Diskuze k Denním výzvám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Bobb z bozkova

Nováček
Zajímavé,ale já mám u denní výzvy napsáno: Dokonči výzvu:+1. Vynechej:-1. Takže si to zítra vyzkouším a uvidím, protože stavět logiku na něčích domněnkách mi přijde nelogické. :-D
100% přijdeš o bod když nesplníš.( to není podle mě vynechej ) To se mi stalo včera , když mi nepřišli lidi do krčmy. Sice jsem ráno zval nové přátele ,ale u těch mi to nabízelo návštěvu krčmy až za 24 h a o oni ke mě taky nemohli. A po skočení výzvy to zase šlo hned. Kde byla chyba?
 

DeletedUser14705

Host
Co ti brání je začít plnit až po skončení eventu když to teď nezvládáš? Můžeš klidně začít i za 2 měsíce..je to tvá svobodná vůle :-D Pokud je teď plnit nebudeš nic se nestane :-D
Jen aby pak neměl na počítadle -60, to už by ani začínat nemělo smysl. ;)
V popisu je jen, že pokud nedokončím výzvu, tak přijdu o bod, nic víc a to si lze vysvětlit všelijak, chce to vyzkoušet.

"Jakmile dokončíte výzvu, dostanete jeden bod postupu. Pokud tak učiníte i další den, obdržíte další bod. Pokud ne, jeden ztratíte."
Body se neodečítají, ale ztrácejí, takže do mínusu by se jít nemělo, protože logicky nejde ztratit něco, co nemám, ale čert ví, může tam být chyba v překladu, ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Nevim ale neco je spatne kdyz si v oceanske budoucnosti musim nastavet kovarny z doby bronzove abych mohl plnit denni vyzvy na vyrobu kladivek aniz bych u toho musel sedet cely den.
Na tohle konkrétně si na betě stěžoval před časem jeden z vývojářů hry. Že nechtějí aby se ze hry stávalo "Forge of blacksmith´s". Ale nepřišli s žádným přijatelným řešením jak toho dosáhnout. ;)
 

DeletedUser15221

Host
:) Kayro tak si prostě v době Oceanské postavíš kovárnu pro splnění ůkolu co je na tom divné ? Je to přeci jen hra a nejde tu o život ..... ( postavíš splníš ůkol a můžeš zase zbourat a nestojí tě to moc zlata ani kladívek ;) )
 

Hyso

Dopisovatel
Ono,jak je napsáno výše nula je nula a i když nesplníš denní výzvu tak Ti to bod neodečte. To už vím ze zkušenosti, neudělal jsem hned první výzvu. Zůstala nula do mínusu to nešlo. Určitě se o svou zkušenost podělím a v pondělí napíšu výsledek.
 

DeletedUser13620

Host
Jeden den jsem výzvu přijal a splnil +1, druhý den tam nebylo nic co by mě stálo za čas a námahu tak jsem výzvu nepřijal, 3 den jsem ji přijal a dole jsem měl nulu takže to odečte 1 i když výzvu nepřijmete. To znamená, že pokud chcete hlavní výhru musíte 7x přijmout a splnit výzvu. Nepřijmutí nebo nesplnění znamená - 1. Je to stejné jako hon za pokladem jak jsem začal už jsem musel dokončit.
Jestli to je dobře nebo ne záleží na úhlu pohledu a množství volného času.
Já tím pádem rezignuju na 7 denní výhru a výzvu jedu jen když tam bude něco adekvátní. Chybí mi nějaké eventové budovy atp.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3903

Host
Odečítání bodů i ve chvíli, kdy výzvu člověk nepřijme, je poměrně spekulativní krok a nemyslím si, že je to dobře. Dnes bylo na výběr mezi medailemi a obytnými budovami. Oboje mi je na h... Plnil jsem je v rámci testování.
A co se týče odměn z té týdenní truhly, její zásadní problém je, že odměny nejsou scalované. V BA je sice fajn dostat 50FP, ale dál už to klesá. A fakt, že 45% šance na drop zabírá uložení budovy (dodnes jsem nepochopil, co je na tom nesmyslu vzácného) a renovační sada (kterých má každý dost z expedic), tak moc na lákavosti nepřidá.
30% šance na FP, které sice vždy potěší, ale 50FP je pro řadu lidí v nejhorším případě půlka denní produkce.

Obecně za tři dny testování mám pocit, že plnit budu pouze několik konkrétních denních truhel, jinak celý aspekt není nic moc.
 

DeletedUser14818

Host
Vážení jsem asi úplně úplně tupá - myslela jsem si že získám celý obsah příslušné truhly.... a ono ne ..... takže za splnění výzev těžkých dostanu jednu motivační sadu? A ne dalších 5 jiných věcí ? To tedy fakt nestojí za to.
 

DeletedUser4749

Host
Když nestojí, tak je nehraj.
Krom toho že je to zmíněné přímo v oznámení, proč myslíš že je v té truhle u každé odměny vedle toho uvedená procentuální šance? :D
Tak to by mě také zajímalo.:) Procenta pravděpodobnosti se tu už dávno řešila. Utěšuji se tím, že čtyři roky nejsou dost na to, aby se skutečnost srovnala s udanou pravděpodobností.
Zatím denní výzvy plním, i když některé úkoly jsou stejně zábavné, jako sledovat tvrdnoucí beton. S tou nesplnitelností bych počkal. Zatím se mi to nestalo a doufám, že nestane. Ovšem, všichni víme, že když INNO něco slíbí, tak to ještě neznamená, že to splní. Zkušenost mě nutí k obezřetnosti...
 

Svatej

Legenda
:D
Fajn ty pravděpodobnosti, dej sem nějakou svojí statistiku, ať víme na čem svoje tvrzení opíráš. Nebo žádnou nemáš? Škoda. ;) Já si dělám pro přehlednost kontrolu relikvií z chrámu (371 pokusů) a ta vychází. Dělám si i statistiku zimního eventu (252 pokusů) Apolupracuju s několika hráči na statistice studánek (přes 3.200 pokusů) a ta kupodivu TAKÉ vychází. :D Stejně tak si můžeš dělat statistickou kontrolu prakticky čehokoli ve hře. ;) Když si ale někdo takovou statistiku nedělá a jen vříská že mu něco nevychází. Nebo dělá a opírá své tvrzení o výsledek například 30 pokusů namísto 300, tak to je výkřik do tmy který na zřetel neberu. ;)

Co tě tedy krom výsledku 2 či 3 pokusů denních výzev vede k názoru že statisticky nevychází? :D
 

DeletedUser13384

Host
Kováři jsou během výzev opravdu nutné zlo i když pokud jste v oceánu a máte vysoký Frontenac tak v opakovacích úkolech je v jedné sadě 3x úkol dokonči 6 24h vyrob ve výrobních budovách. Jelikož můžu plnit 3 úkoly najednou tak pokud nemám v denních výzvách výrobu tak si dokážu točením těchto úkolů přijít na opravdu pěknou řádku odměn (samozřejmě je nutnost ten vysoký fronte) a často získaná odměna je mnohem vyšší než kdybych na tom místě měl postaveno cokoli jiného (s výjimkou určitých VB).
Pokud si dam trochu práci a popremyslim tak i na takové zbytečnosti jako je kovář dokážu vydělat.
Co se týká týdenní truhly tak musím souhlasit že by odměna měla růst s dobou. V oceánu kde máme denní přísun fb i 600+ je 50fb týdne, za řekl bych dost práce opravdu směšná odměna. Navíc když už máme každý den na výběr ze dvou truhel tak na konci by bylo též super mít na výběr za dvou truhel. V jedné prémiové budovy a v druhé spotřební zboží (fb, surky atd) pac pro spoustu lidí už jsou prémiové budovy jen odpad v inventáři a pro druhé jsou zase zbytečnost fb či surky a chtějí radej svatyni či studánku.
Každopádně musím říct že pro začínající hráče je to výborná věc pac jsi přijdou na věci o kterých se nám na začátku ani nezdálo. Pro otrle veterány je to max zpříjemnění každodenní rutiny s odměnami které nás jen těžko vytrhnou ze židle :).
 

traktorista

Odborník
Jeden den jsem výzvu přijal a splnil +1, druhý den tam nebylo nic co by mě stálo za čas a námahu tak jsem výzvu nepřijal, 3 den jsem ji přijal a dole jsem měl nulu takže to odečte 1 i když výzvu nepřijmete. To znamená, že pokud chcete hlavní výhru musíte 7x přijmout a splnit výzvu. Nepřijmutí nebo nesplnění znamená - 1. Je to stejné jako hon za pokladem jak jsem začal už jsem musel dokončit.
Jestli to je dobře nebo ne záleží na úhlu pohledu a množství volného času.
Já tím pádem rezignuju na 7 denní výhru a výzvu jedu jen když tam bude něco adekvátní. Chybí mi nějaké eventové budovy atp.

Já měl včera bednu s částmi japonského setu (pravděpodobnost 50% 10 fb, zbytek rozdělen mezi budovy), takže jsou tam. Pokud se zjeví něco takového, má to pro mě smysl plnit, otravovat se týden v kuse kvůli 50 fb to ne.
 

DeletedUser13620

Host
Vím, kamarád měl taky japonský set . Mě chybí část maharádži. Pokud tam tohle bude častěji beru výzvy na milost :)
To nemění nic na tom, že 7 denní neplním - prostě ty odměny nejsou adekvátní. I když třeba 4 úroveň expedice taky odměnama moc neodpovídá a přesto ji jedu pokaždé :)
 

DeletedUser5384

Host
:D
Fajn ty pravděpodobnosti, dej sem nějakou svojí statistiku, ať víme na čem svoje tvrzení opíráš. Nebo žádnou nemáš? Škoda. ;) Já si dělám pro přehlednost kontrolu relikvií z chrámu (371 pokusů) a ta vychází. Dělám si i statistiku zimního eventu (252 pokusů) Apolupracuju s několika hráči na statistice studánek (přes 3.200 pokusů) a ta kupodivu TAKÉ vychází. :D Stejně tak si můžeš dělat statistickou kontrolu prakticky čehokoli ve hře. ;) Když si ale někdo takovou statistiku nedělá a jen vříská že mu něco nevychází. Nebo dělá a opírá své tvrzení o výsledek například 30 pokusů namísto 300, tak to je výkřik do tmy který na zřetel neberu. ;)

Co tě tedy krom výsledku 2 či 3 pokusů denních výzev vede k názoru že statisticky nevychází? :D
LFD,házíš perly sviním :D Stejně se podobná diskuze rozvine v každým dalším vlákně, kde se bude řešit procentuální možnost získání čehokoliv :) Jediný,o co si koleduješ,je nálepka agenta placeného z INNO peněz za účelem zvýšení důvěryhodnosti losování :D
Bez ohledu na Tvé dlouhodobé statistiky Tě utlučou argumenty podepřené svými třemi neúspěšnými pokusy. Nevím,ale základní otázka,tedy podle mne, zní: Proč,když už v odměnách hýřej staršími eventovými budovami,čímž totálně pohřbili jejich unikátnost,by měli fixlovat v procentech,když by stačilo je napsat jinak? Na tuhle otázku nemusím nic vědět o Gaussovi a jeho křivce,potažmo o matematice jako celku :D
 

Svatej

Legenda
Asi máš pravdu... Nemá to smysl. :(
BTW: i ty denní výzvy se deají kontrolovat. ;) Nicméně je to běh na dlouhou trať. Chtělo by to tak 15+ hráčů získávajících data, aby to bylo validní co nejdříve. Tedy 105+15 dat týdně aby byl vzorek k něčemu dobrý.
Na druhou stranu těch beden s odměnama je snad 25 dohromady, čili než by se každá objevila tolikrát aby to mělo smysl (50+) tak to potrvá.
Ukázalo by to ale i statistiku, jak která bedna padá často...

Nicméně vzhledem k tomu že validní data už jsou na neofiko wiki a já nemám důvod jim nevěřit, spíš by mě zajímala statistika, jak často se objevuje který úkol v denních výzvách a, vzhledem k tomu že množství úkolů s pohybuje od 2 do 7mi úkolů, s jakou % šancí se ti objeví 2,3,4,5,6 a 7 úkolů...
 

DeletedUser14705

Host
Vím, kamarád měl taky japonský set . Mě chybí část maharádži. Pokud tam tohle bude častěji beru výzvy na milost :)
To nemění nic na tom, že 7 denní neplním - prostě ty odměny nejsou adekvátní. I když třeba 4 úroveň expedice taky odměnama moc neodpovídá a přesto ji jedu pokaždé :)
Maharádža nikdy nebude v denní výzvě, to je "sedmičková" sada, takových bude víc, takže se objeví párkrát za rok. Taky by se mi ještě jeden palác hodil, ale při pravděpodobnosti 1/20 a četnosti 5-10x za rok ho spíš dostanu v příštím letním eventu (pokud ho zopakují a nezazdí).

PS:
Podle rOxmaNs se eventový set může objevit i v denních úkolech, takže se na něj těším. ;)

...Proč,když už v odměnách hýřej staršími eventovými budovami,čímž totálně pohřbili jejich unikátnost,by měli fixlovat v procentech,když by stačilo je napsat jinak?...
Ono těch eventových budov zase tak moc nerozdají, v denních úkolech ty sady neuvidíme (Podle rOxmaNs jo ;)) a v "týdenních" na ně narazíme 1-2x za měsíc a při pravděpodobnosti 1:20 těch paláců, fontán, gongů a májek moc nerozdají.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14298

Host
Maharádža nikdy nebude v denní výzvě, to je "sedmičková" sada, takových bude víc, takže se objeví párkrát za rok. Taky by se mi ještě jeden palác hodil, ale při pravděpodobnosti 1/20 a četnosti 5-10x za rok ho spíš dostanu v příštím letním eventu (pokud ho zopakují a nezazdí).
Dle mého se pleteš, protože kolega měl set paláce včera v bedně a já mám dnes sloní set .. Ale přít se nebudu ..

Ani s tím, že v té bedně za 7 splněných denních výzev se nic měnit nebude ..
 
Nahoru