Diskuze k Forge Bowlu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Finálový souboj je opět po roce zde! Obhájí Forgeři titul, nebo je překonají nováčci Elvenoobové? Otázky či komentáře k této události směřujte právě do tohoto vlákna.
 

DeletedUser12887

Host
Děkujeme.

Tak já už hraju jenom tak aby se neřeklo, nicmene boji zdar a sportu zvlášť.

Hodně úspěchů
 

DeletedUser12758

Host
vypadá to zajímavě, bohužel sotva skončil jeden event, jede se druhý...k tomů ti vikingové....jasně můžeš hrát/nemusíš, nikdo tě nenutí...ale trošku se vytratila ta originalita budov, které se za splnění eventu získali - kdysi 3 takové budovy za rok, byli jste pyšní, že je máte....takhle?

jinak odměny jsou fajn, opět je otázka, jaká je šance mít úroveň 10. Jestli to bude nastavené tak, jako aspoň o vánocích ten kostel, tak nemám výtky :) pokud skončím na 8. bez toho, abych rval dia, ještě s ne úplně jistým výsledkem, tak začnu být ještě více skeptický k těmto eventům...

Beru, že P2W má přednost, ale trochu se mi vytratilo kouzlo...bohužel
 

RomanS24

Člen
Trošku do řeckého stylu ale proč ne, uvidíme zda dám Level 10. moc se mi do toho popravdě nechce už kvuli velikosti budovy která je trošku větší sice to dáva body ale příjde mi že takovej mys jen na body je lepší no, ale je pravda že těch eventu je až moc za poslední dobu
 

dudasek

Znalec
prý by mělo jít získat 1*lvl 10 bez dia...já bych teda rád i 2+...vikingské osady jsou pomalé a hrnete to do nás ukrutně,ale Kolos stojí za tu námahu-moc se těším!
 

DeletedUser12887

Host
tohle je spíš římský styl ale to máš fuk, tady třeba první cestu dělal Říman, odsouhlasil jí Zeman a stejně stojí za hovno ta cesta takže je to úplně jedno.
ale krásně to logicky spočítal

možná měl radši pálit trencle na Vysočině aby věděly maminky s dětma až se budou vracet z nemocnice nebo práce nebo ze školy kudy jim cesta povede
 

DeletedUser12887

Host
podle mě ta socha je říman ve zlatě, no možná to v USA mají jinak, ale historie je antická, takže antický bojovník včetně římana a řeka a cleopatry, takže nesmysl, ale tholos to chápu, to byla antická socha, která svým způsobem je z antického řecka a říkala pojďte si hrát na stadion bez ohledu na pohlaví a národnost, podle toho taky dopadla a je vlastně symbolem olympie.

třebaq je to jinak já potkal v životě akorát tyhle dvě a jednu krásnou malířku co jí nedovedu namalovat, ale ta byla původně češka
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
jinak taky tam mohl být bolos to je disk podle mě tohle vyhrál jakýsi bojovník z řecka říma může tto být cokoliv já v tý dobe nežil, kdyby to vyhrál mamut byl by na obrázku třeba burian a mamut

mně je to vlastně úplně ukradený, akorát nechápu, že má bowl větší minulost, než olympijské hry, natož v ČR, kde hraje bowl asi tolik lidí, kolik čte knížky Eduarda Štorcha
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Zaprvé, ztrácím se v tom, o čem teď vlastně píšeš. :D
- "Styl": Z klasických řeckých soch trčela dokonalost a později i dynamika a zůstaly idealizované a neosobní. Římané začali styl řeckých soch kopírovat (prostě se od nich inspirovali, jako v mnohém) a díky římským přesným kopiím se nám dochovala i většina řeckých soch (jinak bychom je často ani neznali), ale inspirováni Řeky si pro sebe vytvořili vlastní styl, který byl více individualizovaný a i s nedokonalostmi. Takže i tohle nahrává tomu, že jde o řeckou sochu.
- "Říman ve zlatě": Takhle římský voják nikdy nevypadal. Podobá se tomu jedině zbroj římského vyššího důstojníka v legii, protože tady se inspirovali od Řeků, maximálně praetoriáni. Ale ta socha zpodobňuje řeckého hoplítu (těžkooděnce, co bojoval ve falanze), případně může zpodobňovat nějakého héróa nebo samotného boha války Area. A vidím tam sochu jenom jedné postavy.
- "Tholos" je termín pro jakýkoli chrám s kulatým půdorysem, tenhle mi na nižší úrovni připomíná nejdřív Herculův chrám v Římě, pak Athénin chrám v Delfách a nakonec Pantheon v Římě.
- V Řecku se ženy nesměly účastnil Olympiády, nějaký čas se dokonce ani chodit dívat. A účastnit se směli jen občané řeckých městských států z celého středomoří, hlavně prostě kdo uměl řecky.
- Symbolem Olympie byla velká Diova socha ze zlata a slonoviny, umístěná uvnitř Diova chrámu. Dalším symbolem byl olivový věnec (neplést s vavřínovým věncem, který se uděloval vítězi Pýthijských her v Delfách).
- Mimochodem ta sada Klasická zahrada může být vlastně řecká i římská: je tam pobořené sloupořadí a už beze střechy nad nimi, malá soukromá lázeň a sochy.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
tak já spíš nepochopil jednu věc, když se minulý rok udělal tenhle event, jestli mi platí tholos jako základní šutr i na tuhle sochu, pokud jo a můžu stavět dál je mi ukradený, co tam bude, pokud ne, proč to nebylo oznámeno už loni, že to pokračovat bude jinak a na jiné platformě

to není snad tak těžký, nic ve zlém

teď jsem dostal kostelík naposled, mám ještě grunt k dalšímu kostelíku, co bude příští rok, mám teda to rovnou vyhodit a na to jsem jsem ptal a nejen dnes ale i před rokem
 

Dan 77

Veterán
Jestli máš to, že "bolos" je disk, z "diskobolos", tak to není pravda, je to samozřejmě přesně obráceně a více jednoduše: "diskos" je řecky disk, "bolos" vrhač.

akorát nechápu, že má bowl větší minulost, než olympijské hry,
Samozřejmě nemá, ale asi je to pro ně sportovní tématika jako sportovní tématika. Anebo si z toho dělají srandu jako Monty Python. :D :D
 

DeletedUser12887

Host
díky o nic jiného mi nešlo, jestli mám dělat kostelů tankodrom taky ne pouze o to, že je to nová součást a prostě se nemyslelo, že někdo měl něco dříve

až pojedou třeba vítězové forge bowlu do katedrály, aby se měli kde pomodlit

potkal jsem jednou družstvo z Francie a tolik whisky jsem v životě nevypil, skončil jsem až na hranicích Hendaye se Španělskem a bylo to taky good, pak jsem vyrazil do Baskicka se podívat skvělá příroda a nádhedné dívky

zpátky jsem se vracel přes Porto a Barcelonu a Andorru všude bylo krásně

nikde jsem ale neviděl, že by hráli bowl, většinou spíš hráli fotbal a takhle v zimě tam občas třeba lyžují
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Taky si ta vylepšení nechávám do foroty v inventáři, kdo ví, třeba se to jednou bude hodit, pokud budou zas dostupná vylepšení a ta úroveň 1 jako základní kámen. Mám takhle několik vylepšení i na tu Loď z letního eventu.
 

DeletedUser12887

Host
tak je to fuk vlastně třeba oni zase nebyli v biskajském zálivu takže je úplně jedno co tam hrají

tuleně s míčkem jsem viděl jednou v Norsku a skvělé, lepší než hrát wikingskou vesnici i pandu jsem viděl jednou chodil žrát vždycky v 15:00 jedl jenom bambus čerstvý

tak snad žije i dál když už nemá kdo ho tam z toho pralesa přesně vozit

každý den vlastně strádal, vždycky bylo zpoždění

jinak je to symbol chráněný živočich
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Nechce se mi to strkat do překladů, takže tady jedna chyba z úvodní stránky, kde zřejmě působením globálního jevu ctrl-c/ctrl-v zůstal jiný nadpis:
upload_2019-1-12_10-4-18.png
Edit: už opraveno, jak vidím, to byla rychlost :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11597

Host
jinak odměny jsou fajn, opět je otázka, jaká je šance mít úroveň 10. Jestli to bude nastavené tak, jako aspoň o vánocích ten kostel, tak nemám výtky :) pokud skončím na 8. bez toho, abych rval dia, ještě s ne úplně jistým výsledkem, tak začnu být ještě více skeptický k těmto eventům...
l
opet stejná otázka a jako vzdy stejná odpoved ... hraju to uz nejaky patek a nezazil jsem event kdy by byl problem ziskat max. vylepsení, celou sadu budov atd... bez pouzití dia.. naopak vzdy je jeste rezerva ze ti nejake navyseni zustane...
 

Dědeq

Znalec
nezazil jsem event kdy by byl problem ziskat max. vylepsení
No tak já zase tak dlouho nehraju, ale takový event jsem zažil. Například nemám ani v jednom městě nelosnutelný mostek na max, ani pilíř hrdinů. Nejméně u jednoho, možná dvou dalších eventů (už ale nevím, které to byly) jsem vrazil dia do losů, abych plnou výhru získal. Obecně tam, kde hraje roli náhoda, je to prostě... jak jinak, náhoda. Třeba zapalování svíček v minulém eventu mi to jasně potvrdilo, někteří mí známí měli cca o třetinu lepší výnosnost zapálení na sirku než já, což přičítám tomu, že jsem prostě neměl štěstí. (Podotýkám, že s plněním úkolů nemám žádné problémy.)
Ostatně teď se na wiki píše, že bez dia by mělo jít získat 8-9 upg bez dia, další případně za umístění v lize. Z bety jsem zaslechl, že původní nastavení prakticky neumožňovalo získat bez dia plnou výhru, potom to prý "o něco" zmírnili.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru