Diskuze k Cechovním bitvám 2023

A v 90% případech se stejně točí, a slabé cechy jsou u pláže. Takže to moc nevyšlo.

Chtelo by to přidat moznost odmitnutí postupu v lize protože dost z těch slabych cehu na plaži co v dia ani nevylezou jsou tam pravě proto že si předchozí hru byli schopní zahrat v platině a hra je odměnlia tím že je automaticky kopla proti elite i když na to nemaji a většinou o to a i nestojí.(byl bych pro navrch Zavedeni možností pri postupu do vyší ligy aby ceh měl na vyběr zda li chce postoupit. Krom dosaženych bodu tedy)

Nebojte...on vas ohromi REJDY. :)

Ale je pravda,ze oni jednaji nelogicky..viz Zimni event, kazdy na to nadava zprava zleva a NIC..ale Halloween, ktery byl zajimavy predelaji. Proste delaji opak..opak a opak.
A nejvetsi chybou je to co delaji v posledni dobe, chrli boudy, jak na bezicim pase. Clovek uz ani nevi co ktera dava a co pak dava,ta slozena.
Inflacni INNO boudovana.

A oni ty lidi fakt jednou naserou..jeste, ze budou REJDY.:)

Ale jednají lidi ten zimní event měli asi velmi radi když zrušily v letě kolo štesti a nahradily ho mechanikou zimního eventu.
Ale myslim si že dokaď lidi budou event podporovat diamanty tak tim jim potvrzují že se jim libi. Osobně jsem se kvuli tomu rozhodl tento halowen nedat ani dia ať už ho příští rok nevidime
 

barabazostravy

Komentátor
Chtelo by to přidat moznost odmitnutí postupu v lize protože dost z těch slabych cehu na plaži co v dia ani nevylezou jsou tam pravě proto že si předchozí hru byli schopní zahrat v platině a hra je odměnlia tím že je automaticky kopla proti elite i když na to nemaji a většinou o to a i nestojí.(byl bych pro navrch Zavedeni možností pri postupu do vyší ligy aby ceh měl na vyběr zda li chce postoupit. Krom dosaženych bodu tedy)
Ale pokud si postaví v základním táboru tu nejsilnější podporu pak přece mohou do sytosti dávat boje na třech provinciích kolem základního táboru s podporou 80%. Těch bojů tam bývá za 12 dnů opravdu mnoho. Nejméně 1200 denně. Rozhodně je to pořád lepší než se plácat ve zlaté lize kde provincie není s kým otočit a tudiž ani žádné boje kromě prvého dne nejsou. Bojovali jsme v CB proti třem cechům a byli jsme takzvaně na pláží a přesto jsme si všichni dali na těch třech provinciích kolem základny stovky bojů denně.
 

Dan 77

Veterán
Chtelo by to přidat moznost odmitnutí postupu v lize protože dost z těch slabych cehu na plaži co v dia ani nevylezou jsou tam pravě proto že si předchozí hru byli schopní zahrat v platině a hra je odměnlia tím že je automaticky kopla proti elite i když na to nemaji a většinou o to a i nestojí.(byl bych pro navrch Zavedeni možností pri postupu do vyší ligy aby ceh měl na vyběr zda li chce postoupit. Krom dosaženych bodu tedy)
To asi jo, už se to navrhuje 4 roky. Přijde mi to trochu nesystémové, za mě spíš zpřísnit možnosti postupu do dia ligy nebo ještě líp omezit počet cechů, např. aby v dia lize byla 1-2 mapy a pak už jen platina atd.
 

barabazostravy

Komentátor
To asi jo, už se to navrhuje 4 roky. Přijde mi to trochu nesystémové, za mě spíš zpřísnit možnosti postupu do dia ligy nebo ještě líp omezit počet cechů, např. aby v dia lize byla 1-2 mapy a pak už jen platina atd.
Vysvětli mi prosím tě proč by měl některý cech odmítnout hrát v dia lize. Kecy, že si slabý cech v dia lize nezabojuje (jak tomu bylo ve starých CB) jsou jen kecy. Když už nic jiného, tak na třech provinciích kolem základy budou mít s podporou 80% víc bojů než ve zlatu na komplet mapě. Pokud vím tak ve zlaté lize cechy moc nehrají. Obvykle není s kým točit provincie a jen čučíš na mapu kde jsou provincie obsazené tvým cechem. Před minulé CB jsme byli zatlačení 3 cechy které měly dohodu proti nám na pláži. Já dal 8000 bojů a ostatní taky dali dost bojů. To co je špatně je to, že z rozběhnuté soutěže která trvá 6 kol sestupují cechy a místo nich nastupují jiné cechy kdy se hloupě míchají výhry ze zlaté ligy s výhrami z dia ligy. Pokud by se sestupovalo a postupovalo až po ukončení 6 kol bylo by po problémech.
 
Naposledy upraveno:

Sir Cave

Nováček
INNJO: Tak ta nová verze CB je v podstatě jen pro velký cechy. Malý si ani neškrtnou.. Hrát se dá, ale snad jen kvůli odměnám co padají běžně. Není to vůbec o lepší vyváženosti.
 
Ahoj, chtěl bych se vyjádřit k CB. Nevím jaký systém to má k rozlosovaní soupeřů, ale podle mě je sakra špatný. A to nechci být sprostý.
V cechu je nás 50 hráčů a už 3 CB hrajeme proti top 3.na světě D, kde je běžně 75 hráčů+
Další cechy teď na mapě mají 9,27,44,4,24,35 hráčů a vítěz tady těch CB 79 hráčů. V jakém vesmíru může cech o 4 hráčích konkurovat v bojích cechu o 79 členech? Po 1 minutě je rozhodnuto o pořadí v CB tak proč čekat 11 dní? Proč je tak těžké rozlosovat k sobě cechy, které si mohou početně konkurovat?
A to už raději nemluvím o tom, že pokud se sejdou na mapě dva cechy o 75+ hráčích každý, tak se mezi sebou domluví o střídání sektorů po 4h. Jak má pak zbylých 6 cechů, kteří mají nanejvýš v jednom 55 členů konkurovat spojení 145+ hráčů?
CB jsou konkurenčně nefér. A tu cenu za mistrovství cechů jste mohli dát rovnou prvním 5 nejpočetnějším cechům zadarmo. Aby jste je udělali ještě silnější než jsou...
 
Na tohle jsem narážel už kdysi že mohli udělat třeba do vyběru parametru i počty členu + - npř. 1-20, 21-40,41-60,a 61-80 ( vpodstate podobně jak je to v CE take to proti sobě dava cehy s podobnym počtem členu) ale neprosadilo se to system jak je innu vyhovuje.
Jinak u nas dlouhodobě řešime stejny problem s tou nevyvaženosti ohledně členu standartně chodime proti cehum 70+ členu i když nas je do 15. Což ma za nasledek že mame narok si zahrat jen ob 1 CB tedy 1 CB si mužeme zahrat a 2 se mame problem dostat vubec s plaže.
(Osobně ceh neměnim jsem věrny stale tomu stejnemu, v dobrém i zlem. nehodlam měnit partu abych si vic zabojoval :) )
 

Dan 77

Veterán
Tady nejde jenom o počet členů - jsou i 80členné slabé cechy, resp. v CB nepříliš aktivní, které jsou poráženy cechy o pár lidech... Jde o to, jak je už 4 roky špatně nastaven ligový systém, že není skoro možné soustoupit níž, ale postup do diamantové ligy je snadný. Takže se tam dostává čím dál víc a víc cechů, pro které by byla vhodnější jiná liga. Pro diamantovou ligu udělat třeba maximální počet souběžných map (nevím, třeba 3 mapy, aby byla konkurence), pro patinovou ligu třeba max 6 map atd.

A to není zdaleka jediné, v čem je to mistrovství nelogické a nefér. Soupeři jsou k sobě přiřazováni asi stále náhodně, takže na jedné mapě v diamantové lize může být extrémní konkurence, zatímco na jiné mapě v diamantové lize nebude žádná konkurence. V první případě je získání dílků na Věž mistrů kumšt, co sežere spoustu času, diamantů a zboží, v druhém případě vítězství skoro zadarmo.

Kdyby proti sobě bojovaly jen srovantelně silné cechy (pokud je to vůbec možné při tom výběru cechů, co jsou v dia lize), tak by to bylo sice víc fér a více motivující, ale potom ty top cechy budou proti sobě vynakládat mnohem větší úsilí, než když proti sobě půjdou ty ostatní cechy, které nejsou tak silné. Odměna za umístění je ale na každé mapě dia ligy stejná. Nefunguje tu princip vyřazovací soutěže.

Potom že taky jde měnit ligy v průběhu mistrovství a brát si s tebou vítězství z nižších lig. 3000 dílků na Věž mistrů za to sice takový cech nedostane, když je to odměna pouze v diamantové lize a v té se už nebude např. 1členný cech chytat, jenže takový 1členný cech i tak dokáže dočasně na těch 14 dní přeskočit jiné, silnější cechy, které to měly předtím těžší a které jsou přitom silnější, ikdyž v žebříčku budou pod tím 1členným cechem. Např. teď vidím na 13. příčce na Arvahallu zase 4členných cech se 2 výhrami. Není to nic, že bych záviděl, nemáme jim co závidět, jenom je to v tom žebříčku trošku na hlavu.

Dále je o náhodě, kam to váš cech šoupne na mapě, a kde bude která provincie jak ohodnocená a kolik tam půjde postavit budov. Všechno to řídí náhoda z nějakého předem daného rozptylu. Těžko říct, jestli je to dobře, ale vývojáři si v těch náhodách nějak libují.
 
Naposledy upraveno:

Termi

Komentátor
Už som tu svoje popísal, ale pridám sa ešte ku vyjadreniam vyššie. Sme v diamantu a už teraz je jasné, že budeme prvý na konci CB. Je to tak žalostné, že teraz o 9 večer tých ostatných 7 cechov dokázalo prebrať 5 území. A bonusom je cech Dobrá parta. Na C sú na 9. mieste. Doteraz urobili 169 bojov. Ako taký cech môže byť na 9. mieste?! Lebo ako jednooký vyhral CB so slepými v nejakej nižšej lige?
Hej ľudia! Programátori! Sme v najvyššej lige a toto sú súperi?! Naprogramujete mojim členom cechu nejaké boje naviac? Bo títo účastníci top ligy, nedokážu prebrať za deň ani 10 území, dokopy!

Si robíte srandu s tým rebríčkom?
Si robíte srandu s tými súpermi v top lige?

trapoš cb.jpg
 
Naposledy upraveno:
Na to vam snad pomuže na chvili si nechat zabrat par sektoru ono dost často lidi se rozjedou čim hlouběji postoupí.
Pokud teda nebrete jim zebrany sektor každe 4 hod tak se nesmite to takto bude vypadat až do konce. Naopak pokud je nechate trošku rozdychat je tu mala šance že si aj zabojujete.
Hold s rolem člověk nic neuděla je špatne navrženy
 

barabazostravy

Komentátor
Na to vam snad pomuže na chvili si nechat zabrat par sektoru ono dost často lidi se rozjedou čim hlouběji postoupí.
Pokud teda nebrete jim zebrany sektor každe 4 hod tak se nesmite to takto bude vypadat až do konce. Naopak pokud je nechate trošku rozdychat je tu mala šance že si aj zabojujete.
Hold s rolem člověk nic neuděla je špatne navrženy
No a vo tom to je. Takhle to obvykle vypadá ve zlaté lize. Přitom někteří z nás tvrdí, že by bylo výhodné pro slabší cechy zůstat ve zlatu než postoupit do diamantu. Pokud si jakýkoliv slabý cech v diamantu postaví nejsilnější tábor na své základně mají vždy zajištěn dostatek bojů na provinciích kolem základny s podporou 80% aniž by musili dávat další zboží. :)
 

qwertik

Komentátor
To je sice pravda, ale cena toho základního tábora je astronomická pro malý cech. Nechápu proč?
 

Termi

Komentátor
Na to vam snad pomuže na chvili si nechat zabrat par sektoru ono dost často lidi se rozjedou čim hlouběji postoupí.
Pokud teda nebrete jim zebrany sektor každe 4 hod tak se nesmite to takto bude vypadat až do konce. Naopak pokud je nechate trošku rozdychat je tu mala šance že si aj zabojujete.
Hold s rolem člověk nic neuděla je špatne navrženy

Si to prečítaj ešte raz :) V ten deň do 9 večera sme nikomu nič neprebrali :D
 

Termi

Komentátor
No a vo tom to je. Takhle to obvykle vypadá ve zlaté lize. Přitom někteří z nás tvrdí, že by bylo výhodné pro slabší cechy zůstat ve zlatu než postoupit do diamantu. Pokud si jakýkoliv slabý cech v diamantu postaví nejsilnější tábor na své základně mají vždy zajištěn dostatek bojů na provinciích kolem základny s podporou 80% aniž by musili dávat další zboží. :)

Myslím si, že tu je problém ten, že je tuším 8-10 líg v diamante. Ak je to tak, tak je to približne 72 cechov. CB aktívnych a silných je na úrovni cca 15. Ak je tých líg 6, potom je to stále o 48 cechov. 48 cechov, kde je 15 aktívnych a silných. Už skôr som písal o rekonštrukcii líg. Prv som navrhoval klasický ligový systém, teda top liga len jedna. Ale tento počet aktívnych a silných cechov sa dlhodobo na C pohybuje na úrovni vyššie popísanej. Neviem, ako je to na iných svetoch. Možno by sa mohli urobiť tri top ligy a potom postupne nižšie ligy. Tých možností je neúrekom.

Ale chcieť nejakú zmenu od ľudí, čo v black friday predávajú 50 bodov za 12 eur, kde v šampionáte v tabuľke sa počítajú všetky víťazstvá získané aj v nižších ligách tvrdiac, že tak je to OK, to je ako hlúpemu egoistovi vysvetliť, že je hlúpy egoista . ;)
 

Caratic

Komentátor
Ahoj čtu až po nějaké době. Vždyť to je strašné a trochu cíleně jsem se tomuhle vláknu vyhýbal.

Třeba:
"Před minulé CB jsme byli zatlačení 3 cechy které měly dohodu proti nám na pláži. Já dal 8000 bojů a ostatní taky dali dost bojů."

jiné vlákno týkajících se CB:
"Za mne je lepší řešení tohoto problému spojení cechů. Ať se dva menší cechy spojí do jednoho a tak můžou konkurovat i těm větším."

Můžu najít za těch 14 dnů najít jiné citace.

Kde je reálný život?
Prakticky se nic nezměnilo. Jen si topky stěžují, že nemají rovnocenné soupeře. Jsou ochotny točit mapu i za těchto podmínek a nemají s kým.
Už jsem psal k tomuto tématu a zatím jsem nemusel změnit názor.

Ptal jsem se, jestli při sloučení bude možné převést i majetek cechu..Bez odpovědi, pravděpodobně ne. Nu tak třeba my jsme cíleně sestoupili do zlaté.
Je uvolňující nemuset nic. Proč by se měl náš cech sloučit s topkou a nechat letité zázemí vymazat za sebou? S představou nekonečných bitev?
Bez práv a možností vyloučení?

Myslím si, že to topky přehánějí, a vlastně souhlasím s tou představou extraligy. Ať se tam pobijou. Podle mě je to ale celé postavené špatně a bude se to měnit.
 

Dan 77

Veterán
Podle mě je to ale celé postavené špatně a bude se to měnit.
Vývojáři ten pochybný ligový systém nezměnili už víc než 4 roky :D

Ptal jsem se, jestli při sloučení bude možné převést i majetek cechu..Bez odpovědi, pravděpodobně ne.
Nevím, kde ses ptal, ale každopádně to nelze - rozpuštění cechu znamená, že ten cech přestane existovat se vším všudy, čeho ten cech kdy dosáhl, našetřil atd.
 

Termi

Komentátor
Ahoj čtu až po nějaké době. Vždyť to je strašné a trochu cíleně jsem se tomuhle vláknu vyhýbal.

Prakticky se nic nezměnilo. Jen si topky stěžují, že nemají rovnocenné soupeře. Jsou ochotny točit mapu i za těchto podmínek a nemají s kým.
Už jsem psal k tomuto tématu a zatím jsem nemusel změnit názor.

Ptal jsem se, jestli při sloučení bude možné převést i majetek cechu..Bez odpovědi, pravděpodobně ne. Nu tak třeba my jsme cíleně sestoupili do zlaté.
Je uvolňující nemuset nic. Proč by se měl náš cech sloučit s topkou a nechat letité zázemí vymazat za sebou? S představou nekonečných bitev?
Bez práv a možností vyloučení?

Myslím si, že to topky přehánějí, a vlastně souhlasím s tou představou extraligy. Ať se tam pobijou. Podle mě je to ale celé postavené špatně a bude se to měnit.
Ale veď tu sa bavíme o CB = Cechovní bitvy. Sú tu arény, kde by mali cechy medzi sebou súperiť. A je logické, že silnejšie cechy toho nenabojujú, keď sa k ním dostanú súperi, ako napríklad teraz u nás. Bez urážky k slabším cechom, toto je trápne, čo máme my. A sme v top lige. Neviem, čo v tom je preháňanie.

Inno si berie námet z bojových hier. Aj raidy budú zrejme niečím podobným, pretože hrám popri jednu takú bojovú hru a to čo inno popísalo tam v tom duchu prebieha. Aj v týchto hrách silnejšie klany/cechy/aliancie často uzavrú dohodu. Je to totiž logické. Ak hra ponúka menšie odmeny, než sú možné straty, tak do toho nik nepôjde. Rozumní sa dohodnú, znížia tým straty a odmeny začnú dávať iný zmysel. Tu je to obdobne. Čo nám inno ponúka ako odmenu? Ponúkalo? Trápne body do úrovne cechu? Toto bol dosť trápny nápad ;) Jediné odmeny sú teda z bojov. Čím viac bojov, tým viac odmien. Inno ich teraz znížilo (boje aj odmeny), ale stále je to výhodnejšie. Inno chcelo zrušiť dohody vďaka šampionátu a "špeciálnej ceny". O trápnosti "odmeny" som sa vyjadril už vyššie, nebudem sa opakovať. U nás na C už len tri cechy sa naháňajú za hlavnou odmenou. Ostatné, včetne nás, sa radšej dohodnú. Boli 4, už sú len tri. Nikto u nich nechcel platiť dia za dostavanie táborov. Predpokladám, že to za chvíľu dôjde aj ostatným ;)
 

Termi

Komentátor
Jediné, čo inno dosiahlo je, že strápnilo ďalší rebríček a to rebríček hráčov. Predtým, ak bol niekto aktívnejší, bolo to vidieť na jeho stúpaní. Teraz je rozdiel medzi viac aktívnym a menej aktívnym hráčom cca 1000 bojov za CB. Takže počet bojov x počet bodov. To je 4,7 mel. Rozdiel 100 mel teda daný hráč dobehne za 42 týždňov. Noví aktívni hráči už nemajú žiadnu šancu dosiahnuť lepší výsledok. Za týchto podmienok.

Znížením bojov a znížením odmien dosiahlo ďalšiu anomáliu. Spomalilo rast hráčov. V dobe, keď každý chce dosiahnuť výsledky čo najrýchlejšie k čomu sa prispôsobujú všetky obdobné hry. Len inno sa rozhodlo spomaliť. Ak to niekomu nedošlo, toto bude mať za následok odliv aktívnych hráčov. Hráčov, ktorí inno dopovali. ;) Tak ako vo všetkých podobných hrách.

A pri tom stačilo upraviť ligy a odmeny pre jednotlivé ligy bez vymýšľania akéhosi trápneho šampionátu s trapoš super odmenou.
 
Jen lehká zpětná vazba na nové CB. Stává se z toho strašná nuda. Celý den může bojovat jen pár cechů, kde hraje hodně lidí. Strategie veskrze žádná. Slabší cechy nehrajou skoro vůbec, ani když jim silnější postaví budovy a nechá je hrát. Za den uhrají 1-2 políčka (mluvím o diamantové lize). Hraju na více světech a dřív jsem nevěděl kde dřív hrát, nyní se nudím na všech světech. Pokud toto byl cíl, tak se povedl. Těch max 80% je málo. Nejvíce postrádám možnost používat strategie, pokud zvládne nadprůměrný cech nahodit mapu max. jednou denně nemusí řešit strategii, protože dál hrát stejně nemá kdo. Prostě se vymlátí všichni co chtějí a pak je nuda. Už ani nevím co bylo cílem změny. Aby si zahráli slabší? Tak to se nepovedlo vůbec.
 
Nahoru