Diskuze k Cechovním bitvám 2023

d arvit

Odborník
možná proto že jsi si nepřečetl v čem je tohle kolo (a všechny následující jiné.) ani o čem celá ta diskuze tady je - tak příště více číst a hlava to potom bude brát :cool:
 

rizekk15

Nováček
Může mi, prosím, někdy vysvětlit, podle čeho je nově vypočítáváno možnost oslabení v bojích? Protože mi absolutně uniká = jak je možné, že když bojuju na sekotru kolem kterého mám své a nich postavené stavby, které mi dohromady dávají 240% pravděpodobnost neoslabení, tak proč už na první stovce bojů chytím oslabení 20"???? Tohle mi prostě hlava nebere...
asi sis nevsiml, ze je zmena systemu celeho CB co :-D :-D
maximalni podpora na sektor je 80% ... proto stavet vic jak 80% je vyhazovani surek...
 

barabazostravy

Komentátor
Docela sleduji nárůst oslabení a je zřejmé, že Inno nepoužívá klasický sytém pro výběr náhody. Ten funguje tak, že odchylky od procentuálního nastavení pravděpodobnosti jsou v určitém rozptylu. Ten rozptyl je však o to menší čím víc pokusů bude aplikováno. U 500 pokusů se odchylka pohybuje v promilich což je desetina procenta. Takže u rulety na 500 pokusů bude 250 : 250 černa a červená. Odchylka bude v promilich. Stejným systémem jsou nastavené i programy pro výpočet náhody. Zde je jasné, že nějaký ajťák vymyslil program pro výpočet oslabení který úmyslně křiví pravděpodobnost výpočtu oslabení. Uvedu fakta čtvrtek pátek sobota jsem při oslabení kolem 140 dosáhl zhruba 600 bojů. Včera při oslabení 139 jen 557 bojů. Dnes v noci při oslabení 133 768 bojů. Vždy jsem jel s podporou budov vyšší než 80% . Já si myslím, že ten experiment s výpočtem náhodného oslabení je blbost a jen to naštve spoustu hráčů. Inno by mělo zvolit osvědčený program pro náhodný výpočet. Jak může být když jsem v obou případech být při mnoha bojích rozdíl víc než 200 to je 30% rozdíl. To je hodně blbá práce od vyvojařů. Do ted pokud jsem bojoval na 3 tábory tak při 150 bojích nebyl nikdy větší rozdil než 5 bojů.
 
Naposledy upraveno:
zdar, jen bych chtěl napsat jestli se inno vážně nechce zamyslet nad rozdělováním cechů, pokud pošlete cech který je aktivní snaží se hrát o 29 členech proti cechům které mají 60 a více, můžem se po.... a prostě nic neuhrajem a ted po změnách už vůbec do oběda vymláceno a jen čučíme jak nám berou území za územím a můžem prd, zatímco oni v klídku točí z druhým cechem pač víc hráčů víc bojů. Navíc platíme stejně surek jako velké cechy, který mají víc hráčů na surky, pak si postavíme na pláži aspon něco, aby se mohlo bojovat,ale pokud nám to vezmou a tábor zmizí už namají potřebu nic stavět nebot kolem mají dost území s podporou, takže nám pokladna krvácí a za pár kol už budem moc jen čumět od 8h ranní a ne od oběda, tak se ptám, kde je ta férovost
 

barabazostravy

Komentátor
zdar, jen bych chtěl napsat jestli se inno vážně nechce zamyslet nad rozdělováním cechů, pokud pošlete cech který je aktivní snaží se hrát o 29 členech proti cechům které mají 60 a více, můžem se po.... a prostě nic neuhrajem a ted po změnách už vůbec do oběda vymláceno a jen čučíme jak nám berou území za územím a můžem prd, zatímco oni v klídku točí z druhým cechem pač víc hráčů víc bojů. Navíc platíme stejně surek jako velké cechy, který mají víc hráčů na surky, pak si postavíme na pláži aspon něco, aby se mohlo bojovat,ale pokud nám to vezmou a tábor zmizí už namají potřebu nic stavět nebot kolem mají dost území s podporou, takže nám pokladna krvácí a za pár kol už budem moc jen čumět od 8h ranní a ne od oběda, tak se ptám, kde je ta férovost
Ani tak není důležité kolik má cech hráčů, ale kolik má aktivních hráčů. Dopadne to tak, že pár cechů vysaje z těch slabších cechů pár aktivních hráčů a pak už bude těžké je porážet. Pokud bude mít většina hráčů v cechu pár vylepšených věží, pak budou mít silné hráče i surky na to aby si mohli stavět co chtějí a kolik toho chtějí. Systém je tak nastaven, že ostatní (třeba i velké) cechy budou jen dělat komparz. Právě nyní se rozhoduje o tom které cechy budou těmi vyvolenými :d :)
 
Naposledy upraveno:

Gorwor

Dopisovatel
Pár dotazů bych si dovolil, nejen na realizační team, ale i na kolegyhráče...

1) nějak jsem se nikde nedočetl, zda celou "sezónu" Mistrovství - tedy všech 6 kol, budou ve skupině stejné cechy? Tedy jednoduše řečeno zda nové soupeře dostane cech po každém kole (14 dnů) nebo až po 6 kolech (čtvrt roku)?

2) dále by mě zajímalo, zda se neplánuje nějaké omezení soupeřů co do počtu členů? Chápu, že dřív tomu tak nebylo, ale (stejně jako v CE) to nedává vůbec smysl, a obzvláště teď, kdy není možné, aby sebeaktivnější hráči dávali stejně bojů, jako (násobně) vetší počet méně aktivních hráčů...

3) dále pak bych se rád zeptal, zejména kolegů z větších cechů, zda stejně jako já, pociťují první problémy v rozložení surovin v cenách budov? Ptal jsem se pár lidí z okolních cechů a zdá se mi, že mají podobný problém - ale jedná se o malý vzorek, proto tedy dotaz zde... V minulých CB to bylo pravděpodobně nastavené tak, že pokud byl v cechu jediný hráč v některé době, byly požadavky na suroviny z této doby téměř žádné, nebo minimální (v řádu stovek). Na některých sektorech ale máme požadavky na budovy i v řádu tisíců surek z doby, kde máme pouze jediného hráče. Sledujete stejný trend? Tedy naprosto náhodné počty surovin bez ohledu na to, kolik členů cech v daném věku má?
 
Naposledy upraveno:
K 1 to je nesmysl stale to bude dle bodu. Je tam šance že třeba top zustane že trefí stejny los ale ta není velká.
K 2 to již se řešivalo vicekrat a zatim ino považuje dejmetomu že ceh s 10 cehy je fair play boj proti cehu s 80 členy. Tedy parametr na počet členu v blizke době nezavedou. (System je nastavenny na podporu velkych cehu a likvidaci malych
)takže členove maleho cehu sou za velkou snahu ohodnoceni tim že si přiští bitvu ani nevylezou z pláže.
3 ty ceny budov sou stale stejne co se týče nakladu k počtum členů akorat teď jsou dražší budovy ale stale je to nahodny los.
Dřive se nam pavidelně stavalo že los vybral na oblehaci veže 80%častky s surovin věku kde byl jen 1 hrač
 
no pak nechápu proč se to jmenuje cechovní bitvy, vždyt nikdo proti sobě nebojuje, domluví se 2-3 cechy a točí území, zbytek cechů může jen čumět, tak kde jsou ty bitvy? pokud by se dávali cechy plus mínus se stejným počtem hráčů tak to budou bitvy a ne divadlo pro dva herce
 

Wayner Re

Turista
nějak jsem se nikde nedočetl, zda celou "sezónu" Mistrovství - tedy všech 6 kol, budou ve skupině stejné cechy? Tedy jednoduše řečeno zda nové soupeře dostane cech po každém kole (14 dnů) nebo až po 6 kolech (čtvrt roku)?
Cechy se budou měnit normálně jako ve ,,starých´´ CB
,,Mistrovství nabízí nové odměny po celou dobu trvání, nemá však vliv na nabízené soupeře´´
 

Wayner Re

Turista
no pak nechápu proč se to jmenuje cechovní bitvy, vždyt nikdo proti sobě nebojuje, domluví se 2-3 cechy a točí území, zbytek cechů může jen čumět, tak kde jsou ty bitvy? pokud by se dávali cechy plus mínus se stejným počtem hráčů tak to budou bitvy a ne divadlo pro dva herce
To možná u vás. U nás se to řeže hlava nehlava.
A samozřejmě že slabší cechy jsou bez šance jak je v příspěvku výše.
1) nemají dostatek aktivních bojovníků
2) nemají dostatek surek na předražené budovy o cenách diamantů za urychlení staveb nemluvě
pomalu ale jistě se z foe stává P2W hra - to bude s největší pravděpodobností záměr vývojářů
 

Dan 77

Veterán
Jo smůla by to šlo nazvat, ale je to nějaká podezřelá smůla. Druhý den jsem dal ještě méně bojů na stejné oslabení další den jsem jich dal i 20 více než první den.
A byly opravdu všechny ty budovy v sousedících provinciích i úplně dostavěné? Neběžel tam ještě čas k dostavení?
Pořád jsem se nedostal za celý den na čísla co jsem dřív zvládl i za jednu točku.
To není nic překvapivého, když ti zákonitě s boji poroste i oslabení (i kdyby tím aktuálně nejnižším možným tempem, tj. co 5 bojů to +1 oslabení).
Proč chcípají víc jednotky? nevím, do 30 oslabení to je v poho, do 40 to jde a od 40 to zacne padat, od 55 do 60 (coz je max co dam,prestoze jednotky soupere maji o 100% mensi bonus tak kolikrat neprojdu uz nebo zbyde jedna jednotka), mi co boj padne pulka a vic armady. Drív mi alik plus jednotky co padaly jako odmena pokryvaly bezproblemu ztraty, ted mi to i pres vyrazne snizeni poctu boju nestaci.
Na to mám asi jediné vysvětlení, že dřív jsi do vysokého oslabení vlastně ani moc nechodíval..... K čemu jsi měl teda předtím útočný bonus - jen abys měl menší spotřebu jednotek? Holt bude potřeba zvednout trochu Alcatraz. :D Protože oslabení se už nevyhneš.
K tem datum, ano je to maly vzorek, nicmene co jsme resili v cechu, tak ty moje cisla sedi i na ostatni. Body se pohybuji 1,5-1,6 nasobek boju, drive byly kolem 2 nasobku. Takze udelam vyrazne mene boju a jeste k tomu dostatnu vyrazne mene odmen. Jo to je super motivace.
Souhlasím, že odměn padá celkově o něco míň. Holt v tom bych motivaci nehledal. Třeba v CvC nebyly individuální odměny nikdy, jenom body do žebříčku a do PvP věží. A to je CvC mnohem starší než CB a dřív se v CvC účasnilo mnoho všelijakých bojovníků. ;) A to i bez individuálních odměn...
Me je jasny ze na nejakou zpetnou vazbu od hracu z zivejch serveru kadi bilej tesak, pak ale nemaji posilat zpravu jooo super zmeny poslete nam zpetnou vazbu.... je to jen plivnuti do tvare.
Je to tak no, a to už dlouhodobě.



Budu zřejmě asi v menšině, ale podle mě ten strop efektu stanovišť/kasáren na 80 % je nastavený pořád moc vysoko.
I dále je možné točit celou mapu. Sice s menšími obtížemi, ale jde to, a to nejsme nějaký super cech se 100% členskou aktivitou. Totiž pokud na mapě není příliš velký počet silných soupeřů, tak je výhodnější se s tím druhým silným chcem domluvit, než se přetahovat tam a zase zpět o celou mapu za cenu vyšších nákladů a většího oslabení. Pokud vývojáři chtějí, aby se přestaly cechy domlouvat na točení, měli by ten strop snížit alespoň na tu původní úroveň z Bety (tj. 66,6 %). ;)
A pokud jde o nastavení individuálních odměn, neměli si vývojáři hráče tak rozmlsat, teď to po 4 letech berou částečně zpět, tak není divu, že je negativní zpětná vazba. Nemluvě o tom, že kdo se hodně aktivně účastnil CB minulé roky, tak má výhodu oproti hráčům, kteří začali s CB později nebo teprve začnou. Ale podle mě je ze systémového hlediska pro FoE dobře, že už nepůjde udělat 2000 bojů denně, ale jen tolik, kolik kdo zvládne s oslabením.
 

Dan 77

Veterán
zdar, jen bych chtěl napsat jestli se inno vážně nechce zamyslet nad rozdělováním cechů, pokud pošlete cech který je aktivní snaží se hrát o 29 členech proti cechům které mají 60 a více, můžem se po.... a prostě nic neuhrajem a ted po změnách už vůbec do oběda vymláceno a jen čučíme jak nám berou území za územím a můžem prd, zatímco oni v klídku točí z druhým cechem pač víc hráčů víc bojů. Navíc platíme stejně surek jako velké cechy, který mají víc hráčů na surky, pak si postavíme na pláži aspon něco, aby se mohlo bojovat,ale pokud nám to vezmou a tábor zmizí už namají potřebu nic stavět nebot kolem mají dost území s podporou, takže nám pokladna krvácí a za pár kol už budem moc jen čumět od 8h ranní a ne od oběda, tak se ptám, kde je ta férovost
Tak naberte lidi. Každý aktivní cech potřebuje nepřetržitý nábor. Bez toho se těm aktivnějším cechům s více lidmi nevyrovnáte. Tyto cechy do toho vložily dost času a práce, aby cech vybudovaly. Tak směle do toho...

A pokud jde o údajnou "neférovost" v nákladech, tak ve skutečnosti to nevyvážené není - není důvod, aby stavbu jedné budovy měly aktivnější cechy dražší nežli třeba vy, totiž oni už to mají celkově dražší než vy, když víc bojují a staví těch budov víc. :D Pokud myslíš, že surky vynaložené na stavbu v CB jsou pro vás akorát surky vyhozené oknem, tak v CB nestavte a je to... Anebo naberte víc lidí, aby surky byly.

A pokud jde o ligový systém, vývojáři to bohužel blbě nastavili a odmítají to už 4 roky upravit - každý trochu aktivní cech v CB nakonec dostane do diamantové ligy, kde je pak směs velmi rozdílně aktivních cechů... Takže tam není moc konkurence a naopak pro ty slabší cechy, které se tam dostat neměly, je tam konkurence příliš velká. Je to tím, že v ostatních ligách je skoro mrtvo a že vyšplhat se do diamantové ligy by mělo být mnohem těžší, než jak to teď je.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
System je nastavenny na podporu velkych cehu a likvidaci malych. takže členove maleho cehu sou za velkou snahu ohodnoceni tim že si přiští bitvu ani nevylezou z pláže.
A stejně jsou těch malých cechů tisíce a furt vznikají další...
A protože málokterý cech skutečně jede CB, nižší ligy jsou skoro mrtvé a do nejvyšší ligy je příliš snadné se dostat.
Aktuální stav tedy není způsoben tím, že není zaveden jako rozdělující faktor počet členů (aby to bylo jako v expedici). To je v pořádku, že počet členů při dělení soupeřů nerozhoduje, protože 10členný cech může být výkonnější než některé 80členné cechy. Problém je v tom, jak snadno se ligami postupuje.

3) dále pak bych se rád zeptal, zejména kolegů z větších cechů, zda stejně jako já, pociťují první problémy v rozložení surovin v cenách budov? Ptal jsem se pár lidí z okolních cechů a zdá se mi, že mají podobný problém - ale jedná se o malý vzorek, proto tedy dotaz zde... V minulých CB to bylo pravděpodobně nastavené tak, že pokud byl v cechu jediný hráč v některé době, byly požadavky na suroviny z této doby téměř žádné, nebo minimální (v řádu stovek). Na některých sektorech ale máme požadavky na budovy i v řádu tisíců surek z doby, kde máme pouze jediného hráče. Sledujete stejný trend? Tedy naprosto náhodné počty surovin bez ohledu na to, kolik členů cech v daném věku má?
Na tom myslím není nic nového. Bylo to tak vždy - rozdělení nákladů mezi doby se vztahuje četnost výskytu, ne na aktuální sumy, a rozhoduje počet členů v cechu v daných érách v době těsně před startem aktuálního kola CB.
 
Naposledy upraveno:

Wayner Re

Turista
Ale podle mě je ze systémového hlediska pro FoE dobře, že už nepůjde udělat 2000 bojů denně, ale jen tolik, kolik kdo zvládne s oslabením.
A to proč? Nechápu v čem je problém? Že aktivní hráči bojují a získávají za to odměny? Komu to vadí a proč?? Tak možná závistivcům, kteří by taky chtěli, ale nemají tolik času a nebo jsou jen líní a tak závidí a pomlouvají.

Zavést cap 80 je totální nesmysl!!!
To se může líbit akorát někomu kdo v CB nebojuje a nebo byl zvyklý sem tam něco ťuknout, max 100 bojů denně.
Inno dlouhodobě bere aktivním hráčům, kteří za hru utrácí nemalé peníze, potěšení ze hry. Pro méně aktivní hráče se příchodem nových CB v podstatě nezměnilo nic, jen teď mohou získat nějaké nové budovy a bonusy do útoku, takže jsou spokojení a neremcají. To je skutečně geniální marketing! Inno si bohužel neuvědomuje, že až naštvou i ty poslední zbytky aktivních hráčů a ti odejdou hrát něco jiného, kde je vývojáři naopak podpoří, tak vyschnou kohoutky. Zbydou klikači domečků, kteří si dia nikdy nekoupili a ani nekoupí a pak skončí celý foe
 

Termi

Komentátor
6 CB mlátiť a vyprázdňovať pokladnicu, aby cech mohol získať max bonusy 200 UaO pre CB a 400 UaO pre Exp. Cech, ktorý pravdepodobne aj Exp ide takmer so všetkými hráčmi na full 5. úrovne. A sorry, zabudol som 40 FB denne naviac :)D
A predsa len. 100 šuriek pre 1.lv a 400 šuriek pre 2. lv budovy do pokladnice cechu.

Apropo, tieto super odmeny, na ktoré sa inno snaží nalákať hráčov, ako vlastne prospejú rastu hráčov? Inno kvôli plačkom znížilo odmeny, znížilo počet bojov, ktoré je možné urobiť. Kým pred novou CB bola ešte motivácia dostať sa do lepšieho cechu, po tejto úprave je aká motivácia? :)

Inno postavila novú CB na eggu hráčov? Áno, určite sa tu nachádza pár takých hráčov. Žiaľ, niektorí sú vo veleniach cechov, čo už, život je aj taký. ;)
Nová CB mala priniesť koniec dohôd. Hlásim, že mapu točíme 4 cechy, dvaja jednu polovicu a dvaja druhú polovicu. Momentálne máme cechy, ktoré majú inteligentných hráčov vo velení a nenechali sa zlákať hlúpymi odmenami ;)
Od pár bojových cechov už mám potvrdené, že hrajú na dohodu tiež. Pevne verím, že potrvá max 1-2 CB, aby aj ostatní pochopili nezmysel súperenia kvôli hlúpym smiešnym odmenám.

Nové zmeny nepriniesli nič. Cechy, ktoré nie sú aktívne v CB nebudú aktívne v CB. Nie preto, že nemajú možnosť, ale nechcú byť. Pre nich sú zmeny nepodstatné.
Malé cechy aktívne v CB budú na tom rovnako, sú na tom rovnako. Častokrát sa jedná o hráčov menej vyvinutých, ktorí proste nebudú mať šancu súperiť s bojovými a viacej aktívnymi cechmi. Pozerám sa na doterajší rebríček, ktorý odzrkadľuje presne tie cechy, s ktorými som v CB počítal. Max rozpadajúce sa silnejšie cechy sa spojili s menším cechom. To je všetko. Asi preto, že im ešte nedošlo, aké smiešne sú odmeny, ktoré im inno predhodilo ako kosť psom. ;)

Gratulujem k novej myšlienke CB ;) Dobrú noc ;)
 

d arvit

Odborník
pokud točíte mapu ve 4 cechách tak nic moc - i a současných podmínek stačí 2 cechy na točení celé mapy - jen místo 5-6 otočení za den udělaji 4 a ještě jim zbyde prostor na zabrání okrajů..

odměny jsou slušně zařízlé a boje žerou vojáky neskutečně - dřív mi moje ekonomika+odměny poskytovala dost vojáků na neustálý růst armád - ted s podstatně lepší ekonomikou mizí vojáci po stovkách za den...

pokud myslíš že cechovní budovy jsou odpad tak asi záleží na úhlu pohledu - ty běžné asi ano - 500 fragmenů na budovu co vydrží 14 dní - to za mě neni dobrý obchod.. ale sezonní budova je mega ultra OP (a vypadá hezky) když o vynásobíš počtem lidí v cechu a budeš předpokládat že ti každý k výběru použije galaxii tak jen tohle ti denně pošle 40k surek do pokladny a to se bavíme o 1 budově - můžeš získat až 4 za rok - cech který vyhraje 2-3 sezonní budovy bude mít obrovskou výhodu oproti ostatním..

za mě jestli je nějaký důvod hrát Cb tak pro sezonní budovu - jinak na to dlabat..
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
A to proč? Nechápu v čem je problém? Že aktivní hráči bojují a získávají za to odměny? Komu to vadí a proč?? Tak možná závistivcům, kteří by taky chtěli, ale nemají tolik času a nebo jsou jen líní a tak závidí a pomlouvají.

Zavést cap 80 je totální nesmysl!!!
To se může líbit akorát někomu kdo v CB nebojuje a nebo byl zvyklý sem tam něco ťuknout, max 100 bojů denně.
Inno dlouhodobě bere aktivním hráčům, kteří za hru utrácí nemalé peníze, potěšení ze hry. Pro méně aktivní hráče se příchodem nových CB v podstatě nezměnilo nic, jen teď mohou získat nějaké nové budovy a bonusy do útoku, takže jsou spokojení a neremcají. To je skutečně geniální marketing! Inno si bohužel neuvědomuje, že až naštvou i ty poslední zbytky aktivních hráčů a ti odejdou hrát něco jiného, kde je vývojáři naopak podpoří, tak vyschnou kohoutky. Zbydou klikači domečků, kteří si dia nikdy nekoupili a ani nekoupí a pak skončí celý foe
Proč si myslím, že je ta změna s oslabením pro FoE dobře?
Protože před CB ve FoE tak velký zdroj bodů+diamantů+dalších odměn nebyl... To bylo možné až od CB, pokud se někdo cíleně vyhýbal oslabení a byl u toho furt, anebo měl z toho perpetuum mobile. :D
Něco podobného se dřív dalo dělat s točením opakujících se úkolů, než to zastropovali na 2000 přeskočených úkolů/den. Někteří hráči na to měli prý snad nainstalované nějaké boty, aby to klikaly za ně (jejich používání je mimochodem proti pravidlům hry). Řešit to zastropováním sice není ideální řešení, protože není vůbec zacílené a měli to řešit líp, ale aspoň něco.
Mně nepřijde v normální, aby FoE umožňovalo celodenní klikací otročinu herních komodit nebo dokonce perpetuum mobile herních komodit s nainstalovaným botem. A vývojářům se to zřejmě taky nelíbí, ale oni to řeší zvláštními metodami.
Celkově CB znamenalo inflaci mnoha herních komodit, podobně jako třeba příchod velkolepých budov (zvlášť pak Arcu). Rozmlsali hráče a teď, až po 4 letech, to berou částečně zpět.



Strop 80 % pro nerůst oslabení mi přijde pořád moc, a to i přesto, že nižší strop by omezil i moje boje. Já byl zvyklý dávat až 5000 bojů za 1 kolo a denně se dostávat alespoň do oslabení 80. Teď s novým CB se pro mě skoro nic nezměnilo: stále můžu dělat až 5000 bojů za 1 kolo a dosahovat vyššího oslabení je teď snazší než předtím (dřív byl pro mě rekord oslabení 95 při štěstí na obrany, teď oslabení 100 není problém). Ale chápu, že velkou změnu pociťují hráči, kteří dělali za kolo víc bojů, než kolik zvládnou teď s postupně rostoucím oslabením. Nebo hráči, kteří do vysokých čísel oslabení nechodili, aby šetřili jednotky. Holt tomu je konec.
 

d arvit

Odborník
Budu zřejmě asi v menšině, ale podle mě ten strop efektu stanovišť/kasáren na 80 % je nastavený pořád moc vysoko.
I dále je možné točit celou mapu. Sice s menšími obtížemi, ale jde to, a to nejsme nějaký super cech se 100% členskou aktivitou. Totiž pokud na mapě není příliš velký počet silných soupeřů, tak je výhodnější se s tím druhým silným chcem domluvit, než se přetahovat tam a zase zpět o celou mapu za cenu vyšších nákladů a většího oslabení. Pokud vývojáři chtějí, aby se přestaly cechy domlouvat na točení, měli by ten strop snížit alespoň na tu původní úroveň z Bety (tj. 66,6 %). ;)
souhlasim, na první pohled se může 80% zdát jako hodně, ale jak už bylo řečeno, dostat se na 100+ oslabení jde velmi lehce (a půjde to ještě jednodušeji díky obrovským nárůstům % které nás čekaji.
vidim na sobě jak mě nové budovy rozmlsaly - roky platilo že budova produkující FB a % je dobrá a budova produkující FB a 2 druhy % je OP, během jediného roku se to pro mě změnilo na: fb a 1x procenta - odpad okamžitě pryč, Fb a 2x procenta - jdete hned za nimi..
budova produkující 50 surek - dřív sen, dnes: no to neni špatné ještě chvíli si tě nechám..

cena nových budov v CB?? nemám s ní nejmenší problém - ano je vyšší, na druhou stranu stačí 1 budova +1 levná na max. cap, a nepotřebuji 4+ budov, díky tomu jde dnes bojovat i na úplném okraji s 80% šancí. takže i cech který leze z domovské základny může jet rovnou z 80% a nevystřílet se hned na startu..

nový systém se mi líbí i protože jsou to konečně CB a ne One man show kdy si pár hráčů vzalo celou produkci cechu pro své účely a třeba 90% bojů cechu udělalo prvních 5 hráčů, ted bude rozložení podstatně vyrovnanější..

A to proč? Nechápu v čem je problém? Že aktivní hráči bojují a získávají za to odměny? Komu to vadí a proč?? Tak možná závistivcům, kteří by taky chtěli, ale nemají tolik času a nebo jsou jen líní a tak závidí a pomlouvají.

pokud chtěji aktivní hráči získávat podstatně více odměn nonstop klikánim a hrou, proč tráví svůj čas v budovatelské strategii?? je spousta her které jsou založené na principu čim víc hraješ tim si lepší..

já bych více ocenil kdyby se tady lépe oceňovaly budovatelské úspěchy (více bodů za lvly velkolepek - zvlášt za ty nové kde lvl stojí desetitisíce surek, pořád mi přijde že je jednoduší nastřílet pár bojů a získat více bodů než udělat lvl a získat za to almužnu do hodnocení) a méně boje (poraž 10 vojáků - získej 10 bodů do hodnocení)
že až naštvou i ty poslední zbytky aktivních hráčů a ti odejdou hrát něco jiného, kde je vývojáři naopak podpoří, tak vyschnou kohoutky. Zbydou klikači domečků, kteří si dia nikdy nekoupili a ani nekoupí a pak skončí celý foe
třeba by potom domečkáři měli důvod utrácet více diamantů když by viděli že to má nějaký vliv na hodnocení..
 

Termi

Komentátor
pokud točíte mapu ve 4 cechách tak nic moc - i a současných podmínek stačí 2 cechy na točení celé mapy - jen místo 5-6 otočení za den udělaji 4 a ještě jim zbyde prostor na zabrání okrajů..

odměny jsou slušně zařízlé a boje žerou vojáky neskutečně - dřív mi moje ekonomika+odměny poskytovala dost vojáků na neustálý růst armád - ted s podstatně lepší ekonomikou mizí vojáci po stovkách za den...

pokud myslíš že cechovní budovy jsou odpad tak asi záleží na úhlu pohledu - ty běžné asi ano - 500 fragmenů na budovu co vydrží 14 dní - to za mě neni dobrý obchod.. ale sezonní budova je mega ultra OP (a vypadá hezky) když o vynásobíš počtem lidí v cechu a budeš předpokládat že ti každý k výběru použije galaxii tak jen tohle ti denně pošle 40k surek do pokladny a to se bavíme o 1 budově - můžeš získat až 4 za rok - cech který vyhraje 2-3 sezonní budovy bude mít obrovskou výhodu oproti ostatním..

za mě jestli je nějaký důvod hrát Cb tak pro sezonní budovu - jinak na to dlabat..

Točíme 4, pretože nepatríme k nenásytným cechom. Hráme tak už pár rokov. Bojov je dostatok pre všetkých hráčov, ktorí chcú nahodiť boje ;)

A nie je to o uhle pohľadu. To, že máš plnú pokladnicu, ti hráčov dopredu neposunie. ;) Apropo, každý sektor má minimálne jeden slot. Podľa nových táborov ti na každé územie stačia dve budovy, tak k čomu využiješ tú plnú pokladnicu? :)
A ešte raz, ako ti plná pokladnica pomôže v napredovaní hráčov? ;)

Naozaj bez urážky, niekedy, keď čítam komentáre a nie len na týchto fórach, ale aj inde, mám pocit, ako keby inno malo svojich trollov. Tým netvrdím, že ním si. Ale obhajuješ niečo, čo je proste nezmysel. Táto hra je o zlepšovaní hráčov. Keby to bolo o cechoch, potom by aj tie odmeny za eventy boli postavené inak. Ale nie sú, sú smerované na hráčov, aby sa novými budovami zlepšovali, aby rástli. Ak by to bolo o cechoch, potom by aj CVC bolo urobené pre mobilné aplikácie. Ale nie je, takže innu asi veľmi nezáleží až tak na súperení cechov. ;)

Na druhej strane, cech, ktorý dokáže vyhrať celý šampionát, asi problémy so šurkami nemá, však? Ako sa dostane menší cech k výhre v šampionáte? Pretože tie odmeny o šurkách do pokladnice pomôžu práve takým cechom.
 

d arvit

Odborník
naopak to že máš plnou pokladnici tě v CB posune dopředu neskutečně - ty nové budovy jsou krapet dražší než staré a je rozdíl když je můžeš postavit všude a jet tak na 80% nebo kombinovat a šetřit a jet třeba jen ze 60%

samozřejmě pokud denně postavíte 10 budov tak nechápeš důležitost plný pokladny, pokud jich budete stavět desítky tak najednou začnete otáčet každou surku a přemýšlet kde ušetřit, my u nás vedeme stav pokladny, přírůstky, úbytky ( hlavně v kritických dobách) a když to neni nutné tak už ke konci stavíme naprosté minimum budov - stejně jako ostatní cechy, neni umění vypráskat pokladnu za 2-3 kola ale vybalancovat příjmy, výdaje, boje, budovy... čim víc se tim začnete zabývat tim je to náročnější a proto tvrdim že mít denně o 40k do pokladny více je hodně znatelný bonus(to je stejně jako 8 top dárců do pokladny po 5k surkách) hráči tak udělaji více bojů=obsadí více území=získaji více bodů=lepší odměny=více %=více bojů atd..
 
Nahoru