Diskuze k novému žebříčku

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Anti Bílý

Psavec
Ten výpočet by mě fakt zajímal. :D
Nebudu tu psát o kollik jsem posílil, nechci některé naštvat. :p Ale i mě to přijde trochu moc...
Snad při příštím přepočítávání zase nespadnu. :(

No myslím, že jsem měl přes 1,2mil a teď mám něco přes 1mil. .. a to mám Alcatraz na 3. :D
Ale asi to bude tím, že nebojuju.. Strategie výroby zboží je asi méně ohodnocená.


Edit: umístil jsem sochu meče, hodil pár zboží do cechovní pokladnice a jsem bodově skoro zpět :)
 
Naposledy upraveno:

Arthoris

Odborník
Mě by taky zajímalo, jak to tedy je, že prý někomu body a to i stotisícově přibyly, přičemž musel logicky, každý o body přijít. Prostě klasicky přišli o body ti, kteří měli VB na vysokých lvl. Ale ti, kteří měli VB na malých úrovních, tak přišli o body za doteď vybrané mince+kladívka. Body za boje zůstaly stejné+objekty a zboží, takže za co se jim body přičetly, když jiní o 2 mega přišli a né kvůli VB?

Aha už vím, je to těmi mincemi a zásoby.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Arthoris: To je přesně můj případ (nárůst o 311,73% a skok v žebříčku o nějakých 2200 míst vzhůru)... Sám netušim proč, když mám sice hodně VB, ale na nízkých lvl... Boje téměř neřeším a mincí / kladívek jsem na skladě nikdy moc neměl...
Leda že by se zpětně započítalo zboží použité k výkupu provincií. Ale jak by to zjistili? které provincie jsem vykoupil a které vybojoval? Myslel jsem že tyhle informace se neuchovávají... ?
 

zelvanator

Psavec
Lorde, započítalo se zboží použité na výstavbu VB :) pokud jich máš hodně je to hodně znát... Já měl 170k bodů a nyní mám skoro 500k jen díky VB
 

DeletedUser12569

Host
Hm, jsem sice rozčarován z žebříčku a toho, že koupit provincii za suroviny dá do žebříčku více bodů, než ji vybojovat, ale budiž.
Co však považuji za opravdu tristní, je skutečnost, že se v žebříčku neobjevují počty vítězství vybojované v CvC.
Nemohu tak provést vyhodnocení zásluh jednotlivých členů cechu, pokud si to nebudou čárkovat na papíře... nebo to někdo nebude vypisovat ze zpráv. Pokud některé boje trvají řádově pár minut - lze to stíhat jen velmi obtížně.
Počty uváděné ve věžích vykazují nicneříkající nesmysly, nikoli vítězné bitvy, tudíž nemohou být k tomuto účelu použity.
Nechápu, proč toto počítání v globálním žebříčku bylo odstraněno, resp. nefunguje tak, jak doposud.
Je to krok zpět.

Plus ještě poznámka k bodování "využití" surovin:
Pokud dám do cechovní poklady 100 kávy, dostanu 500 bodů do žebříčku. Pokud to vyměním za hedvábí, lano, měď a železo dostanu se cca na 1200 železa - tu když dám do cechovní pokladny - dostanu 2400 bodů. Jak mám motivovat lidi, aby mi dali do cechovní pokladny kávu a ne železo?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Zelda

Člen
Měl bych k novému systému tvorby žebříčku následující postřehy - hraji na Arvahallu jen o 5 dní kratší dobu, než tento svět existuje. Řadím se mezi hráče, kteří preferují boj před produkcí surovin, přesto jsem soběstačný. Přepočtem na nový žebříček jsem přišel o cca 10 mil. bodů a propadl se v globálním hodnocení o cca 90 pozic. To mě ale nijak netíží, protože to bylo z 90% způsobeno tím, že mám Alcatraz lvl 30.

Chtěl bych se ale vyjádřit k tomuto: Z jakého důvodu nám admini nemohou už teď sdělit, jak přesně se vypočítává nové hodnocení? Protože v něm ještě proběhnou změny nebo je kontroverzní natolik, že se nechá "uležet" až už se na případnou změnu rezignuje? Redukce bodů získaných z úrovně VB je zcela v pořádku, stejně jako započítání surovin utracených za vyjednávání (do této doby byli diplomati jednoznačně v nevýhodě). Nechápu ale, proč zmizel vliv produkce mincí/zásob (který jednoznačně podporoval denní aktivitu hráčů) a proč je systém bodování vložených surovin koncipován tak, jak o příspěvek výše uvedl Mgr. Holger.
Navíc díky tomu, že neexistuje omezení stavby VB aktuální dobou, může teoreticky hráč hrající pár týdnů dosáhnout takového denního zisku bodů z vkládání surovin, jako jiný hráč po letech hry. A dále by mne zajímalo, jaký je poměr zisku bodů za vybojování sektoru a jeho nákup. Měl by být maximálně ekvivalentní, čí spíše 50% za nákup - protože na boj potřebujete kasárna a vojenské VB, kdežto na nákup jen produkci zboží (navíc body za nákup jsou fixní, body za boj dynamické podle výsledku). Předem díky za odpovědi.
 

DeletedUser12151

Host
ahoj,taky mi rozum nebere proc by vyjednávači měli být zvýhodněný,to mám přestat bojovat,to se mi snaží vývojáři hry zdělit? A souhlasim se Zedlou co se týče výběru mincí a zásob. btw: zmizel vliv vysokých levlů VB,ale objevují se VB jako je ARC na vysoké úrovni a to jen kvůli zisku z bodů do žebříčku,takže se dostáváme zase do podobné situace jako před tím, budu zvedat ARC do výšin a budu nejlepší,sice to nepůjde tak rychle,ale i tak zase díra v systému? ;-)
 

Henzisek

Znalec
Poslední věc, kterou bychom chtěli sdělit: mnoho z vás se nás ptalo na přesný způsob výpočtu bodů v novém žebříčku. Chápeme, že jej chcete vědět. Investovali jsme mnoho času do vývoje nového výpočtu, dlouze a důkladně jsme jej testovali, ale jak jistě víte, testovací prostředí se vždy trochu liší od toho reálného. Chceme tedy několik týdnů počkat, abychom měli jistotu, že vše funguje tak, jak jsme zamýšleli. Po několika týdnech zveřejníme způsoby výpočtu žebříčku a přesné hodnoty použité ve vzorci.

Jakmile bude tato informace veřejná, uděláme návod výpočtu bodů.

Pokud by někdo měl ARC vystavěn na 100 level, přispěje 1 000 surovin do pokladny, což je podle neoficiálního cca 20 000. Což není až tak velké zvýhodnění. To samé se dá získat 20 boji v Budoucnosti.
 

DeletedUser12151

Host
taky musi mit kde bojovat, tohle je jistota,ze je ma jeste k bojum,takze dojdou sousedi a na mape CV nemuze a jsme tam kde jsme chteli byt, samozrejmne je lepsi si zalozit cech, ohlodavat pobrezi a nechavat tam 1 posledni boj,to je jistejsi prisun bodu,ktery se zacina rozmahat,hraci,kteri chteji byt navrcholu zebricku si zbusob vzdy najdou,vitejte v sede zone
 

Bonaparte I.

Turista
Ahoj, sice jsem v novém žebříčku postoupil víš, ale od té doby stále klesám, ale to nevadí, zatím jsem nenašel moc toho čím bych mohl vývoj otočit, za surky a za zásoby se nic nedostává, tím pádem zřejmě budu rušit domy, a výrobny zásob, nebo zatím snížit výběry z budov, které mi nic nedávají, tedy jsou kničemu tím pádem ztrácím motivaci výběrů, zlatek mám téměř 200 milionů, zásob téměř 100 milionů, myslím, že podobně je na tom většina hráčů, a v podstatě, to nejde nikde uplatnit, takže mám vystaráno do koce věků, co jsem četl víše, tak ani postup bojem není až takový jako předtím a v cechách panuje chaos, ztráta motivace hráčů, jo myslel jsem, že asi založit cech by bylo asi nejlepší, ale vidím, že spíš ted´ panuje všude chaos, nikdo neví jak se motivovat ve hře a zlepšovat se, čím se posouvat víš, všem přeju hezkou hru a všem přeju nabytí inspirace v dalším pokračování ve hře, snad ji najdu i já a vše se co nejdřív vyjasní :eek::D
Bonaparte I.
 

DeletedUser12151

Host
ahoj, to co pise bonaparte mi zrovna taky doslo,kdyz nebudete na konci veku bojovat a nebo davat surky tak z niceho jineho vam body do zebricku pridavat nebudou? Takze jakou ma hrac na konci vyzkumu motivaci chodit hrat kdyz nebojuje a chce mit nejaky rust? :D
 

Svatej

Legenda
No pokud nebojuje a je na konci výzkumu i mapy, tak takovému hráči zbývá jen zaspamovat si město výrobnami zboží a VB které zboží dávájí (jemu, nebo rovnou cechu) a deně klikat výrobu a sypat to do cechu...
To je asi jediná možnost pro takové hráče k bodovému růstu.:cool:
 

DeletedUser

Host
No pokud nebojuje a je na konci výzkumu i mapy, tak takovému hráči zbývá jen zaspamovat si město výrobnami zboží a VB které zboží dávájí (jemu, nebo rovnou cechu) a deně klikat výrobu a sypat to do cechu...
To je asi jediná možnost pro takové hráče k bodovému růstu.:cool:

a když nebude v cechu? :D chudák :(
nebo bude v obchodním cechu? :D zboží v ....:(
nebojuje se sousedy? :D chudák :(

chtělo by to upravit popis, že mince/zásoby jsou hlavní surovinou ve hře. dnes je to vedlejší produkt :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12569

Host
Dobře, tak ještě jednou požádám o odpověď:
Bude se něco dělat s počítadlem vítězství v globálním žebříčku?
Od čtvrtka to stojí a pokud mám od teď začít čárkovat, v bojích CvC, kde rozhodují často sekundy, pak netuším, proč se dělají "novinky", když vrátí věci o dost zpět.
 

Bonaparte I.

Turista
Vybojoval jsem 3 bitvy, ale celkový počet výtězství se nezvýšil ??? Ted´ to vypadá, že moc možností navýšení bodů do žebříčku není, je aspon´ o hodně možností mín´ než předtím, bud´ hlavně výroba surovin, nebo ,,boj ", výroba zásob a výběry mincí se nevyplati budu to mít spíš jen kvůli plnění ůkolů, za něž taky žádné body nedostanu..., ale zisk bodů do žebříčku už tolik pro nikoho nebude, za výstavbu budov je sice bodů víc, ale tím, že se bourají staré budovy tak to o tolik zase nestoupne...bude mít každý asi hodně výroben surovin na úkor domů a výroben na zásoby, postrádají smysl, mince a zásoby z VB to je to samé, jen to bude přibývat a nic z toho...nevím teda jestli je systém už plně funkční, nebo to bude nabíhat delší dobu....:eek:
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru