Diskuze ke křeslu pro hosta

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser11297

Host
Jipi, vidím to podobně. Live jsem to nestihl, tak jsem chtěl kouknout aspoň později. S angličtinou by asi problém nebyl, ale nebylo jim pořádně rozumět. Chvíli jsem to zkusil, ale bylo to o ničem. Chválím snahu udělat rozhovor přímo s vývojářem, ale to je tak asi vše. Počkám si na nějaký přepis, pokud přijde. Pokud ne, ani by mi to tolik nevadilo. Jestli se přímým odpovědím vyhýbal, tak se stejně nic nedozvím.
 

Dan 77

Veterán
Nejřív souhlas s WinJetem, vyjádřil jsi přesně i mé myšlenky, díky (jen bych dodal, že chybí aspoň titulky).

Jsem z toho velmi rozhořčený. Asi jsem byl taky naivní, že se aspoň něco dozvíme a že KONEČNĚ někdo odpovědný (přímo vývojář) odpoví na ty palčivé a velmi podstatné dotazy (a že jich tam bylo!), protože jinak se s vývojáři nijak domlouvat nedá (resp. zpětná vazba ze všech jazykových verzí je nezajímá a dotazy/dopisy přímo pro Inno prý taky nikam nevedou).
Že budou politické odpovědi, na to jsem byl stejně ještě jakžtakž připravený (protože upřímnou odpovědí na tak palčivé dotazy by možná riskoval a nemohl by asi přiznat chybu, natož Inno shodit, jenže je to přesně naopak, takhle klesl v očích hráčů i Wawro), ale zaskočilo mě, že na tuto hru (způsoby) přistoupil i český FoE tým. Nevím, co ho k tomu vedlo, ale mohli využít vzácné příležitosti popsané v první odstavci a trochu ho zaskočit postavením před naše dotazy. Ale holt ne...
Moderátoři diplomaticky napsali, že je zdržel rozhovor a taky příprava rozhovoru živě online, ale vlastně jim to umožnilo položit dotazy velmi mírně, některé vynechat a spolehnout se na to, že většinou nebudou v online chatu ani dodatečně navrženy, což by písemná verze odpovědí neumožňovala, jelikož se tam dotaz celý zkopíruje tak, jak byl. Je český FoE tým na straně vývojářů a proč? Ale třeba to tak nebylo, prostě opravdovou snahu udělat první živý rozhovor cením, ale to je vše.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3

Host
Díky za zpětnou vazbu.

1, Co se týče přepisu, nebo titulků, ty samozřejmě zajistíme a doděláme. Přepis pak bude zveřejněn i na fóru.
2, Kvalita live streamu - nebyla tak dobrá, jak bychom chtěli, bereme jako zkušenost do budoucna. Dělilo nás pár tisíc kilometrů a internet nebyl superrychlý. Což se negativně projevilo na kvalitě obrazu. Co se týče zvuku, ten mi nečitelný nepřijde (je tam pár záseků).
3, Bartek není vývojář ale LCM....
4, Co se týče počtu otázek - máme pro Barteka připraveno ještě asi 7 otázek, které jsme nestihli položit (Je mezi nimi třeba otázka o tom, co s mincemi a zásobami, jak se zpracovávají připomínky na fórech atd..) Tyto otázky už jsem nestihl položit a proto je Bartek odpoví písemně a my je přidáme do přepisu.
5, Jestli byl veden rozhovor diplomaticky - posuďte sami, já osobně nemám pocit, že bych je zpíval o tom, jak je vše úžasné. Samozřejmě ale ani mou touhou nebylo tam hodinu křičet o tom, co vše nefunguje. Myslím, že třeba pohled na to, jak probíhá oprava chyb, mohl být pro spoustu z Vás zajímavý.
 

Arthoris

Odborník
Co se týče těch odpovědí na otázky, ohledně těch bugů, tak vám nevím, zda-li se má hráč smát anebo brečet , neskutečné plky. A celkově se do nich právě musí bušit, aby věděli, že to opravdu stojí za zlámanou grešli. Jen je zajímavé, že u jiných 1000x složitějších her na opravu chyb, třeba za den těch chyb opraví 10, a okamžitě je nahrají na live servery. Jakože, je třeba uznat snahu, že náš tým udělal nějaký online rozhovor, ano kvalita nebyla převratná, a udělají nějaký přepis. Ale ty odpovědí ??? no comment. A ty otázky souhlas s tím co psali výše.
 

DeletedUser

Host
Co jsem se zběžně díval na některé vaše otázky, které jste sumírovali do vlákna, tak už tam no comment. Je rozdíl mezi otázkou a nářkem. Další byly založené na způsobu „A proč je tráva zelená?“ V neposlední řadě se ptát na něco, u čeho je dopředu jasné, že je to interní, nebo na něco, u čehož víte, jakou dostanete odpověď, se kterou i tak nebudete spokojeni... ztráta času. Rozhovor s Wawrem byla dokonalá příležitost na takový exkluzivní QA stream... ruku na srdce, v končinách InnoGames takovéhle události nebývají, resp. bylo něco takového vůbec předtím někdy? Že by Lead Community Manager šel a streamoval pro jeden z trhů? Využijte té příležitosti příště lépe, pokud nějaká ještě bude. A to opomíjím fakt, že InnoGames je ze společností vyvíjejících prohlížečové hry snad jedna z hráčsky nejotevřenějších a nejtransparentnějších. Přístup zaměstnanců k práci a způsob chodu je jeden z důvodů, proč bych osobně neměnil.

Jeden by neřekl, jak takováhle úctyhodná aktivita zdejšího Týmu může tak tvrdě narazit do zdi. Nerozumím tomu, proč je tak překvapující, že otázky nebyly přetlumočeny s tím rozhořčením, s jakým byly položeny v písemné formě.
 

Svatej

Legenda
Skrty: No zrovna otázku "Jak funguje oprava chyb ve hře?" by klidně mohla být zodpovězena až písemně, nebo vůbec. To není zrovna to co by mě zajímalo, mě by spíš zajímalo proč se některé chyby objevují už několik MĚSÍCŮ v kuse a nikdo na ně očividně ještě ani nešáhl. ;)

Thasoss: Mě je přístup Innogames k zaměstnancům putna. Mě spíš zajímá jejich přístup k hráčům a zpětné vazbě od nich (která je na nule)
Píšeš že je inno jedna z hráčsky nejotevřenějších. Hezká reklama.;) Jenže já znám hry (taktéž browserovky) kde není beta jenom "hledání bugů" ale opravdu se tam něco tvoří - tzn hráči mají možnost vyjádřit svůj názor na budoucí (třeba půl roku dopředu) změny ve hře a na jejich nápady a podněty reagují přímo vývojáři a opravdu je tam možnost herní komunity něco změnit/vylepšit. To třeba tady není, protože na betě FoE se nic takového neděje. Akorát příslušný administrátor napíše vyšímu stupni vedení krátký neutrální e-mail o tom, co si hráči myslí o nové události, přidá pár statistik k dané události a tím to končí. K vývojářům se v konečném důsledku feedback z "bety" vůbec nedostane. Dostanou pouze tabulky kolik na tom hráči utratili diamantů, kolik bylo nalezených chyb, kolik hráčů event dokončilo včas, kolik bylo z eventu vyhráno té které odměny během jednoho dne... :confused:

Proti tlumočení oprávněně rozhořčených otázek do neutrální formy nemám nic. Proti jejich totálnímu přetočení do úplně jiné otázky na jiné téma mám zásadní odpor. ;)
 

DeletedUser12151

Host
jinak tam padala porad otazka na cenu diamantu a jestli je nezlevni tady, odpoved byla vselijaka, v podstate jsme se dozvedeli,ze mame sledovat ruzne akce jako byla ted, o 40% vic,tak jen aby jste vedeli jak s nama inno vytira podlahu,na EN serveru meli o 100% vic dia/akci/, byt v byvalem vychodnim bloku neznamena mit vyhodu lepsi ceny,tu maji v anglii,kde je zivotni uroven o dost vyssi.. to byla zaroven reakce tam na tu otazku(reakci)v chatu,ze tady v cechach by meli byt levnejsi :D pche to ani nahodou
 

DeletedUser11317

Host
Všechny Vaše názory jsem pročetla a musím říct, že se Vám povedlo mě dokonale znechutit. Ne naštvat, ale vykouzlit mi v hlavě myšlenky, proč mají hráči, dle mého, oddechové a relaxační internetové hry potřebu ventilovat tolik pesimistických písmen. Rozjímat tady nad nekvalitním obrazem, respektive spíše zvukem? Nevím, čím to bylo, možná Vaše uši se podvědomě bránily odpovědím, které dle Vás byly příliš diplomatické a strohé. Já i s hezkou ozvěnou neměla problém porozumět. Měla bych na Vašich tisíc připomínek tisíc mých dalších připomínek, ale to by k ničemu nevedlo... Jen mě velice, ale opravdu velice mrzí, že jste nevyužili tak skvělé možnosti a nezeptali se na to, co Vás opravdu zajímá. Jak už bylo napsáno výše - dle mě Vás totiž opravdu nezajímá to, proč nejdou CvC, nebo proč nejde tohle - Vy si na to stejně umíte odpovědět sami, ale proč Vás třeba nezajímala samotná osoba Bartka? Kolik u toho stráví času, jaká je vlastně jeho skutečná náplň, jestli vychází se všemi komunitními manažery za dobře... Vy jste zkrátka slepě šli za tím, že si pokecáte s vývojářem, který ani ve skutečnosti vývojářem nebyl, nevím, proč ve Vás tato myšlenka utkvěla a za tím, že dokonale sepíšete všechny negativa... I možná ta, která vůbec nejsou. Přála bych Vám, abyste si na týden zkusili role vývojáře nebo kohokoliv z herního týmu a dělali to zadarmo - diamanty jsou pro Vás drahé - takže pro dobro hráčů by Vám určitě postačil jen krajíc chleba na měsíc, jen aby ty diamanty byly levnější než benzín.
 

DeletedUser3139

Host
Jak tak koukám, nejen já byl z rozhovoru nadšen! :mad: Ale protože zastávám názor, že chybovat je lidské, navrhuji, abychom na tenhle nepovedený experiment, který nezvládl ani jeden z aktérů (viz snad všichni výše), zapomněli. Jako satisfakci a pofoukání bebíčka navrhuji, aby se přestalo experimentovat a přešlo se zpět na klasiku. To znamená, přeložit otázky položené tady na fóru a poslat je Wavrovi. A ještě bych to doplnil o žádost, aby Wavro otpovídal poctivě a konkrétně a určitě ne tím způsobem jak to udělal v rozhovoru. Pokud by s tím nesouhlasil, tak si uděláme obrázek sami, jak se situace má, ne? :p
A ještě k tomu, co napsala karamelka. Docela mi mrzí, že jsme jí jako řadoví hráči tak naštvali. Chápu, že její práce pro tuto hru není žádná sranda. Ale zase na druhou stranu, na dotazy, co je zač Wavro, jak se má, jak se mu líbí hra apod. tak to by asi bylo taky zajímavé, ale to by musela hra fungovat celkem bez problémů a hráči by se neměli na co jiné ptát. Tady byl rozhovor časově omezen (což bez problému chápu), tak jsme chtěli vědět co nejvíc o hře. A to je i vidět v otázkách, které jsme tu psali na fóru. Může mi někdo říci proč? Sice jsem to napoprvé nedal, ale na podruhé už jo a zjistil jsem, že z otázek, co jsem položil já se v rozhovoru neobjevila jediná. A z těch dalších, podle mně rozumných a které jsem si zapamatoval, tak taky žádná. To plkání o dia bylo samozřejmě zbytečné, prostě je to tak nastaveno a hotovo. Ještě jednou, karamelko, promiň, ale tvoje rozhořčení fakt nechápu. Snad to může být jen tím, žes přípravě věnovala mnoho úsilí a my to tak tvrdě zkritizovali.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Skrty:
Díky za přepis nebo za titulky. :) A je příjemné číst, že na zbývající dotazy bude zodpovězeno dodatečně písemně, tak alespoň tak (ať už budou odpovědi politické nebo ne, ale to už je záležitost úplně jiná, hlavně že vynechány nebudou). Ale mohli byste tentokrát zkusit položit dotazy tak, jak jsou, protože je to vzácná příležitost! ;)
A Wawro je uveden i v seznamu Inno vývojářů FoE v nastavení hry (celý ten seznam se jmenuje Vývojový tým), takže jaktože Lead Community Manager nepatří mezi vývojáře? Vždyť ptát se ho na dotazy, na které jsme se ptali, jsme mohli, v tom problém nebyl.



Thasoss:
Jak psal Lord hlavně na začátku a především na konci, s tím souhlasím. Kompletně s tebou nesouhlasím a nějak nevím, jak si tvůj komentář vyložit - napadá mě zatím jediné, a to že jsi členem týmu v české verzi Grepolisu (další hra od FoE), ale možná mně napadl hodně špatný příklad. Na druhou stranu když znáš Grepolis, mohl bys taky vědět, že dokonce i tam jsou vývojáři na úplně jiné úrovni než tady ve FoE, přestože obě hry jsou od Inno (jednotlivé hry jsou totiž vyvíjeny nezávisle kompletně jiným týmem vývojářů, ale takto rozdílný přístup vývojářů k hráčské zpětné vazbě bych nečekal). A vůbec, hraješ ještě vůbec FoE, abys byl informovaný o situaci v ní? Já tě nenašel. To je druhé, co mě napadlo, to asi bude rozhodující.
"Je rozdíl mezi otázkou a nářkem." A co je špatného na našich dotazech, když jsou oprávněné? A ne, nářek je špatné vyjádření toho, jaké naše dotazy byly, ve skutečnosti byly někdy formulované naštvaně a s výtkami proto, že se jejich přístup v této hře dost podstatně negativně projevuje, a protože nám to připadá jako problém, který je potřeba řešit. A že jsme mohli očekávat, že nedostaneme odpověď, se kterou budeme spokojeni? Samozřejmě, mnozí jsme to tušili, ale tohle je vzácná příležitost to aspoň zkusit nebo dát jim (přes Lead Community Managera) na vědomí, že se nám něco nelíbí a že něco chceme změnit (zpětnou vazbu zřejmě skoro nikdy nečetli, takže nějakou jinou cestou jim to dát vědět musíme), proto to bylo v dotazech na závažné problémy obsaženo. A dotazy, které by se ptaly na něco naprosto zřejmého, tam skoro nebyly.
Už nás chápeš líp? A je jasné, že dotazy asi nepřetlumočí i s tím rozhořčením/"křičením", to by bylo moc, to by se Wawro třeba cítil jako u výslechu během rozhovoru, na který byl z cz verze pozván, ale jde taky o to, co jsem psal výše, a stačí se zeptat normálně, protože důležitý je přece ten OBSAH dotazu, který by se dal zmírnit tím, že se na to ptá někdo z hráčské komunity nebo konkrétně ten a ten. Ale jak už jsem psal, SNAHU UDĚLAT ONLINE CHAT CENÍM! (to je zároveň pro Caremeels a celý FoE tým)
"Rozhovor s Wawrem byla dokonalá příležitost na takový exkluzivní QA stream... Využijte té příležitosti příště lépe, pokud nějaká ještě bude." A jak se toho teda mělo z tvého úhlu pohledu využít?
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Carameels:
Mou odpověď Thassovi si taky přečti, třeba ti to pomůže něco pochopit, to, čemu nerozumíš, co jsi psala ve svém příspěvku. Ale vzhledem k tomu, že sama jsi určitě taky hráčka FoE (nejen členka FoE týmu), chápat bys to mohla, aspoň trochu s hráči cítit :oops: (a věz, je mnoho takových hráčů, kteří na fórum vůbec nic nepíšou a kteří jsou stejně rozhořčení z přístupu FoE týmu, nejde zdaleka jen o hrstku hráčů, kteří sem pravidelně píšou).
K obrazu ani zvuku jsem se třeba nevyjadřoval, protože to podle mého názoru nebylo to hlavní (obraz určitě ne, takhle to stačilo), během přehrávání se dá aspoň uživatelsky zvýšit hlasitost nebo se možná později dají přidat titulky pro ty, kteří anglicky nerozumí tak jako tak (neovládají ji, ať už by byl zvuk jakýkoli), a přepis by byl asi vhodný tak jako tak - takže obraz a zvuk fakt neřeším. :cool:
Jen mě velice, ale opravdu velice mrzí, že jste nevyužili tak skvělé možnosti a nezeptali se na to, co Vás OPRAVDU zajímá.
Nerad ti to takhle říkám :( :confused:... ale tato věta mě neeeskutečně pobavila :D. Vždyť právě na to se hráči ptali! Byla tam spousta takových dotazů, třeba zisk Inno v Czk, dotazy ohledně mobilní aplikace, Flash Playeru, plánů po zatím poslední vyvíjené herní epoše, plánů se zamlženými územími atd. (a mohli jste z nich vybírat do online rozhovoru) a koneckonců i ty dotazy vyjádřené s rozhořčením nás přece zajímaly, protože nám to připadalo důležité, ne? A proč to a to nefunguje, na to si přesně odpovědět neumím, protože nejsem vývojář, tak mě to zajímá a zvláště to, jestli se na tom něco změní.
Na to, že Wawro není vývojář, jsem už reagoval Srktymu takto: "A Wawro je uveden i v seznamu Inno vývojářů FoE v nastavení hry (celý ten seznam se jmenuje Vývojový tým), takže jaktože Lead Community Manager nepatří mezi vývojáře? Vždyť ptát se ho na dotazy, na které jsme se ptali, jsme mohli, v tom problém nebyl." Je na tom něco, nebo se mýlím (ta možnost je vždy)?
A sám za sebe můžu říct, že osoba samotného Wawra mě ani z 1 % nezajímala tolik, jako budoucnost hry a problémy ve hře, to bylo pro mě mnohem zásadnější. Byl by to méně zajímavý rozhovor, takové dotazy můžeme položit i komukoli jinému, koho neznáme, proto je to až druhotné. A řekl bych, že aspoň velká většina těch problémů ve hře skutečně existuje. Diamanty nejsou drahé pro nás, ale v kurzu na Czk a přitom si za diamanty moc nekoupíš, prostě ČR je na tom celkově o něco hůř než státy na západě, takže dotaz zněl, proč se na to nebere ohled nebo jestli se to nezohlední nebo tak nějak, navíc nejde o to "nechat vývojáře o krající chleba celý měsíc" (oni by zas tak nezchudli, případně vynahradili jinde/jinak), protože jde pouze o PŘIMĚŘENOST. Tak prosím nepřekrucuj to, na co byly dotazy zaměřeny, navíc tvé příspěvky tady mi připomínají něco jiného veřejně dost manipulativního. :eek:
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Pokud Tě hra frustruje, pak doporučuji dát si na chvíli pauzu.
Zajímavý postřeh, od člena CZ týmu...
Nepřipadá ti to trochu kontraproduktivní, odhánět potencionální zákazníky od utrácení peněz pro tvého šéfa (innogames)?
Nějak nechápu jak jsi tohle vůbec mohla vypustit. (ano jsi naštvaná, ale zkus to ventilovat jinak)
 

DeletedUser12151

Host
Je zajimave,ze problemi v CV jsou jenom na starych svetech,me to pripada,ze koncept CV funguje na novych svetech/E/,kde se jenom zabiraji nove mapy.Vubec se nepocitalo s takovym zajmem o ne(i zmenou bodovani,jednoclene cechy a honici bodu),takze proste pak nemuzou vzladat servery takove napory hracu jake jsou..Staci se podivat denne 1 hodinu po prepoctu na pocty stitu na mape,to vypovida samo o sobe, nekdy je tam klidne i polovina uzemi pod stity..jen takove zamysleni
ale soude podle odpovedi p. Wawra a prostou dedukci si myslim,ze prichodem nove doby je avizovana velka zmena a ta by mohla byt zaroven i v CV,tak jen doufam,ze to tak bude a hra se stane zabavnejsi,protoze behem 15-20 minut boju po prepoctu restartuju hru kvuli ruznym internim chybam klidne i 10x,vsichni vime o cem je rec :)
Jinak si myslim,ze ptat se pana Wawra co mel dnes k obedu a nebo jak se mu pracuje pro INNO je uplne liche, ptame se na to co nas opravdu zajima a jsou to palcive otazky, podle reakci vetsiny hracu co bojuji,ale i chodi do hry vim,ze je to hlavne rozhorceni nad CV a dost casto cena DIA,tak proc se na to nezeptat? mame mlcet a jit s davem? :D takhle si to predstavujete?
 

DeletedUser11317

Host
Nepřipadá ti to trochu kontraproduktivní, odhánět potencionální zákazníky

Trochu z jiného hlediska, leč se stejným výsledkem. Pokud jako zákazník dostanu na testování nějaký produkt, ke kterému bych si moha koupit doplňující komponenty, ale nelíbí se mi funkčnost některých jeho prvků, pak si je z ekonomického hlediska nekoupím, protože je jasné, že tím nikterak nepřispěji k lepšímu efektu, jestliže mi jde zrovna o jednu, dvě funkce, které tímto nezlepším.
A jak už tady bylo psáno - jsem také hráč. Sice nemám ráda boje, takže CvC se mě netýkají, což jak čtu, je pro vás jeden z největších problémů, a další chyby zkrátka nějak nevnímám. A bezpochyby jsou tady rozumní lidé, které na slovní spojení, že je FoE nejlepší, stejně nenalákám, takže v tomto nevidím žádnou kontraproduktivnost. Jen doporučuju, proč máte ztrácet minuty u hry, která dle vás je stejně plná chyb, když můžete vyjít ven a zahrát si na trávě třeba fotbal? :)


osoba samotného Wawra mě ani z 1 % nezajímala tolik
V tom případě se mi nabízí otázka, jestli vás vůbec zajímala nějaká osobnost, co již v Křesle pro hosta seděla?
Tam jsou všechny otázky totiž směřovány pouze na toho jednoho daného hráče...
 
Nahoru