Diskuze k novému žebříčku

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3139

Host
Omlouvám se, nemohu ti odpovědět tak, jak chceš. Stejně jako my, hráči, si nemůžeme ověřít proč jsme dostali zrovna tam tenhle plánek nebo proč ve studánce padlo 50 diamantů, nemůžeme zjistit, proč dostali zrovna tuto sochu.
Každopádně v případě jakýchkoliv pochybností nebo v případě podezření na chybu je vždy možné obrátit se s otázkou tady na fórum nebo na support. Vždycky se snažíme vše co nejlépe osvětlit.
Pokud se nejedná o chybu je to cíleně zavedený systém a proto je zatím na místě ho považovat za herní funkci.

Takže to bude přesně tak, jak jsem si myslel. INNO to prostě přepočítá a hotovo, šmitec. Kontrola nebude možná. A podle mně, to že mi někdo pomůže na fóru, když nebude mít jako všichni informace, tak bude zbytečnou ztrátou času a že by tyto informace měli naši milí supportíci, tak o tom si taky dovolím drze pochybovat. A pokud by je dostali, tak mi jich je už teď upřímně líto, protože pokud by to fakt měli fyzicky přepočítat u X stěžujících si hráčů, tak to bude na hromadný infarkt. :(
Podle mně bude realita taková jako dosud, INNO řekne, že to je bez jediné chybičky, supportíci (protože budou bez informací) toto budou opakovaně potvrzovat, protože umíš si představit, ten tanec, pokud by se jen u jednoho hráče potvrdilo, že přepočet byl chybný? :)
Takže asi jediná varianta bude se o to vůbec nezajímat, protože INNO je neomylné a ještě se jim nepovedlo udělat ve hře jedinou chybu! Tak proč by se měla objevit zrovna teď, když se jedná o takovou, vlastně pouze kosmetickou drobnost, že? :):):)
 

DeletedUser7592

Host
Amen JiPi53 :)
Lepe to ani vystihnout neslo.
Ale jak uz jsem psal vedle, pláč na tomto foru je zbytecny, skutecny hrob je zcela jinde.
 

Ažmilid

Turista
Budou prosím do bodování vstupovat i suroviny vyrobené ve VB? Mám na mysli jak vyrobené do individuální pokladnice a následně někam investované, tak vyrobené rovnou do cechovní pokladnice. Děkuji
 

DeletedUser7629

Host
Ahoj Azmilide, jak to chapu, tak suroviny z VB se budou pocitat, ale je to moje chapani pravidel.
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Ano, všechno jakýmkoli způsobem utracené zboží se bude započítávat. Výjimkou je zboží vložené do obchodu (z logických důvodů). Nicméně a samozřejmě zboží vyrobené VBudovami do vlastních skladů se započítá až v okamžiku, kdy jej nějakým způsobem utratíte (výzkum, mapa, pokladnice cechu). Zboží z VB putující přímo do pokladnice cechu se započítává v okamžiku výběru. Další výjimkou je zboží potřebné k výrobě rafinovaného zboží. To se započítává "obloukem" do hodnoty nově vyrobeného zboží a k hodnocení se tedy připočte až v okamžiku utracení rafinovaného zboží. Doufám, že jsem to dostatečně osvětlil. Pokud ne, tak se nebojte zeptat dále ;)
 

DeletedUser13190

Host
super zpráva !
Mě je to sice jedno, bodů mám přesně 0 a žádný další mít nebudu, ale jak je vidět i taková blbost jako žebříček ve hře může někoho motivovat k hraní. Kam ten svět spěje :rolleyes:
 

DeletedUser12623

Host
Arthorisi, přesně má slova. V takovémto zmatku, co je zde nyní, nemá člověk žádnou motivaci cokoli ve hře dělat, protože se to nijak neprojeví. Na změnu jsem čekal a myslel, že ani žádná nepřijde. Takže jsem byl neuvěřitelně nadšen, když jsem zjistil, že je něco takového na cestě. Konečně bude hra zase vyvážená a vrátí se možnost stoupat žebříčkem i bez kamarádů přihazujicích nudně do jedné VB pořád dokola.
mě naopak spadla motivace tím,že se rok snažím vystoupat žebříčkem a už 2x když už jsem byl v první desítce jsem byl rázem prsklej zpátky na chvost.takže teď nedělám nic jiného,než že odškrtávám vypleněné budovy.a motivace se zase prodírat dopředu tak nějak zhasla :(
 

DeletedUser12569

Host
Ano, všechno jakýmkoli způsobem utracené zboží se bude započítávat. Výjimkou je zboží vložené do obchodu (z logických důvodů). Nicméně a samozřejmě zboží vyrobené VBudovami do vlastních skladů se započítá až v okamžiku, kdy jej nějakým způsobem utratíte (výzkum, mapa, pokladnice cechu). Zboží z VB putující přímo do pokladnice cechu se započítává v okamžiku výběru. Další výjimkou je zboží potřebné k výrobě rafinovaného zboží. To se započítává "obloukem" do hodnoty nově vyrobeného zboží a k hodnocení se tedy připočte až v okamžiku utracení rafinovaného zboží. Doufám, že jsem to dostatečně osvětlil. Pokud ne, tak se nebojte zeptat dále ;)

Nenašel jsem zmínku o tom, zda se bude započítávat i zboží, které člen cechu pošle do pokladnice cechu. Nemyslím přímo produkci Observatoří a jiných VB, ale příspěvky jednotlivých lidí. Pokud by toto nebylo započítáno, může to některé lidi demotivovat. Bude tedy i vkládání surovin do pokladny cechu hodnoceno body?
 

DeletedUser11317

Host
Zboží, které je vyprodukováno jednotlivými hráči jako výrobek skladu (a není tudíž vyprodukováno velkolepou budovou), bude po vložení do cechovní pokladnice rovněž započítáno do žebříčku. Bodová hodnota se pak odvíjí od toho, ze které doby dané zboží je :)
 

DeletedUser7592

Host
Takze zbozi, ktere mi vyrobi alexandrijsky majak do meho skladu, ja pak toto zbozi dam do cechovni pokladny, tak me body do zebricku neda?

Pokud je to opravdu tak jak pises, jak v mem skladu rozeznam zbozi z majaku od zbozi, ktere mam z vyrobny?

/edit
Jeste podotazka, pokud mnou vyrobene zbozi vyobchoduju na trhu (z jine doby do jine doby) a toto vyobchodovane zbozi vlozim do cechovni pokladny, prictou se mi do zebricku body? Pokud ne, jak v mem skladu rozeznam vyobchodovane zbozi od mnou vyrobeneho ve vyrobne ci VB?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11317

Host
Traguar, špatně jsi mě pochopil :) Jelikož se tady řešilo jen zboží z velkolepých budov, ale Mgr. Holger se zajímal o zboží vyrobené přímo ve výrobních budovách, přizpůsobila jsem svou odpověď jen na toto zboží, aby to bylo zřejmé.

Abych to teda shrnula - zboží, které máš ve svém skladu a je vyprodukováno z velkolepých budov nebo jako výrobek skladu, se do žebříčku započítává v ten moment, kdy ho daný hráč vloží do cechovní pokladnice. Takže body do žebříčku ti dá.
Zároveň tedy hned odpovím na tvůj druhý dotaz. Pokud vyobchodované zboží vložíš do cechovní pokladnice, body do žebříčku se ti přičtou. Jedná se pouze o to, že za zboží, které získáš obchodem, nedostaneš body do žebříčku.
 

DeletedUser7592

Host
Dekuju za odpoved, byl jsem si jist, ze je to tak, jak nyni pises, tedy zalezi jen na tom, ze proste zbozi vkladas do cech pokladny. Jakekoli. Tak je to psano a vysvetleno.

Tva veta v zavorce v predchozim prispevku by v tom pripade ale mela znit: "a taktéž zboží, které je vyprodukováno velkolepou budovou".

btw. zajimalo by mne, jake zbozi produkuji hraci jako "vyrobek skladu". Ja ve skladu pouze skladuji sve zbozi, nic se mi tam nevyrabi ... :/
 

Svatej

Legenda
K těm sochám mečů - nevím jak ostatní, ale Bronzová socha meče Dává v raném středověku 172 spokojenosti a 1000 bodů do žebříčku hráčů. V moderní době dává 333 spokojenosti a 25000 bodů do žebříčku hráčů. Podle všeho se na sochu musí plácnout renovačka, pokud jí chcete aktualizovat do vašeho věku. (tj, nelevluje se spolu s háčem jako např. věž vítězství)
Jo a nejde zušlechtit, takže poměrně dobrá 1x1 věc. :)

No a co se bodů za zboží týče, tady je můj osobní výzkum z bety:
1 DŽ zboží = 3 bodů
1 RS zboží = 3 bodů
1 VS zboží = 4 bodů
1 PS zboží = 5 bodů
1 KD zboží = 5 bodů
1 PD zboží = 5 bodů
1 DP zboží = 6 bodů
1 M zboží = 12 bodů
1 PostM zboží = 12 bodů
1 SOUČ zboží = 14 bodů
1 ZÍT zboží = 19 bodů
1 BUD zboží = 21 bodů
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Ten výpočet by mě fakt zajímal. :D
Nebudu tu psát o kollik jsem posílil, nechci některé naštvat. :p Ale i mě to přijde trochu moc...
Snad při příštím přepočítávání zase nespadnu. :(
 

DeletedUser7347

Host
Koukám že zásoby a mince jsou ted krom výzkumu úplně na nic (žádné ohodnocení do žebříčku)
 

DeletedUser12611

Host
Tenhle tah jsem moc nepochopil. Oprava chyby systému počítání bodů, tím že ve výsledku někoho poškodí jiného vylepší? To jsou nějaká škatulata hejbejte se, revoluce, nebo nějaký velký třesk, aby nebyla nuda? Nebo pár ubrekánků si tak dlouho stěžovalo na těch pár ulítlecjh Alcatrazů až docílilo svého? Nezlobte se, tento způsob přepočtu, zdá se mi být poněkud nešťastný.

Co zatím vidím výborného, že mně např. nefunguje v celkovém pořadí počítadlo vyhraných bitev. Asi drobná vada na celé kráse tohoto přepočtu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru