Diskuze ke 4. obtížnosti Cechovní expedice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
Jasně,bojovat ano,ale aby to nebolelo:) Super nápad. Co takhle udělat něco,aby se ti bojovalo lépe? Třeba posílit vojenskej bonus? Vybojovat I.-III. level jde,jen chtít.
Mimochodem,tady na fóru jsou určitá pravidla , tím svým příspěvkem si dost hlasitě říkáš o odměnu :)
 

DeletedUser11823

Host
Dobre ale to bylo 3vs3 co kdyz to bude 3vs4 ,pro cech se ctyrma lidma bude dosahnuti 100% obtiznejsi tudis by mel vyhrat?
Logiku by to dávalo, ale dle "kdysi oznámených pravidel" (někde v oznámení o Mistrovství, aktuálně už asi v archivu) bylo přímo řečeno, že když dva cechy dosáhnou stejného hodnocení (v tomto případě 100%), bude jako druhé kritérium brán čas... Počet členů nikoli... Takže bych na to zatím spoléhal :)

Ramo taky mám na C malej cech. Nechceš nabrat pár hráčů, že bysme poměřili síly? Je nás 7 to nás asi do stejnýho mistráku nedá co? :D Unás teda 48 všichni nedají, ale rád je hecuju :D
Já ten cech nevedu.. A popravdě - 3 je ideální počet na cech, ve kterym nechceš nic řešit, ale chceš jet expedice :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

peepee77

Veterán
Ramo to je fakt :D

Ahoj. Nevím, zda to tu bude číst někdo z vedení......

Boje v první až třetí části expedice byly téměř ve všech dobách usnadněny. I před tím nebyl pro většinu hráčů problém v nich nějakých úspěchů dosáhnout. Pokud na něco nestačíš vojensky je tu k dispozici vyjednávání které ke hře neodmyslitelně patří. Není to žádné hloupé tržiště jak píšeš ty. Vyjednávání je k dispozici i na mapě jednotlivých kontinentů jen s tím rozdílem, že tam je pevně stanovená cena. V expedici je to částečně o štěstí a částečně o logice.
Nevím v jaké době hraješ, ale pokud vojensky nezvládáš ani druhý stupeň pak asi doporučuji přibrzdit ve výzkumu a investovat body do vylepšení bojových bonusů. Jestli myslíš, že bonus máš odpovídající tak bude asi potřeba změnit taktiku boje.
Každopádně expedice je hratelná. Sice se ztrátami, ale s těmi se musí počítat v každém boji.
 
Tak nevím, jsem v Průmyslu. A dnes jsem úspěšně splnil 3. Část expedice a chystám se na 4. část. Z našeho cechu již 10 lidí bojuje v 4. části.
Pokud nedáváš druhou část je problém na 100% u tebe.
Ono totiž nejde jen vše cpát do výzkumu a jet co nejrychleji dopředu a myslet si, že ti hra dá všechno zadarmo. Je to strategická hra musíš u toho přemýšlet.
Že je to náročné na jednotky? No jasně, že je :D Kdyby to nebylo tak jedu automatem :D Mimochodem poslední boj ve 3. části jsem s jednou lehkou a zbytek tuláci dal se ztrátou jednoho tuláka (nechlubím se! Jen říkám, že to jde). Takže fakt ten kdo brečí, že je expedice těžká tak má problém v tom, že neumí bojovat nebo nemá jednotky nebo nemá bonusy do útoků a obrany. S tím prvním nepomůžu. S tím druhým ano.
Za 1. Postavte Alcatraz.
Za 2. Postavte Diovu Sochu, Castel del Monte a Cašskou katedrálu. Pokud máte dobrý cech a místo doporučuji ještě Oranžerii (tu já nemám zabírá moc místa).
Za 3. Zastavte výzkum a dávejte body do těchto budov.
Za 4. Získejte skrýš tuláků.
Za 5. Koupit bonus z krčmy - není tak drahý a fakt pomůže.

Pokud ani to nepomůže pravděpodobně neumíte bojovat. Řešením může být shlédnutí videí na youtube nebo si to nechat vysvětlit od někoho z cechu.

K tomu, že vyjednávání nepatří do hry. Dobrej vtip. Zajímalo by mě jak jinak by jsi chtěl přeskočit boje kde se ti nechce zbytečně přicházet o jednotky protože na ně není dobrá taktika (Třeba 4x Střelecká, 4x Těžká - můj příklad tu kombinaci v Průmyslu nemám rád prostě).

Snad tím nenaštvu moc lidí no což. Pěkný zbytek dne :)
 

DeletedUser8605

Host
Už vidím jak tvůj cech má 133%... Ano teoreticky, až teda uvidíš někoho s 133%, napiš mi screenshot, všichni budou rádi aspoň 100%
já jsem nikde nepsal, že každej bude dělat 133%, ale že to je dle popisu teoreticky možné a teď ty silnější cechy budou mít šanci prostě udělat víc % než měli doteď, protože nad těch 48 bojů půjde už málo kdo. teď tu byla teoretická šance se jim přiblížit nebo je dokonce porazit, protože těch 48 bojů mohlo udělat víc lidí, ale teď je to bez šance. akorát to povede k tomu, že se cech z 50 lidí smrskne na 30 co jsou schopný na 100% udělat těch 48 bojů a pár lidí prostě bude muset bojovat aby udělalo nějaké to procento navíc. fakt komedie tohle. jak tu kdysi bylo zmíněno, změny spíš vypadají, že mají za cíl lidi naštvat, aby ukončili svoji činnost a hru zabalili.

Tak nevím, jsem v Průmyslu. A dnes jsem úspěšně splnil 3. Část expedice a chystám se na 4. část. Z našeho cechu již 10 lidí bojuje v 4. části.
Pokud nedáváš druhou část je problém na 100% u tebe.
Ono totiž nejde jen vše cpát do výzkumu a jet co nejrychleji dopředu a myslet si, že ti hra dá všechno zadarmo. Je to strategická hra musíš u toho přemýšlet.
Že je to náročné na jednotky? No jasně, že je :D Kdyby to nebylo tak jedu automatem :D Mimochodem poslední boj ve 3. části jsem s jednou lehkou a zbytek tuláci dal se ztrátou jednoho tuláka (nechlubím se!

tak a teď mi ty chytráku řekni, jak mám cášskou, montem a diem udělat bonus 200% / 200%, když po desátým levlu ti 1% přibývá ob lelvl ?
Navíc co jsem teď četl v cechovní poště, tak se změnil i zbůsob útočení obrany a to tak, že nejdřív jde na základní jednotky a pak až na tuláky, jako je tomu na mapě kontinentu. jak teď s bonusem plácnu 110/100 mám jít proti dvou vlnám jednotek s bonusem 200/200 ?

Tak ten naskok nebude až tak brutální protože VB tu nebyli od začátku a bude to znát jen když budeš hrát s top 5 cechy. A deska jsem koukla a u nás v cehu má víc jak třetina lidí hotovou expedici 48/48 a víc jak polovina cechu zvádla dostat se v 3 hvězdě dál než za půlku.
Pokud máš takvou obavu že prohraješ s A, B tak se neboj.
Pokud víš tak věčina cechů má lidi co v expedici nejdou moc daleko nebo nemohou zrovna hrát. takže je spíš otázka jak velký cech cheš mít a kolik v něm bude lidí ochtných válčit pravidelně a na plno. Navíc pokud se bojíš že nevyhraješ 4 hvězdu tak počkej chvíli v době a dodělej VB. Nemusí být za rok hnedka v ledovce. Když někdo letí dobu za dobou jen jak může tak se nesmí divit tomu že nezvádá v expedici. Takže pokud cheš vyhrávat mistroství tak zustň v niší době a postav si pořádně budovy. A v mistrosví je jedno jestli chech v železné době nebo v Ledovce. Boje se počitají stějně hodnotně. takže když tak bojíš o to aby si v cehu vyhrál naber lidi v nízké době a pomož jim. Navíc lidi aktivní v nízkých dobách jsou velice často ochotní za pomoc věrně bojovat.

jsem v ledu a už nějakou tu dobu cpu FB jen do VB. jenže zatím co já jsme zkoumal nějakou prdlou modernu, tihle lidé na A a B už dle mě byli na konci stromu, v té době asi zítřek tuším a mohli to pak cpát do VB, prostě ten náskok bude někde vidět ať chceme nebo ne a jestli je záměrem INNO tu mít pár TOP cechů po 20-30 lidech, tak netuším na co je mít možnost cech o 80 lidech .... poslední "vylepšení! co tu INNO vylepší akorát dost lidí nakrkává, než že by byly k dobru a měli plnit funkci zábavy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Danielis001

Psavec
já jsem nikde nepsal, že každej bude dělat 133%, ale že to je dle popisu teoreticky možné a teď ty silnější cechy budou mít šanci prostě udělat víc % než měli doteď, protože nad těch 48 bojů půjde už málo kdo. teď tu byla teoretická šance se jim přiblížit nebo je dokonce porazit, protože těch 48 bojů mohlo udělat víc lidí, ale teď je to bez šance. akorát to povede k tomu, že se cech z 50 lidí smrskne na 30 co jsou schopný na 100% udělat těch 48 bojů a pár lidí prostě bude muset bojovat aby udělalo nějaké to procento navíc. fakt komedie tohle. jak tu kdysi bylo zmíněno, změny spíš vypadají, že mají za cíl lidi naštvat, aby ukončili svoji činnost a hru zabalili.
Ale je to TEORETICKY!!! Nemůžeš mít 133%! To si můžeš jen myslet...:rolleyes:
 
Na 4x těžká a 4x střelecká v průmyslu je spolehlivá taktika šampion + tuláci. To se mi osvědčilo. ;)
Já vím, ale není to beze ztrát většinou a to pak v druhém boji už bolí.

tak a teď mi ty chytráku řekni, jak mám cášskou, montem a diem udělat bonus 200% / 200%, když po desátým levlu ti 1% přibývá ob lelvl ?
Navíc co jsem teď četl v cechovní poště, tak se změnil i zbůsob útočení obrany a to tak, že nejdřív jde na základní jednotky a pak až na tuláky, jako je tomu na mapě kontinentu. jak teď s bonusem plácnu 110/100 mám jít proti dvou vlnám jednotek s bonusem 200/200 ?

O tom, že by nejdříve chodili na normální a pak na tuláky nic nevím. Mě zatím vždy upřednostňovali tuláky všechny boje kromě té mapy.
200/200 to máš až ve 4. části expedice.
Ve 3. části v ledovce máš 120% na konci. A předpokládá se, že už když jsi dosáhl ledovky tak máš nějaké ty VB.
A jak bylo psáno 4. část je jen pro některé a dají to jen ti nejsilnější. Má to být výzva pro ně. Pro ostatní jsou tu dostačující tři levely expedice :)
Jak jsem již psal chce to stavět VB a né jen jet jak mašina všechno do výzkumu a divit se, že nic nedáváš. V expedici se počítá, že ti přibližně každou dobu přibude 10-20% do útoku. Což není nic závratného.
 

DeletedUser11304

Host
No, tak už jsem v połvině črvrté úrovně, a ty odměny se vyplatí.
 

Svatej

Legenda
tak a teď mi ty chytráku řekni, jak mám cášskou, montem a diem udělat bonus 200% / 200%, když po desátým levlu ti 1% přibývá ob lelvl ?
Navíc co jsem teď četl v cechovní poště, tak se změnil i zbůsob útočení obrany a to tak, že nejdřív jde na základní jednotky a pak až na tuláky, jako je tomu na mapě kontinentu. jak teď s bonusem plácnu 110/100 mám jít proti dvou vlnám jednotek s bonusem 200/200 ?
-AI expedice se nezměnila.;)
Co se strategie týče, je to strategická hra a 4 lvl expedice je přímo určený jen pro několik TOP bojovníků na světech. Je schválně udělaný tak aby ho drtivá většina hráčů vojensky nedávala a odměny tomu i odpovídají.;)

jsem v ledu a už nějakou tu dobu cpu FB jen do VB. jenže zatím co já jsme zkoumal nějakou prdlou modernu, tihle lidé na A a B už dle mě byli na konci stromu, v té době asi zítřek tuším a mohli to pak cpát do VB, prostě ten náskok bude někde vidět ať chceme nebo ne a jestli je záměrem INNO tu mít pár TOP cechů po 20-30 lidech, tak netuším na co je mít možnost cech o 80 lidech .... poslední "vylepšení! co tu INNO vylepší akorát dost lidí nakrkává, než že by byly k dobru a měli plnit funkci zábavy.
Jak ukazuje obrázek níže, ve vedení lvl VB není Ačko, jak by se dalo čekat, ale Bčko;) přidávám seznam TOP 10VB na CZ mutaci
Jediná VB z áčka v TOP je až na třetím místě, dokonce Déčko, které je mnohem mladší tam má dvojnásobný počet zástupců než "staré" Áčko. Co se Céčka týče, i ten tam má svého zástupce na mnohem vyšším lvl než na Á... snad to nemusím dál rozvádět.;)
fLfr.png
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12758

Host
Za mě asi palec nahoru, po dlouhé době mě to donutilo dojet expe vůbec do konce, navíc celkem rychle. Sice jsem byl po ohlášení spíše skeptický, což se ani nedivím, ale byl jsem mile překvapen. Samozřejmě změna odměn v tom vyčnívá nejvíce, navíc přidání nových "budov", které nejsou úplně k zahození + samotná 4. úroveň. Jak už je psáno výše, je to pro ty nejotrlejší...ale i tak mi neříkejte, že tam bojujete :) ... To bych byl vážně zvědavý na váš bonus.
Ale v celku super změna.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14058

Host
No mně to stránku s expedicí ani po několika pokusech nenačte, tak nějak nemám zkušenost, s kterou bych mohla přispět. Sorry jako..
 

Ruda80

Dopisovatel
Co je vlastně ve 4. části v bednách tak úžasného kde jinde v v předešlých částech není že po rozstřílení či vyjednání se dají získat tak cool ceny.
 

Ažmilid

Turista
Zdravím, tak jsem dohrál IV level "nebojovým" způsobem, s jedním tahem navíc z krčmy, plus jsem si občas pomohl dia. Nějaké dia jsem ale vyhrál, takže bilance dia je pozitivní. K tomu jsem vyhrál jednu etno-studánku a pár méně významných cen. Cenou za to je VELMI ZNAČNÝ PRUVAN ve skladišti, takže si teď lížu rány a promýšlím, jestli dlouhodobě hraní IV. úrovně utáhnu, jak nastavit výrobu a zda se odměny vyplatí. Přesně z tohohle důvodu ale videohry hrajeme, ne? Ne kvůli klikání ....Takže přidání IV. úrovně hodnotím pozitivně.
 

traktorista

Odborník
Tak tedy, je to řež. Zatím jsem zakysnul u šestého boje 4 obtížnosti LB. Zatímco pátý bez problému tank (LB)+ 7 tuláků bezeztrát (pravda pomohl útočný bonus z krčmy) tak tady už mi dochází inspirace. Vojáčci teda zatím ne :D.
 

DeletedUser11823

Host
Mám taky splněno. Musím říct, že bojem jen první 2 boje, zbytek okecávačkou, ale díky krčmě a notné dávce štěstí bez dia (za to zisk cca 200 dia jen za 4. obtížnost). Surkově, když započítám vyjednávání na konci třetí to stálo skoro 700 ledovky, 400 budoucnosti a pár medailí a promethia (toho mám obojího tolik, že to nemá smysl počítat). Zpětný zisk 400 ledovky (225 z reliků) a 35 budoucnosti.
Výstup, jestli nepostavim víc surkoven, budu muset buď posílit bojové VB (90% rozhodně nestačí), nebo občas 4ku vypustit :) Ale líbílo se, ale palec rozhodně nahoru!

P.S. Aktuálně má náš minicech už přes 110%, jestli dáme 133%, pošlu screen (pro ty, co nejvěří, že je to možné) :)
 

DeletedUser11304

Host
IV úroveň už mám skoro hotovou. Dělám jí vyjednáváním s bonusem z krčmy a musím říct, že aktuálně ve skladu nemám skoro žádné zboží. Pro mě tedy bude něčím, co si mohu dovolit jednou za měsíc. Musím ale říct, že jsem získal celkově za expedici asi už 150 dia.
 

DeletedUser12151

Host
Ahoj. Nevím, zda to tu bude číst někdo z vedení. Nevím kam jinam se obrátit - komunikace a nápady se v této hře hodně špatně předávají a ještě jsem vlastně nenašel způsob, jak s někým opravdu přímo komunikovat a dát rady a podněty.

Chci zde říct, že čtvrté kolo Expedice je pěkně na .....
Už ke konci druhého kola jsem měl obrovské problémy se probojovat. Neumím si proto ani představit obtížnost IV levelu ???
Já myslel, že Expedice má být o zábavě, ...a ne abych naštváním rozbíjel klávesnici a monitor. Ten kdo nastavoval novou Expedici, by zasloužil.

je to přesně jak píšeš, taky si myslím,že 4 lvl je o velkém hnědém,stejně tak si to myslí 98-99% hráčů, myslím,že je to většinová schoda v každém cechu, kdo to pojede je tak mizivé procento,že ten kdo to v INNO vymyslel dělal chudák uplně zbytečnou práci,která měla mít za následek více peněz?
Kbyby na tohle přeně neupozorňovali hráči na betě, jinak ty odměny ve 4 úrovni taky nic extra, myslím,že to nevyváží ty ztráty a nervy ani náhodou..
A poslední boje 4 boje 3 části ledovky, repsektive 3 části jakékoliv doby, je to nesmysl, v LB je to zbytečně težké a v koloniální době zase lehké :D

další velká nevyváženost je ve 4 části co do bojů se týče použití tuláků, ty by neměli v bojích mít vubec co dělat, v LB jsou zbytčné a dobách na malé mapě zase působí ultimátní požkození.
Za mě velký palec dolů, za tu dobu co tu hru hraju je toto ta méně povedená změna..

ps: vím,že to nemělo byt pro každého,ale tohle je pro nikoho? :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru