Diskuze o archeologické události 2021

Nasel jsem 2 cca po vypotrebovani te nejvetsi sady.
Necham ho zahrabany as do zitrka tak uvidim rano ho mizi vzit stetcem a budu doufat ze to bude k 2 dni
 

Daniel V.

Psavec
Archeologickou událost a Halloweenskou událost z celého srdce nesnáším kvůli té věci, které říkají: "menší úkolové řady, které odhalíte, jakmile v mapě naleznete hliněné tabulky". Protože tohle v podstatě činí z FoE nikoliv hru, která má být zábavou, ale práci na plný úvazek.
No ty "menší úkolové řady" dělat nemusíš
 

dudasek

Znalec
úkolovek v minihře mám zatím málo-denní výhry mě ani po výměně moc nenadchli...podle videa na YT by mělo být snadné sesbírat denní diamanty,střípky z denních výzev a zkompletovat plný kalendář...no nechám se překvapit..pár stovek/tisíc dia bych na druhý kolotoč i obětoval....
 

dudasek

Znalec
já taky-ale vždycky mi zbyde jen jedna sada navýšení...když zvládnu celý "kalendář" budu mít 3 a ten zbytek nasolim dia---spokojenej?'!
 
Nikde neuváděli, že budou omezovat počet úkolů, teď mi naskakuje jeden úkol denně. Takže nehrozí abych se dokodrcal do konce archeologie plněním úkolů.
Zase snaha aby zoufalci sáhli do peněženek.......
 

Mrtvejmagor

Veterán
Nikde neuváděli, že budou omezovat počet úkolů, teď mi naskakuje jeden úkol denně. Takže nehrozí abych se dokodrcal do konce archeologie plněním úkolů.
Zase snaha aby zoufalci sáhli do peněženek.......
Tak to promiň :p:p ale jsi asi nováček a nevíš jak fungují event viď :D většinou event je cca na 30 dní a je tam 50-60 úkolů z toho vždy minimálně 10 úkolů je denních tz. že první denní úkol naskočí desátý den před koncem. Je to tak pojištěný aby někdo neudělal všechny úkoly během prvního dne. A věř mi jde udělat celý event na jeden den ;)
 
Tak to promiň :p:p ale jsi asi nováček a nevíš jak fungují event viď :D většinou event je cca na 30 dní a je tam 50-60 úkolů z toho vždy minimálně 10 úkolů je denních tz. že první denní úkol naskočí desátý den před koncem. Je to tak pojištěný aby někdo neudělal všechny úkoly během prvního dne. A věř mi jde udělat celý event na jeden den ;)
v tom nezbýva než souhlasit
Nikde neuváděli, že budou omezovat počet úkolů, teď mi naskakuje jeden úkol denně. Takže nehrozí abych se dokodrcal do konce archeologie plněním úkolů.
Zase snaha aby zoufalci sáhli do peněženek.......

ja běžně se snažím všechny ukoly udělat během prvního dne když se nedaří tak většinou to trva 2 dny a pak už jen pozvolna ty dení jak ho vydají tak ukol dokončím ale tenhle systém je tu myslím už od prvního eventu od toho je to event (mimořádna akce) aby stoho lidi něco měli a nesfoukli to vše za 1 den.
2 věc je že naročnost zvětšují úkoly, v pruběhu let jsem si všiml že přibylo úkolů kdysi byl standart tak 40 úkolu celkem ted už je většinou kolem 60 + -
3 věc pokud chces v eventech dosahnout něčeho víc jako npř dobeho umístění v top pro nadbytečné odměny tak to bez použití diamantu se ti nejspíš nepovede
to samé získaní víc jak 1 budovy je fakt že kdysi dosahnout 1 budovy nebyl žádny problém poslední dobou to vychází hodně na těsno aby vyšla vubec 1 budova bez použití diamantů
Dodatek
ono je velmi praktické dokončít ukoly co nejdřív at máš co nejvíc eventové měny v co nejkratším čase at sní mužeš hospodařit u dobrých věcí občas se hodí totiš hned na začátku eventu :)
 

Kayro

Znalec
Pri dokupovani drahokamu za 500 dia se dokoupi jeden ulomek nebo vsech pet na cely drahokam?Neni to tam nijak popsano a ja nechci zjistit ze me jeden nic moc neznamenajici drahokam bude stat 2.5k diamantů.
 

dudasek

Znalec
add odměna z kalendáře:dost mě to sbírání brzdí...ale když nechci plýtvat,tak každý den sklidím jen 1,aby to pokrylo denní kolonku a další vykopaný nechám na další den...degradovat denní na 1/5(střep) je potupné...střípky si sbírám z denních úkolů...na zítra jsem už odkryl,takže 15/21..to už snad dám...
 
Trochu zklamani letos a to sem se na ten event tesil. Mam sedm svetu. Na vsech sem mel startovaci krabici, na vsech mam splnene ukoly, mini serie (jen na jednom mi padlo vsech sest????), a stejne sem na vsech skončil tak, ze mam lvl 9 a bez dokoupeni dalsi sady to nedodelam. Sranda

Event hraju potřetí. Vzdycky sem ho dodelal. Byl jsem v domeni, ze krabice je bonus, ve finale kdybych ji nemel, koncim uz po splneni vseho na lvlu 8. Priste si ty eventy rozmyslim
 

SedaVrana

Turista
U mně převládá hořkost. Hraju na 2 světech , postavený to budu mít komplet, ale na obou světech jsem nenašel 2 druhy stříbrných tabletů plus zlatý.
 
Zajímala by mě pravděpodobnost výskytu jednotlivých typů tabulek. Nevím jak komu, ale já našla celkem 24 tabulek, ale jen pěti typů. Ty tři zbylé typy nepřišly vůbec.... Takže bonus za desky bez šance...
 

dudasek

Znalec
šel jsem kvůli kalendáři pomalu a dokončil ho...trochu pomalá dřina,ale vyplatila se...
destičky jsem dnes zkompletoval-jedna se mi vyhýbala,ale ráno padla...jinak jsem měl 5/3/4/5/2/1!/5/1...a pár nedokončených kvůli času:padaly až dnes na finiši....

add střípky:plnil jsem kvůli nim denní úkoly a nakonec mi zbylo 5/5 k ničemu:tady by chtěla domyslet výměna za svitky,jako když vyhrabu "přebytečné" drahokamy...no 10 svitků za to nebyla žádná hitparáda
 

Borat

Člen
Bože, pochvalte mě někdo, že nejsem naprostá hloupá trubka, když jsem investoval čas, diamanty a peníze do Archeologie 2021. Připadám si naprosto okradený, oloupený a přímo znásilněný. To je smysl FoE? :)

Hraji 3 světy. Před rokem jsem to dal "na pohodu" a strašili mi pak všude vzducholodi na úrovni 3. V minulém eventu jely ligy. Pořád je tady podle toho 5-20% úspěšnějších hráčů, než jsem já. To všichni ti hráči ládují do eventů peníze? Hraji pokud možno "zdarma" a event pak prakticky nelze dokončit.

V polovině eventu je pokaždé šance nakoupit diamanty se svitky. To je podmínka úspěchu? Sáhnout do šrajtofle? To má být hra? A za měsíc zase event... a to samé? Pokaždé placení uprostřed hry sabotuji a na závěr mi pár svitků k dokončení chybí a těžce lituji.

1) Kalendář bez šance. Denně nelze diamant dát nebo poskládat.
2) Osm tabulek bez šance. Prostě ve hře nebylo 8 druhů tabulek.
3) Chtěl jsem vzducholodi. Moje denní cena přišla jako první, když jsem neměl ještě žádné svitky. Výborný start. (Naštěstí, dalo se denní cenu jednou denně přehodit. Což jsem využil.)
4) Cílem jsou dvě rozdílná ruská kola a hodilo by se mít obě. Určitě tady budou hráči, co dvě ruská kola dnes mají. Asi milionáři. :)

Výsledek? Ze tří světů jsem to "zdarma" dokopal na celé jedno ruské kolo. U dvou mi chyběla poslední úroveň. Hodně by mi pomohlo, kdyby hra dala poslední půlnoc 40 svitků. Ale to už nedává. Jedno ruské kolo jsem dokončil za 700 + 200 diamantů. Poslední kolo za 700 diamantů. Abych nebyl na suchu, dal jsem 500 Kč za diamanty. (A ještě finta. Těch 700 diamantů jsem dal na zkompletování největšího balíčku nástrojů. Protože samotné svitky by za takovou haldu diamantů byly vcelku na nic.)

Na počátku se svitky sypou. Pak to povolí jen jeden velký úkol denně. Makal jsem na 5-svitkových úkolech jako fretka, protože to byla jediná cesta, jak stav svitků trochu zvednout. A pořád dokola shodné tabulky. Což mi fakticky těmi "neužitečnými úkoly" potopilo kapacity celého města. Draze vykoupené svitky.

Ze tří vzducholodí, jsem dvě dokopal na úroveň 8 a jednu do plných, na úroveň 11. Mohlo to být horší. Ale vydolovat cíleně denní ceny bylo umění. Teď co? Zase rok čekat na událost, kde se ukáží vzducholodi? Podobně, kdo nemá komplet ruské kolo, další příležitost bude za rok? To je interní humor FoE?

Když tak zpětně vzpomínám. Dát štětec za vydolování štětce není dobrá taktika. Určitě jsem mohl postupovat trochu efektivněji. Na závěr se počítal každý krok. Mohl jsem si jasné chyby odpustit. Možná bych měl "zdarma" tři ruská kola. Ale zůstává ve mně pocit snahy FoE o mé totální oškubání a mé manipulace ohledně vyklopení peněz. Ach jo. A to jsem se vcelku napakoval a měl bych zářit spokojeností.

Zbývá volba, které ruské kolo postavit? A kam... ;)
 
Nahoru