Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Přijde vám, že mě kameny ve městě nějak omezují?Obrázky jsou ze stejného města, jen o pár dní později.Zobrazit přílohu uživatele 2896 Zobrazit přílohu uživatele 2897Nenechte se zmást jiným vzhledem některých kamenů. Dnes se to na betě vypnulo a po novém načtení vypadají jinak.
Ano, omezují. Prostě tam může být cokoliv skutečně užitečného, třeba 2x runový kámen, který dává dohromady +12 diplomacie. Nejde však o to jedno pole jako takové, jde o dispozice parcely, kdy tomuto zbůhdarma zastavěnému políčku musí hráč přizpůsobovat rozmístění budov. Tohle je naprostý fail a nechápu, že vývojáři nepostupovali stejnou logikou jako v hlavním městě, tj. hráč koupí rozšíření a zcela férově dostane naprosto vyčištěný pozemek, který může použít bezezbytku pro své účely.
 

Golascz

Nováček
Zdravím,
hraji Vikingy i na betě od začátku. Nezkoumal jsem je tam nějak podrobně a díky moc konotce za radu stavět jen 2 rozšíření za jednu surovinu.

Kameny nekameny - je to záměr vývojářů abychom trochu přemýšleli. Aktuálně mám 3 osady. V nejrychlejší jsem dnes odpoledne zadal první výrobu rohů a 10 úkol splněn. Další dva jsou pozadu zhruba o 8hodinovou výrobu. Na jednom ze světů mám opravdu hodně šutrů, ale i tak se tam dá hrát.
Odměna za dokončení osady v termínu není nijak extra....v základu je to vlastně svatyně znalostí, na 5lvl dává 2 body, 5 medailí, 1 zboží (slovy "jedno") a 2% do útoku. Pokud dobře počítám, tak na 5lvl potřebujete dohrát 13x osadu v prvním termínu..... Yggdrasil je na druhou stranu docela fajn...i když na 9 lvl cca 18 dohrání :D, ale hlavně je bez toho časového termínu. Já se tedy nebudu stresovat a pojedu si vesničku v klidu a pokoji :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
No právě odměna nic moc a celkově to je zajímavé možná z hlediska toho jestli čtverec může jít vedle kamenů nebo ne.
Což samozřejmě má asi něco do sebe ale výsledek toho není zase tak přelomový, jako jsem od toho očekával.
Tím nechci nikoho odrazovat od toho, aby to hrál, ale já prostě to vidím takhle.
Pěkně je to třeba graficky zpracované o tom není celkem pochyb.

Respektive když od začátku vím, že mě tohle nebaví, pak už je celkem jedno co se tam dostane, zajímavější by bylo v těch osadách bojovat shánět třeba kolem obživu pro vesnici a tak. Tohle co tam momentálně je k dispozici je akorát sklizeň a nic víc, sice je fakt, že se u toho musí taky trochu přemýšlet, ale mnohem víc by se muselo přemýšlet tam mít i všechno ostatní, včetně bojových jednotek apod..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Golascz

Nováček
Já také počítám tak 2 dojetí osady a přestane mě to bavit. Uvidíme, třeba další osady(Kleopatra...) budou mít i něco jiného/zábavnějšího...
 

Dědeq

Znalec
zajímavější by bylo v těch osadách bojovat shánět třeba kolem obživu pro vesnici a tak. Tohle co tam momentálně je k dispozici je akorát sklizeň a nic víc
Pravda je, že jsem od toho očekával něco malinko jiného, ale možná je příliš brzy soudit.
  • Zrovna dneska jsem si říkal, že krajinka je tam krásná, sníh podařený, skaliska dramatická... Krajina kolem hlavního města by si zasloužila redesign v duchu nových grafiků Inno, zbavit se těch kopírovaných balvanů apod.,
  • zatím je to spíš rébus, který sice vybízí k dokončení na čas, takže to chytlavé typy odskáčou dalším časem u hry, ale vzhledem k dlouhodobosti vyžadovaného úsilí, aby člověk dosáhl na odměnu v plné výši, a k tomu, že co měsíc, to nejméně jeden event, to nevidím moc dobře,
  • trochu jsem čekal, že to opravdu bude malá verze normální hry, kde se třeba nemusí nutně bojovat, ale výstavba bude mít nějaký vyšší cíl, než postavit barák, zbourat, aby se daly sehnat zdroje na druhej, postavit, zbourat, hurá cíl, mám to za sebou. Teď to zkusím znovu, třeba to půjde rychleji. Chybí tomu příběh, a moula, který mě oslovuje "můj šlechtici", tomu žádný příběh nedodává.

Že to vytvoří pocit, kvůli kterému člověk občas neodolá a založí si nové město, aby zažil to nové budování, kdy ještě nemá desítky tisíc bodů a jenom nečeká, kdy se budovy konečně doplazí někam k levlu 80. No tak to se nesplnilo ani náhodou, zkrátka s touhle osadou necítím pražádnou sounáležitost a jakmile bude hotová ta chlastací hala, opustím to bez mrknutí oka. Což je asi škoda, není?
 

Golascz

Nováček
Já myslel, že ta osoba co nás provází eventem je muž.......a ejhle, ve třináctém úkolu - "Chtěla bych pro tento účel krásný trh." - :D - zní to trošku přihřátě a nebo je to fousatá ženská? :D
 

Dan 77

Veterán
Dva včelaři zabírají o 6 políček víc jak kováři. Ale potřebují o 18 lidí méně, což znamená mít navíc 2x chatrč o 8 políčkách. Takže na ty tvé vysněné kováře potřebuješ o 2 políčka více.
Stejnětak ti může 18 lidí přebývat, pokud ti zrovna chybí jedno rozšíření na další stavbu. A pokud mám Chýše, tak to může dopadnout zas úplně jinak.
Když vidím co je potřeba za suroviny na další odemčení, tak si podle toho postavím výrobny a nepoužívám jen jeden druh, protože ho mám vyzkoumaný.
Pokud Ti má rada nepřijde jako návod, pak je chyba u tebe.
I já jsem plně pochopil ten tvůj návod až po tomto dovysvětlení. Díky.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14305

Host
Hoj,

tak já jsem s osadou zatím spokojen. Pokud chceš stihnout limit bez dia, tak musíš furt přebourávat a přemýšlet dopředu co a kdy postavit a popř. před vyrobit do zásoby, abys pak mohl danou "továrnu" zrušit a nahradit jinou budovou. V tom byl asi záměr tvůrců a měl to být ten fun prvek.

Samozřejmě se tam toho dalo vymyslet víc a udělat to o něco zajímavější.
Jediný co bych změnil jak již bylo řečeno, že ne každý má stejný podmínky pro rozjezd a ty šutry to fakt komplikuji. Já sám mám od startu 3 mrtvé pole a furt to město jsem musel přeorganizovávat.Teď už je to lepší s větším počtem rozšíření. Upravil bych dvě věci.

1) Udělat stejné podmínky pro všechny. Tj místo random rozlosování by měli všeci mapu stejnou a když hráč vesnici úspěšně dokončí a založí novou, tak se vygeneruje nové rozložení, které budou mít taky všeci stejné.
př: vesnice s hlavní odměnou 1 vypadá takhle, vesnice s hlavní odměnou 2 vypadá takhle atd.

2)Možnost kameny bourat. Ze startu fajn prvek , pak už otravné. Dalo by se na pole s kamenem posílat volné vesničany. Čím víc by jich tam hráč poslal, tím rychleji to vykutají. V podstatě jak v Age of empires. A ještě by z toho mohlo něco kápnout:)

JInak sám si taky nedovedu moc představit, jestli mne tohle při čtvrté vesnici bude ještě bavit. Zase taková pecka to není. Spíš na zabití nudy ve hře.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Dva včelaři zabírají o 6 políček víc jak kováři. Ale potřebují o 18 lidí méně, což znamená mít navíc 2x chatrč o 8 políčkách. Takže na ty tvé vysněné kováře potřebuješ o 2 políčka více.
Nechápu proč by to znamenalo mít navíc 2x chatrč :D Stavět chatrče se absolutně nevyplatí, když porovnám, jakou mají produkci lidí na počet políček :D 1 chýše = 59 lidí na 9 políček+předpokládané 3 políčka cesty..celkem 12 políček, 2x chatrč = 32 lidí na 8 políček+předpokládané 4 políčka cesty..celkem kupodivu taky 12 políček..zkus to porovnat jestli je to výhodné, když mi radíš abych to postavil :D Překvapilo mě, že zrovna ty, nejlepší stavitel na FoE radí, abych postavil 2 chatrče :D Mimochodem, když postavím 2 chýše, tak mi kompletně pokryjí počet lidí potřebných pro stavbu obou variant.. jak dvou kovářů, tak dvou včelařů, nemusím k nim přistavovat žádnou chatrč a ještě zvládnu postavit i nějakou svatyni :D Navíc nemám aktuální stav lidí 0 takže tvá teorie je nějak mimo ;) Prosím, abys mi dál neradil, jak mám stavět. Poradím si s tím sám :D Chtěl jsem svým příspěvkem jen poukázat na to, že hráči nemají rovné podmínky pro stavbu a to nemají.
 

DeletedUser16479

Host
Ahoj všem bez rozšíření to asi nejde co..třeba 2 dny vyrábět a součet všech potřebnejch sekerek na všechna vylepšení pak vše zbourat postavit další výrobnu a zase jen vyrábět jeden druh surovin do zásoby...bohužel sem si nenapsal kolik co stálo před prvním rozšířením protože jsem nevěděl že se požadavky na výzkum zvednou...pokud to někdo ví z bety tak písněte..nechce se mi to ted bourat když to za měsíc možná pojedu znova a uvidim to..tam by pak stačilo opustit město a znovu vejít a šutry by měly bejt jinak:))
 

Golascz

Nováček
Jestli jsem to dobře pochopil, chceš prostě koupit rozšíření jen za sekyry..........to můžeš, ale pak si nekoupíš nic za další suroviny....jelikož s každou 3tí a další koupí rozšíření za stejnou surovinu se zvedají ceny i těch za ostatní suroviny....
 

DeletedUser16479

Host
protože každé rozšíření zvedá cenu i těch ostatních tak prostě jet s tím co dostaneš...jen si nepamatuju součet!!!!! sekyrek potřebnejch na všechna vylepšení součet!!!! dalších surovin
 

DeletedUser16479

Host
nebo koupit rozšíření až za surovinu která nebude třeba k výzkumu a až ke konci.. tam by to šlo
 

DeletedUser16479

Host
no to kecám s tím ke konci to nejde..ale otevřít to rozšíření za tu surovinu které bude nejvíc nasysleno..
 

DeletedUser16731

Host
Nechápu proč by to znamenalo mít navíc 2x chatrč :D Stavět chatrče se absolutně nevyplatí, když porovnám, jakou mají produkci lidí na počet políček :D 1 chýše = 59 lidí na 9 políček+předpokládané 3 políčka cesty..celkem 12 políček, 2x chatrč = 32 lidí na 8 políček+předpokládané 4 políčka cesty..celkem kupodivu taky 12 políček..zkus to porovnat jestli je to výhodné, když mi radíš abych to postavil :D Překvapilo mě, že zrovna ty, nejlepší stavitel na FoE radí, abych postavil 2 chatrče :D Mimochodem, když postavím 2 chýše, tak mi kompletně pokryjí počet lidí potřebných pro stavbu obou variant.. jak dvou kovářů, tak dvou včelařů, nemusím k nim přistavovat žádnou chatrč a ještě zvládnu postavit i nějakou svatyni :D Navíc nemám aktuální stav lidí 0 takže tvá teorie je nějak mimo ;) Prosím, abys mi dál neradil, jak mám stavět. Poradím si s tím sám :D Chtěl jsem svým příspěvkem jen poukázat na to, že hráči nemají rovné podmínky pro stavbu a to nemají.
Takže pane nejchytřejší za prvé jsme se o tom bavili v době kdy ještě ani jeden z nás neměl odemčené chýše.
Za druhé nemusíš mít k chatrči cestu, abys měl lidi. Za třetí jsem Ti neradil, abys postavil chatrče. Jen jsem psal, že na dva kováře potřebuješ o 2 chatrče víc, jak na medaře, protože v té chvíli prostě ty lidi z ničeho jiného získat nemohl. Okopíruješ mnou napsanou větu a přitom mi nadrzo podsouváš úplně něco jiného. Obrázek jsem chtěl jako důkaz tvého tvrzení, nic víc. Protože z tvého příspěvku jsem už dopředu viděl, přesně jaký typ člověka jsi. A nemýlil jsem se.
 

DeletedUser16731

Host
Stejnětak ti může 18 lidí přebývat, pokud ti zrovna chybí jedno rozšíření na další stavbu. A pokud mám Chýše, tak to může dopadnout zas úplně jinak.

I já jsem plně pochopil ten tvůj návod až po tomto dovysvětlení. Díky.
Když Ti zbývá 18 lidí postavíš přece Svatyni a máš měďáky. V té době už máš 4 rozšíření, to bohatě stačí.
 

DeletedUser16731

Host
A už mě prosím nenapadejte a neurážejte. Jen jsem chtěl pomoc, protože to hraji dlouho. Dost mě uráží, když tady píšete co si zrovna myslím a že jsem takový nebo makový. Víte o mě kulový.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru