Diskuze k Oceánské budoucnosti - 6. část

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Dědeq

Znalec
Nebo se poletí do vesmíru.
Tak ta myšlenka se přímo nabízí, jenomže by to kapku pokazilo pár věcí... Teda pokud by vesmír nebyl podanej formou "postav si vesmírnej přístav a nabírej postupně posádku za hromady Marsia... :)". Jinak by se dalo dost těžko třeba navštěvovat město na jiný planetě, pokud by zrovna člověk nebyl ve stejný době :) A taky by asi neměnili okolí města, i když by to teda bylo překvapení.

Má někdo šajn, jak to bude? Nepustilo někde inno nějakou informaci na těšení?
 

DeletedUser14298

Host
Tak ta myšlenka se přímo nabízí, jenomže by to kapku pokazilo pár věcí... Teda pokud by vesmír nebyl podanej formou "postav si vesmírnej přístav a nabírej postupně posádku za hromady Marsia... :)". Jinak by se dalo dost těžko třeba navštěvovat město na jiný planetě, pokud by zrovna člověk nebyl ve stejný době :) A taky by asi neměnili okolí města, i když by to teda bylo překvapení.

Má někdo šajn, jak to bude? Nepustilo někde inno nějakou informaci na těšení?
Sice sleduji bedlivě ale i tak tě nepotěším. Nemáme ani možnost jak to zjistit - protože prostě nevíme název - ale pokud se někdo pustí do hádání, tak pomocí zkoušení názvu v odkazech na to třeba přijde .. :D každopádně následující dobu si budou asi hodně tajně držet pod pokličkou :rolleyes:
 

DeletedUser12887

Host
Hlavně aby ji brzy spustili a nebylo to zase na několik nesmyslných částí.
Jenže podle dosavadního vývoje bych se už nedivil kdyby to bylo i 7 části.

Já bych to klidně nazval třeba návrat z oceanskych hlubin na pevninu..
 

DeletedUser12887

Host
Ono to hlavně čím dál tím víc připomíná tu pohádku o kohoutkovi a slepičce. Spotřeba a shánění surovin na vytěžení promethia a orichalka je úděsná - počítejte se mnou:
Promethium...
Oprava lodi min 5x10 surek z ledovky
Vyslání lodi 4x25 surek z ledovky
k jejich získání 4x25 surek současnosti
k jejich získání 4x25 surek z pokroku
suma sumárum na cca 90 kusů promethia je potřeba min. 350 kusů surek z 3 dob..
Moc se těším, až opustíme Zemi a budeme těžit dilithium o_O
Spíš než jako strategii mi přijde, že hraju nějakou pyramidovou hru...

Je to pravda neměl jsem to asi kopírovat celé ale dal jsem odpovědět na MT

Frontenanc sice dává body z tvé doby ,ale pokud nejsi lakomý a měníš v příhodném kurzu tak není problém zboží vyměnit ! a všechno souvisí se vším,to že mi město dává přes 500fb je taky zásluha toho ,že jsem stavěl Frontenanc když se jiní honili za Alíkem ap. ,ale to už tady rozepisovat nebudu ,každý ať si hraje jak mu vyhovuje , já už se vám do toho plést nebudu .
Je to pravda
Jenže když se bojuje např. v CvC, což je starší součást hry než Arc a levelovani do nesmyslů pak je alcatraz potřebnější než Frontenac obě tyto budovy jsou ze stejné éry.
A k expedici mi je Frontenac na co ?
To je klasická farmářska budova a ne každý je pouze farmář.
Nicméně budova to je dobrá o tom není pochyb
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host

DeletedUser5384

Host
No,mohl bych teď sekat patky,vysvětlovat,že světelnej je délková a ne časová,ale to ty stejně víš:) Narážel jsem na to,že čtvrt až půl jim trvalo poslední dobou posílat tu nastavovanou kaši,který honosně říkaj Oceánská budoucnost. Upřímně,už ani nevím,jestli se mám těšit na něco novýho. Poslední oceánka je spuštěná, tuším od středy, dodnes jsem ani neviděl výzkum. Protože prostě ztrácím motivaci vidět 15 nových avatarů za miliardu surovin. Když jsem začal,byl jsem ve skluzu,honil jsem se,abych dohnal ostatní.Za tu dobu přibývaly věky(hurá), ale taky nesmysly typu honby za pokladem,hospoda a stavba VB. Ty jsem od počátku považoval spíš než za cokoli jiného, tak za chybu. Možná proto,že jsem si je užil v obdobné podobě na Grepu.Na jiným místě píšeš,jak je důležitý zajistit si příjem 500 FP denně. No,kvůli tomu jsem tuhle hru nezačal.
Abych to shrnul,v mých pocitech z toho,kam se FoE pohnulo převládá nad ostatními rozčarování. Rozčarování z toho,jak projekt,který měl od začátku slušnej potenciál se může rozdrobit na pouhé zasaď,seber,prodej.
Takže: Nová doba mi je docela u zádele,a je docela možný,že se jí ani nedožiju :)
 

Svatej

Legenda
Ano, ten světelnej rok jsem mínil schválně jako nesmysl, právě takový nesmysl jako snažit se vyvěštit co kdy jak a proč innogames udělá. ;)

Těch 500FB jakožto "minimální" příjem o kterém jsem psal jinde byla z větší části ironie. Šlo mi o to že jsem reagoval na příspěvek o tom že 100% strategie jak se stát TOP playerem je postavit si frontenanc na 80 lvl a všechno ostatní přijde s tím.. To jsou obě dvě rady takové polovičaté. ;) Jasně, oboje může zajistit pozici v TOP 10ti, ale je k tomu potřeba nejen to o čem ty rady jsou - příjem nebo vysokej frontík, ale i zkušenosti, schopnosti a znalosti, ale především MOŽNOSTI ty základy nějak využít. ;)
Nemluvě o tom, že existují i další možnosti jak toho TOP dosáhnout - aktivita v CVC bojích třeba, k tomu jako základ zas je potřeba alcatraz. A třeba jsou i strategie které neznám. ;)
Zkrátka, ta rada o 500FB byla částečně pravdivá, ale šlo jen o takový jeden z mnoha základů, na kterém se dá stavět. Jako kdybych řekl z celé abecedy jenom "A" a zbytek si musíš domyslet. ;) O to mi tam šlo.
 

DeletedUser12887

Host
Já bych se nechal překvapit co přijde, nakonec nic jiného ani nezbývá, ale třeba to nebude tak špatné a když někdo vyslyší i názory ostatních a několik let hrajících třeba se povede udělat zajímavou novou éru.
Není to jen na nás zde, ale na dalších několika tisících hráčích z několika států celého světa.
Já myslím, že tady jsme jedni z nejstarších serverů, takže máme určité zkušenosti a znalosti.
 

Dědeq

Znalec
Otázka se přímo nabízí: Tajili by to takhle pečlivě,kdyby sami věděli ?
Co jsem zkoušel hledat (a určitě jsem nebyl sám, takže nic objevnýho nečekejte), tak se nikde nic, kromě různýho tipování na fórech, neobjevuje. A v těch tipech se nejvíc mluvilo o světě džungle, protože to dovozovali z různých výročních zmínek a posloupností. A na to byla zase odpověď, že džungle už tu vlastně byla někde v postmoderně nebo co, takže nejspíš nic. No a co lidi hádaj, tak nejvíc (kromě vesmíru) se objevujou nápady na podzemí a postapokalypsu. Ale oficiálního vůbec nic, ani ve videích jsem nenašel. Takže možná fakt sami nevědí, co s tím dál :)
Edit:
Uz oceanka mela byt jina a byla jina jen v tom ze ji rozsekali a natahli.
Asi jako Hobit - vezmeme pěknou pohádku a rozsekáme ji na hodně dílů, a když to uděláme hodně barevný, tak to lidi skousnou a zaplatěj, furt snazší, než pracně hledat jinou pěknou pohádku :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13851

Host
Třeba se opravdu půjde pod zem :D, budeme kutat hlínu, těžit nerostné bohatství a kdo ví, narazíme i na nové životní formy (nebo vzkřísíme ty vyhynulé). Možností je mraky :) A protože jsem v moderní době a vůbec nikam se nehoním (do nové doby přelézám, až když už je současná moc okoukaná a nudím se, žebříček je pro mou maličkost nezajímavý, tak vždy jen okouknu nové velkolepky a těším se na úterý, kdy si "zablbnu" v expedici. Oni už to "někam" vývojáři posunou, jen aby to nebyl posun ke smutným koncům.
 

Dědeq

Znalec
nastavit radnici do doby bronzové a šup od začátku
A samozřejmě nechat rozlohu města, viď :) To by bylo hodně jednoduchý, ale nápad zajímavej. Spíš by to ale mohli přidat jako novou funkci, aby to mohl každej udělat a poučit se z chyb mládí s novým tělem, ale stejnejma vědomostma :)
Byly tam nápady, že by další doba mohla bejt zase středověk, ale protiargument byl, že každej si může založit nový město na jiným světě a středověku si užít do syta, takže to asi nevyjde :)
V jednom videu mluvili o tom, že přemýšleli o funkci "optimalizovat město", aby si člověk na jedno kliknutí mohl nechat přestavět město automatem do nějaký efektivní formy, ale že je to asi, pokud vůbec, hudba vzdálený budoucnosti. Já bych teda byl proti.
 

DeletedUser13851

Host
já furt razim nápad s novou dobou "zresetovat" města hráčům. :D
čili, nechat jen velkolepky, normální budovy smazat, speciální + za dia do inventáře, nastavit radnici do doby bronzové a šup od začátku. :) To by bylo... :)
No, takový mini WIPE všech serverů a bylo by po parádě, jen mám pocit, že by mnoho z pokročilých hráčů již do toho nešlo :D
 

Svatej

Legenda
A samozřejmě nechat rozlohu města, viď :) To by bylo hodně jednoduchý, ale nápad zajímavej. Spíš by to ale mohli přidat jako novou funkci, aby to mohl každej udělat a poučit se z chyb mládí s novým tělem, ale stejnejma vědomostma :)
Byly tam nápady, že by další doba mohla bejt zase středověk, ale protiargument byl, že každej si může založit nový město na jiným světě a středověku si užít do syta, takže to asi nevyjde :)
V jednom videu mluvili o tom, že přemýšleli o funkci "optimalizovat město", aby si člověk na jedno kliknutí mohl nechat přestavět město automatem do nějaký efektivní formy, ale že je to asi, pokud vůbec, hudba vzdálený budoucnosti. Já bych teda byl proti.
jj, rozšíření nechat a na jejich místa ve výzkumu a na mapě dát nějaké opravdu zajímavé ceny. Tak aby to ty hráče donutilo si tím projít znovu, takže by musely být OPRAVDU zajímavé. ;)
Co se automatu týče, no moje zkušenosti říkají že lidskej mozek je o několik desítek řádů lepší než jakýkoliv automat, který kdy innogames vydalo. + by to asi byla docela zátěž na jejich servry.

Ale je to hodně kontroverzní napad no. ;) Vždycky když s nim někde vyrukuju (už jsem zkoušel eng, deu... :D nikde to neprošlo) tak se strhne asi tak 50/50 obrovská podpora a obrovskej hate. :D
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Co se automatu týče, no moje zkušenosti říkají že lidskej mozek je o několik desítek řádů lepší
Hehe, to moje zkušenosti říkají taky, ale jedním dechem taky říkají, že rozhodně ne každej :D

Například zde, podotýkám už PO úpravě ve foemanageru:
TDIZ.png
:)
 
Nahoru