Diskuze k aktualizaci 1.41

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9906

Host
Judas se ptá, co je špatného na tom, porážet slabší hráče, a co je špatného na tom, brát jim tolik potřebnou výrobu. Odpověď je jednoduchá: Všechno. Nejenom, že to něco vypovídá o charakteru toho kterého hráče, ale hlavně je to obrovská chyba v nastavení tvorby sousedství. Ve všech hrách, kde se objevuje prvek PVP, je nějakým způsobem znemožněno těm na vyšším lv útočit na hráče o x lv níž, buď tím, že to prostě nejde, nebo za to nejsou žádné body, kořist a pod. Tady to ovšem možné je, a já jen s úžasem zírám, jak těch několik lidí řve jak potrefená husa, když si někdo na tuto absurdnost stěžuje, pořád jen vybírat výrobu...uvědomujete si, že to těm hráčům zpomaluje postup, protože jednodenní výroba je neefektivní? A navíc, sotva se s výběrem opozdí o pár minut, hned je tam kolem 10 supů a rabují? Prostě na některém světě to kupodivu jde, sousedství je vyrovnané o jednu dobu, a na druhém to nejde? Proč asi, kde je chyba?
 

DeletedUser3139

Host
pro Qwertik: dobrá, nelíbí se ti co napsal judas. Tak mi zkus odpovědět podle pravdy (ne podle toho co by sis přál), na několik jednoduchých dotazů (stačí ano/ne):
1.) Porušují hráči, kteří jsou aktivní tím, že útočí na sousedy pravidla?
2.) Je přednější před postupem sousedů vlastní postup a postup cechu?
3.) Získá každý hráč rabováním body, mince a suroviny a tudíž při více bojích všeho více?
4.) Je v pořádku, když se hráč snaží podle pravidel postoupit co nejvýš v celkovém hodnocení a hodnocení cechu?
5.) Bylo by normální, pokud by hráč útočil na silnější a bil bit jako žito a nic z toho neměl, pouze ztráty?
Předem upozorňuji, že mi je úplně jedno, jaký má kdo herní styl. Já mám svůj a nehodlám na něm zatím nic měnit. Ale pokud někdo má v průměru třeba 2 bitvy denně a já 30, tak hraji špatně? Asi ne. A měnit kvůli tomu pravidla, aby se to líbilo tomu co nebojuje, nebo jen občas je nesmysl. Tohle je strategická hra, jsou nastavená pravidla a jak je kdo využije je jeho věc. A pokud se to někomu nelíbí, tak mu přece nikdo nebrání v tom, aby hrál něco jiného, co mu vyhovuje.
A jak se bránit rabování jsem tu psal já a plno dalších už tolikrát, že stačí jen trochu hledat. :cool:
 

DeletedUser9906

Host
Tak ještě jednou, nejde o to, jestli někdo něco porušuje, (kromě elementárního lidského soucítění),ale psal jsem to proto, že tohle zařazování do sousedství považuji za špatné, nedotažené a více-méně za chybu. Přece není v pořádku abych jen doufal, že mě za to, že hodně hraji neseknou do sousedství mezi vlky s 7M+, Jenže tady evidentně všichni, kteří by to měli u INNO reklamovat a žádat nápravu, jsou právě ti, kterým to náramně vyhovuje, a to jen proto, že začali tuhle hru hrát dřív než ti chudáci, které teď deptají. Takže shrnuto, nepovažuji za dobré, když hráči nemají rovné šance, a když to je podle pravidel, tak je považuji za špatná. A ačkoliv se mě to nelíbí, nevidím řešení v hraní něčeho jiného, ale pokouším se na problém upozornit, ani ne tak kvůli sobě, ale kvůli stovkám nově přicházejících hráčů, které taková nerovnost odradí. Jo, a ona je ještě nějaká možnost jak se bránit rabování od hráče přes 3 doby, kterou jsem nezmínil?
 

Kayro

Znalec
Nevim jake mas zkusenosti s hranim mmo her ale ve spouste jinych her te to proste hodi na mapu sveta a po skonceni ochrane lhuty pokud nejaka vubec je na tebe muze kdokoliv utocit cokoliv ti ukract a casto i poborit nebo dokonce zabrat mesto.FoE je proti tomu uplna pohodicka.Staci si pohlidat vyber.Nevim co by si chtel kde reklamovat.Jeden cas tu dokonce bezelo info o tom ze bude mozne si vybrat mezi rabovanim a poskozenim vyroby(vyrobny).To aby sis potom vzal provaz a sel se zastrelit do rybnika.
 

DeletedUser3139

Host
Ale no jasně, trojan to má přesně nalajnovaný! Před časem jsem byl v podobné situaci, sousedi si ke mně chodili jak do supermarketu, od pondělí do neděle! Tak jsem obratem zvýšil dohled nad sbíráním výroby, rozjel výzkum a stavbu VS a boje co to dalo a teď jsem celkem v klídku. No a zase já chodím jinam a to i k několika těm, co byli u mně pečení - vaření.
Je to jen a jen o tom, jakou si zvolíš strategii, protože tohle je prostě hra s pravidly a pokud je využíváš co nejlépe, není co řešit.
A elementární lidské soucítění sem nepleť, tady to je hra s jasně danými pravidly. Ano, v reálu, tam bych s tebou Qwertiku souhlasil.
 

DeletedUser

Host
No a o tom to je. Je to hra a mě vyhovuje jak je to nastavené, vůbec se necítím blbě když s armádou ze současnosti zmasakruji hráče z doby bronzové a klidně mu vyrabuji jeho jedinou výrobnu. Jasně je línej že nezačal hrát dříve a měl si dát do obrany lepší armádu a výrobnu si hlídat.
Tohle je postoj se kterým já nesouhlasím. Stále od zavedení nového způsobu přidělování sousedů upozorňuji na to že je špatně nastaven ovšem vzhledem k tomu že zde většinou diskutují hráči s postojem uvedeným v úvodu příspěvku tak je to velmi namáhavá a vzhledem k trvání na jednostraném pohledu na problém i marná práce.
 

DeletedUser9906

Host
Opravdu už jsem sem nechtěl nic psát, protože je to mlácení prázdné slámy, ale po dnešku prostě musím... Stěžoval jsem si na špatný způsob tvorby sousedství, a co se nestalo? Na světě A, a jedině tam, na žádném jiném světě, mě vyměnili sousedy. (vítej netopírku:)) místo prvního s 7M mám teď prvního s 10M, jsem na 84, místě z 85 možných, s nějakými 400k bodů. Opravdu vám to přijde normální? Mě tady opravdu ne, spíš si začínám myslet, že to jde nastavovat manuálně, a dostal jsem co proto, abych si nestěžoval:)))) A výrobu si samozřejmě hlídám, mám jednodenní, ale ve chvíli, kdy se opozdím o pár minut, je vyrabováno, supi krouží totiž pořád okolo. Ruku na srdce, někoho z vás by taková hra bavila? Proč nemůže být sousedství vyrovnané, aby to bylo pro hráče motivující? A existuje vůbec nějaká možnost sdělit tvůrcům této hry, že někde dochází k chybě, nějaká zpětné vazba mezi hráči a INNO?
 

DeletedUser11841

Host
No taky by mě zajímalo, co jsou rozhodující faktory pro přidělování sousedů. Já si naštěstí stěžovat nemohu, od +- září mám sousedství stejné, jen jednou za čas někdo přibude, nebo to někoho odkopne, a to celkem nelogicky, alespoň dle mého názoru. Pokud je v sousedství hráč na #10, nijak zvlášť nepostupuje, drží si tuhle příčku dělší dobu, narozdíl od jiných, kteří mají skoro raketové tempo. Předpokládal bych "vykopnutí" rakeťáka ke skupině jemu rovných, ale ono to vyhodí toho ""průměrného"" ...
 

DeletedUser6375

Host
Nevím, co se vám zase nelíbí :) To, že má někdo 10M bodů nic neznamená, jenom to, že dennodenně bojuje a sbírá body. Mám na B 7,5M bodů, jsem v současnosti a mám řadu sousedů, co mají jen 400 tisíc. A co? Všichni z nich jsou minimálně v moderně, takže nás dělí akorát postmoderna. A řada z mých sousedů začínala ve stejné době jako já, takže je jen jejich věc, že mají pár tisíc bodů. Třeba je nebaví bojovat a jenom stavějí, to už je na každém. A klidně mohou mít vyspělejší město a vyšší bonusy z velkolepek než já. Přesto nás dělí sedm milionů bodů. A těch sedm milionů bodů neznamená vůbec nic, jen to, že denně bojuju a oni ne. O ničem jiném to nevypovídá, tak nevím, proč si pořád stěžujete na to, že soused má o nějaký milion bodů víc. Jo, kdybyste byli v době železné a sousedy měli všechny z postmoderny či současnosti, pak by se to dalo chápat... Ale naříkat nad počtem bodů je dle mého názoru zcestné...
 

DeletedUser11297

Host
Tak já taky přihodím názor na sousedství. Dnes nám do toho našeho přibylo šest nových hráčů z bronzové doby, kteří nemají ani 1000 bodů skóre. Opravdu nechápu, který logik toto vymyslel, vzhledem k tomu, že zbylých 79 sousedů má až na pár vyjímek vyzkoumanou Současnost a skóre nad milión bodů (dokonce je tam třetí hráč celého Cirgardu). Nevím, zda je někdo plení, ale bavila by vás ta hra, kdyby vás to přeřadilo k hráčům, kteří jsou o devět dob nad vámi? Mě tedy asi ne.
 

trojan1673

Veterán
O to ani nejde, ale takový hráči nemají možnost získávat plánky nižších dob motivacemi.
A to je podle mého špatně.
 

DeletedUser3139

Host
To máš trojane asi pravdu, teď zrovna nevím, jak to ověřit, ale pokud získávají plánky vyšší doby, tak mají výhodu, že už mají (třeba?) uchystanou plnou sadu na VS a nemusejí čekat, až je nasbírají. A že to někdy trvá dost dlouho (i měsíce) pokud je nekoupí za dia. Tohle ale platí pouze u sousedů. Pokud jsou v cechu, kde je víc hráčů na zhruba jeho úrovni a k tomu přiberou těch cca 80 přátel, zase na zhruba jeho úrovni a když to ještě vylepší domluvou s dalšími 80ti lidmi, aby si je přidali do přátel, tak to je celkem zanedbatelné, že nemají plánky od sousedů. :cool:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7347

Host
Ahoj (trojan ,JiPi) když se nad tím člověk zamyslí tak máte pravdu oba ale tato debata o sousedství je úplně o ničem protože obě odpovědi dávají smysl (jako u podobných debat). Např. tito hráči nemají možnost se dostat v PvP turnajích k medailím (nebo minimálně) a zase "oponent" má možnost bojovat v CvC ve své době a případné body z bojů mu jdou do žebříčku PvP (debata která je stejně o ničem jako ta víše).Tím chci jen říct že bych to nechal na tvůrcích kteří si to stejně udělají po svém a navíc se k nim tato debata ani nedostane.
 

traktorista

Odborník
Kontrolní otázka - když se mi někdo pokusí motivovat/zušlechťovat přes Pomoc a nebude žádná možnost co by mohl, budu to mít i já ve výpisu událostí a nebo se to ukáže jen jemu?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru