože udělat MaZ třeba dvěma stovkám hráčů, to byl docela žrout času. Teď to je pár minut.
Před tím se jim nadávalo, nadává se i teď. :cool:
Podle mně možná dojde časem k drobným úpravám, ale ty největší budeme muset udělat my sami. Já to už udělal. Zlikvidoval jsem všechny dekorace, postavil optimální počet okrasných budov včetně VS a teď už zase jen čekám, co ,,geniálního" INNO vyplodí. :D
 

DeletedUser11526

Host
Opravdu lituji hráče, co jim nestačí armáda v počtu 2000 jednotek. Protože pokud skutečně bojují tak, že jsou schopni takové množství pomlátit, nechápu, kde berou čas na reálný život. Ale to je jejich problém, ne můj.
Co spíš vadí mně je možnost doslova zasrat obchod nabídkami od jednoho hráče, protože když nick "Samuele" na Déčku obsadí 28 stránek s nabídkami, je docela opruz najít přijatelnou nabídku. Tady bych nějakou regulaci (třeba nemožnost dát víc jak 100 nabídek) docela uvítal.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru