Diskuze k budoucnosti CvC

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Podělte se s námi v tomto vlákně o vaše názory na ukončení CvC. Taktéž zde můžete klást otázky a sdílet své názory na to, jak by mohly vypadat Cechovní rejdy.
Oznámení o těchto změnách naleznete zde.
 

chemik vole

Nováček
Jako zapálenec do CvC, strategií atd je to za mě trochu zklamání, ale i úleva. Ten čas přesně v 8 každý den byl už docela otravný, shánění milionů surovin taky i aplikace tisíců jednotek jen, aby se nějaké pako mohlo někde vyřádit. Budu tedy doufat, že ty Cechovní Rajdy budou za něco stát a že budou časově vyhovovat všem ;)
 

Artesis

Komentátor
Osobně jsem v tomto případě pro nervnutí CB na 66,6%, protože ta úleva při 80% od hry prostě nepřišla, Člověk těch bojů ve skutečnosti prostě dává víc než předtím. Pokud navíc přibude další aktivita, tak už budu zvažovat, zda mi to za ten čas stojí. Ta náročnost na kompletní obsoužené města už je prostě moc velká. A osobně mě řešení, že prostě něco nebudu dělat docela od hry odrazuje. Kde jsou ty doby roztomilé klikačky na 2x5 minut denně. Přídali jste CVC, expedici a podpůrnou VB, přístav a VB, krčmu, v zájmu nových ér druhé město na orbitě, VB pro aktivní vyjednávání a hraní systém, VB pro odmeny při prvních pár střetech a opět vazbu na hradní systém, pvp arénu, starožitníka, onen hradní systém a teď ještě zavedete REJDY. No to je fakt název. Podle mě je toho už moc, působí to jako celek nezábavně a uvádí to díky tomu všemu naklikávání člověka spíše do stresu než do pohody z hraní.

Dotaz ale mám: Jak bude naloženo s budou observatoř?

Ještě taková jízlivá poznámka: Takže víme, že zrušíte CVC někdy před Vánoci nebo později, ani nevíte pořádne kdy. A taky víme, že bude něco nového, nevíme jak, proč, kdy, cože to bude ale bude se to jmenovat REJDY. A máme na tohle téma klást otázky. To snad bylo lepší nic nepsat ne ? ... a napsat až budete něco vědět. Takhle to napáchá víc škody než užitku :D:D. Bylo snad lepší napsat, že máte napsaný jméno známé osobnosti na čele a máme hádat koho s tím, že budete jen odpovídat ano/ne. Podle mě to musí být jméno Luděk Sobota konkrétně v roli z jednoho velmi špatně hodnoceného filmu z roku 94 :D.
 
Naposledy upraveno:

Gorwor

Dopisovatel
Nic neočekávaného. Na CvC Inno kašle už ... od Ledové budoucnosti, parametry bonusů jednotek absolutně neodpovídají dnešním hodnotám a očividně než se pokusit o opravu, dle moderní filosofie je lepší to zabít úplně a přijít s nějakou novotou. Doufám, že se nebude jednat o kombinaci expedice a osad, neboť to mi při tom slově "rejdy" tak nějak přišlo na mysl. Nu, uvidíme.

IMHO jsou Osady také mrtvé, PvP aréna je k ničemu, tak byste se mohli hecnout, všechny tyhle kraviny zrušit také, společně s CvC, a udělat jednu věc, co bude mít funkční princip a odpovídající motivaci v podobě odměn, aby to hráče bavilo.
 
Tak jasne je psane,ze bohuzel uprava na cross verzi by byla narocnejsi...nez udelat neco noveho.

Ono se presne nevi,jak to bude..a uz ted se to kritizuje..co kdyz to bude zabavnejsi? Nebo nekdo ma lepsi info,nez to co vyslo.:)
 

Artesis

Komentátor
Observatoř a další tři velkolepky s bonusem podpory obrany sektorů - tento bonus bude při ukončení CvC odstraněn, respektive upraven, jak ovšem ještě není zcela rozhodnuto, ale bude se o tom informovat s předstihem.
Tak jako to mě napadlo taky, že buď se to smaže nebo se to změní na něco o čem nikdo nic neví. Tos mi řekl novinku teda :) !!!!
 

Dan 77

Veterán
No dobře, aspoň to má takto vysvětleno v oznámení hlavu a patu... ale k čemu teď ty "rejdy"??? Vždyť to není nic originálního, to je v kdejaké onlinovce... Achjo :mad::rolleyes:

A ve FoE jsou pořád ještě cechovní expedice, cechovní bitvy, tak k čemu ještě cechovní "rejdy"?

Pokud vím, tak právě už CB mělo jaksi postupně "nahradit" CvC pro bojovné hráče, protože když vývojáři nedali CvC do mobilní appky, tak zavedli novou funkci, která aspoň půjde napříč platformami. Najednou to tak nestačí? Vždyť nejen že v CvC se toho dlouho už moc neděje, ale i v CB je jen relativně malé % hráčů aktivních - každý trošku aktivní cech se chtě nechtě brzy dostane do nejvyšší /diamantové/ ligy, ostatní ligy jsou prakticky mrtvé :) a jenom ligový systém, jak ho vývojáři nastavili, to stále po celé ty 4 roky nijak nereflektuje (dostat se z počáteční měděné ligy do stříbrné nebo zlaté ligy je prakticky úplně zadarmo a do nejvyšších lig taky není těžké se dostat, pomalu těžší nebo snad až nemožné je klesnout zpět dolů).

A TOHLE je to, čím by se vývojáři měli zabývat dřív, než začnou vymýšlet zase další novinky..........


A kromě toho (CvC, CEX, CB) je ještě mapa světa, PvP věže, PvP aréna a možnost útočit na sousedy... Kolik asi % hráčů pravidelně využívá všechny tyto možnosti na boje, hm? A kolik % aspoň většinu z těchto možností? To bude pořád malé % hráčů. I na to by se vývojáři v Inno mohli podívat a nějak to racionalizovat, např. téměř nepoužívané funkce zrušit nebo je sloučit:
  • K čemu je možnost útočit na sousedy, když to téměř nikdo nepoužívá, protože z toho nic moc není a je rychlejší mít odměny z motivací? Nebo když kvůli CB (které je mimochodem výnosnější) na to hráčům většinou už nezbývá čas ani chuť?
  • K čemu jsou ty zastaralé PvP věže, ve kterých jsou odměny, pro které se nevyplatí se nějak cíleně účastnit? Je tam jen trocha medailí a snad jenom začátečníci je kdyžtak trochu využijou na rozšíření města.
  • PvP aréna je trochu zajímavější, ale ne o moc. I pokud jde o ty odměny tam. De facto je to jen další místo, kde klikat "automatická bitva"...
  • Z toho jediné smysluplnější místo je mapa světa, protože je to podmínka pro rozvoj hráče, pro plnění povinných příběhových úkolů a pro postup do dalších věků. Ty zbylé 3 PvP fičury jsou jen balast, který by se mohl sloučit pod jedinou funkci.

K tomu tu máme už zmíněné CvC (později místo toho mainstreamové "rejdy"), CEX a CB:
To jsou naráz 3 cechovní aktivity založené na vytrvalém klikání tlačítka "automatická bitva". Proč 3? Když byly jen CvC a CEX, bylo to ideální - 2 takové aktivity stačí. Jak přišlo CB, začalo to být podle mě už poněkud přeplácaný v tom FoE a aktivně bojující hráči logicky přecházeli z CvC na CB (mnohem více odměn a navíc je to i na mobilu). Zrodily se CB, umlky CvC - to asi není náhoda. ;)
Ale ani v CB ta vzájemná konkurence cechů není nijak slavná, když se něco začíná dít až v diamantové lize. :D
Asi rozumím tomu, proč jste CvC nezrušili ihned (i když celou dobu jste měli takový záměr) - to aby nebyl okamžitý odliv bojovných hráčů, ale aby měli čas si zvyknout na alternativní funkce jako CB atd. Ale čemu nerozumím, je to, že mají být paralelně CEX, CB a "rejdy".
4 PvP fičury + 3 cechovní bojové aktivity = 7 míst, kde se dají klikat boje. Ale čím víc těch míst je, aby si každý vybral podle svého gusta a podle množství času, které u toho stráví, tím je pak menší šance, že hráč tohle všechno ukliká a tím menší konkurence mezi hráči a mezi cechy = velká chyba FoE.

Takže k čemu "rejdy"? Proč vývojáři chtějí, aby bylo FoE co nejvíc přeplácaný vším možným?
Málokdy se zastaví a něco zrevidují, ale ani potom to neudělají pořádně (viz poslední změna CB, která přišla až po 4 letech). Jen pořád něco bez rozmyslu přidávají.
Podobně jako v bojové stránce hry je to i v ekonomické stránce, kde to už vůbec smysl nedává, protože tam taky nebyla revize.
 
Naposledy upraveno:

Artesis

Komentátor
Oni všechno udělaj napůl hlavně, že maj odškrtnuto, osobně mě štve třeba už jen to že se přihlašuješ na stránce forgeofempire a pak znova do fóra, těch nelogičností je zde prostě moc.... úplně reflektující je proč máte milion lidí co klikaj a na fórum nechodí nikdo. Kolik más tu diskutuje, max 30 lidí pořád dokola?!
 

Dan 77

Veterán
V oznámení jsem nepochopil akorát jednu věc:
Kromě toho CvC vyžaduje neustálé aktualizace s každým zvýšením věku
Co se tím myslí? Jako že když přidají novou éru do FoE, že se na poslední mapě CvC dá bojovat i jednotkami z poslední éry? To se ale teď dá všude bojovat jednotkama z Titanu. :D Takže nějak nechápu. A nic jiného mě nenapadá, protože nové mapy se v CvC přestaly vydávat s Ledové budoucnosti.
 
Naposledy upraveno:

chemik vole

Nováček
Mě by velmi zajímalo, jak budou rejdy omezovány surovinami. V CvC byly potřeba všechny doby až po budku, tak mě zajímá, jestli to bude platit jako u CvC, nebo jestli budou suroviny odpovídat aktuálnímu složení dob cechu jako v CE a CB, nebo jestli se suroviny nebudou vůbec používat. Určitě by to stálo za zmínění, aby hráči věděli, na co se připravit :)
 
Nahoru