Diskuze k novému žebříčku

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

v únoru 2016 dojde ke změnám pořadí v žebříčku z důvodu jiného způsobu hodnocení jednotlivých hráčů. Nejznatelnější změnu pocítí hráči, kteří mají velkolepé budovy na vysoké úrovni. Bude se však měnit i bodové hodnocení budov, a to podle rozlohy, příslušné doby a vzácnosti. Nový vzorec pro výpočet bodů bude zohledňovat především herní úspěchy a aktivitu hráčů. Naopak dojde k radikálnímu bodovému snížení u hráčů, kteří mají své velkolepé stavby postavené na vysoké úrovni. Jaké všechny změny přinese nový žebříček si můžete přečíst tady.

A samozřejmě budeme rádi za vaši zpětnou vazbu. V případě připomínek či dotazů nám napište do této diskuze!
 

Arthoris

Odborník
Konečně, Konečně a ještě jednou Konečně. Konečně bude opraveno největší zvěrstvo ve hře. Tohle bylo opravdu už na čase, protože v každé hře jsou nějaké žebříčky, které jsou pro mnohé hráče motivací, aby se posunovali výše. A tady byl ten žebříček totálně znehodnocen a k ničemu, takže opravdu díky za tenhle dobrý krok k opětovnému výraznému zlepšení hry.
 

DeletedUser11297

Host
Arthorisi, přesně má slova. V takovémto zmatku, co je zde nyní, nemá člověk žádnou motivaci cokoli ve hře dělat, protože se to nijak neprojeví. Na změnu jsem čekal a myslel, že ani žádná nepřijde. Takže jsem byl neuvěřitelně nadšen, když jsem zjistil, že je něco takového na cestě. Konečně bude hra zase vyvážená a vrátí se možnost stoupat žebříčkem i bez kamarádů přihazujicích nudně do jedné VB pořád dokola.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Juhůůůů! :D No mě se to moc nedotkne, ale je fakt že co z žebříčku udělal alcatraz je děsné. Tak už to soudruhům z NDR došlo...
 

DeletedUser3139

Host
Vzhledem k tomu, jak ,,kvalitně'' již od vzniku hry pracuje tvůrčí tým, tak mám jemné mrazení v zádech, jak takováto radikální změna dopadne. Jen si dovolím připomenout, že při zavedení VS tyto budovy okrádali hráče asi přes tři, či čtyři aaktualizace, blikání pošty trvalo cca dva roky apod. Takže pokud údržbář, topič, zahradník a vedoucí uklízečka z INNO zapracují jako obvykle, tak se máme na co těšit.
A ještě jedna drobnost. Jak bude zajištěno, aby si hráč mohl provést kontrolu, že INNO provedlo změnu správně? Nebo, že bych jim měl pouze důvěřovat? To snad ne!
Ale pokud se zadaří, tak fajn!
 

DeletedUser2059

Host
Změna byla projednávána dlouhé měsíce a důkladně prodiskutována s hráči, zpětná vazba se samozřejmě podílí na výsledném a předpokládejme dlouhodobém řešení. Určitě jste si všimli termínu zavedení, který poskytuje relativně dostatek času na takovou změnu. JiPi je asi předčasné spekulovat o tom, co bude když. Momentálně je změna podrobně popsána v oznámení a způsob rozdání odměn, pokud nebude změněn, prostě proběhne tak jak má :)
 

DeletedUser3139

Host
Dobrá, spekulace nechme stranou. Ale zeptám se ještě jednou, jak bude zajištěno, aby si hráč mohl provést kontrolu, že INNO provedlo změnu správně?
 

DeletedUser2059

Host
Omlouvám se, nemohu ti odpovědět tak, jak chceš. Stejně jako my, hráči, si nemůžeme ověřít proč jsme dostali zrovna tam tenhle plánek nebo proč ve studánce padlo 50 diamantů, nemůžeme zjistit, proč dostali zrovna tuto sochu.
Každopádně v případě jakýchkoliv pochybností nebo v případě podezření na chybu je vždy možné obrátit se s otázkou tady na fórum nebo na support. Vždycky se snažíme vše co nejlépe osvětlit.
Pokud se nejedná o chybu je to cíleně zavedený systém a proto je zatím na místě ho považovat za herní funkci.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ažmilid

Turista
Přemýšlím, jakým způsobem tedy bude možné získat víc bodů a lepší umístění než ostatní hráči: množství vynaloženého zboží na výzkum a získání provincií mají všichni stejné, množství budov je limitované velikostí herní plochy, počet FB přibývající do VB běží s časem a je tedy také pro všechny stejný. Hlavní rozdíl mezi horšími a lepšími hráči tedy bude tedy jen v počtu vítězných bitev?
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Ale zeptám se ještě jednou, jak bude zajištěno, aby si hráč mohl provést kontrolu, že INNO provedlo změnu správně?

Doplnil bych Thomasovu odpověď citací z oznámení (stačí číst):

Od února bude probíhat přepočítávání bodů pravidelně, takže vyskytnou-li se nějaké nepřesnosti v počtu bodů (např. kvůli nějaké herní chybě), tak další přepočet by měl tyto chyby odstranit.

Tedy pokud se zpočátku vyskytnou nějaké nesrovnalosti, tak budou odstraněny postupně.

Přemýšlím, jakým způsobem tedy bude možné získat víc bodů a lepší umístění než ostatní hráči?
1) Budovy - množství budov je limitované plochou, ale plocha je velmi proměnná díky rozšířením za medaile a diamanty.
2) Velkolepé budovy - stále budou asi velkou rozdílovou položkou, ale rozdíly nebudou tak propastné.
3) Proměnné bude především zboží - investované do cechovní pokladnice.
4) Samozřejmě i bitvy (jak říkáš), u kterých zůstává současné bodování.

A díky tomu všemu by měl být vytvořen nový vyrovanný žebříček, kde bude mít šanci soupeřit o top pozice mnohem více hráčů.
 

Svatej

Legenda
1) Je mezi těmi spešl dekoracemi které se vygenerují hráčům nad 1000 bodů nějaký rozdíl? Nebo jde čistě jen o vizuální odlišnost? Nikde se mi nepodařilo najít kolik která přidává spokojenosti...
2) Proč má teoreticky ta nejhorší dekorace, kamenná socha meče, jen 39% šanci na padnutí, zatímco bronzová socha meče má 50% ? Nemělo by tomu být naopak?
 

Ažmilid

Turista
Doplnil bych Thomasovu odpověď citací z oznámení (stačí číst):

Od února bude probíhat přepočítávání bodů pravidelně, takže vyskytnou-li se nějaké nepřesnosti v počtu bodů (např. kvůli nějaké herní chybě), tak další přepočet by měl tyto chyby odstranit.

Tedy pokud se zpočátku vyskytnou nějaké nesrovnalosti, tak budou odstraněny postupně.


1) Budovy - množství budov je limitované plochou, ale plocha je velmi proměnná díky rozšířením za medaile a diamanty.
2) Velkolepé budovy - stále budou asi velkou rozdílovou položkou, ale rozdíly nebudou tak propastné.
3) Proměnné bude především zboží - investované do cechovní pokladnice.
4) Samozřejmě i bitvy (jak říkáš), u kterých zůstává současné bodování.

A díky tomu všemu by měl být vytvořen nový vyrovanný žebříček, kde bude mít šanci soupeřit o top pozice mnohem více hráčů.
Děkuji za vysvětlení. Rozumím zapojení spotřeby surovin do bodování, takhle velmi důležitá role (tzv. zásobovači v CV) nebyla dosud v individuálním bodování nijak oceněná.

Proč ale prosím došlo k tomu, že nebudou žádné body za mince a kladívka? Tím zcela zanikají určité herní strategie a zejména výhodnost na ně navázaných VB (maják, Albert, Marek).
 

DeletedUser7629

Host
Souhlasím s Azmilidem. Změnu chápu převážně pozitivně, ale taky mi vadí, že se nebude počítat mince a kladívka, hrají roli, ať už ve výrobě surovin nebo ve výzkumu. Tak nevidím důvod, proč by se taky neměly počítat do celkového výsledku. Bude možné je zahrnout?
 

DeletedUser13419

Host
Ahoj všem, tak chystaná změna se mě dotkne, předpokládám, velmi silně, nicméně musím souhlasit s odůvodněním. Jenom mi trošku nejde na rozum, proč jste tedy tenkrát tento systém zaváděli, když byl, řekl bych, dávno prověřen na jiných serverech v Evropě. V době, kdy se u nás tato změna teprve chystala, hráči, tuším, že na řeckém serveru už měli stovky miliard bodů a byly tam stejné nebo ještě horší propastné rozdíly! Pravda, jak to tam probíhá dnes, to nevím, ale zajímalo by mě, zda prošli taky takovou úpravou žebříčku.
Dále by mě zajímalo, zda bude možné někde ukázat nebo přiblížit onen nový vzorec a trochu si udělat představu o tom, jakým směrem se dál vydat. Otázkou samozřejmě zůstává, zda také neexistují aktivní hráči, kteří už vědí, jak to bude. Je tohle nějak zajištěno nebo už si hrstka vyvolených jede svojí ligu a bude mít dva měsíce k dobru?
Vřelé díky za odpovědi =)
 
Dobrý večer,
rád bych se zeptal na detail, jak se počítá pořadí hráčů, jde například u stříbrného meče o hráče v percentilu 1 - 11, nebo o hráče z percentilu 1 - 10? Jde o 10% z hráčů nad 1000 bodů vyjma hráčů v 1%, nebo jde o 10% hráčů a žádní hráči nedostanou dva meče?

V teoretickém případě, že je server, kde je 10 000 hráčů s více než 1000 body, kteří hráči dostanou stříbrný meč:
100 - 1100
nebo
100 - 1000

Díky za odpověď.
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
1) Dekorace mečů: Zřejmě to celé špatně chápete. Řekněme, že v okamžiku změny bude na daném světě 100 hráčů, kteří mají alespoň 1000 bodů (samozřejmě jich bude několikásobně více). Z tohota sta dostane první 1% - tedy první hráč Zlatou sochu meče. Hráči na pozicích 2-10 získají Stříbrnou sochu meče, na pozicích 11-50 Bronzovou sochu meče a 51-100 Kamennou sochu meče. Už chápeme? :) (doufám, že mě moje matematika nezradila :D )

2) Mince a zásoby: Jedním z důvodů, proč se dále nebudou počítat do žebříčku, je to, že podle tvůrců neodráží skutečnou hráčovu aktivitu. Nicméně ty hlavní důvody jsou technického rázu. Není totiž proveditelné evidovat (ukládat záznamy) o všech vybraných mincích a zásobách a protože kvůli tomu neexistují záznamy o těchto vybraných zdrojích z minulosti, tak by nebylo je možné přičíst k novému hodnocení (např. zboží se přičte všechno od začátku hraní).

3) Vzorec nového bodování: Jelikož se různé hodnoty ve vzorci můžou ještě měnit, tak vzorec zůstává prozatím utajen. Nicméně je možné, že zveřejněn bude. V případě, že ano, tak by tomu tak mohlo být ještě před změnou.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda také neexistují aktivní hráči, kteří už vědí, jak to bude. Je tohle nějak zajištěno nebo už si hrstka vyvolených jede svojí ligu a bude mít dva měsíce k dobru?

Všichni hráči se o změně mohli dozvědět pouze prostřednictvím oficiálně vydaného oznámení.
 

Svatej

Legenda
KaseO: Aha, dík za vysvětlení, já jsem to z toho oznámení pochopil jinak.
Ale furt by mě zajímalo, jaké jsou mezi těmi sochami rozdíly?
 

DeletedUser3

Host
Ahoj všem, tak chystaná změna se mě dotkne, předpokládám, velmi silně, nicméně musím souhlasit s odůvodněním. Jenom mi trošku nejde na rozum, proč jste tedy tenkrát tento systém zaváděli, když byl, řekl bych, dávno prověřen na jiných serverech v Evropě. V době, kdy se u nás tato změna teprve chystala, hráči, tuším, že na řeckém serveru už měli stovky miliard bodů a byly tam stejné nebo ještě horší propastné rozdíly! Pravda, jak to tam probíhá dnes, to nevím, ale zajímalo by mě, zda prošli taky takovou úpravou žebříčku.

Žebříček byl poškozen hlavně odstraněním maximální úrovně VB. Tedy Řekové na tom byli stejně jako mi. Stejně tak je hra stejná pro všechny jazykové mutace (drobné odchylky existují). Není tedy možné, abychom měli jiný žebříček, než třeba Řekové :).


Souhlasím s Azmilidem. Změnu chápu převážně pozitivně, ale taky mi vadí, že se nebude počítat mince a kladívka, hrají roli, ať už ve výrobě surovin nebo ve výzkumu. Tak nevidím důvod, proč by se taky neměly počítat do celkového výsledku. Bude možné je zahrnout?

Toky zásob a mincí jsou tak časté, že není možné je nějak rozumně uchovávat (například v databázi), není tedy možné, je zpětně přepočítat. Dokážu si asi představit nějaké technické řešení toho, že by se uchovával pouze celkový počet získaných mincí/zásob, ale jak teď zjistit, kolik už hráči doteď získali? To nejde...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru