Diskuze ke Krčmě přátel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Kamarádi, přátelé! Vítejte v mé Krčmě!
Máte pro mě nějaké Stříbrňáky?

tavern_silver.png

Už 23. listopadu přijde do hry nový herní prvek Krčma přátel. Navštěvujte se vzájemně se svými přáteli a sbírejte Střibrňáky! Za Stříbrňáky si můžete pořídit skvělá vylepšení, která pomohou vašemu městu v rozvoji.

Tak co, už pro mě máte nějaké Stříbrňáky? Dejte mi jeden a já vám dovolím si přečíst o Krčmě přátel víc.
A nezapomeňte mi napsat, jak se vám to líbí!
 

DeletedUser11297

Host
Ups, tak evidentně u nás to bude o den později, než na UK a US serverech. Takže se omlouvám za zavádějící info. :)
 

DeletedUser11317

Host
Ups 2x :D Omlouvám se, datum je skutečně 23. 11. Malá chybka - opraveno. Díky!
 

DeletedUser11297

Host
Ups. :) Říkal jsem si, že je to divné, když všechny předchozí novinky datově seděli s naším světem. Ale stane se. :)
 

Svatej

Legenda
Už aby to bylo... na ten městskej štít se těším... :D
konečně budu moct na blábolení "oni mě rabujíí, to není fér!" Odpovídat "tak si zaplať štít" :D
 

DeletedUser11297

Host
To já se těším na ten tah navíc při vyjednávání expedic. V tuhle chvíli musím odhadem tak v 10 případech za expedici kupovat čtvrtý tah za dia. Takhle brutálně ušetřím, protože napočtvrté už bych musel mít pořádnou smůlu, abych to neuhodl.

Ale jo, konečně budeme mít nějakou rozumnou odpověď na plenění. :)
 

DeletedUser11297

Host
Yep. Technicky vzato už nemusíš ani stavět kulturní budovy. Stačí si našetřit dostatečný počet stříbrňáků a před výběrem města si koupit 120% spokojenost na určitou dobu.
 

DeletedUser4749

Host
Na Betě ta krčma zpočátku vypadala dobře. Asi v duchu "voják se stará, voják má". Bohužel, tou úpravou z dnešního rána to tvůrci všechno zabili. Hlavně, aby hráči nebyli aktivní. Opět se navracíme k bezduchému klikání. Přeci nemohou připustit, aby někdo trávil hraním zbytečně mnoho času. Vysedávání před počítačem přeci není zdravé. Nedej bože, aby někdo aktivním hraním získal nějakou výhodu. Tvůrci si asi vůbec neuvědomují, že opět poškozují hráče. Ale ne ty silné. Naopak. Další překážka v obchodování. Až někdo na chatu napíše, že by nutně potřeboval nějaké zboží, má odpověď bude: "Mám, ale nemohu s tebou obchodovat, nemohu si tě dát do přátel, protože mám plno. Nesmím totiž navštívit tavernu nového přítele. Alespoň, že s tou stupiditou vývojáři přišli před uvedením taverny na jednotlivé světy. Takhle jsou naštvaní pouze ti, co hrají Betu.
Samozřejmě neočekávám, že by se cokoli změnilo. Už tady byly daleko větší kopance a tvůrci chybu nikdy nepřiznají. To už dávno vím.
 

Svatej

Legenda
Až někdo na chatu napíše, že by nutně potřeboval nějaké zboží, má odpověď bude: "Mám, ale nemohu s tebou obchodovat, nemohu si tě dát do přátel, protože mám plno. Nesmím totiž navštívit tavernu nového přítele.
EH? Teď jsem tě asi nepochopil.

Jinak, souhlasím že ta změna je krok špatným směrem. Hra od svého začátku je nastavená tak, aby podporovala aktivní hráče a najednou toto, co jde úplně proti tomuto smyslu.
Na druhou stranu, pokud hraješ betu, tak jsi si asi všiml, že od zavedení krčmy je globální chat doslova zablokovanej "add me to tavern" hláškama. Osobně jsem zkoušel na betě několikrát sehnat zboží, informace o mapě a o nové době a nikdy jsem nedostal informace nebo obchod, jen mi vždy přišly (na betě zbytečné) pozvánky do přátel a okamžitě jsem byl ukamenován hláškama "add me to tavern" takže z tohohle důvodu, pokud tohle pravidlo nějak omezí spamování cchatu, jsem o nutnosti takového opatření přesvědčen.

Jen jsem ale silně proti tomu, aby se jednalo o permanentní penalizaci...:(
 

DeletedUser9928

Host
Posuzoval-li bych to podle předchozích připomínek, tak nic moc i když myšlenka byla nejspíš dobrá. Ale nechme se překvapit skutečným průběhem. Nač vylévat s vodou i dítě, že? :)
 

DeletedUser2237

Host
lorde pokud hrac nebude aktivni nebude mit dostatek stribrnaku (nebude sklizet stul) takze nebude mit moznost koupit si vylepseni. Co se chatu tyce na bete je pravda ze je tam zaplava add me atd ale na druhou stranu ber v potaz to ze tam je oproti jinym serverum podstatne vic hracu. Otazka casu nez se nekteri hamyznaci nakrmi a budou mit rozsireny stul na max. Jinak co se bety tyce tak je divne ze se do hry nedostalo info do historie kdo te navstivil v taverne a kdo ne a jeste vetsi skoda ze neni deaktivovane tlacitko pro navstevu pokud ma plny stul nebo pokud jsi u kamarada na pivku uz byl.
 

DeletedUser12151

Host
ahoj, pro nekoho kdo hraje 5 svetu jako ja to bude peklo, uz ted vim,ze krcmu tady budu ignorovat a nebudu ztracet cas jejim rozisirenim ,je to krok spatnym smerem, bude to zabirat strasne casu,pro nekoho kdo nebojuje, tedy farmare to bude spestreni a take pro novacky ve hre,ale pro nekoho na konci vyzkumu je to uplna zbytecnost.
A pravda je,ze se muzete pripravit na fakt,ze globalni chat bude po zavedeni nepouzitelny,proste to tak je,pokud tohle nekdo nevyresi tak si na globalu uz nepokacate a nenajdete radu a treba dobry obchod :(
Divim se,ze po te kritice na BETE se to vypousti tak brzy, neni domyslene usedani ke stolu,je to zdlouhave, kdyz se nemuzete posadit tak jdete dal,jestli pred tim bylo motivovani pratel na par minut tak ted to bude rozlozeno do dne na hodinu..asi nedomysleli hrace co hraji vice svetu,to by jsi uz nemohl delat nic jineho v zivote nez hrat hru :D
 

DeletedUser13097

Host
Nevim jak to je na betě, ale podle mě to zabije i obchod ze surovinama. Někdo kdo bude sabotovat krčmu bude mít podle mě velký problémy měnit surky, protože prostě nebudou nabídky nebo nebude kdo by je sebral.
 

Svatej

Legenda
-matesking-: Beta ani náhodou nemá výrazně více hráčů než CZ světy. O.- Srovnám-li s českým Arvahallem, tak rozdíl v aktivních hráčích je jen 300, na druhou stranu máme mnohem více celkového počtu hráčů.
Pro srovnání: BETA______________________________________________ ARVAHALL CZ
kPP2.png
BEN3.png

Petr 1st.: Máš pravdu, ale já to budu řeit tak, že dokud nepřibude oznámení do historie, tak budu všechny krčmy platit najednou a u koho to nejde, bude mít holt ten den smůlu, má si krčmu včas vybírat.
xione: Sabotovat krčmu? A to chceš dělat jak? A jak to ten druhý pozná, žes mu sabotoval krčmu? :D
 

DeletedUser13097

Host
Pořádně si to přečti ;)
Sabotovat znamená že jí vůbec nebude využívat :) tzn. že nebude mít možnost koupit si férové nabídky v obchodě a vzhledem k absenci nabídek bude mít trochu smůlu.
 

DeletedUser5384

Host
A ty se pořádně zamysli:)
Pokud se najde někdo takovej,tak se nejen připraví o možnost získat tu divnou měnu,a navíc o něj nebude moc zájem ani mezi přáteli,takže skončí sám:) Prostě svět nenávidí individualisty :D Ale je to prostě volba jednotlivce,jestliže nevyužívá všeho,co hra umožňuje je to jeho problém:)
 

Svatej

Legenda
Jsem netušil, že když nějakou funkci nepoužívám, tak jí vlastně sabotuju. :D
Tím že si nebude někdo, kdo ignoruje krčmu moct zaplatit "lepší" obchodní nabídky bych se netrápil. Je jedno jestli to je 1:10 nebo 1:3 na zboží stejné doby, stejně to nepoužiju, to si radši připlatim 1FB za obchod ve férovém poměru (2:1,1:1,1:2) a nebo to vyměním bez FB v cechu.
Absence nabídek? A to jako proč? :D Jak dlouho tuto hru hraješ? Protože to co jsi vypustil/a je hloupost. Kdo chce, nabídku vždy sežene. Maximálně ti to potrvá déle. Stačí trochu aktivně shánět, ne to jen dát do obchodu a čekat, kdy mi to někdo vezme... O.-

Navíc: (a to je důležité) zatím není možnost zjistit, kdo ti v krčmě pomohl a kdo ne. Můžu tak s klidem tvrdit, že jsem vám pomohl v krčmě a přitom na to kašlat. :p
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13872

Host
No co. Uvidím co to přinese. Hrotit to nehodlám, budu to brát jak to přijde.
 

Ruda80

Dopisovatel
Čtvrtý tah v expedicích je maximální ulehčovadlo - a další věci jakbysmet:D. Hádám se to za chvíli bude hrát samo, bude stačít obklikat přátele.

Jedna surka stojí 10 diamantů která se dá jak můžeš namítnou herně narozdíl od dia získat ve hře, ale to neplatí ne. studánka přání:D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru