Diskuze k Jarní události

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13041

Host
Nechci to zakřiknout - císařova brána mi padla na 2 pokus, takže šance najednou vypadají trochu reálněji. Hlavní úkolovou řadu jsem stihl první den celou, takže rezervy snad budou... a jsem rozladěn trochu míň.

I když se mi směr vývoje hry taky moc nelíbí a eventy nejsou už tolik o aktivitě, jako o náhodě (což samozřejmě znamená větší tlak na nákup diamantů), tak stále neplatící hráč s platícími je schopen držet krok alespoň relativně.

Představ si takovou herní politiku, kde neplatící hráč může hrát zdarma, ale je omezen. Představ si, že bys zásobník bodů měl například jako freetoplay hráč poloviční, neměl šanci získat diamanty, ani budovy za ně - protože jsou pro VIP - tak přesně taková je běžná politika free-to-play her. Takže může bejt hůř.
 

DeletedUser13611

Host
Tak jenom pro představu:

Truhla za 120 - 4x Uložení budovy, 2x 20 Bodů, 1x 1200 Medailí, 2x 200 Lampionů, 1x Jednopodlažní Pagoda
Truhla za 70 - 1x 10 Bodů, 1x Hromadná motivační sada, 1x Bedna s bonusy, 6x Strážní oheň, 3x Plánky observatoře

Zpět ze stromů 48 Lampionů

Takže asi tolik, ono si stačí přečíst nějaké to fórum z ENG bety, tam jsou taky celkem dobře vtipné záležitosti ;)

P. S. Aktuálně je pro mě největší šancí, že získám dalších 1560 Lampionů, které utratím za velké truhly a tím si otevřu zbývající dvě setové budovy.

Hodně štěstí všem při pokusu překonat generátor náhodných čísel
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14064

Host
Tak už jen gong (snad dneska) a set je komplet na obou světech, kde hraji ;)
 

Přílohy

  • japan garden.jpg
    japan garden.jpg
    446,9 KB · Zobrazení: 16

Ruda80

Dopisovatel
Včera jsem získal poslední dílek ten most a mám taky hotovo. Všech 5 částí mě stojí ve městě.
 

DeletedUser12994

Host
ja teda cekam na 24h vyrobu abych mohl opet hrat o posledni dil skladacky :)

jinac, eventu opravdu super a hlavne, ta nova koncepce - sady/sety budov jsou fakt super :)

doufam ze takovychto setu bude mnooohem vice!
 

DeletedUser12911

Host
Císařova brána - 2. pokus (zlatá, stříbrná), jezírko - 1. pokus (zlatá), po dvou dnech a hotové hlavní řadě úkolů, měl jsem sakra štěstí.

A teď trapná otázka... co se zbývajícími lucernami? Zkusit získat další stejné budovy ze sady a přilepit je dokola, aby se dotýkaly dvou dalších?
V komentářích na wiki píšou, že Gong byl i jako denní speciálka, takže teoreticky a s malou pravděpodobností je možné dát dohromady druhou sadu. Nebo raděj pokoušet štěstí na denních odměnách typu Studánky a Svatyně moudrosti.

Taky na wiki řešili, jak dostat z budov co největší útočný bonus (+10 %), mělo by to fungovat - https://ibb.co/kH4tqa. Ale je to ošetřené, pokud by to někdo chtěl používat a pak před sběrem FP a surovin dát dohromady celou sadu, "which means everytime when you move a set piece the timer do reset back to 24h so it's not really worth it anymore to change the set for just 5 % more attackpower."
 

MIROSLAVW

Turista
Event super,ale nelibi se mi,ze prichod jara musim oslavovat i vojenskymi ukoly.Klidne misto toho mohly byt jine,ktere opravdu jaro oslavi.
 

Svatej

Legenda
Huř uz je,nejvetsi mor free-to-play her je loterijni system a presne to jsou truhly.Koupis diamanty za ne lucerny a potom uz jen doufas ze ti padne jezirko s 25% sancí.Radeji nebudu psat kolik me to stalo diamantu nez mi na vic jak desaty pokus to jezirko dneska padlo.
Pokud chceš vědět co je nejhorší systém free-to-play, spusť si drakensang od BP. Pokud tam neplatíš vysoké částky na týdenní bázi, můžeš se rozloučit s PvP systémem, protože tvoji postavu rormlátí každý platič. A pokud nehraješ PvP přijdeš i o spoustu funkci s nimi spojenými (denní úkoly...) A tvůj celkový postup hrou bude zhruba 1/5 rychlost platícího hráče.
 

DeletedUser13041

Host
Pro doplnění, jezírko na 4pokus a set kompletní. Diamantu jsem použil 50 a to proto, abych urychlil průzkum nové oblasti na mapě - a ani to nebylo nutný - i to jsem měl připraveno předem, ale omylem jsem místo na mapu expedice klikl na mapu a prozkoumal dřív, než chtěl event a musel jsem znovu...

Pravděpodobnost 25 procent a nutnost záskat 2 itemy, když 3 další ti dá event zadara, není nic strašného a ono ve výsledku i kdyby se podařily jen 4 díly, i tak je bonus z nich solidní a třeba těch 5 do útoku se dal nakombinovat i s nižším počtem budov , než je 5...

A ještě mám dost času číhat na svatyně, takže přehodnocuji prvotní dojem a za mě dobrý.
 

Svatej

Legenda
Taky už mám splněno. Jezírko a císařovu bránu jsem získal dokonce 2x, takže uvažuju o druhém setu...:rolleyes:
 

DeletedUser13611

Host
LordFrunDor Všechno má svoje, ty truhly, které využívají generátor náhodných čísel jsou vážně potom hodně o štěstí. Samozřejmě, vždycky můžeš najít hru, kde je hůř, ale o tom se tu nebavíme, bavíme se tu o tom, že i když vynaložím veškeré možné hráčské úsilí a chytím špatnou sekvenci, tak mi prostě nepadne potřebná hodnota čísel a nezískám co chci ani kdybych si stoupl na hlavu. Vem si, že z 10 truhel nedostanu ani jednou item, který má 25% šanci na padnutí oproti třeba uložení budovy, které má 15% a to dostanu 4x. Nejsem z těch, co by za tím viděli spiknutí, že si mám koupit diamanty, ale jsem z těch, kteří viděli zdrojové kódy různých her a měl jsem díky tomu možnost vidět, že tyhle věci nebývají moc dobře řešené. Velice často je totiž dělané takovým ošklivým způsobem, každému itemu nadefinuješ hodnotu od 1 do 100 a nějaký algoritmus začne generovat "náhodná" čísla, výsledné číslo které vyhodí = daný item. Bohužel tyhle algoritmy jedou velice často v cyklech, tedy pokud hodí na začátku nízké číslo, dost často hodí podobné číslo vedle toho a proto se ti může stát to, co se stalo mě :) Pak přijde Franta, nahodí se mu algoritmus od vysokého čísla a bude zase pro změnu nadávat, protože bude mít 5x jezírko a ani jeden strážní oheň. A podle toho, jak tu vidím chování FP ze sednutí do krčmy, různé eventy a i plánky z motivací bych si tipnul, že tu podobná funkce bude nasazená. Ale to už je život. Teď už jenom sehnat dost lampionu na odemknutí jezírka ze speciálky a modlit se ke všem bohům, aby mi vyšla brána :)

Kayro 3x 350 lampionů a stejně to nepomhlo, tak sem se na to víš co a víš jak, každopádně gratuluju, dopadl jsi lépe jak já.

MIROSLAVW Ve skutečnosti je základem tohoto eventu oslava Nového roku podle tradičního Čínského kalendáře, který se používá ve většině Asie a s jarem má pramálo společného. Jedna z pověstí, která se k tomu váže říká, že jsou lampiony vypouštěny na počest válčeníka, který porazil tyranského krále a osvobodil lid a to již 200 let př. k. takže vojenské úkoly úplně mimo mísu nejsou.
 

DeletedUser14271

Host
Začal jsem plnit úkoly Jarní události a ještě než jsem se pořádně rozjel, tak už jsem skončil :(
V úkolu č. 11 je potřeba navštívit 4 krčmy přátel a to je pro mne neřešitelný úkol, neboť v zásadě hraju pouze sám za sebe. Čímž nemám ve hře ani jednoho přítele či přítelkyni a tak vlastně nemohu tento úkol dokončit
:mad:
 

Svatej

Legenda
Král Krysa: To že se rozhodneš ignorovat některou herní funkci je samozřejmě tvé právo a nikdo ti to nebere. Ale když tak činíš, musíš dopředu počítat s následky. Upřímě nechápu na co si stěžuješ.:rolleyes:

Mediastinus: To máš pravdu, ten loterijní systém může být řešený špatně. A i kdyby byl řešený dobře, nemusí to nic znamenat, když má hráč smůlu. Co jsem htěl říct je, že nemusíte ani hledat mimo německo odkud FoE pochází, aby se našla free to play hra která zdarma je nehratelná.;) Nějaký loterijní systém je proti tomu těžký amaterismus.
 

DeletedUser13041

Host
LordFrunDor Všechno má svoje, ty truhly, které využívají generátor náhodných čísel jsou vážně potom hodně o štěstí. Samozřejmě, vždycky můžeš najít hru, kde je hůř, ale o tom se tu nebavíme, bavíme se tu o tom, že i když vynaložím veškeré možné hráčské úsilí a chytím špatnou sekvenci, tak mi prostě nepadne potřebná hodnota čísel a nezískám co chci ani kdybych si stoupl na hlavu. Vem si, že z 10 truhel nedostanu ani jednou item, který má 25% šanci na padnutí oproti třeba uložení budovy, které má 15% a to dostanu 4x. .

Hele tisíckrát horší je byl podzimní event za jablíčka, kdy sis budovu mohl s pětiprocentní šanci otevřít a ten den pak neomezeně nakupovat za pár jablek, což v praxi znamenalo, že někdo za tisíce jablek neotevřel ani boha (já) a jinej otevřel hned z kraje a pak pohodlné nakoupil svatyni 10x (kolega z cechu).
 

Werstat

Komentátor
Nehraji to 5 let jak tu někdo psal, ale asi 3 roky a za tu dobu už mám těch zbytečností plný inventář. Jediné co je v této hře užitečné, je:
1. Studánka přání: dá občas diamanty
2. Budovy které se nedají vyrabovat
3. Budovy co co dávají + do obrany nebo útoku
Ostatní haraburdí které možná pomohou začínajícím hráčům každý stejně časem smázne a nebo uloží do inventáře, protože: zboží si mohu vyrobit, FB získám zvýšením VB a víc nepotřebuji. Ono nějakých 5% nebo i 10% do útoku či obrany je platno asi tak, jako když prdneš do lesa. A útok či obranu si zase mohu zvýšit za pomocí VB do nekonečna a stačí mi k tomu pole o rozměrech 5x5 polí. Považuji tyto eventy za spestření hry a dnes už do nich nedám ani 1 dia, natožpak několik set.
 
Já mám také Event hotový, bylo to pěkné, krom tý brány, na kterou si počkám asi dlouho :D jinak by mě zajímalo, bude ještě Velikonční Event nebo je fakt definitivně odepsán? díky :)
 

Svatej

Legenda
Velikonoční event byl odepsán definitivně.
Vývojáři, po loňské rozhořčené odezvě, že odebrali sociální funkci eventu, která ho činila jedinečnou, místo aby event vrátili do původní podoby se rozhodly ho odepsat.:rolleyes:
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru