Duhová diskuze o sv. Patriku 2023

Na kterou odměnu se těšíte nejvíc?

  • Druidská chýše

    Hlasy: 5 41,7%
  • Druidské stromy

    Hlasy: 2 16,7%
  • Líbí se mi všechny!

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujících
    12

Ušák Evžen

Odborník
Opět b). Jsem bankrot. Hrnce zlata nikde. Ze hry je vytěžit nemohu. Přísun je pomalý. Platit VISA kartou nebo diamanty. Event svoji funkci plní na jedničku. Začalo to 1M a je z toho trápení. :(

Neodhadnu kolik mám času a jaké si mohu dovolit prostoje. Počítat se mi to nechce... Ale koukat na event a netočit město mi přijde k vzteku. Za mě varování. S hrnci je třeba šetřit.

A platí. Silný hráč si poradí. Slabý hráč stojí a eventovku nedá. (A opět, v silném světě o budovy navíc nestojím. Ve slabém na ně nedosáhnu.) :p

Precti si neco, jsi tu dele nez ja, mest mas plnou rit,ale taktiku neumis doted. Asi jsi hodne slaby hrac.:)

Jedu ted treti mesto hrncu mam 2100. Na mesto staci 620/710/630 a tocit to. Jestli si to vytentuejs na truhlach, ktere nepobreujes,tak jsi trouba a ne taktik.

Ze horni rada potrebuje tvou VISA kartu..fakt ji mas?:)... to je novinka uz od prosince...jsi se ted vzbudil?
 

Borat

Člen
Jedu ted treti mesto hrncu mam 2100. Na mesto staci 620/710/630 a tocit to.
Pročítám 2022 co bylo k taktice...

A) Doporučená taktika, ušetřit na správcích (prodloužit ale čas) a hrnce dát na 6 truhel + jedno navýšení. (Někteří dojížděli eventovku dvojitým otevřením truhel.) Údajně pohoda...

B) Točit města a sbírat úkoly. Nejde o "točení města", ale o sbírání úkolů. Má to háček, najedou úkoly o navýšení správců a bez hrnců se další úkoly zablokují. Hrnce je přitom třeba šetřit. Je to kompromis, kolik úkolů zahodit, aby se ušetřily hrnce.

Nemám na konci města hrnce na 6 truhel. Vlastně váhám, zda točit urputně města bez otevírání truhel a šetřit na truhlách a za správce nebo to na konci města s klidem zapíchnout a nejprve vydělat hrnce na 6 truhel i za cenu časových prostojů a pak teprve jet další město. (Tak chápu taktiku A.)

Nevím, co jsi přečetl, ale někde tady by měla být diskuse o taktice.

(PS: Eventovky sám dávám většinou na 100%. O mě nejde. (Nemusíte mi nadávat a hodnotit mě.) Projdu sousedy a všude jsou eventovky postavené na 10-30%. A tady nadávky... Minule ty ligy. O kolika hráčích to je? Zlatá 1% hráčů, stříbrná 5%, bronzová 25%... Měl jsem spočítanou taktiku na min. bronzovou ligu. Podle toho odhaduji, že eventovku na 100% získalo jen 25% hráčů FoE. Přitom je klíčové eventovky stavět a stavět je na 100%. Dobrou taktiku na eventy pak nemá 70-80% hráčů FoE. Jen tak mimochodem, pokud by ji měli, tak se o tu eventovku serveme a je otázka, kdo by ji měl a kdo ne. Protože FoE prostě předpokládá, že 75% "hlupáků" nemá nárok. To se nemění. Princip. Podlý princip.)
 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Odborník
Ale prdlajs...lidi jsou lini a dnes by chteli vsechno a nejlepe hned. Jak neco nemaji,tak breci. Ted nekomentuji placene vylepseni. Jen to co jde v klidu
dosahnout v eventu.

Ja kdyz hral prvne St Patrick, tak jsem si pustil video od MooingCata..trochu jsem se zajimal o hru a ne jen tupe,co mi kdo prehodi. Stahl jeho excelovsky soubor, a podle nej jedu uz treti event St Patrick, druhy tady, jeden na bete...a pohodicka kaficko. A ma tam vsechny taktiky od minima mest do maxima co jde udelat bez diamantu.

Jeste jednou lidi jsou lini. Hold to neni klikani v CB. :)
 

Ušák Evžen

Odborník
To je jak s newsletterem do emailu, Uz treti event se nekteri divi, ze clovek dostane neco navic na zacatku eventu,a stejne si to neodskrtnou. Ted zase peknych 500 zlataku...jen za zakliknutuia precteni emailu na zacatku eventu.
 

PavelKT

Komentátor
Někdo si to načte - někdo ne
někdo udělá Event v pohodě a někdo ho nezvládne protože nechce
je to hra u které se musí trochu přemýšlet - tak to prostě chodí :))
 

Borat

Člen
Ta zdejší chytrost je omračující. Sázím to tam jak dřevák a mám 3 navýšení, vyhlížím 4. a 5. Jak jste na tom se strategií? :D

Vidím zradu. Eventovky se v těch truhlách dost mění. Představa, že dám Orlí horu, Krčmu hrdinů, Keltskou usedlost či Chrám druidů, a nejlépe vše naráz, je dost mimo. Prostě si tím vším naláduji inventář a pak to budu dojíždět starožitníkem. A všechny tyto eventovky jsou lákavé.

Teď jsem měl hrnce na všechny truhly. Za mě ne. Zdá se mi to přestřelené. 4-5 truhel veteše a 1400 hrnců? Otevřu 3-4 truhly a většinou nějakou tu Orlí horu chytnu a jdu dál. "Zlatá dřevní taktika." :D
 

Dagaga

Nováček
Přišlo už někomu pár hrnců jako odměna do emailu? Stále tam nic nemám, naposledy forge bowl.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Přišlo už někomu pár hrnců jako odměna do emailu? Stále tam nic nemám, naposledy forge bowl.
E-maily k událostem (newslettery) jsou součástí celkového systému nabídek a bonusů pro naše hráče. Tyto nabídky jsou distribuovány automaticky a je běžně možné, že je všichni vybraní hráči nedostanou ve stejnou dobu nebo je někteří hráči nezískají vůbec.
 

Pipinek

Nováček
Zdravím , tenhle Event je úplná pohodička dát budovu na plný lvl., jen to stojí trochu času , dnes , to je asi 4 dny před koncem mám už hotovo a ještě do konce to vyjde na další dvě navýšení ale ta už mi jsou k ničemu,nepoužil jsem ani jeden dia ani jsem nic nekoupil , stačí neplýtvat hrnci na zbytečné truhly..., jedno město trvá asi 24-30 hod. dle investic do správcú.. tak asi tak...
 

Caratic

Komentátor
Ahoj. mám to podobně. na 450 úkolů se také už nejspíš nedostanu,. Nicméně přes galaxii to postupně jde.
Mě tak napadá, že jestliže se budou eventy řešit takto--- budu mít postupně plné město budov, které budou čekat na svoji finální podobu. a teprve poté se budu moci rozhodnout, která je výhodnější.
Jinak stromy podle mě nahradí třeba svatyně znalostí... no uvidí se.
 

Ušák Evžen

Odborník
Ahoj. mám to podobně. na 450 úkolů se také už nejspíš nedostanu,. Nicméně přes galaxii to postupně jde.
Mě tak napadá, že jestliže se budou eventy řešit takto--- budu mít postupně plné město budov, které budou čekat na svoji finální podobu. a teprve poté se budu moci rozhodnout, která je výhodnější.
Jinak stromy podle mě nahradí třeba svatyně znalostí... no uvidí se.

Ano pocitej, ze Anniversary, pote WIldlfie a take Pirate/Summer event bude mit take tyto levely. A u Pirate budou dokonce dva zlate, na hlavni budovu a na...starsi uz..prekvapeni. Mozna to tak bude i do budoucna,ze budou vydavat premiove vylepseni starsich budov. Uvidime.:)
 

Borat

Člen
Strašné. Otravné. Co to teď chodí za eventovky? Nedá se na tom stavět město. Je to jen plácání místem...

Podle mě, někdo si škaredě pohrál s obtížností FoE. Asi si tým FoE dělá z hráčů dobrý den. Patrik má docela složité denní úkoly. Dá dost práce postupovat k dalším hrncům. Úkoly z města Patrika se vystřílí na počátku rozjetí města. Pak to den dva vyrábí a je to jen zevlování, než lze jít na další město... Musíte u toho sedět a nudit se, jinak tu nudu neúměrně prodlužujete. Dovolil jsem si během eventu na půl týdne FoE vypnout, tak to zase hrozí, že pak eventovku nedáte. Takže týdny neskutečné povinné nudy o ničem. Na závěr prapodivná nepoužitelná evetovka, co se plně postaví za půl roku. (Je dobré sebrat "Arci 50x" navýšení. Je to úspora 50 dnů. Jedno mám, to další je strašně daleko. Už ho nestihnu. Nuda korunovaná měsíci nudného čekání na plnou eventovku.)

A jakou? Žádné mince, žádná populace, žádná spokojenost. Vše musíte dodat z jiných zdrojů. Začínající hráč má eventovku, co mu nijak nepomůže. Získáte usmolenou armádu, trochu FP a stromky o ničem. Kdo má 1 políčko u silnice na rozdávání? Na to aby získal 1 FP a 1% armády? Fascinuje mě ta podpora mincí. Roky je to pro mě veteš. Teď mám mít eventovku, co mi bude tlačit podporu mincí?

Chtělo to udělat si takovouto inventuru na počátku eventu a na celý event se vykašlat. Měsíc klidu... Nová metoda jak hrát FoE. Úkoly neřešit, nebát se event vypustit.

Z úkolů průběžně padá hodně FP. Tak aspoň tak. Moje město se rychleji zhodnocuje. Opět se vyplácí příhody. Posbíral jsem hodně hrnců. A zase, jak necháte příhody propadat, tak se jejich přísun zablokuje. Podraz.

(Není tam chyba překladu? Máme v češtině "Arch... Kit" co staví "Arci" boudu?)

Hodily by se všechny eventovky z truhel. Ty by s rozjezdem města hráči pomohly. Mám plný inventář druidksých sad, ale ani jednu budovu nedám dohromady. Je to jen základ pro měsíce dalšího snažení.

Skvěle, takže poznatek. Otravný event se hrát nemusí, není to povinnost. Poznatek dva, FoE se hrát nemusí, je to jen moje hloupost. Teď jsem narazil na VB. Roky jsem patlal Frontenac. Navyšuje zisk z denních úkolů a pokud postupujete epochami, zajišťuji vyšší přísun diamantů (což je utopie). Podmínkou je, že město každý den vyzobáváte pěkně pracně po úkolech, aby se Frontenac vyplatil. Což je plno ztraceného času. Teď jsem dal Modrou galaxii. Ta zase potřebuje vybrat nejcennější eventovky přednostně a Frontenac udělá bezcenným. Do toho hromada nesmyslů Patrika a z denních úkolů, co vám potopí Alexandrijce se 40 výběry. Zas a znovu, měsíce ve FoE něco budujete, aby se na závěr ozval chechot autorů a týmu FoE, jak jste naletěli. Jak máte město plné haraburdí, co je reálně k ničemu. A tak je to pořád dokola. Tak to je smysl FoE. Ano, moje hloupost, pokud to dál pokouším. :cool:

(Nejedu cech. Z CB jsem vycouval, abych měl silné zdroje. Mít šlapající město je jen "základ" pro plné rozjetí FoE. Vlastně banalita. A pak je z toho házení klacků pod nohy, aby se město zhodnocovalo co nejhůř a přitom o to vůbec nejde. To mě asi mrzí nejvíc.)

(Fascinuje mě v TV klamavá reklama na FoE. Fakt se snaží prodat smysl FoE?) :D
 
Naposledy upraveno:
Nechápu proč si zrovna v tomhle eventu někdo stěžuje na to že nedostane budovu na plný lvl. Já mám dvě sady navíc bez splnění posledního úkolu a žádné výhody ani hrnce jsem nekupovala. Naopak jsem první sadu truhel otevřela postupně, místo zkratky za 1400 hrnců, takže mě to vyšlo dráž. Stačí si promyslet kolik úkolů, kde jsou potřeba hrnce si můžete dovolit splnit. Já končím někde u 20. úkolu, protože se mi tam shromáždí úkoly, které vyžadují každý min. 120 hrnců, což je moc na jeden úkol.
 
Nahoru