Diskuze k budoucnosti CvC

Gorwor

Dopisovatel
No, těžko diskutovat o rejdách, rejdech, nebo rajdách , když se o nich vlastně vůbec nic neví. PvP věže by se měly taky smáznout - protože kde půjde bojovat s jednotkami nižších dob, když nebude CvC, ne?
 

weri85

Komentátor
Mám-li být upřímný, tak jsem čekal, že se CvC zruší daleko dříve. Můj osobní tip byl tak půlrok po zavedení CB.

Co se týče nového žebříčku, tak ten nemá cenu komentovat. Bere v potaz jen CB a to ne zrovna dobrým způsobem (to by bylo na delší diskuzi). Původní žebříček zohledňoval úroveň cechu (kterou ovlivňovala i expedice), ligové body z CB a v neposlední řadě CvC. Takže to více vypovídalo než ten nový.

Nápad ohlásit konec CvC na konkrétní den není taky ideální. Cechy, které třeba ani nehráli CvC, se vylodí na mapě, poberou kde co, jen aby byl zaznamenán jejich úspěch. Takže zaznamenaný žebříček nebude reflektovat dlouhodovou aktivitu cechů, ale poslední den.

Jinak chápu, že CvC je starý koncept, který je jen na PC. Ale nechce se mi věřit, že nešel žádným způsobem předělat na mobilní aplikaci. Opravdu nešlo upravit mapu z CB, rozdělit ji na jednotlivé doby, místo základny cechů udělat vyloďováky a místo zámku, který padne po 4 hodinách, udělat nový v 20:00.

CvC je škoda a jen otázkou času, co budou zmíněné rejdy. Osobně jsem k tomu spíše skeptický.
 
Mě by velmi zajímalo, jak budou rejdy omezovány surovinami. V CvC byly potřeba všechny doby až po budku, tak mě zajímá, jestli to bude platit jako u CvC, nebo jestli budou suroviny odpovídat aktuálnímu složení dob cechu jako v CE a CB, nebo jestli se suroviny nebudou vůbec používat. Určitě by to stálo za zmínění, aby hráči věděli, na co se připravit :)

Co jsem videl kod k tomuhle co vytahli a spoiler na bete..byla tam polozka Iron age..takze asi tak.:)
 

erza scarlet

Dopisovatel
Milé Inno, už jsem toho k cvc napsala tolik včetně jednoducých a rychlých řešení problémů, že ani nemám chut se k tomu ještě vyjádřit.
Alibismus z vašeho špagety kódu a neschopnosti pružně reagovat změnu vyloženě čiší, a je to jen a jen vaše chyba, že jste to nechali zajít takto daleko.
Rádoby citlivá snaha o vysvětlení konce mě nechává těžce chladnou. Vlastně se musím smát. Community manažer se asi musel zapotit, aby vyplodil tohle srdceryvné hlášení. Ale spíš to vidím na chatGPT.

V CVC jsem od začátku, vybojovala jsem desetitisíce bitev. Hra je pro mě touto změnou jen prázdným klikáním a očekávám, že postupně skončím a přejdu na něco zajímavějšího. Vy si můžete dál lovit mezi mobilními geriatry, který tuhle prachy ždímající hru najdou v reklamě, až budou na záchodě klikat candy crush.

gg
 

Kraky

Turista
Milé Inno, už jsem toho k cvc napsala tolik včetně jednoducých a rychlých řešení problémů, že ani nemám chut se k tomu ještě vyjádřit.
Alibismus z vašeho špagety kódu a neschopnosti pružně reagovat změnu vyloženě čiší, a je to jen a jen vaše chyba, že jste to nechali zajít takto daleko.
Rádoby citlivá snaha o vysvětlení konce mě nechává těžce chladnou. Vlastně se musím smát. Community manažer se asi musel zapotit, aby vyplodil tohle srdceryvné hlášení. Ale spíš to vidím na chatGPT.

V CVC jsem od začátku, vybojovala jsem desetitisíce bitev. Hra je pro mě touto změnou jen prázdným klikáním a očekávám, že postupně skončím a přejdu na něco zajímavějšího. Vy si můžete dál lovit mezi mobilními geriatry, který tuhle prachy ždímající hru najdou v reklamě, až budou na záchodě klikat candy crush.

gg
Celkem souhlasím, hlavně by mě ale zajímalo jak vznikl ten hrozný patvar "rejdy" jak už tu psal artesis tak to připomíná možná tak hanlivé pojmenování lehkých dívek... V tomhle případě by k tomu ten chatGPT seděl, nebo rovnou překladač, ikdyž i ten ví že "rejdy" se v tomto významu vůbec nehodí.
 

d arvit

Odborník
mě by spíš zajímalo jak budeme motivováni (ne)hrát ten jejich nový vynález, co na to tak koukám tak se jim moc nedaří..

osady už jsou zjevně mrtvý projekt, staré už nemaji smysl bo jejich odměny jsou v dnešní době k smíchu
5tý lvl expe nepřináší nic za co by stálo bojovat - respektive kvůli čemu se snažit udělat 2-2,5k modrých procent na boje automatem (vyjednávat je opět nesmysl při těch cenách)
nové CB - v odměnách opět nic zajímavého (uklikat se do bezvědomí pro ted dobrou budovu na 14 dní nepotřebuji) a o sezonní odměně je rozhodnuto v prvnim kole ze šesti - navíc je jen pro první 2 týmy - zbytek to může mít na háku - možná nějaká motivace na umístění cechu do hodnocení, ale za mě dělat hodnocení cechu dle počtu výher je skoro tak k ničemu jako to podle cvc..
nové vb super - surky to žere dobře, ale opět se nabízí otázka jak dlouho nás (poctivé hráče hrající z jednoho účtu) budou bavit - vyhodit desítky tisíc za lvl se časem přejí. navíc se nabízí další otázka - jaké bonusy budou mít vb z nové ery když ted máme pokrytý útočný/obranný procenta, FB body i surky do pokladny ...
 

Dan 77

Veterán
Ta snaha zrušit CvC mi připomněla jednu věc:
To, jak zrušili cechovní fórum, protože se málo používalo. A proč se málo používalo? Protože ikonku nikdy nedali do appky. :D
Přitom přidání do appky by nebyl takový problém, přinejhorším by klepnutí na ikonku otevřelo v mobilu prohlížeč, jako když v prohlížečové vezi FoE se fórum otevřelo v nové kartě prohlížeče.
Místo toho udělali novinky do centra zpráv, které prý měly "nahradit" funkce fóra. Nenahradily je ani zdaleka. Například kde je všelijaké formátování textu, možnost vytvořit hypertextový odkaz, tabulku atd. atd.?
I tak dali nějaký termín, ke kterému smažou všechna cechovní fóra. Abychom si do té doby uložili cokoli, co potřebujeme, nebo abychom to dali do centra zpráv, kam se to moc nehodí, nebo abychom si to zveřejnili někde externě... :)
 
Jeste to nikdo nevidel, nehral atd. Ale uz je to spatne, na nic a defakto bez zabavy. Ja teda hraju betu a tam to jeste neni taky,takze tohle tvrdit uz ted??
 

Caratic

Komentátor
Proto:

  • Účast vs. údržba. V současné době hraje aktivně CvC jen velmi malé procento naší hráčské populace. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší funkci, která je pomalá a objemná, vyžaduje CvC značné úsilí na údržbu. Kromě toho CvC vyžaduje neustálé aktualizace s každým zvýšením věku a celkově neodpovídá dnešním standardům, pokud jde o design funkcí. V důsledku toho často nesplňuje vaše ani naše očekávání. Generální oprava CvC by si vyžádala mnoho našich zdrojů a nebyla by proveditelná a odolná vůči budoucnosti. Místo toho jsme se v souladu s trhem a naší vizí pro Forge of Empires rozhodli vytvořit novou funkci, která by spojila všechny různé hráče a cechy a vytvořila nový dlouhodobý doplněk vašeho herního zážitku.
  • Nedostupnost. CvC nelze zpřístupnit na mobilních zařízeních bez zásadní technické úpravy. Ačkoli tomu tak bylo již delší dobu, domníváme se, že pro multiplatformní hru, jako je Forge, je to již neudržitelné. Naším cílem je tuto propast odstranit a zajistit, aby klíčové funkce byly stejně přístupné bez ohledu na platformu. Zavedení Cechovních bitev (CB) v minulosti již tento problém vyřešilo, ale s Cechovními rejdy to chceme ještě vylepšit. Mějte prosím na paměti, že během testovací fáze pravděpodobně nejprve uvolníme funkci v prohlížeči, přičemž mobilní aktualizace přijde později.
Už jsem to psal dříve, směrováním hry se podle mě stává ne strategie ale spíš jednostranné určování hry. Sice ještě nic nevíme, ale podle mě jde o to aby se mohli i hráči hrající na mobilu zůčastnit další "zábavy". Kdo z vás aktivních hráčů hraje opravdu vážně osady, nebo pvp arénu, CE 5ku? Zrovna CvC mě bavilo, protože i slabší cech dokázal dost. Tady předpokládám, že půjde o další grind a jsem zvědavý jestli bude nutit hráče k sjednocení cechů..
 

Caratic

Komentátor
PS: No ale to si neodpustím...

Bude-li koncept hry směřovat k sjednocení hráčů a cechů viz výše jsem skutečně zvědavý zda půjde možné třeba převést k silnějšímu cechu i jeho zázemí např. zboží. Protože v opačném případě hráči z méně početných cechů budou nuceni přijít jako "chudé nevěsty" a budou moci nabídnout jen svoji aktivitu, ne celoletité úsilí.
 

chemik vole

Nováček
Mě by velmi zajímalo, jak budou rejdy omezovány surovinami. V CvC byly potřeba všechny doby až po budku, tak mě zajímá, jestli to bude platit jako u CvC, nebo jestli budou suroviny odpovídat aktuálnímu složení dob cechu jako v CE a CB, nebo jestli se suroviny nebudou vůbec používat. Určitě by to stálo za zmínění, aby hráči věděli, na co se připravit :)
Marně tu čekám na odpovědi. Když už něco vypustíte a všechny naštvete, chtělo by to aspoň uvést základní info čehokoliv nového, co nás čeká :)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Marně tu čekám na odpovědi. Když už něco vypustíte a všechny naštvete, chtělo by to aspoň uvést základní info čehokoliv nového, co nás čeká :)
Jak bylo zmíněno v oznámení, tak nová funkce přijde na beta servery až za cca 1-2 měsíce. Informace měla sloužit hlavně kvůli zrušení CvC (aby to hráči věděli dostatečně dopředu)
 

Termi

Komentátor
Tak jasne je psane,ze bohuzel uprava na cross verzi by byla narocnejsi...nez udelat neco noveho.

Ono se presne nevi,jak to bude..a uz ted se to kritizuje..co kdyz to bude zabavnejsi? Nebo nekdo ma lepsi info,nez to co vyslo.:)
Ahoj Ušáku. Moja skúsenosť s takýmito hrami je, že akonáhle niekto prišiel s niečím novým, bolo to často nedomyslené a nedoriešené a hlavne, aby sa platilo peniazmi ;)
 

Termi

Komentátor
Môj názor na CVC. Jedným slovom: hlúposť.
S viacerými na C som si o tom písal a písal som dlhé slohové práce. Rád píšem. Skúsim to teda skrátiť. :)

Prvou hlúposťou je, že CVC nebola urobená pre mobilné aplikácie. Z toho pramení množstvo iných hlúpostí. Aspoň na C to vo väčšine prípadov hrali za cechy 4-5 ľudia. Kde tu sa objavil niekto s vyšším počtom. Títo 4-5 ľudia rozhodovali, kde sa ich cech bude nachádzať v hlavnom rebríčku. Ja chápem, že malým cechom sa to páčilo, pretože ak cech s 20 členmi hral so 4 hráčmi v CVC, tak určite mohol urobiť konkurenciu cechu so 70 hráčmi, kde to hrali 3-4 hráči. Ale bolo vyslovenou hlúposťou, že tento faktor určoval hlavné poradie cechov. Hlavne, ak cechy boli obmedzené tým, že ich hráči nehrali na počítačoch či NB. Hrať sa na hrdinu za takýchto podmienok, že ja som sa dostal tam a tam, je smiešne. Reálny výsledok by sme videli, keby CVC bola prístupná pre všetkých členov cechu a nenútila ich kupovať počítač alebo NB :) Okrem iného samozrejme. Preto bolo to poradie cechov smiešne ;)

Nie je tajomstvom, že niektorí používali programy pre autokliky. Nie je tajomstvom, že kto poznal chyby v CVC dokázal o dosť rýchlejšie klikať. Postupne som sa k ním dostal a sám som ich vyskúšal a ten rozdiel bol fakt obrovský. ;)

CVC nedávala hráčom nič, možno tak dobrý ego pocit, ale to bolo tak všetko. Náklady na udržanie území boli obrovské. Cech strácal suroviny, členovia cechu vojsko. A zisk pre hráčov = 0 a pre cech = poradie v rebríčku, ktorý neodrzkadľoval reálnu silu cechu.

Z toho pramení ďalšia hlúposť. Nastolený systém umožňoval taktiku škodenia. Zoberiem pár území a pustím. A tým s malými nákladmi na pokladnicu. Chápem, že táto taktika umožňovala niektorým hráčom povýšiť ich vlastné ego, ktoré sa ukájalo nad škodením. Ale cech, ktorý mal viacero území, cez pokladnicu bankrotoval. Potom samozrejme prišla logická vec. Pustím tomu magorovi pár území a sa s ním dohodnem. Takže tí, čo tu chválite, ako ste aj slabí mohli niečo uhrať, poväčšine ste sa dostali k takej možnosti, lebo ste boli pijavice. A cechy, ktoré mali silu sa s vami nechceli ďalej zapodievať, lebo oproti vášmu škodeniu za minimálne náklady, to ich stálo nemalé náklady. Ja mám rád matematiku a poviem úprimne, prepočítaval som to vo veľkom. Tie náklady na mesačný boj s pijavicou sú fakt brutálne. A náklady pre pijavicu smiešne.

Preto každý väčší cech mal svoje podajtašky, ktoré za pustenie pár území robili iným čiernu robotu. Napádali iný silnejší cech a škodili mu :) Na C som získal celkom slušný prehľad, kto s kým "si to rozdáva v posteli".

A niektorí tu ešte snívali o taktike. Aká je tam bohovská. Celá taktika pri tom stála na tom, koľko ľudí bojuje v cechu, na možnostiach pokladnice, či ste sa hrali na pijavicu alebo nie a či ste mali možnosť zaštítovať alebo nie. A silnejší cech ešte na tom, koľko mal podajtašiek. Inak to bolo bohapusté naháňanie sa systémom ja preberiem tebe a ty mne a následnom ukončení tohto naháňania v závislosti od naplnenosti pokladnice.

Som rád, že inno ukončuje túto frašku ;)
 
Nahoru