Diskuze ke Karnevalu 2019

Téma v sekci 'Krčma' založené uživatelem KaseO, 14. úno 2019.

 1. bobbyc

  bobbyc Veterán

  Registrace:
  11. pro 2012
  S nudou souhlasím. třičtvtě eventu jeden úkol denně je zrůdnost,navíc úkol splnitelný bez nápovědy a zvýšeného úsilí většinou do pár minut po zadání - teď netruchlím po úkolech typu 24h výroba,ty jsou naprosto out -to vše ve spojení s délkou eventu je nuda na druhou.
   
  MikaRybanenn, Dennis Bergkamp a fmash- za toto poděkovali.
 2. MikaRybanenn

  MikaRybanenn Komentátor

  Registrace:
  12. pro 2012
  Naprostý souhlas. Úkoly typu zadat 24h produkci xkrát to je ryzí příklad samoúčelnosti. Ale budu se opakovat, prostě mnohé úkoly hráči nikterak nepřispívají, nejde o prokázání nějaké dovednosti, pouze vykázat činnost. Jako přesýpat na Sahaře písek vidlemi z jedné hromádky na druhou. A co se týče onoho hazardu tak zdaleka nejlepším přístupem k hazardu je, nehrát. Tedy ne za peníze. Zejména takto provozovatel pozná, že probouzet v hráčích budovatelské/vojenské strategie choutky hazardního hráče nebude to pravé ořechové. Čísla napoví, že hráč by si třeba raději připlatil za rozšíření města, výkresy...co já vím. Než pokoušet štěstí, které se mu stejně vysmívá.
   
 3. jakub76

  jakub76 Turista

  Registrace:
  24. říj 2016
  Jsem na tom stejně. event končí a mám jen prodejce masek. A zas tak lákavé, abych kupoval diamanty, to není.
   
 4. dudasek

  dudasek Psavec

  Registrace:
  25. kvě 2017
  chlapi lituji vás-holt jste ti co prohráli neměli štěstí.netuším,jak často jste byli ve hře kolik jste utratili florinu

  já na B utratil zatím 28000 florinů a mám vše krom fontány na 2 lvl+nějaký upgrade na věž.do poloviny mi to vůbec nepadalo.utrácel jsem jen za set nejlevnější truhly+když bylo v banku moc použil jsem na lístky diamanty,co mi INNO nadělilo ze studánek a expedic..nepočítal jsem to,ale bylo to kolem 700-900-možná méně.držím si standartně 800-1400 a už je mám zpět.
  Event byl nudný a už se těším na konec-hlavně nemám čs vysedávat na síti a sledovat,co tam vystaví z speciálku...odměny z truhel typu 1 voják byly k vzteku,ale cíl jsem si splnil
   
 5. BukajAktobos

  BukajAktobos Dopisovatel

  Registrace:
  24. zář 2012
  Tak sada náměstí je komplet. Dokonce 2x a dokonce téměř vše na 2. úrovni. Nevylepšil jsem jen centrální fontánu, protože z posledních cca 6000 florintů mi nepadlo žádné vylepšení, na které jsem cílil, takže výběrové sady které dostanu padnou na ty důležité budovy.

  Jinak byl event dost fain. Čeká mě odměna ze zlaté ligy, jen je škoda, že tam tentokrát není žádný speciální avatar za odměnu.
  Investoval jsem cca 5.000 diamantů, ale tahle investice se určitě vyplatí. Sada se dala myslím celkem férově získat i bez nich, protože jsem měl vše dříve, než jsem dodatečně florinty kupoval.

  Celkový počet utracených florintů je 40.800.
   
  bobbyc za toto poděkoval.
 6. Mediastinus

  Mediastinus Psavec

  Registrace:
  13. dub 2016
  Velice dlouho jsem hru nekomentoval, protože už delší dobu sem neviděl nic moc pozitivního, co bych o ní mohl říct. Celý problém začal maratonem eventů s permanentním eventem cechovní expedice bez toho, aby se autoři zamysleli nad konceptem konečné fáze hry. Díky tomu skoro nikdo ve vyšších dobách nedrží továrny na suroviny. Místo toho jsou města plná terasových farem, výrobců saní, prosperujících moštáren... a suroviny téměř nikdo nemění, jelikož si všichni vyrábějí všechno. Ojediněle je zde pár nabídek, když soused zkoumá, nebo velkolepka žere něčeho více, ale více méně to jsou pak dvě vybrané suroviny, kterých nemá nikdo dost. Ceny rozšíření za diamanty, kterých je také víc jsou už naprosto nesmyslné. Pokud nechytím v akci diamanty, pak mě každé vyjde na 230,- Kč a to jenom když koupím balíček za symbolických 1999,- Kč. I tak je ještě držím. Eventů je tolik, že budovy z nich už není kam dávat, modelově se opakují. Jediné co vlastně člověk ve vyšší době potřebuje jsou renovační sady. Jediná šance na ně vychází v podstatě z eventů, což je kromě rozšíření asi jediná smysluplná investice a tím se dostávam za mě k nejhoršímu konceptu eventu, jaký ve FoE je (pokud za event nepovažuji zběsilé šance prodávat mimořádně itemy za diamanty, abych splnil měsíční plán).

  Do karnevalu sem moc diamanty dávat nechtěl už z důvodu 6 hodinových měnících se speciálek. Jsem člověk, nikoliv robot a výměna speciálky mezi 10 a 4 ráno je pro mě tudíž naprost nepochopitelná, protože mě moc nenapadá, proč bych měl v 10 večer trčet u PC. Dalším problémem je, že musíte mít štěstí v boji proti náhodnému generátoru čísel a nesmíte hrát z mobilního telefonu. Tady se totiž vývojáři opět předvedli a tak na PC můžete spamovat tlačítko dalšího pokusu na telefonu je ovšem prodleva, čímž se zvýší šance, že některý dobrý soused vaše floriny vyžere. Takže pokud nemáte štěstí, nedostanete se ani do stříbrné ligy (nakupoval sem pouze lístky a to jenom párkrát), klikám to celkem odpovědně a na stříbrnou ligu mi chybí na Eastu 3000 florinů. Posledním vtipem je pak samotné získání toho, po čem jdete. Já čekal od 4.3. na renovačku, která se již nekonala. I tak se náhodně generují dvě truhly z celkových 12ti možných, kdy každá má jiné zbytečné itemy a různé šance.

  V době, kdy zákonodárcům konečně došlo, že tyto truhly jsou ve své podstatě hazardem a společnosti jako EA, Valve, Ubisoft řeší jak budou dále postupovat, Innogames se toho nebojí a povyšuje dojení lidí na novou úroveň. Zatím to ještě chvíli hrát budu, byť už to klikám většinou jenom 2x za den a to tak, že rychle prolítnu na Eastu expedici a pak jednou za den sklidím eventové baráky, vyměním cechu surky a vypnu to. Ale ve své podstatě mě kromě rozšíření nic nemotivuje jít do další doby. Vikingové jsou fajn, poprvé mě to bavilo, po druhé už méně a vidina, že je musím ideálně udělat 12x kvůli stromu mě spíš děsí. Tak uvidíme, kam se ta hra posune, snad díky cestě na Mars vývojáři hru posunou směrem k lepším zítřkům, než k temnému středověku.
   
  Spinek59, Kayro, bobbyc a 1 další osoba za toto poděkovali.
 7. MikaRybanenn

  MikaRybanenn Komentátor

  Registrace:
  12. pro 2012
  Tak abych to nějak shrnul, na s1 padlo 20710 florinů, chybí jedna část setu, vše zachraňuje pouze výběrová část za dokončení eventu. Na s5 utraceno 21040 florinů, tam set celý. Na s6 utraceno 21430 florinů, set kompletní. Vše pouze na lvl 1, s odřenýma ušima, stálo to hodně nervů, nadávek a zlosti. Pozornost byla zaměřena primárně na zisk budov jako takových, takže floriny byly vynakládány jen tehdy, když byla jako cena ta která budova. Floriny jsem získával převážně konzervativní strategií zisku 10 florinů za 1 lístek, štěstí jsem u jiných her zkoušel jen naprosto výjimečně a zřídka. I přesto je účet jaký je, byť jsem k získávání potažmo následnému vynakládání florinů přistoupil maximálně zodpovědně. Jsem rád, že event. končí a rád bych věřil, že byl jen nepěkným excesem, ze kterého se vývojáři poučí a nastaví příště princip odměn poněkud férovějším způsobem.
   
  Ripley 120 za toto poděkoval.
 8. d arvit

  d arvit Turista

  Registrace:
  6. úno 2016
  tak i já napíši svůj názor:
  zápory:
  event je zbytečně dlouhý, nudný (hlavně díky tomu že je už předem znám seznam úkolů a neni pro hráče problém si první půlku úkolů odklikat během 2 dní a potom se nudit u jednoho denně několik týdnů) a koncept hry na dvojnásobnou náhodu (padne mi jackpot a co padne z náhodné truhly) je doslova vražedný
  24h výrob se nebojim, každý den jich dokončuji desítky takže stačí počkat pár hodin a úkol je splněný, kdo jí zadává až při převzetí úkolů si prostě den musí počkat, nic strašného..

  klady
  pro dokončení nejsou při troše štěstí potřeba diamanty (kdo udělá všechny úkoly má 3/10 jistých, fontánu je zbytečné vylepšovat) takže stačí získat 6 vylepšení z 23-25k florinů což průměrně znamená 4k florinů na vylepšení, což je slušná šance (nejvíc jsem vystřílel najednou přes 3k florinů bez vylepšení)
  samozřejmě pokud uděláte zásobu 1k florinů a potom vám během 3-4 pokusů dojdou a nic nemáte tak je úspěch minimální (třeba to někomu funguje ale mě ne)
  do eventu jsem nedal ani diamant, na stříbro mi chybí skoro 2k bodů a budu mít 2 sady skoro komplet (s výběrovou sadou za stříbro by byly komplet)
  odměny se sice točí po 6h ale neni důvod to hlídat, jsou docela často a díky 2 výběrovým sadám ani nemusíte hlídat poslední co vám chybí, takže pohoda

  nemyslim si že by renovačky byly nejžádanější věc v eventech - z mého hlediska je to odpad, mám jich v inv asi 40 a nijak se na ně nezaměřuji.. dřív bych řekl že nejžádanější jsou svatyně, ale i u nich je omezen počet které vaše město (a přátelé) utáhne a po čase už pro vás nejsou odměna..

  nesouhlasim s tvrzením že z nás inno tahá peníze ve velkém, hra se dá hrát bez jediné dotace, eventy jsou postavené tak že při aktivim hraní finální odměnu na max při troše štěstí nebo investice dia získaných ve hře získáte, pokud už chcete 2 tak si šáhnete hluboko do kapsy..
  znám hru kde můžete do účtu narvat desítky tisíc korun a během pár měsíců přestávky vám zastará víc než tady rok neaktivní neplatič
   
  Naposledy upraveno: 13. bře 2019
 9. dudasek

  dudasek Psavec

  Registrace:
  25. kvě 2017
  na B mám utraceno 30430=stříbro.
  set je komplet 2 level krom fontány,kterou nechám dole+up věže+3 sady,takže časem dám asi tu věž ještě 1+masky,abych zvedl útok-doufám,že se časem objeví něco v "denních"..aby se to dokleplo lépe.
  občas jsem hazardoval,ale přibýval lístek po hodině a nějaké dia od INNA z expedic a studánek mě moc netrápí-základní kostka celá ve městě.ale že se event táhl nehorázně je fakt veliké mínus-chtělo by se to zamyslet-odměny nebyly vůbec top,aby nemohli být eventy třeba 2
   
 10. delta

  delta Turista

  Registrace:
  1. bře 2019
  Nevíte co se stane po rozkliknutí odměny za karneval v inventáři, zda se rozdělí do inventáře na tři díly nebo se musí použít hned. Jde o renovační sadu že budu brzy přecházet do další doby a nechci si ji zbytečně vyplítvat. Díky za odpověď
   
 11. sabinabetty

  sabinabetty Forge Einstein

  Registrace:
  3. lis 2014
  body pujdou do listy a renovacka s vyberovou sadou se ulozi zpatky do invu. Nemusis je pouzivat hned
   
  Dennis Bergkamp za toto poděkoval.
 12. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Psavec

  Registrace:
  17. čer 2017
  Body se dají do listy ale jinak ostatní odměny se dají do inventáře
   
 13. delta

  delta Turista

  Registrace:
  1. bře 2019
  Super děkuji
   
 14. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  No aspoň že v jarním eventu snad budou v denních speciálech vylepšení sakury. Tady vylepšení velkého mostu citelně chybělo.
   
 15. dudasek

  dudasek Psavec

  Registrace:
  25. kvě 2017
  jestli myslíš vylepšení do "třešňové zahrady" tak tě potěším:2 dny bude "výběrová sada" stejná jako u karnevalu:buď lvl 1,nebo upgrade :)
   
  BukajAktobos za toto poděkoval.
 16. BukajAktobos

  BukajAktobos Dopisovatel

  Registrace:
  24. zář 2012
  Paráda dík za info, toho jsem si na wiki vůbec nevšiml. Hned je důvod, na co šetřit lístky, či co se to sbírá. Alespoň 3 výběrovky se budou jednoznačně hodit.
   
 17. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  Ano, myslim tresne. Docetl jsem se to na bete.
   
 18. dudasek

  dudasek Psavec

  Registrace:
  25. kvě 2017
  budou se sbírat lucerny-za přihlášení,splnění úkolů,ale půjde je prý najít i v přírodě na stromech...už si nepamatuji,jestli se sbírali jen v domovském městě,nebo i u sousedů přátel!
  místo fotbalového hřiště budou rybníky-skákat žábou po leknínech/jejich listech a sbírat origami zviřátka
  zlaté skáčou 4,další 3,2,1...četl jsem,že "přeskočení" na další rybník nebude a nový se pojede od začátku(nemám potvrzeno)...ve forgebowlu se tah na branku protáhl na další hřiště-tady to prý nepůjde.
  event je dost dlouhý-pagody vypadají fajne,akorát s body výzkumu poměrně šetřili:3/3/5 není nic extra,ale nejde to šponovat až do nebe..pro mne další cíl na motivaci-nemotivované půjdou rabovat!
   
 19. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Možná už to tady někde zaznělo, ale nevíte náhodou jestli půjde k těm vylepšením získat třeba nějaký kousek té sady např. z truhel hledači pokladů?
  Mám asi 6 kousků těch vylepšení v inventáři a chybí mi ty základní budovy, tak půjdou ještě někdy získat nebo nemá cenu si s nima zabírat místo, protože ten inventář je už takhle dost nepřehledný a vylepšení co event to dalších několik kusů se stane absolutně nepřehledným.
   
 20. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  Vzhledem k tomu, že letos nebyla možnost získat vylepšení k loňskému nelosnutelnému mostku... těžko říct :)
  Ale v příštím eventu bude možné získat vylepšení třešní. Takže napřesrok, kdo ví? :)
  Každopádně od té doby, co jde v inventáři vyhledávat, je myslím zcela zbytečné z něj něco mazat.
   
  Dennis Bergkamp a petrpivoj za toto poděkovali.

Nahoru