Diskuze k aktualizaci 1.46

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2059

Host
No, ale já si snad zařídím nějaké suroviny od přátel.
 

DeletedUser

Host
Tak jasně, kdybych je měl tak Ti taky přidám ale kvůli nim stojím i s výzkumem páč to chvíli trvá než je člověk nasyslí.
 

DeletedUser9906

Host
Já musím souhlasit s Baronem, co se té náročnosti a pomalosti týče. Na to, že je to jen flashová hra, se nároky na ni poslední dobou stávají neúnosnými. Nepřipadá v úvahu, nechat běžet hru v okně na pozadí, po chvíli to sežere všechny volné prostředky. A načítá se to pomalu kvůli těm pitomým jelenům a spol, ne kvůli netu. Nebo myslíte že 100\100 mb je pomalý? Prostě skutečně se každou aktualizací jde cestou přidání dalších pitomostí na žraní systémových prostředků.
 

DeletedUser2059

Host
Barone Prášile jaký máš nick na betě? Já si snad řeknu o ty suroviny jinde, ale toho taky je! Ten bonus co dává pro mě zas není tak strašný.
 

DeletedUser

Host
Viz SZ na Betě.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
No tak já mám pomalejší internet než vy, a přesto nemám problém s tím, že by se mi něco moc pomalu načítalo. Takže kde je problém? :confused: Animace mám schválně vypnuty kvůli RAMce, ale třeba mají vliv i na rychlost načítání hry, to nevím. Nebo by se měly čas od času mazat cookies a cache, jenže cache má právě rychlost načítání zvyšovat, jenže zase zpomalují systém (prý).
Jednou, když jsem byl na jiném notebooku, ve kterém ta hra ještě nebyla nikdy spuštěna, se mi hra načítala vážně pomalu (postupně se to začalo zrychlovat, ale pořád nic moc), zatímco když jsem se přihlásil odjinud z nějakého pc, ve kterém taky ještě hra nebyla spuštěna, to šlo fakt rychle, aniž by to bylo znát na procesoru. A teď kdo se v tom vyzná a poví, čím ty rozdíly vlastně jsou.
 
Naposledy upraveno:

Arthoris

Odborník
Záleží na více věcech.Až budeš mít FoE spuštěné zkus se podívat na správce úloh.(dozvíš se kolik ti to žere)
 

Henzisek

Znalec
Pokud se dívám tak mi to pravidelně bere 500-800 MB takže mam podstatnou rezervu. Jiné programy mi berou podstatně více.
 

Arthoris

Odborník
No a mě to bere maximálně 300 MB(RAM) ale procesor celkem maká,mám vše aktivované ve hře co se týče grafiky a procesor má o něco větší práci ,takže procesor je celkem více využit. Není to možná moc dobře optimalizované,takže ti co mají slabší PC se nedivím,že se jim to kouše ale říkám zaleží i na jiných věcech.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Jsme možná trošku off topic (mimo téma aktualizace; původně šlo o ty nové ikonky, pak se přešlo na nějaké grafické blbosti, které se v updatech řeší, a na vzrůstající nároky na hru apod.). Když už jsme to tady začali řešit, nebudu psát soukromou zprávu, ale nechám to ve spoileru, abych to tady nezahlcoval (a pokud to někoho bude zajímat, může se o tom dočíst něco víc).

@ Arthoris/HENZIS:
[SPOIL]Arthoris: A na čem všem teda záleží??

Zkusil jsem správce úloh v počítači (Ctrl+Alt+Delete), ale tam je to trošku matoucí, protože je tam dost položek, které buď neznám, nebo znám, ale nevím, co konkrétního (přesně) mají znamenat. Akorát předpokládám, že ta největší položka (cca 750 MB) je právě FoE. Poté jsem zkusil správce úloh v prohlížeči (Google Chromu) a tam je taky víc položek, např. Forge of Empires (25~60 MB), což mi nedává smysl (ale plugin Shockvawe má přes 500 MB)... No v tomhle vážně zběhlý nejsem, abych to dokázal dobře interpretovat, ale předpokládám, že správný údaj je těch 500~750 MB.

Navíc mám v praxi vyzkoušeno, že procesor maká při spuštěné hře o trochu víc, pokud je hra v jiné kartě než v té právě zobrazené nebo pokud je zminimalizovaný celý prohlížeč (prostě pokud se na hru nekoukám), a že procesor maká při spuštěné hře VÝRAZNĚ víc, pokud je hra právě zobrazena v aktivní kartě prohlížeče (a ten není zminimalizovaný; stačí prohlížeč zase zminimalizovat nebo přepnout ze hry na jinou kartu v prohlížeči a využití výkonu procesoru obratem výrazně klesne, z čehož usuzuju výlučný vliv náročnosti FoE). V tom druhém případě (že je hra právě na obrazovce) se může využití výkonu procesoru změnit z normálních 1~20 % rychle na 70 % a po delší době, co je hra spuštěná, může překračovat 90 %. Ale to se týká využití procesoru (CPU), které víc kolísá, ale ne fyzické paměti (RAM), jejíž využití se moc nemění a mívám ji obvykle na 30~45 %, při spuštění hry 50 %, při delším spuštění hry i přes 60 %.

Můj procesor teda není nic moc, mám ještě starší notebook s procesorem Intel Core Duo (2) se 4 GB operační paměti, grafickou kartu ATI Radeon HD4570 Graphics 512 MB. Ale větráky pracují, aby se při hře notebook nepřehřál, takže ještě dobrý. Kdybych tam měl animace, bylo by to ještě o něco horší.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

Arthoris

Odborník
Dane, jasně abychom tu nespamovali, tak je lepší to dát do spoileru. A kdo bude chtít, tak se může mrknout. Upozorňuji,že to jsou jen možnosti, které mohou zapříčinit problém FoE.

[SPOIL]Co může stát za problémy FoE: 1)Jsou to různé prohlížeče a hlavně pokud tam máte nainstalované různé doplňky což může způsobovat problémy.Může se stát,že stačí prohlížeč jen přeinstalovat nebo dát na novou verzi,ikdyž už se několikrát stalo,že ty nové verze dělaly problém.2)Bordel,viry v počítači a to právě lze zjistit ve správci úloh,pokud je procesor nápadně zatížen a nic na počítači neděláte,tak ve správci úloh lze zjistit,která položka ten procák zatěžuje a to může dělat např.trojan atd..ale stačí si zjistit podle názvu té položky co to je zač nejlépe v internetové poradně a nebo použít pořádný antivir a tím pádem,že ten virus a různé smetí zatěžuje procák,tak pak právě se to odráží na těch hrách.3)Vymazat cookies a cashe ale to podle mě moc nepomůže.4)Platí především pro notebooky a to je chlazení,větráčky nemusí stačit v souvislosti špatné polohy notebooku,existují chladící podložky přímo pro notebook.5)Zastaralý Flash player, i když bez nové verze by vás to do hry nemělo pustit a přímo to po vás vyžaduje ji tedy nainstalovat.6)Prostě starý nevýkonný procesor.Teď ta hra jede převážně na něm.7)Internet ale to je spíš chvilkový problém od dodavatele,když má nějaký výpadek.A spoustu dalších problémů,problémy můžou dělat i některé aplikace atd...A hlavně ta hra nemusí být dobře optimalizovaná,sám ses přesvědčil Dane,že ti procák vyskočí až na 90%.... [/SPOIL]
 

Dan 77

Veterán
Děkuju moc za odpověď. :) Informoval jsi i lépe než kdosi ze supportu. A koho dalšího to bude zajímat, může se to také dočíst.
[SPOIL]1) Asi máš pravdu, ale s tím asi nic moc nenaděláme, když třeba nevím, kde může nastat problém (aktualizace je jasná, ale co je vlastně problematický doplněk - já jich tam mám jen pár a vím o nich).
2) Na žádnou podezřelou aktivitu jsem nenarazil a náročnost na procesor se chová jako vždy předvídatelně (vpravo mám miniaplikaci na kontrolu zátěže CPU a RAM). Antivirák mám, chrání mě, jednou za měsíc mám naplánovanou důkladnou kontrolu celého pc.
3) Nepomáhá to. Smazáním coockies si jen způsobíte, že se všude budete muset přihlašovat znovu. Smazání cache jen ztratíme zrychlení načítání, což je jejich účel. Možná se uvolní maličko systémová paměť, ale jedete zase od začátku a všechno se načítá jako poprvé (pomaleji a ve výsledku je to na výkon pc asi kontraproduktivní) a ty smazatelné cache se zase stejně začnou hromadit.
4) Integrované větráčky nestačí, protože stejně dojde k přehřívání při vyšších nárocích na výkon procesoru. Spodní chladící podložku mám několik měsíců zakoupenu (s co nejvyšším výkonem větráku, který lze regulovat, ale taky co možná nejtišší). Sice se šíří fámy, že je to zbytečnost, ale mně to opravdu dobře chladí notebook. Samozřejmě to není tak ideální jako stolní počítač, kde je dostatek volného prostoru na chlazení větráky.
5) Novější verze Flashe není, prý je Adobe přestala vyvíjet.
6) Plánuju koupi notebooku s velmi slušným procesorem a za dobrou cenu.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

Arthoris

Odborník
JJ není vůbec zač, a tady ještě menší reakce.
[SPOIL]1)Ano máš pravdu s tím moc nenaděláme, jedině, že by si postupně odstraňoval doplňky a tím zjistil, který dělá problém.Ale ve výsledku by ti mohlo vyjít, že ty doplňky jsou ok. Takže zbytečná práce ale pokud by si chtěl nutně problém vyřešit, tak by ti nic jiného nezbylo.
2)Ano dobrá volba, pravidelná kontrola je nezbytná ale hodně záleží na typu antiviru, některé najdou velké kulové, to je úděl těch bezplatných. Ale existují recenze, to už ale záleží na uživateli čemu dá přednost.
3)Naprostý souhlas akorát ti to zruší přihlašovací údaje na všech stránkách. A nemá to skoro žádný účinek
4)JJ určitě to pomůže a potvrdí to i profíci hlavně, jak píšeš na velkých nárocích.
5)Přestaly se vyvíjet na mobilní zařízen ale na pc by je měli vydávat naposledy byla verze vydána minulý měsíc. Ale nechci se hádat možná máš pravdu ale o tom nevím.
6)JJ ale, když už do toho budeš investovat peníze, tak si zřiď aby tam byla i solidní grafika nebo se radši i z někým poraď, protože ten notebook se tváří super ale oni tam montují shit grafiky. Daj tam dobrej procák i Ramku a vše okolo toho ale vmontujou tam grafiku, která stojí víš za co, hodně lidí se tak napálilo. A pak musíš investovat peníz do nové grafárny. [/SPOIL]
 

trojan1673

Veterán
Já vám pc nezatěžuji :)
Já koukla do správce a bere mi od 300 do 500 MB, ale taky se mi to načítá pomaleji.
 

Dan 77

Veterán
[SPOIL]2) Mám Avast. Co myslíš ty, jed dobrej? Jiní mi to doporučili.
5) Jo asi máš pravdu, proto to původně nešlo vývojářům do mobilů, o jednu verzi by to nesplňovalo nároky hry (ale v pc to jde dál, vlastně jsem nevěděl, že se pro pc ještě vyvíjí). Ale flash v pc se aktualizuje jak? Nikde jsem nečetl, že je potřeba flash pravidelně aktualizovat, a nikdy jsem flash neaktualizoval a hra mi běží normálně. Nebo se aktualizuje automaticky, aniž bych si toho všiml?
6) Na grafiku taky koukám. :) U procesoru koukám na paměť, počet jader a velikost frekvence. A znám někoho, kdo se v pc hodně vyzná a se kterým se můžu poradit.[/SPOIL]
 

Kayro

Znalec
Myslim ze je naprosto zbytecne psat off topic prispevky do spoileru stejne se sem kazdy podiva v nadeji ze je tu napsano neco k tematu po tom co se mu ukaze neprectene vlakno.
 

DeletedUser5477

Host
Podle mě ikony jsou super, pořád něco hledám, co jsem nevybral :D
 

DeletedUser2059

Host
Dle mého názoru je předělání obrázků zajímavé, ale rozhodně bych se neodvážil to interpretovat tak, že od nynějška všechny symboly uvidíte a nic nezapomenete vybrat. Podle mě hledám nevybranou výrobu ve městě stejně dlouho jako před zavedením této novinky.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru