Je hráč online nebo offline

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7878
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thesseus

Znalec
Thraeno, to spíš ty si nečetla můj příspěvek, dokonce ani tu větu, kterou si citovala :)
Píšu čtvereček, tady na foru je to kolečko a hlavně píšu na liště, tím myslím tu lištu dole ve hře. A mimoto, nápad se týká hry, ne fora a tak i já se bavím pouze o hře.
Chápu to porovnání s fórem, je to pravda ale nejsem si jistý jestli někdo kvůli tomu aby byl inkognito čte forum nepřihlášený. Navíc se myslím takto nedá psát, to je dosti nepraktické. Nebo se snad přihlašuješ jen na odepsání? Pochybuji.
Já chápu tenhle boj s se statusem online-ofline obecně na internetu. Asi Tě překvapím ale já mám třeba na noťasi fixou zamazanou webku :) Takže si nemysli, že mi to nevadí. Facebook mám taky rád podobně jako Ty ale tady v té hře je prostě ten status velice prospěšný a tak tu cenu rád zaplatím :)

Vetinary: status online samozřejmě jen u cechu nebo přátel. U sousedů by to asi nebylo moc dobré.
 

DeletedUser8903

Host
Ano, chybka se vloudila (Koukám na jednu věc a píši druhou) Tedy = Koukala jsem na čtvereček "Neutrality" Nebo co to je, a samozřejmě jsem psala o čudlíku ofline/Online - Takže z toho vznikl čtvereček a ne kolečko (Jaxi chyba toku myšlenek) ...

Ale jinak si za tím stojím, a to forum bylo dáno jako příklad toho, jak právě to má vliv na to, sledovat kdo je či není online = Forum bez online stavu funguje, takže to tolik nevadí, hra bez online nejde, tudíž mě to násilně omezuje, že lognutím musím ukázat svůj stav ...
 

DeletedUser6769

Host
Já to mám stejně jako bobbyc - jsem doma, mám zapnutý počítač, prohlížeč, hru... ale neznamená to, že celý den sedím u hry. Vše vypínám, jen když jdu spát, nebo jedu na delší dobu pryč. Ale pokud se flákám doma, uklízím, pracuju na zahrade, pak to mám zapnutý. Že bude někde napsáno, že mám zaplou hru, tak to stejně nic neřekne. Obchod je o komunikaci, neboli někomu napíšu a on mi odepíše, že ano? A pokud je online a není u PC, tak mi stejně neodepíše. A naopak, pokud není online, tak mi napíše, až tady bude. Takže ani v jenom případě mi neodepíše 'hned.' Žádná indikace online-offline stavu nepomůže.

Ale nevidím důvod, proč by mělo vadit, že by bylo vidět např. pro členy cechu a přátele, aby viděli, jestli jsem online. Nepomůže to, ale ani neuškodí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
' Žádná indikace online-offline stavu nepomůže.
A stejně jako u bobyho mě udivuje jak tohle můžeš napsat? Tohle tvrzení není pravdivé. Uvědomuješ si to a záměrně nepíšeš pravdu nebo další možnosti než ty dvě, které si popsal nevidíš?

Zkusím další a prozradím, že je to zrovna ta, kvůli které ten puntík chceme. Je to: je online a sedí u PC. Dokonce je to dost obvyklá kombinace ;)
 

DeletedUser5384

Host
Proboha,Thessee,a jak ten puntík pozná,že jsem online a sedím u toho? To se bude ještě snímat aktivita na myši? Highlander ti napsal v podstatě,co jsem psal já předtím, prostě zelenej puntík nic neřeší. Aktivitu nejlíp poznáš i bez puntíku tak,že danej hráč zareaguje na tvou výzvu puntík nepuntík:)Nový objekt - Rastrový obrázek (13).JPG

Mrkni na ten screen,máš pocit,když se podíváš na délku připojení,že z toho rozkóduješ,kdy jsem u toho skutečně fyzicky seděl a hrál?
 

DeletedUser3139

Host
Chvíli jsem váhal, jestli mám tohle vylepšení napsat, protože mám strach, že si to náhodou přečte některý z tvůrců a fakt to zavede! :p
Ale zkusím to! Vše by vyřešilo, kdyby tu byl puntík jako prý mají třeba na lokomotivě (říkal známý mašinfíra, ale Standa Gross to nebyl), který se musí v nějakém intervalu mačkat, pokud ne, tak to nejdřív začne řvát a pokud ani potom nezmáčknete, lokomotivu to zastaví. Tady by to taky mohlo řvát a pokud by se to neodmáčklo, tak buď shodit hru, nebo třeba zformátovat HD (bylo by možno nastavit). A bylo by hned jasné, kdo je u bedny a kdo ne!
 

DeletedUser8903

Host
"Tlačítko mrtvého muže" (Jen pro upřesnění pojmu) ...

***

Jen si myslím, že to na věci samotné nezmění:

1) někteří to nechtějí vůbec (Online profil) ...
2) pokud jsem online a aktivní, aktivita mi nabíhá aniž bych musela to tlačítko mačkat, a naopak, pokud jsem mimo PC, nebudu mačkat cokoliv, od tlačítka po jakoukoliv jinou klávesnici (Tedy stačí standartní odpočet - Odlog od poslední aktivity po 10-20 minutách, jako je myslím na fóru) ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Bobby já to přece chápu, je určité procento hráčů, co mají zapnutou hru a nemusí u ní sedět. OK. Vážně to chápu :D
A teď zase Ty: je určité procento hráčů, co má hru zapnutou a sedí u ní (no vážně tací jsou :D ) - a já díky tomu vím, komu můžu napsat. Risknu to, že jeden z osmi u toho zrovna nebude. Ale pravděpodobně se trefím na někoho, kdo ano. Jsem si totiž jistý, že tato skupina je mnohem větší než ta druhá. A v tomto případě mi to velice usnadní komunikaci. Takže už?

A jestli stále nechceš přijmout i druhou stranu věci tak přejdu od teorie k praxi. Hrál jsem hru kde byl online stav a nedovedeš si ani představit, jak moc to pomáhalo při komunikaci. Při bojích a různých taženích, při obchodu, při plánování. Dovolím si tvrdit, že bez online stavu by ta hra byla o dost hůře hratelná.
A stav který Ty popisuješ se udál asi tak jednou za 15 případů. Stačí Ti to?

Jo a ještě jedna věc - velice důležitá na kterou se tu zapomíná. Ten puntík má dva stavy. Když není zelený tak jednoznačně víme, že hráč tu není a tudíž je zbytečné mu psát. I to je prospěšná informace. Dokonce velmi prospěšná - opět ověřeno z praxe.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7878

Host
Daj jsem sice slib, že už na fórum nic nenapíšu, ale prostě mi to nedá. V mém návrhu jsem ne nadarmo uvedl jako příklad ICQ. Proč? Každému uživateli ICQ by to bylo asi jasné. ICQ má několik stavů online:
1.Mám čas na chat (skončil jsem motivace a mám čas obchodovat, radit, atd.)
2.Pryč (odskočil jsem si udělat kávu, kouřit, atd.)
3.Nerušit (motivuji, obchoduji, bojuji se sousedem, atd.)
4.Neviditelný (pto hráče kteří nechtějí být tzv. otravování, nebo pro ty co mají strach o soukromí)
Jak je vidět může si tu vybrat každý. Je to dostatečně pádný argument?
 

DeletedUser5384

Host
Pro sagy a thesseus: Já nemám problém s DOBROVOLNÝM vyjádřením mé aktivity u hry, ale mám problém s násilnou instalací do rozběhlé hry. Taky jsem už hrál hru,kde byla velmi potřebná komunikace, ale to lze vyřešit jiným programem,a je to na každém,jestli toto použije nebo ne. Konkrétně šlo o grepolis a jako komunikace skype. Jestliže použiju skype, je to moje volba..To samé platí,jestliže použiju ICQ. Možnosti tedy existují i za současného stavu, takže implantovat do hry další zdroj chyb a sledování je o ničem.

Jo,když píšeš,že tato možnost je prospěšná,dokonce velmi prospěšná, ptám se komu? Je prospěšná oběma stranám ?
 

DeletedUser8903

Host
Já být chlap, tak prostě napíšu, POTŘEBUJI TO PROTO, ABYCH MOHL SLEDOVAT HRÁČE ONLINE A VYUŽÍVAT TOHO, a dál bych o tom mlčel/Mlčela ...

Protože odůvodnění, toho, že to chceš na nakupování/Obchodování je tak nějak k ničemu, protože toto řeší chat(Případně gildovní/Klanovej) ...

Ahoj, je tu někdo, kdo má mramor, Potřebuji 23 kusů, nejlépe za víno (Stálo mě to napsat 7 sekund) A dalších asi 60 sekund bude trvat, než se dozvím, že není nikdo online, nebo, že jsou online 4 hráči a tři z nich to nemají ...


Takže, k tomu, abys mohl obchodovat, to fakt nepotřebuješ, a ani já, která třeba u té hry sedím 40 minut, jen dělám něco jiného, jako třeba čumění na chat, nebo mlácení NPC mise v příběhu, ten čudlík ON/OFF fakt nepotřebuji ...

Takže ne, rozhodně to nebude prospěšné oběma stranám, protože jediný v čem vidím prospěch je to, natrénovat si logovací zvyky potencionálních nepřátel, nebo donášet o nepřátelích/Využívat jejich ON/OFF stavu - Což vidím asi jako 75% +- důvod tohoto zavedení, kde těch 25% +- skutečně neospravedlní to, že by hra prozrazovala můj stav potencionálnímu protivníku ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7878

Host
Obvinit někoho ze špehování, no ty jsi opravdu princezna.

Pro sagy a thesseus: Já nemám problém s DOBROVOLNÝM vyjádřením mé aktivity u hry, ale mám problém s násilnou instalací do rozběhlé hry. Taky jsem už hrál hru,kde byla velmi potřebná komunikace, ale to lze vyřešit jiným programem,a je to na každém,jestli toto použije nebo ne. Konkrétně šlo o grepolis a jako komunikace skype. Jestliže použiju skype, je to moje volba..To samé platí,jestliže použiju ICQ. Možnosti tedy existují i za současného stavu, takže implantovat do hry další zdroj chyb a sledování je o ničem.

Jo,když píšeš,že tato možnost je prospěšná,dokonce velmi prospěšná, ptám se komu? Je prospěšná oběma stranám ?

Indikace připojení do hry je ve hře již od jejího počátku. Jde jen zavést ji krom fóra i do hry a nastavit ano chci nebo ne nechci být viděn. Takže jetu možnost pro obě strany.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8903

Host
Hlavně že ty jsi Gutenberg, kopírovat celé texty, jen aby se Ti vlastní výtvor zdál větší? ...
 

Thesseus

Znalec
Někteří prostě vyloží veškerou energii na to aby nemuseli přiznat že to prostě prospěšné být může :) A využívat to ke sledování hráče to by bylo tedy žůžo, přesně tohohle se nemůžu dočkat. Obzvlášť jako chlap! :D :D ...Bože!

Bobby, jo tohle chápu. Sagyho "nápad" to ale řeší.
 

DeletedUser8903

Host
Víš, co se týče té vyložené energie, my jí tu zatím využili dost na to, abychom ukázali, jak to jde zneužít, tys zatím napsal jen jediný příklad, a to popravdě dost nevěrohodný, jak možná, půjde využít (Krom ještě detailu, že tvůj způsob je nahraditelný obyčejným chatem, kdežto naše proti, jsou poněkud nezpochybnitelná a nelze je dost dobře obejít) ...

PS: Ne, nechci být viděn - Protože nikomu ve hře, ani v kmenu nechci měnit surky xD (A jsi tam, kde jsi byl. A abys to mohl využívat, musel bys to dát neskrytelně = A jsme tam, kde píšu já) ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Já ale vaše připomínky beru. Chápu je. A dají se vyřešit dost dobře těmi několika druhy "online". Nebo ne?
Možná? Ta možnost v jiných hrách funguje. Žádné možná. Chatem nahraditelný není, ten člověk, kterého chci kontaktovat, by ho musel neustále hlídat. Zpráva mu neuteče, zůstane dokud ji neotevře.
PS: takový hráč pak ale v cechu nemá moc co dělat, že?
 

DeletedUser7878

Host
Johannes Gutenberg rozhodně nejsem, s někým si mě pleteš. Píšeš o nevěrohodných příkladech a sama nakonec napíšeš jako příklad něco co v každém cechu znamená vyhazov. Ty nepřipouštíš diskuzi, ty prostě nechceš a basta.
 

DeletedUser8903

Host
Takže:

1) to, že daný ON/OFF lze lehce zneužít k sledování soupeřů my nevymluvíš, protože to prostě je fakt! (A pokud si myslíš, že by to někdo nevyužil, i pokud se dušuješ, že kvůli tomu to nechceš, tak jsi sakra naivní) ...

2) stav online/Offline prostě moje soukromí narušuje, a nepotřebuji ho ukazovat když nechci (Třeba v pondělí v 10:30, kdy mám pracovat na něčem zcela jiném, než na tom, jak sklidit úrodu mincí)(Takže rozhodně ne, ve hře - Viz. Asi 20 komentářů nahoře) ...

3) nevhodný příklad? To, že se vypnu, aby někdo neviděl, že jsem online (Za předpokladu, tedy toho, že by stav šel vypínat) Rozhodně není důvod k vyhazovu, a to, že někdo nechce měnit surky, tak ho donuť (Už třeba jen proto, že sice vyrábím čedič, ale sama ho potřebuji 280 na VS, tak proč bych měla ukazovat, že jsem online a vysvětlovat tomu hráči, co ho furt chce, že ho vyrábím pro sebe a jemu dám nejdřív potom, co budu mít u sebe dost. To je důvod pro vyhazov? Ftipné)(Mimoto, to mělo jen ukázat apsurditu toho, zavádět stav možnosti vypnout/Zapnout, to už to tam nemusí být vůbec, když by si i spoluhráč, kterého chceš vidět, mohl vypnout stav, že ano?) ...

4) já diskuzi připouštím, pouze uvádím daleko adekvátnější a realističtější argumenty, nežli dokážete přebít jakýmkoliv svým, a tudíž to pro vás vypadá bezvýchodně a myslíte si, že nediskutuji a pouze nutím svůj názor ...

5) jinak, co se týče toho chatu, proč to nahraditelné není? (Když hráč nesleduje chat, z jakéhokoliv důvodu, to, že mu to napíšeš zprávou, ho donutí odpovědět?)(Vidím Tě online! Odepiš, nebo řeknu CL, aby Tě vyhodil! Už to vidím) ...

Pokud danou surovinu nutně potřebuješ, tak jí seženeš na chatu, nebo prostě musíš počkat, případně napíšeš HZ do gildy = Přesněji, způsobů komunikace tu je několik a k žádné nepotřebuješ vidět, zda je hráč online (Online status nikoho nedonutí měnit, nebo vůbec mít = Takže budeš muset stejně shánět dál = HZ/Chat) ...

Protože pokud to napíšeš do chatu, stejně to získáš, od těch, co online jsou, ne od těch, co online nejsou. A pokud to pošleš zprávou, tak to dostaneš, odpověď, až si ji hráč otevře, tedy buď hned, nebo až logne - Online stav, to také neurychlí ...

6) a asi nedůležitější (Furt tu argumentujete tím, že to chcete pro obchod) Takže to obrátím v otázku:

Jak Ti online stav/Status zajistí, že Ti daný hráč tu surovinu vymění, nebo, že jí bude mít ...
(To, že jí nemá, se mohu dočíst na chatu, stejně jako večer v zprávě, až logne. A Online neznamená - Má surovinu, co sháníš) ...

***

Sečteno a podtrženo - Online status víc uškodí, a hlavně znevýhodní, jakožto prostředek pro sledování aktivity nepřátel, než aby pomohl s obchodováním. Protože na obchodování je jeho vliv minimální (Viz.Nahoře) Takže musíte přijít s nějakýma hodně pádnějšíma argumentama, než to - Že to pomůže! (Páč to je jen fráze, asi stejné hodnoty, jako: Ne, nepomůže!)(Jenže já k tomu přidávám plno argumentů navíc) ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Začíná to být trochu fanatické. To jsem tady na fóru snad ještě nezažil. Toto nejsou argumenty to je překrucování, otáčíš věci, které jsme nikdy neřekli. Argumentovat na komenty o 3000 znacích - to vzdávám, zas tolik to tu nežeru. Chtěl jsem jen pomoct názorem, ne tu strávit mládí u zbytečného vlákna, které ve mě vůbec nebudí dobrý pocit..
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7878

Host
Sečteno a podtrženo (omluva za plagiátorství:rolleyes:)

Z pohledu hráčů kteří nechtějí být viděni, nechtějí komunikovat - máš pravdu nic to neřeší.
Z pohledu hráčů kteří chtějí být viděni, chtějí komunikovat a chtějí hrát s ostatními - jsem přesvědčen že těm by to mohlo pomoci.
Je to pouze můj názor který nikomu nevnucuji, protože nemám dojem že bych byl ze všech nejmoudřejší.

Tím bych to tu uzavřel a popřál všem příjemnou hru a poděkovat za účast. Děkuji Všem
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru