Diskuze k novému žebříčku

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12569

Host
Dobře, díky za odpověď. Jen doufám, že to bude brzy. Do té doby budu muset vymyslet jiný způsob vyhodnocování.
 

Arthoris

Odborník
No, tak možná, že měli zachovat všechny body akorát odpočítat body za VB (změna výpočtu vzorce bodování VB+přidání vzorce za zboží. A teď by se jen v tom pokračovalo, že by se klasicky přičítaly body za výběr mincí a kladiv, no za minulé výběry by se ty body zachovaly. Teď nevím úplně přesně jestli by to šlo ale podle mě ano, možná by to chtělo více práce ale nebudu tu psát, že by to šlo, třeba se mýlím. Ale tak hlavně, že ty nesmyslné body za VB zmizely. Jinak jilon, podávat žalobu na Inno? Kvůli tomu, že jim zmařili investice? Předpokládám, že si vystavěli za ty diamanty VB, tak teď se jim nelíbí, že změnili bodování? To se ať se nikdo nezlobí ale brečet nad tímhle, že nějaký maník vysolil tisíce za dia, aby se posunul v žebříčku výš, tak to je moc. Takové hráče ani nikdo neuznával. Prostě, když to tak napíšu plevel odpad a zrno zůstalo.
 

Zelda

Člen
Podle mne se měl zachovat původní systém s tím, že by proběhla radikální redukce bodování VB a přidalo by se započítávání nákupu provincií na strategické mapě. Nehrabal bych ale ani do bodování bojů, ani nepřidával zhodnocení uložených surovin do pokladnice. Jinak CvC v B na Arvahallu je nyní parádní ukázkou toho, kam nové nastavení vede. Založme si každý jednomužný "cech" a pojďme se pomlátit v "aréně"....
 

Henzisek

Znalec
Původní systém nešel zachovat tak aby byly odečteny jen body za VB.
Existuje vzorec, který vypočítal kolik daná budova na daném levelu přinese bodů, ale dle mě nefungoval. Mě osobně měl dat Alcatraz na 40. level 22 M bodů, přitom sem dostal přes 50 M. Takže pro zpětný odečet nešel použít.

Bodování bojů se neměnilo a zůstalo stejné.

Z testovaní vím že body za postavené budovy jsou daleko větší než v minulost.

K bodování zboží je lepší že se udělal přepočet včetně toho co už bylo utraceno. Pokud by to bylo jen od doby změny, zase by si stěžovali "starší" hráči že je nemají.
 

DeletedUser12151

Host
a proc se tedy zrusilo to zapocitavani minci a zasob? tedy hlavni surovine ve hre(jak se tady nekdo zminil) :D Na hre se mi osobne libilo,ze i kdyz jsem flakal boje tak jsem solidne bodove rostl halvne kvuli nim
:mad: buu na ne :mad:
 

DeletedUser12151

Host
nejlepsi bude kdyz si vsichni zalozime cech o jednom hraci a pujdeme si bojovat na mapu budoucnosti dle libost, nikdo nebude chtit drzet pobrezni sektory,ale co nadelas, jina moznost jak ziskat body za boje nebude/sousedu je malo/,proste se bude bojovat na mape jen kvuli bodum,coz uz se deje i ted,ale bude hur, vsechny cechy bojte se :D oni jsou i na mape CV mensi ztraty nez u sousedu,tam je to pokrivene straznimi ohni


jeste dodatek: tady se vyjadruje par hracu,ale podle ohlasu v cechu,na vsech svetech se ten prepocet nelibi vetsine, tedy vetsina souhlasi s omezenim bodu za VB,ale zbytek se jim opravdu nelibi, kdybych mel pouzit nektera slova co pouzili tak by byl prispevek vymazan :)
 

Zelda

Člen
Bude po úpravě žebříčku následovat taky úprava CvC ve věci "jednomužných cechů"? Protože jinak v CvC nemá férový (myšleno cechu loajální) hráč co pohledávat - stačí se podívat, co se děje na Arvahallu v Budoucnosti.

Přitom by stačila 3 pravidla:

- pro boj v CvC musí mít cech minimálně 10 členů
- cech může vstoupit do CvC 14 dní po založení
- hráč se po změně cechu nemůže účastnit CvC 7 dní
 

Zelda

Člen
Něco k tomu napíšu zítra s nějakým vysvětlením. On bod 1 by omezil samotářské hráče, bod 3 by nejvíc omezil ty přebíhače, možná by ta lhůta mohly být kratší, ale určitě nějaká. Dneska jsem tam už viděl i to, že jeden hráč si založil cech, zabral hex, rozpustil cech, založil nový a zabral totožný hex (a body se vesele sypaly že...). Má-li být nové hodnocení žebříčku férové, tak by se tenhle herní styl měl začít řešit.
 

Svatej

Legenda
No už to bude úplně mimo téma :D ale...
Ta 3ka by omezila i možnosti mezicechovní pomoci - kdy mezi několika úzce spolupracujícími cechy přecházejí bojovníci dle potřeby a řeší akutní situace tady v tom cechu a tam v tom... hraješ na A, takže to asi znáš :)
Tohle bych neomezoval.
(A mluvím samozřejmě o ceších s dlouhou historií, vysokým lvl a velkým množstvím aktivních hráčů - tedy žádných rychlokvaškách jako IMP1,IMP2,IMP3....) :p:p:p
 
Naposledy upraveno:

Zelda

Člen
No, jenže co je mezicechovní pomoc? Většinou to znamená vytváření "subcechů". Jak to funguje samozřejmě vím, osobně to ale zavrhuju a nikdy jsme to v rámci našeho cechu nepraktikovali. Pokud chtěl někdo v alianci pomoct, tak se v rámci možností domluvila koordinovaná akce více standardních cechů. Což ale některým velkým cechům nepřišlo fér (asi by se jim víc líbily ty subcechy?) a začal se roztáčet kolotoč, jehož výsledek už vidíme. A nový bodovací systém jen přilil benzínu do ohně :mad:
 

Svatej

Legenda
Vzhledem k tomu že se tu víc lidí odkazuje na moje čísla jsem se rozhodl provést větší průzkum.
U minulého průzkumu jsem donatoval 1 ks zboží a zapisoval rozdíl v bodech.
Teď jsem donatoval 100 ks zboží a rozdíl vydělil 100 a ukázalo se že čísla jsou s desetinou čárkou (tedy stará tabulka je mírně zavádějící - právě kvůli rozdílům za desetinou čárkou, která se ale v žebříčku neukáží)
Nová čísla:
DŽ – 3
RS – 3,5
VS – 4
PS – 4,5
KOL – 5
PD – 5,5
DP – 6
MD – 11,5 (KOL+6,5?)
PMD – 12,5 (PD + 7?)
SOUČ – 13,5 (DP + 7,5?)
ZÍT – 19,5 (MD + 8?)
BUD – 21 (PMD + 8,5?)

edit: Nemůžu zjistit, kolik bodů je za zboží doby bronzové, ale pokud je dodržena posloupnost o 0,5 bodu, tak DB - 2,5
 
Naposledy upraveno:

Y u m a n

Komentátor
Ahojte - nikde jsem se zde nedočetl ani zmínku o tom, že se odečtou body když prodáš nějakou budovu? Zajímalo by mě jestli se to týká jen některých druhů budov nebo všech a jestli je někde uvedeno kolik za kterou budovu se ztrhne bodů. !!!!!
 

Arthoris

Odborník
Takhle to funguje od počátku, prostě si v určitém věku, kde si vystavíš budovy, a za ně dostaneš body, když je prodáš, tak se ti zase odečtou. Pokud postoupíš do vyšší éry, tak tam jsou body větší. V budoucnosti jsou pak body za budovy nejlepší. Jinak by to mělo být někde v návodech(kolik bodů za co je).
 

DeletedUser

Host
1. Tento prepocet uz bude 100% natrvalo? ci mame ocakavat este nejake korekcie, zvysovanie/znizovanie/pridavanie hodnoty urcitych casti? proste nejake upravy. Ci tato diskusia sluzi aj k niecomu inemu ako len k vyplakavaniu hracov?

2.Tymto systemov sa stala polovica hry uplne zbytocna a logovanie stratilo zmysel, popisem aj preco. Motivacia/zdokonalovanie... naco to je momentalne dobre ked za mince a zasoby dostanem celkovo 0 bodov? Naco je dobre mat 120% spokojnost, kulturne budovy, ozdoby alebo cokolvek co suvisi s kulturov/spokojnostou, ked to co to zvysuje mi je nanic? Akou motivaciou mi ma byt momentalne zvysovanie urovni VB alex.majak, bazilika, royal albert ked to co to ma zvysovat mi je k nicomu? Naco mam zbierat dennu produkciu, ked zato dostanem celkovo 0 bodov? A ta najnovsia vychytavka „truhlica hladania pokladov“, ktora mala pomoct tomu aby hraci logovali, pripadne travili v hre dlhsi cas? Prva polovica z truhlice mi da 0 bodov a ta druha mi da malu sancu, ze ziskam nieco ine ako 0-bodove mince/zasoby

3. Hlavny artikel hry mince a zasoby sa momentalne stali uplne nepotrebnymi ba priam az zbytocnymi a nie je dovod to vobec „farmit“, namiesto obytnych domcekov a vyrobni zasob postavim asi 20 vyrobni na tovary a budem ich nezmyselne davat do cechovej pokladnice

4. Ako uz bolo vyssie spomenute, ten kto ma vsetko vyskumane, ma dobyte vsetky uzemia na mape, nebojuje PvP ani CvC, a nie ani v cechu tak nema dovod sa vobec lognut pretoze za vsetko co by spravil by dostal 0 bodov a ak funguje este ta vec s „one man cech“ tak je to este horsie

5. Takze sa pytam aky je zamer tvorcov? ked aj v reklamach o hre v tv hovoria ze si mame vybudovat prosperujuce mesto a nie vojensku zakladnu
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru