Diskuze ke Krčmě přátel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
Čtvrtý tah v expedicích je maximální ulehčovadlo - a další věci jakbysmet:D. Hádám se to za chvíli bude hrát samo, bude stačít obklikat přátele.
Skoro by to byla pravda až na to ze asi takhle ostatní vidí opačně
Ale mě v tomhle neber za slovo. já to negativně nevidím..ono se jinak hodnotí hráči s max..bonusem a hráčům s menším nebo žádným..ten s vysokým nebude souhlasit s tim ze ho třeba porazi ten s vyšším..Já použil tvůj příspěvek protože byl první a celkem to vystihl ☺
 

Mesmeric

Turista
Ten Štít města je dobrý úlet. Chápu ochranu proti rabování, to je pro hodně hráčů fajn....ale proč to proboha brání i útočení?? Vždyť tím seberete možnost nabrat body do věže
 

Kayro

Znalec
Bude to stat 9k stribrnych za den.Nemam uplne odhad ale narazit na zastitovane mesto bude spis vzacnost nez pravidlo.
 

Svatej

Legenda
Vlastně, zaštítovt město na 3 dny tě vyjde jen na 8K stříbra za den. Což je, sice s menšími obtížemi, sehnatelné.
 

DeletedUser13678

Host
Já nevím, ale tohle spíš patří do Eventů, něco jako sbírání jablek. Ne jako stálá součást hry. Navíc to devalvuje Velkolepky. Někdo do nich celou dobu strká FB, aby si navýšil procenta u army a teď si podobnou výhodu někdo koupí za klikání. Stejně tak navyšování síly Cechu, aby se rychleji uzdravovali vojáci, rychleji stavěly budovy- opět se teď dá uklikat. A jak už tu někdo psal, proklikat 140 přátel, pak na ně kliknout u stolu, jestli tam nesedí někdo, komu se mezitím uvolnilo místo a pak ze stejného důvodu občas na přátele kliknout během dne znovu. Chápu, že je to klikačka a dělat to nemusím, ale když hraji hru, chci ji hrát se vším všudy a tohle se vážně nepovedlo. Klikání na přátele do úmoru u mne tuto hru zabilo...
 

Trolan

Nováček
Zdravím,
také bych rád přidal svůj pohled na věc.
Krčma je rozhodně zajímavá součást hry a jako vše má své plusy i mínusy. Většina z nich tu už padla. Shrnu je tedy a přidám svůj názor.

Často padá argument změny hodnoty přátel a s tím spojeným ,,nedostatek´´ odstřihnutí od možnosti přijmout někoho do přátel na pár minut za účelem obchodu/jednorázové výměny FB - protože se hodně lidí bude snažit mít těd 140 lidí. Neříkám že je to dobře, ani špatně. Konstatuji fakta. Mě osobně to nevadí, protože stejně nikdy nemám víc jak 80 přátel a když tak vyhazuji, ale vím o spoustě lidí co s tím má problém.

Dále se tu řeší ,,problém´´ s naprostým zahlcením globálního chatu příspěvky typu ,,přidejte si mě na denní krčmu´´ ,, mám volno v krčmě, pojde na pivo´´ apod.
Souhlasím s tím že je to dost nepříjemné, nabídky na obchody jsou za pár minut zaspamovány a skoro zbytečné se nyní o ně snažit. Ale myslím si že je to opravdu jen reakce na novinku a za 1-2 týdny to značně utichne.

Účinnost bonusů mi přijde velmi adekvátní. Někteří tu psali, že to devalvuje VB přidávající vojenský bonus. Nemohu souhlasit. Když pominu fakt, že ty bonusy si můžou koupit obě strany, tak hlavním argumentem by bylo že se dá koupit maximálně 30% bonus do útoku a obrany na 24h. Ale skoro všichni hráči ve vyšších dobách mají bonusy v základu 50%+ (jen diovka lvl10 je 30%, pak cáchy dalších 30%, vojenské budovy,...) Ovšem cena za to je značně vysoká - konkrétně 8,5k za útok a 7k za obranu. TO vážně nepůjde kupovat pořád
Budu super optimista a řekněme že máte 10 židlí a 140 přátel a všechny vám přijdou do krčmy a vy jí vyberete vždy na 10 obsazených židlích - za den vyberete 9240 stříbrných. a to je hooodně optimistické. reálně to vidím tak že aktivní hráči s hodně přáteli budou vybírat max 5k denně, spíš tak 3-4k. Běžní hráči 1-3k stříbrných za den.
obrana proti rabování - na 3 dny za 24k stříbrných - stejný argument.
Naopak se mi některé bonusy velmi líbí. zvláště +1 pokus vyjednávání v expedicích. zvláště v třetím kole velmi velmi často skončím v situaci že vím s jistotou kombinaci až na ten čtvrtý pokus (první 2 pokusy jsou jen na ,,eliminaci´´ z těch až 10 možných surovin)

Jako malý nedostatek vidím ,,umístění´´ krčmy na mapě. je výrazně ,,nahoře´´ a abych se na ní podíval a zkontrolovat počet lidí v krčmě tak musím hodně posouvat celý pohled na město - bud vidím město, nebo vidím krčmu. Což je dost nepříjemné. Ale jaksi taky opravdu nečekám, že by měl někdo potřebu to měnit a dělat úplně novou grafiku :)


Jako velmi velký nedostatek ale vidím tlačítko ,,navštívit krčmu´´...
Fakt, že nejde nijak rozlišit jestli má smysl na to tlačítko vůbec klikat extrémně demotivuje účasnit se této novinky. Proklikat 50-140 lidí a ve finále zjistit že 2/5 mají obsazeno a 2/5 už jsem navštívil a běží tam limit... za ten den co to beží jsem to proklikával asi 6x a už mě to dohnalo k tomu že budu klikat jen jednou denně (a to jsem dneska po prvních 20 lidech z nichž jsem vešel úspěšně do hospody jen 3 jsem se na zbytek vykašlal).¨
Fakt že každé rozkliknutí krčmy trvá asi 3-4 vteřiny není něco co by se dalo změnit. ale značně to přispívá k plácání velkého množství času.
Příhodné řešení by bylo velmi jednoduché - ikonka návštevy krčmy at se ukazuje pouze kde skutečně si do krčmy hráč sedne (tj. pokud hra vidí že je daná krčma plná tak se ikonka neukazuje, pokud hra vidí že tam beží odpočet tak se ikonka neukazuje). Jsem si 100% jist, že by to značně pomohlo mechanice krčmy. Jinak se obávám že za pár dní se s ní většina hráčů přestane zabývat.

Zakončil bych to malým návrhem - nějak hráče upozornit na plný stav krčmy.
Např. podobná informační tabulky jako když někdo přijme přátelství, nebo ukazatel stavu krčmy někde jako integrální část neposunlivé obrazovky - ikonka pod questy/ikonka pod bonusy působící na město/kolonka pod kolonkou FB/...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13678

Host
Zdravím,
také bych rád přidal svůj pohled na věc.

Hoj, ve většině s tebou souhlasím, ale co se týče VB, nemůžeš to brát tak, že většina hráčů má 60% a víc... . Vezmi si čekání na plánky a jejich shánění, radost z první Velkolepky i když to byla třeba jen Diovka, kolik jsi do ní nastrkal FB, abys ji na těch 30% dostal a proti tomu postav klikání na přátele a koupení si síly 30%. To považuji za tu devalvaci "výjimečné" budovy.
 

DeletedUser10502

Host
Jedním slovem otřes. Takto nedořešenou věc jsem tu snad ještě neviděla. Připadá mi to, že si vývojáři zřejmě myslí, že každý hráč sedí ve "měste" 24 hodiny denně a nemá na starosti nic jiného než pořád dokola klikat na hospodu! Ať mluvím s kým chci, každý je po 2 dnech akorát znechucen...
 

Kayro

Znalec
Připadá mi to, že si vývojáři zřejmě myslí, že každý hráč sedí ve "měste" 24 hodiny denně a nemá na starosti nic jiného než pořád dokola klikat na hospodu!
Oni si to nemysli ale chteli by to,co nejvice lidi ve hre to je jejich svaty gral a uplne nejlepsi kdyby kazdy platil.To ze to delaji takto uzivatelsky neprivetivim pristupem je druha vec.Oni i ty ceny v hospode jak diamantove tak za stribrne jsou hodne prestreleny.
 

Henzisek

Znalec
Oni si to nemysli ale chteli by to,co nejvice lidi ve hre to je jejich svaty gral a uplne nejlepsi kdyby kazdy platil.To ze to delaji takto uzivatelsky neprivetivim pristupem je druha vec.Oni i ty ceny v hospode jak diamantove tak za stribrne jsou hodne prestreleny.
Tak zase to nemůže být levný, jinak by všichni (skoro všichni) měli stoly o 16ti lidech. Mě se ty částky osobně líbí.
 

Arthoris

Odborník
To je pravda, ty ceny za sůl a židle, ke konci dost rostou, ale jak poznamenal henzis, zase by to měl hnedka každý vylepšené na max. Tak je to udělané schválně, a tím je větší pravděpodobnost, že do toho někdo investuje dia, když nebude mít trpělivost si to rozšiřovat za stříbrňáky. A jinak ceny za ty bonusy jsou celkem odpovidající.
 

DeletedUser13941

Host
Mě to zatím připadá jako bezduché klikání. Prostě obejít všechny "přátele" a čekat, zda oni udělají to samé. Napadá mne několik myšlenek, jak to udělat zajímavější, možná se třeba něco plánuje, betu nehraji, tak nevím. Hodím to sem bez velkého přemýšlení o technických detailech:
- každý hospodský by ve své hospodě také mohl něco nabízet, tím by jeho hodspoda byla atraktivnější. Nějak by mohl volit co a kdy. Např. každé návštěvě X zlatek. Nebo kdo přijde 10 dní po sobě, dostane X nějakého zboží, medailí atp. Samozřejmě by to nabízené musel zaplatit předem ze svého a kdyby došlo, návštěvníci by už nedostali nic dokud hostinský nedoplní.
- nějak omezit počet hospod, kde člověk může být současně a zároveň dát nějaký minimální časový limit, jak dlouho tam musí být, aby hostinský dostal plnou útratu (např. teď dostane 50 stříbrňáků kdykoli, tak zavést 10 hned a pak každou minutu zvedat po 5 stř. až do maxima 50 - každý máme nějaký limit piv co vypijeme).
 

peepee77

Veterán
No tak to mi zas jako dobrej nápad nepřijde. Jak bys z hosdpody odcházel po nějaké době? Hosty vyhazuje majitel krčmy když je plno. Když se mu naplní hospoda za minutu tak je vyhodí za minutu, když za půl dne tak je vyrazí za půl dne.
Jinak uplácet hráče zbožím za to, že přijdou se dá i bez funkce jak ji popisuejš. Stačí to nabídnout na globálu pokud myslíš, že se ti to vyplatí.
 

RomanS24

Člen
ubrus, nějaka kravina na stul, pak da novou podlahu a možna talíře na stůl. a tím se zvyší odměna stříbrnků.

Jen menší konspirace i když možna nejsem daleko od pravdy
 
Naposledy upraveno moderátorem:

RomanS24

Člen
možny to je nebo ten tac bude hrat třeba nějakou spojitost že se na něm bude roznašet pivo. nebo i nějakej prášek :DD
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ruda80

Dopisovatel
Já nevím, ale tohle spíš patří do Eventů, něco jako sbírání jablek. Ne jako stálá součást hry. Navíc to devalvuje Velkolepky. Někdo do nich celou dobu strká FB, aby si navýšil procenta u army a teď si podobnou výhodu někdo koupí za klikání. Stejně tak navyšování síly Cechu, aby se rychleji uzdravovali vojáci, rychleji stavěly budovy- opět se teď dá uklikat. A jak už tu někdo psal, proklikat 140 přátel, pak na ně kliknout u stolu, jestli tam nesedí někdo, komu se mezitím uvolnilo místo a pak ze stejného důvodu občas na přátele kliknout během dne znovu. Chápu, že je to klikačka a dělat to nemusím, ale když hraji hru, chci ji hrát se vším všudy a tohle se vážně nepovedlo. Klikání na přátele do úmoru u mne tuto hru zabilo...

Já si tak úplně nemyslím že to devalvuje velkolepky u někho kdo byl aktivní a má ty 3 na lv 10. V cechovní expedici 90% není ve vyšších dobách zase žádná paráda a tohle dává šanci se dostat dál bez vyjednávání. Pokud to použije někdo kdo nemá VB a použije to na cechovní expedici tak mu max tak poděkuju že přispěl. Jinak nevím jak u ostatních ale 140 přátel, kolik z nich je aktivních každý den? Jinak souhlasím že pomatovat si kde jsem byl ten den a kdy ne je opravdu opruz. Stačilo by jenom kdyby ta ikonka byla žlutě podbarvená pokud by byl stůl volný a ten den jsem tam ještě nebyl.
 

Arthoris

Odborník
Ta krčma má jeden velký přínos, a to že lehce poznáte, který z přátelů je již neaktivní. Kdo měl 100 a více přátel, tak musel sledovat podle historie událostí, kdo ho M/Z, a dle toho vyhazoval. Bylo to zdlouhavé, a otravné. Teďkom si posedáte k přátelům do krčmy, a jak se k nim další dny vracíte, tak u toho, kde svítí, v této krčmě již jste, to znamená, že ji nevybírá. Jinak je tam napsáno, vraťte se za xx:xx:xx čas. U případu, kde daný přítel krčmu nevybíra si najdete na forge-db jeho aktivitu, a tam zjistíte, že už vůbec nehraje. Prostě je to taková blbost ale dost efektivní, nemusíte si je hledat po jednom....
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru