Diskuze ke 4. obtížnosti Cechovní expedice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
Primo v tom oznámení je že je to pro nejsilnější cechy..bohuzel
Lépe receno pro nejbohatší..mas pravdu tohle je k zamyšlení.. já bych to podpořil ale nikde není dáno ze teda se cech o třech silných hráčích nemuze stát nejbohatším.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Také se mi to nezdá tak drahé. Když si vezmu že díky Arc a Observatoři nasypu do poklady každý den 30 od každé surky tak je to levné :D
Nemluvě o tom, že je tu kupa ostatních co tam nesypou taky a někdo i víc :)
Cena za otevření je v pohodě.
Odměny v pohodě nejsou. Jediné co se mi líbí je náhrada strážního ohně.
Budova co produkuje 5 fb za den? Jo budu jí rád rabovat jakmile jí uvidím. Vyrabovat 5 fb to je hodně dobré.
Budova co nepřidává moc obyvatel a produkuje kupu mincí. Proč? Na co?
Budova na surky je v podstatě přepracovaná oáza. No na tom není moc co vytknout jen, že z eventu už je menší :)
Přepracovanou studánkou píší stejná jako studánka. Na Aj fóru bylo, že je podobná tak nevím čemu věřit (co se odměn z ní týče a hlavně tedy procent na získání jednotlivých odměn)
A zbytek jsou zbytečné dekorace kterých zase budu mít kupu v inventáři a nikdy je nepostavím.

Změna expedice byla potřeba jen čas ukáže jestli to je k lepšímu nebo horšímu, ale za mě jediné co budu stavět budou studánky, strážní ohně a oázy ostatní ne.
Takže se v podstatě nic nezmění.
 

DeletedUser13683

Host
no já si to právě přečetl, tak tu nepiš nesmysly ty. tohle máš z oznámení Teoreticky je nové maximální skóre 133 % - pokud 4. obtížnost dokončí celý cech., takže logicky se započítávat bude, radši čti a neposlouchej jen pohádky co se kde povídají, taky se ještě před novinkou v cechu hovořilo o tom, že by se to počítat nemělo, ale v oznámení je to jasně daný. a ano, myslím si že ten náskok může být výrazně znatelný.
Tak ten naskok nebude až tak brutální protože VB tu nebyli od začátku a bude to znát jen když budeš hrát s top 5 cechy. A deska jsem koukla a u nás v cehu má víc jak třetina lidí hotovou expedici 48/48 a víc jak polovina cechu zvádla dostat se v 3 hvězdě dál než za půlku.
Pokud máš takvou obavu že prohraješ s A, B tak se neboj.
Pokud víš tak věčina cechů má lidi co v expedici nejdou moc daleko nebo nemohou zrovna hrát. takže je spíš otázka jak velký cech cheš mít a kolik v něm bude lidí ochtných válčit pravidelně a na plno. Navíc pokud se bojíš že nevyhraješ 4 hvězdu tak počkej chvíli v době a dodělej VB. Nemusí být za rok hnedka v ledovce. Když někdo letí dobu za dobou jen jak může tak se nesmí divit tomu že nezvádá v expedici. Takže pokud cheš vyhrávat mistroství tak zustň v niší době a postav si pořádně budovy. A v mistrosví je jedno jestli chech v železné době nebo v Ledovce. Boje se počitají stějně hodnotně. takže když tak bojíš o to aby si v cehu vyhrál naber lidi v nízké době a pomož jim. Navíc lidi aktivní v nízkých dobách jsou velice často ochotní za pomoc věrně bojovat.
 

DeletedUser12887

Host
Zas tak drahý mi to nepřijde. Jde o zboží z dob ve kterých hráči aktuálně jsou takže ho do pokladen sypou observatoře, atomia a ARC.
to ano pro ty nejvyšší úrovně, ale pro ty dvě nižší těžko :) ale zase to je za hubičku :)

Arato máš pravdu o tom to celé je, fandím a držím palce !
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
ale každý ten jednotlivý hráč a cech platí za každého suroviny, takže vždycky bude cechovní budova dávat jen suroviny z aktuální doby hráče a vždycky se bude platit i o dobu níž
1. úroveň zdarma
2. úroveň o dobu nižší
3. a 4. úroveň podle aktuální doby
 

DeletedUser13683

Host
A v želzné době není problém sehnat surky. A ty co jsou v ledoce často mají přebytek surek z nížkých dob které vyměnili za fb.
 

DeletedUser13480

Host
Expedici jsem zvládl celou až na konec čtvrtého levelu. Útočný bonus 250% je sice masakr, ale jsou i jiné varianty (vyjednávání), které je sice velice drahé, ale ty odměny za to stojí. Za mě veliká spokojenost se změnou expedice.

+ grafika čtvrté úrovně na mě působí tak apokalypticky, že se to k té obtížnosti vyloženě hodí :)
 

DeletedUser12151

Host
fakt nechapu ktery blazen/neni urazka,ale diagnoza/ vymyslel to navyseni bonusu ve 3 lvl, celkove ledovku stizili,jestli me pred tim uz moc nebavilo ke konci premyslet, tak ted uz musim premyslet cely 3 lvl,asi to je i odpoved,ale nelibi se mi to..realny bonus VB po snizeni z 5% na 3 % je 90%, pro snazivce i vyssi, jedine k cemu to je,ze me nasrali
takze bojuju ted proti 115% a pochybuji,ze v ledu pujdu z nadsenim na 4lvl, nevim presne pro koho to bude ten 4 lvl,ale procentulne vyjadreno pro 0,000 nic % hracu,takze uplne zbytecny krok,ktery jen udelali aby ovcani utratili vic diamantu :D
kazdopadne v kolonii si zalozim vlastni cechy na B a C a budu zdimat na techto 2 mestech realitavne snadno diamanty, jine vyuziti pro 4 lvl jsem nanasel :D
 

DeletedUser4810

Host
Zdar všem,
chápu, že je potřeba zpestři hru, ale proč jsou tu hráči trestáni za to, že chtějí hrát = proč se tak razantně zvedly bonusy obraným jednotkám a to konkrétně v ledu ?!, i s bonusem z krčmy mám problém udělat boje 25 a dále , já to mám útočný bonus 143/93 a obrana 100/00 a to nechci vidět boje ve třetím kole a do 4 kola se asi nikdy nepodívám !!! za současné situace se už asi nepodívám ani do toho třetího - to byl účel, takto ztresta hráče ??!!
když se přidalo další kolo expedice, proč se obranné bonusy prostě nenechali jak byly ?!, protože ani se čtyřmi pokusy ve vyjednávání to nevyjednám, tak mám asi po expedici ??!!

Chápu, že nic není za darmo, že náročnost boje s postupem v expedici roste, ale proč tak razantní změna už ve druhém kole ??!! a to nemluvím o třetím a tom čtvrtém !!!

Místo toho, aby měli hráči ze hry radost, jsou demotivováni a naštváni = proč ?!!
 

Svatej

Legenda
Mno hele, já vyjednal 15 z 16 střetů ve 4té obtížnosti(ano, ten první jsem vybojoval:p), kde je ještě víc možností než ve 3ce. A jde to na 4 pokusy s prste v .... otvoru... :D
Takže když říkáš že ty to na 4 nedáš ani o úroveň níž.... chyba bude asi mezi klávesnicí a židlý.;)
 

DeletedUser11823

Host
Jen se tu vyjádřím k dotazu
Tohle mozna uplne nepatří sem ale zajímalo by mě jestli uz se někomu povedlo uhrát 100% a jak by se rozdělily poháry kdyby došlo ke shodě ze by dva cechy měly stejný počet procent.
Pro malé cechy toto není problém, a protože na C v jednom takovym jsem (jsme 3), mohu říct z přímé zkušenosti. Minulý týden jsme měli 100%, a stejně tak 2. cech (taky 3 lidi) - zlatý pohár dostal skutečně ten, který dosáhl 100% dříve.
Jak to bude teď po "navýšení na 133%" říct nedokážu, ale na konci expedice budu asi vědět :)
 

Kayro

Znalec
Dobre ale to bylo 3vs3 co kdyz to bude 3vs4 ,pro cech se ctyrma lidma bude dosahnuti 100% obtiznejsi tudis by mel vyhrat?
 

DeletedUser5384

Host
fakt nechapu ktery blazen/neni urazka,ale diagnoza/ vymyslel to navyseni bonusu ve 3 lvl, celkove ledovku stizili,jestli me pred tim uz moc nebavilo ke konci premyslet, tak ted uz musim premyslet cely 3 lvl,asi to je i odpoved,ale nelibi se mi to..realny bonus VB po snizeni z 5% na 3 % je 90%, pro snazivce i vyssi, jedine k cemu to je,ze me nasrali
takze bojuju ted proti 115% a pochybuji,ze v ledu pujdu z nadsenim na 4lvl, nevim presne pro koho to bude ten 4 lvl,ale procentulne vyjadreno pro 0,000 nic % hracu,takze uplne zbytecny krok,ktery jen udelali aby ovcani utratili vic diamantu :D
kazdopadne v kolonii si zalozim vlastni cechy na B a C a budu zdimat na techto 2 mestech realitavne snadno diamanty, jine vyuziti pro 4 lvl jsem nanasel :D
Co se týče náročnosti v CE,je tu dost příspěvků,kde si hráči stěžují na to,že se to mění " v tupou klikačku",takže to tvoje "procentulne vyjadreno pro 0,000 nic % hracu" je trochu mimo mísu. Ale rozumím tomu,že pokud nechceš,nebo neumíš přemýšlet,je to oříšek.

Čemu ovšem nerozumím,je tvoje věta "ktery jen udelali aby ovcani utratili vic diamantu",která v kontextu s "budu zdimat na techto 2 mestech realitavne snadno diamanty" nějak nedává smysl. Tak je to celý proto,aby lidi dia vynaložili,nebo se na IV levlu dá vydělat? Je jedno,co si vybereš,ale drž se jednoho,obě věty pohromadě vypadají zvláštně :)
 

DeletedUser12151

Host
Co se týče náročnosti v CE,je tu dost příspěvků,kde si hráči stěžují na to,že se to mění " v tupou klikačku",takže to tvoje "procentulne vyjadreno pro 0,000 nic % hracu" je trochu mimo mísu. Ale rozumím tomu,že pokud nechceš,nebo neumíš přemýšlet,je to oříšek.

Čemu ovšem nerozumím,je tvoje věta "ktery jen udelali aby ovcani utratili vic diamantu",která v kontextu s "budu zdimat na techto 2 mestech realitavne snadno diamanty" nějak nedává smysl. Tak je to celý proto,aby lidi dia vynaložili,nebo se na IV levlu dá vydělat? Je jedno,co si vybereš,ale drž se jednoho,obě věty pohromadě vypadají zvláštně :)

V kolonialni dobe kde mam plny bonus z VB a neni ve 4 urovni 200 procent v souperove armade jak v LB. Takze relativne snadno znamena, ze 80% s 97/90 se da porazit snadneji nez napr. na D kde mam v LB bonus bez krcmy 130/105. Alkatraz mam a tulaku mam na techto svetech dost. Snad to chapes, uz jsem cetl na par svetech jak pisou hraci, ze je to super, ale musel jsem zaplatit pokus za dia a nebo ozivit za dia, takze tak to moje vyjadreni dava snad vetsi smysl. Jinak moje nazory neberte moc vazne, protoze posledni dobou me hra prestava po par letech bavit a tak se to projevuje i ve vsech nazorech na novinky,ktere hru delaji casove narocnejsi.
Jnak k tve prvni casti, orisek to neni, nebyl a pripadali mi expedice vzdy lehke a hratelne,ale proste mi pripada 4 uroven pri soucasnem nastaveni bonusu uz zbytecna, neni pro vsechny/jak je deklarovano/, ale i tak zbytecna.
 

DeletedUser5384

Host
Máš pravdu,dává to větší smysl:) Ale o tý zbytečnosti- každý to může vidět jinak,pro někoho je zbytečná i II. a III. úroveň,přesto by třeba mě bylo líto,kdyby je zrušili :D
 

peepee77

Veterán
Pro malé cechy toto není problém, a protože na C v jednom takovym jsem (jsme 3), mohu říct z přímé zkušenosti. Minulý týden jsme měli 100%, a stejně tak 2. cech (taky 3 lidi) - zlatý pohár dostal skutečně ten, který dosáhl 100% dříve.
Jak to bude teď po "navýšení na 133%" říct nedokážu, ale na konci expedice budu asi vědět :)
Ramo taky mám na C malej cech. Nechceš nabrat pár hráčů, že bysme poměřili síly? Je nás 7 to nás asi do stejnýho mistráku nedá co? :D Unás teda 48 všichni nedají, ale rád je hecuju :D
 

DeletedUser13473

Host
Ahoj. Nevím, zda to tu bude číst někdo z vedení. Nevím kam jinam se obrátit - komunikace a nápady se v této hře hodně špatně předávají a ještě jsem vlastně nenašel způsob, jak s někým opravdu přímo komunikovat a dát rady a podněty.

Chci zde říct, že čtvrté kolo Expedice je pěkně na .....
Už ke konci druhého kola jsem měl obrovské problémy se probojovat. Neumím si proto ani představit obtížnost IV levelu ???
Já myslel, že Expedice má být o zábavě, ...a ne abych naštváním rozbíjel klávesnici a monitor. Ten kdo nastavoval novou Expedici, by zasloužil.

Mimochodem, mám svůj cech na East-Nagach. Aktuálně máme 20 zlatých/3 stříbra/0 bronz. A už teď je mi jasné, že opět bude další zlatá.
Upřímně řečeno... mě to ale takto nebaví! Byl bych raději, pokud by byla obtížnost mnohem mnohem menší, a cechy by tak měli motivaci se do hry více zapojit. Hodně lidí mi říká, že expedici nehrají, protože to vojensky nedají... a vyjednávat? To není hra... to je něco mezi tržištěm a kasínem. To můžete raději udělat ještě jednu nezávislou hru, založenou na obchodování. Expedice má být dle mého názoru o BOJÍCH a taktice!

Ale to, co jste teď udělali, je fakt špatně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru