Je hráč online nebo offline

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7878
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7878

Host
Hodně by pomohlo zobrazení zda je hráč online nebo offline, něco jako například v ICQ. Výrazně by to zjednodušilo komunikaci a obchod.
 

DeletedUser8903

Host
A myslíš hráč v cechu, v přátelích, nebo čirou náhodou soused? (Ať tak, onak, či možnost tři, tak já jsem zásadně proti) Tady, když nechci aby mě někdo viděl, tak se odlognu a nepíšu, ale hrát třeba chci a rozhodně nestojím o to, aby někdo koho vůbec neznám, byť se tváří jako můj íber nejlepší kamarád z cechu, věděl kdy jsem u PC, kdy nejsem, sledoval třeba moje online návyky na logování a lezl tak do mého soukromí (Ó ano, jsem totální odpůrkyní xichtové knížečky, což asi nejde přehlédnout)(A podobných pseudo interneto total best íber nejlepšeších kamarádů přes PC) Každopádně vyjádření jasné: Online status ve hře, ne ani u přátel ani u kmene, natož u sousedů! Nechci! Jsem proti! ... (Nepotřebuji náhledy do svého soukromí ještě přes tohle) ...
 

traktorista

Odborník
Ano, tohle zobrazení by hodně pomohlo zvláště v cechovních válkách - aby se dalo útočit když soupeři zrovna nejsou u pc :D.
 

Kayro

Znalec
A myslíš hráč v cechu, v přátelích, nebo čirou náhodou soused? (Ať tak, onak, či možnost tři, tak já jsem zásadně proti) Tady, když nechci aby mě někdo viděl, tak se odlognu a nepíšu, ale hrát třeba chci a rozhodně nestojím o to, aby někdo koho vůbec neznám, byť se tváří jako můj íber nejlepší kamarád z cechu, věděl kdy jsem u PC, kdy nejsem, sledoval třeba moje online návyky na logování a lezl tak do mého soukromí (Ó ano, jsem totální odpůrkyní xichtové knížečky, což asi nejde přehlédnout)(A podobných pseudo interneto total best íber nejlepšeších kamarádů přes PC) Každopádně vyjádření jasné: Online status ve hře, ne ani u přátel ani u kmene, natož u sousedů! Nechci! Jsem proti! ... (Nepotřebuji náhledy do svého soukromí ještě přes tohle) ...

Tohle by ti mohlo pomoct http://www.youtube.com/watch?v=H_HJeV7jU6Y
 

DeletedUser8903

Host
A co Ti na tom vadí, že to někdo nechce?

Nikde není povinnost, že když jsem ve hře, že musím psát třeba na chat - Nepíšu ve hře = Nikdo neví, že jsem online. Neútočím - Nikdo není napaden, nebo se nehýbou body - Nikdo neví, že jsem online...

Je to volba toho, kdo u PC sedí, zda se hráčům na serveru ukáže, nebo neukáže, ale natvrdo ukazovat kdo je a kdo není? ...

Např:

Situace, 8:12 logl se ten a ten, protože vidím, že je zelenej (Následuje třeba zpráva v chatu XY se logl, bacha - Schovejte úrodu) Fakt ne! ...

Takže proti online statusu, jak u hráčů obecně, tak i v cechu: NE! (O přátelích to je tak nějak dobrovolné, tam ať klidně je, když ho nechceš, vymažeš ho a status spadne)Ale hráče vedle sebe, nebo i z cechu, se nezbavíš, když ho nechceš, tam bys dostal on/Off natvrdo, bez možnosti volby a proč by měli vědět, kdy jsi online ty/Já?...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Tohle je téma,které se tu objevilo už několikrát.

Souhlasím naprosto s Thraenou, nemám zájem o další možnost, jak sledovat kohokoli, tedy i mě, kdy je aktivní a kdy ne. Rád bych viděl jakýkoli podpůrný důkaz pro tvrzení,že :"by to výrazně podpořilo komunikaci" (to možná) ale hlavně "obchod" Žádný status nic nepodpoří,je to jen další nástroj ke špehování.
 

DeletedUser6769

Host
Nechci do toho rejpat, když už nehraji - ale zapomněli jste zmínit jednu věc. Že jsem online, neznamená, že tady jsem. Zapnu ráno noťas, hodím 4h výrobu a jdu koukat na filmy, uklízet, něco dělat. Že někde bude něco 'bonzovat,' že jsem online, bude jen znamenat, že jsem lognutý, že mám zaplý prohlížeč, hru... ale ne že sedím u toho a čekám, až mi někdo napíše. Stejně tak, i kdybych čekal, nic mě nenutí odepsat.

To navazuje na druhou část - ať už někdo ví, že jsem online, nebo ne, můžu se tvářit, že jsem zrovna mimo PC, i když jsem lognutej a prostě odepíšu, až se mi bude chtít, tedy pokud se mi chtít bude. Pokud to nebude napojené na web kameru, tak to stejně člověku neřekne nic, co by mohlo pomoct.
 

DeletedUser7878

Host
Tohle je téma,které se tu objevilo už několikrát.

Souhlasím naprosto s Thraenou, nemám zájem o další možnost, jak sledovat kohokoli, tedy i mě, kdy je aktivní a kdy ne. Rád bych viděl jakýkoli podpůrný důkaz pro tvrzení,že :"by to výrazně podpořilo komunikaci" (to možná) ale hlavně "obchod" Žádný status nic nepodpoří,je to jen další nástroj ke špehování.

Bože to jsi MODERÁTOR. Jen doufám, že nepatříš k hráčské podpoře. Obchod byl odjakživa o komunikaci.

A co Ti na tom vadí, že to někdo nechce?

Nikde není povinnost, že když jsem ve hře, že musím psát třeba na chat - Nepíšu ve hře = Nikdo neví, že jsem online. Neútočím - Nikdo není napaden, nebo se nehýbou body - Nikdo neví, že jsem online...

Je to volba toho, kdo u PC sedí, zda se hráčům na serveru ukáže, nebo neukáže, ale natvrdo ukazovat kdo je a kdo není? ...

Např:

Situace, 8:12 logl se ten a ten, protože vidím, že je zelenej (Následuje třeba zpráva v chatu XY se logl, bacha - Schovejte úrodu) Fakt ne! ...

Takže proti online statusu, jak u hráčů obecně, tak i v cechu: NE! (O přátelích to je tak nějak dobrovolné, tam ať klidně je, když ho nechceš, vymažeš ho a status spadne)Ale hráče vedle sebe, nebo i z cechu, se nezbavíš, když ho nechceš, tam bys dostal on/Off natvrdo, bez možnosti volby a proč by měli vědět, kdy jsi online ty/Já?...

Omlouvám se byl to jen nápad. Netušil jsem že to vyvolá takovou hysterii. Tady je asi nejlépe nic neřešit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Nemám vůbec ponětí,jak s tím moje místní funkce souvisí.

Souhlasím s tím,že obchod je o komunikaci, ale žádná zeleně svítící tečka nic nevypovídá o skutečném stavu. Svůj komp vypínám jen ve chvíli,kdy jedu pryč na delší dobu,tak mi potom vysvětli,k čemu by ti bylo dobrý vidět,že svítím online.

Takže krom toho slovního výpadu jsi nedodal žádný podpůrný důkaz pro své tvrzení.
 

DeletedUser7878

Host
Nemám vůbec ponětí,jak s tím moje místní funkce souvisí.

Souhlasím s tím,že obchod je o komunikaci, ale žádná zeleně svítící tečka nic nevypovídá o skutečném stavu. Svůj komp vypínám jen ve chvíli,kdy jedu pryč na delší dobu,tak mi potom vysvětli,k čemu by ti bylo dobrý vidět,že svítím online.

Takže krom toho slovního výpadu jsi nedodal žádný podpůrný důkaz pro své tvrzení.

To jestli máš nebo nemáš zapnutý komp s tím nemá nic společného. Jde o připojení ke hře ne k netu. Slovní výpad, no nediv se píšeš o něčem co není k věci. Vaší hysterii o narušování soukromí, špehování a podobně opravdu nechápu.
 

DeletedUser5384

Host
To,že to nechápeš neznamená,že to není k věci. Jo,a já psal o připojení ke hře,o připojení k netu mi vůbec nepřišlo k věci:)
 

DeletedUser8903

Host
Já ji chápu naopak (Dovolím si použít tento termín) Dokonale. Tuto hru totiž nehrají jen 14.letí puber'táci (A osoby věkem jim se blížící) Kterým je tuplovaně jedno, jestli někomu řeknou jak se jmenují, kde bydlí, vylévají si své srdíčka na xichtknížce a podobně. Nevadí jim, že kdokoliv si o nich zjistí cokoliv (Což trochu odbíhám) Ale i právě to, že zjistí, kdy třeba sedí u PC nad touto hrou. Kdy logují. Kdy odlogovávají. A podobně ...

Tobě, nebo někomu, kdo třeba ve 14 letech sedí u PC 15 hodin, má hru puštěnou v okně a stále je zelenej, to možná nevadí. Ale věř mi, že ne třeba každej, ale dost lidí starší generace, bude na své údaje opatrnější a asi málokdo z lidí 30+ (Ke kterým se dovolím přiřadit, byť mi je teprve 29)(Sakra, to jsem nechtěla prozrazovat) Jsou na své důvěrné informace háklivější a to, že si někdo zjistí, že ten a ten, ta a ta, jsou online u PC od 8:21 do 9:17 a pak od 13:08 do 13:37 je pro mě sakra důvěrná informace, kterou si nikdo nemá podle mě důvod zjišťovat a nebo i poskytovat tím, že můj status ukazuje ...

Forum když chceš číst a nebýt online, čteš si ho v questu, hru těžko = Tedy se logneš a každej už si může zjistit, kdy loguješ, nebo že jsi/Nejsi online (Tvé soukromí) A v systému hry se tomu nevyhneš. Tady na foru se vypnu a čtu to s questu a každej druhej je namydlenej ...
 

DeletedUser5384

Host
Asi tak,ano:)

To,že jsem loglej na hru,vůbec neřeší,jestli mi například neběží na pozadí a já nedělám něco jinýho,nebo jestli třeba nejsem v práci,kde ji sice mám puštěnou, ale neměl bych mít, nebo jestli jsem prostě nezapl počítač (+ hru samozřejmě) a nešel třeba na plovárnu. Takže,abych byl k věci: Komunikaci to nezefektivní,protože pokud s tebou nebudu chtít mluvit, žádný activity button mi to nemůže nařídit,je to jen a pouze na mé vůli, a obchod to neurychlí z toho samého důvodu.

Pokud potřebuješ za každou cenu mít přehled, není problém prosadit mezi členy cechu, případně přáteli skype. Alespoň potom uvidíš,jak moc to budou akceptovat.
 

Kayro

Znalec
Já ji chápu naopak (Dovolím si použít tento termín) Dokonale. Tuto hru totiž nehrají jen 14.letí puber'táci (A osoby věkem jim se blížící) Kterým je tuplovaně jedno, jestli někomu řeknou jak se jmenují, kde bydlí, vylévají si své srdíčka na xichtknížce a podobně. Nevadí jim, že kdokoliv si o nich zjistí cokoliv (Což trochu odbíhám) Ale i právě to, že zjistí, kdy třeba sedí u PC nad touto hrou. Kdy logují. Kdy odlogovávají. A podobně ...

Tobě, nebo někomu, kdo třeba ve 14 letech sedí u PC 15 hodin, má hru puštěnou v okně a stále je zelenej, to možná nevadí. Ale věř mi, že ne třeba každej, ale dost lidí starší generace, bude na své údaje opatrnější a asi málokdo z lidí 30+ (Ke kterým se dovolím přiřadit, byť mi je teprve 29)(Sakra, to jsem nechtěla prozrazovat) Jsou na své důvěrné informace háklivější a to, že si někdo zjistí, že ten a ten, ta a ta, jsou online u PC od 8:21 do 9:17 a pak od 13:08 do 13:37 je pro mě sakra důvěrná informace, kterou si nikdo nemá podle mě důvod zjišťovat a nebo i poskytovat tím, že můj status ukazuje ...

Forum když chceš číst a nebýt online, čteš si ho v questu, hru těžko = Tedy se logneš a každej už si může zjistit, kdy loguješ, nebo že jsi/Nejsi online (Tvé soukromí) A v systému hry se tomu nevyhneš. Tady na foru se vypnu a čtu to s questu a každej druhej je namydlenej ...

Tuto spravu si napsala ve 12:48 . Koukla si se pred tim z okna jestli tam nestoji nenapadna cerna dodavka? Ale vazne nechapu k cemu nekomu bude informace ze si byla nekde hodinku ve hre.Co je na tom duverneho?
 

DeletedUser5384

Host
Kayro,každý má tu hranici,co chce,aby o něm ostatní věděli někde jinde. Stačí ,že na tebe dneska kdeco vybleje i platební karta nebo telefon, o kamerách ve městech ani nemluvím. Dávat tuto možnost i hernímu serveru je prostě zbytečný.
 

DeletedUser7878

Host
No abych to uzavřel:
1. Byl to pouze nápad, že rozjel hysterickou až paranoidní debatu na téma špehování je smutné.
2. Když něco píšete tak to po sobě i čtěte (bobbyc).
3. 71 je rok mého narození, tak že 14 mi bylo, no dávno (Thraena).
4. Že bych u této hry vysedával 15 hodin, no budete asi překvapeni, ale chodím do práce. Dnes jsem tu mimořádně několikrát.
5. Lituji toho, že jsem sem vůbec psal, ale měl jsem dojem, že toto je hra sociální. Každý se občas člověk plete.
Přeji Vám příjemnou, nikým a ničím nerušenou hru:eek:
 

DeletedUser5384

Host
No,když už proběhl další nekonkrétní výpad, tak i já:

1. Možná smutné,ale to realita bývá.Bohužel v tomhle ohledu se reál s virtuálem docela prolíná.
2. Ne, že bych snad byl takovej Narcis,ale pro potřeby korekce či úpravy textu tak činím. Pokud máš přesto výhrady, klidně mi napiš do SZ, takhle to vypadá, žes mne jen potřeboval zdiskreditovat.
3,4, no comment
5. To, že je to společenská hra ještě neznamená, že Tvůj nápad nestojí za starou bačkoru a není přínosem. Toto je jen můj názor,ale vzhledem k tomu,že se jedná o stejný nápad zveřejněný již poněkolikáté - přesto nerealizovaný - asi nebude jen můj. Ale plést se můžu jako kdokoliv jiný.

I tobě přeju veselé a poklidné hraní.

P.S. V ##71 jsem se už bifloval vyjmenovaná slova:D
 

Thesseus

Znalec
Takže,abych byl k věci: Komunikaci to nezefektivní,protože pokud s tebou nebudu chtít mluvit, žádný activity button mi to nemůže nařídit,je to jen a pouze na mé vůli.

Pokud potřebuješ za každou cenu mít přehled, není problém prosadit mezi členy cechu, případně přáteli skype. Alespoň potom uvidíš,jak moc to budou akceptovat.

Boby tohle přece nemůžeš myslet vážně. Když potřebuji někoho konkrétního, třeba v nadcházejíchích válkách nějakého generála nebo někoho, kdo má na starosti výrobu koksu a v cechu budou ti hráči tři a jeden zelenej... To komunikaci sakra zefektivní! Tak tu prosím Tě netvrď, že ne. Nemusím psát HZ nebo všem co ho vyrábí. Tohle mě trochu krká, to snad dokážeš i vědomě zalhat aby si obhájil svou věc?

A to se skypem je druhá hovadina, fakt přirovnání jako fík.. Já Skype nechci ale zelenou tečku jo. Tak kam pak mě zařadíš v tom svým rozdělení?

Nevěřím, že většina hráčů se chová tak, že zapne noťas a nechá běžet hru. Já jí koukám co nejdřív vypnout pač to bere PC výkon a nevím co všechno jako žádná jiná aplikace. Nedovedu si představit, že bych to nechal hrát 4 hodiny v kuse, na to se asi moc dobře o svůj stroj starám.
Přínos statusu on/off v cechovních válkách obecně chcete taky někdo popírat? To už snad doufám ne.

A nakonec: :) toto téma je staré skoro jako tohle fórum, vývojáři o této možnosti ví a tedy je naprosto zbytečné ji připomínat jako nápad. Plácáme si tu játra. Buď to sem budou chtít přidat a přidají a nebo nebudou.
Mimochodem, podle mě je od toho ten čtvereček vedle avatara na liště :) Ale je to jen doměnka.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8903

Host
Mimochodem, podle mě je od toho ten čtvereček vedle avatara na liště :) Ale je to jen doměnka.


Ovšem, asi jsi nečetl všechny komentáře :)

Ano, ten zelený čtvereček to skutečně je, ale proč právě je tu a ne ve hře? Fórum mohu číst z offline statusu, nikdo nebude vědět, že tu jsem, že si to čtu, když nechci. Hru bez toho, abych se logla a rozsvítila nezahraji, fórum si bez zeleného čtverečku přečtu, ani nevíš, že tu jsem, když to nechci ...

To je to oč tu běží, ve hře se rozsvítíš bez toho, to ovlivnit, tady se zhasnu a utrum a stejně tu mohu číst a odepíšu, až se budu chtít rozsvítit. To ve hře, třeba na sebrání surovin těžko ...
 

DeletedUser9818

Host
jo a taky vetsi sanci ze te nekdo vyrabuje stim nesouhlasim
OFF/ON stav neni dobry napad :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru