Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser16479

Host
taky píšu co si zrovna myslim...a kašlu na to co o mě říkaj ostatní je fakt že mě odsujzujou a snaží se všemožně vyvrátit můj názor v jejich prospěch ..ale oni v podstatě ví že je tímto navádíme k jinému názoru a řešení a štve je že to nevymyslely oni tak zpátky ke hře a k těm ambasodorům...za vikyngy dostanu jednoho at skončím třeba za rok...bude stejnej?jako když to stihnu včas? jsou tam rozdíly?
 

Dan 77

Veterán
Když Ti zbývá 18 lidí postavíš přece Svatyni a máš měďáky. V té době už máš 4 rozšíření, to bohatě stačí.
Mýlíš se. Klidně se může stát, že mi zbude 18 lidí a budu mít nacpané město k prasknutí, takže budu muset čekat na rozšíření, abych těch pár obyvatel využil třeba na tu svatyni. Ale to už bych potřeboval i znovu překopat celé město.
Tím chci říct, že tvé závěry platí jen v případě, že vždy beze zbytku využiješ všechny obyvatele nebo ti žádní neschází.
Ale obecný závěr, že je lepší kupovat rozšíření vždy za co nejnovější zboží to jde, ten samozřejmě platí, protože to hodně rozšiřování zlevní - takže nové výrobny stavět, pokud člověk zrovna nepotřebuje syslit staré zboží napřed.
 
Takže pane nejchytřejší za prvé jsme se o tom bavili v době kdy ještě ani jeden z nás neměl odemčené chýše.
Neříkej..no pokud umíš číst, tak jsem vysloveně psal o počtu surovin potřebných pro odemčení Totemu klanu, což je ve výzkumu až o dvě budovy za odemčením chýše ;) Takže bych řekl, že ať chceš nebo ne, tak to asi znamená, že tu chýši můžu postavit, když ji mám vyzkoumanou dřív, než ten totem, na který potřebuju 77 medoviny ;)
Píšeš, žes mi neradil postavit chatrče, přitom jsi jasně napsal, že pokud budu chtít 2 kováře místo 2 včelařů, potřebuju mít 2 chatrče navíc. Trochu ses do toho zamotal :D
Každému, po kom jsi chtěl screen, jsi pak poslal svoji malůvku, jak si má uspořádat vesnici. Aniž bys věděl, co zrovna potřebuje akutně vyrobit. Promiň ale taková mapka je k ničemu. Poskládat tetris snad umí každý. Proto jsem napsal, že ti screen nepošlu :D
Takže pokud jsem podle tebe lhář a nemám 5 políček zabraných šutrama ve výchozím postavení vesnice, tak tady ho máš pane nejlepší staviteli :D ..ale prosím neposílej mi opravdu žádné malůvky ani nepiš žádné další rady jak mám co postavit.
https://ctrlv.cz/YhjW
A tu máš další screen, abys viděl, že jsem si nevymyslel ani těch 77 ks medoviny, potřebných pro odemčení Totemu klanů ;)
https://ctrlv.cz/A6zx
Ještě technická..nevím jestli jsi to zjistil až tady u Vikingů, ale žádná obytná budova ve FoE, která produkuje lidi, nepotřebuje cestu, aby ti ty lidi přidala. A bylo to tak i předtím než přidali Vikingy do hry ;) Navíc tvoje poznámka o nepotřebnosti cesty, je tady docela mimo.. ten markantní rozdíl v produkci lidí u chýše a chatrče je i bez postavené cesty k nim..pořád je to skoro dvojnásobek lidí na počet zabraných políček. S cestou je políček 12:12, bez cesty 9:8. Jinak nevím jak ty, ale já se snažím, pokud to jde, mít cestu ke všemu co produkuje měďáky, protože každý měďák dobrý zatím. A poznámka o tom, že cituju tvůj příspěvek a pak ti nadrzo něco podsouvám jsem nějak nepobral. Cituju tvůj příspěvek přesně podle pravidel pro vkládání příspěvků do fóra a pokud se ti zdá drzé to, že ti vyvracím tvoje "rady", tak bude asi chyba na tvojí straně ;)
 

Dan 77

Veterán
Už je tady toho dohadování nějak moc, ne? :) :)

Taky by to tu měl někdo z FoE týmu moderovat. Nemyslím jen tu hádku, ale hlavně konotka tu soustavně vkládá až 5 příspěvku hned za sebou místo spojení do jediného, je tu přece tlačítko "upravit" - jinde by ty příspěvky byly moderátorem "násilně" spojeny do jednoho. Ono to totiž diskuzi docela znepřehledňuje.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser5384

Host
Chytil už někdo ten čtyřnásobek? Já právě teď :D Místo 10 rohů 40, to bych mohl i častěji :)

Edit: A na druhým lovci zase 4x10. Sice mám radost,že to potkalo mně,ale na druhou stranu musím konstatovat,že sice mají všichni stejnou šanci (alespoň to tu někteří tvrdí),ale o výsledku zas občas rozhoduje náhoda. :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Golascz

Nováček
"Náhoda" provází celé FOE...... a nesoutěžíme mezi sebou, ne?...tak je jedno jaké má kdo kameny na začátku a kolikrát mu padne 4násobek. Myslím že rozdíl v délce dohrání bude maximálně 24 hodin u těch co tvrdí, že mají ze začátku horší podmínky.
Prostě je to hra ve hře a má jiná pravidla.....ale o tom, že už teď je to nuda, se hádat nebudu :D. Ideální by bylo dohrát vždy 5tý úkol, sebrat 25 bodů a restartovat :D
 

DeletedUser14564

Host
Chtěla bych se zeptat, mám na Ambasádě vylepšit na Chýše. K tomu je potřeba 2 medoviny, 50 seker, 1620 mincí, 2025 zásob, Všechno mám i rozšíření, abych mohla stavět a přesto vylepšení nejde otevřít, jen za 81 diamantů. Jak to mám vylepšit?
 

DeletedUser5384

Host
hoj,asi nemáš dostatek diplomacie ( ukazatel- bargraf dole) Musíš postavit třeba runový kameny,po získání potřebné diplomacie koupit vylepšení a pak ty blbý šutry můžeš zbourat:)
 

DeletedUser5384

Host
Tak nehudruj:) Já si z toho odnesl poznatek,že Vikingové byla mírumilovní pastevci ovcí, kteří se krom jich věnovali lovu rohaté zvěře, aby měli rohy na popíjení medoviny :) Skleničky neznali .:)
 

DeletedUser5384

Host
Promiň,dovolím si nesouhlasit. Kolonie ani náhodou, nedosazuješ jim tam ani místodržícího,dokonce ani daně ven neplatí, a o okupaci nemůže být řeč. Nic, krom Tvého vzdáleného dohledu jim tam neimportuješ a nic ani nechceš. Mě to spíš připomíná situaci,kdy se znudění ajťáci na týden seberou,odjedou třeba na Brdy,tam postaví týpí a žijou jako Indiáni:) Sice se jim to líbí,ale to protože vědí,že za týden si zas budou moct ve svých klimatizovaných buňkách léčit šrámy :)
 

DeletedUser14058

Host
Nevím, možná to máš jinak, ale já veškeré odměny, které osada vydělá, dostávám do pokladnice SVÉHO města. O nějakého místodržícího (gubernátora) se ani hra nesnaží, mám tam SVOJÍ ambasádu, o všem, co se postaví, vyrobí atd rozhoduji pouze já, takže o nějakou iluzi demokracie a samostatnosti se ani nikdo nepokouší. Jestli to není typická ukázka kolonie nebo okupovaného území, tak už vážně netuším, co by jí mělo být.
Teď už jen chybí zajet si do Číny, poučit se o tom, jak se stabilizuje společnost (stát).
Taky bych ev. mohla tvrdit, že je osada ve svěřeneckém fondu a já na ní nemám žádný vliv ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
No ano,ambasádu. Stavěli si kolonisti na podrobeném území ambasády? Stavěj si je okupanti na okupovaném ? :D Odměny dostáváš,ale ne z jejich zásob,ty si beze zbytku použijí na výzkum, při které jim pouze radíš :) Naopak ty ze svých zásob ještě dotuješ veškerou výstavbu. No mít v reálu takovouhle kolonii,raděj bych potají inicioval podzemní hnutí pro odtržení a osamostatnění "kolonie", ještě bych ušetřil čas a peníze :D
já na ní nemám žádný vliv
O tom nebyla řeč :) Vliv máš, ale ten je ti celkem nanic :)
 

Dědeq

Znalec
Má někdo zkušenost s těmi emisary, kdy se objeví v hlavním městě, zda vůbec? Je to po dohrání první osady, nebo kdy?
Edit: aha, už to vidím, po dokončení dvou osad...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru