Migrace hráčů v cechovních válkách

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2682

Host
Jak začaly CV,jsem si bláhově myslel,že větší šanci na úspěch mají silné,dobře organizované a spolupracujíci cechy.Pravda je jinde,líp jsou na tom Ti kterým není cizí hrát s nevhodnými praktikami a nedokážou obsadit území a získat dobré umístění v žebříčkuv rámci obecných pravidel slušnosti.Někdo psal.že je to válka a válka nemá pravidla,tak si ho živě představuji jak ve skutečné válce vezme 3-5 vojáků každý si veme 5 nábojů a jdou přepadnout nepřítelovu divizi.Kdybychom to věděli dříve mohli jsme Hitlera a pak rusa vyhnat ze země v 10 seti.Současný stav otráví slušné,poctivé ten zbytek se bude žrát mezi sebou až to otráví i je.Asi jsem přišel na fígl jak tím nezatěžovat mysl.Skončit s CV , zase tak závratné bonusy nedávají,nestojí to za rozčilování a skončit s hrou to bude teprve pohoda.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Veterán
Je pravda,že úspěch mají dobře organizované cechy a určitě tu najdeš lidi co to berou dost vážně jako by šlo o reál:)
My jsme první byli i dřív a přijde mi že to byla menší dřina než ted:-(
Pořád být ve střehu asi nejde to je jasné,ale podle mě to ty války trochu oživili se sousedama je to už nuda.-)
Nemusím honit body kvůli cechu aby byl první to je celkem úleva:)
Jinak nevěšte hlavu neklesejte na mysli stačí se zorganizovat a taky budete dobří.
Chce to jen chtít!
 

Thesseus

Znalec
Pánové z vedení fóra, co komunikujete s Němci - bylo by možné nějak zjistit, jestli o tomto problému tam vědí a jestli s ním hodlají něco dělat nebo dokonce dělají? Díky.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2451

Host
já sem třeba málo za interesovanej do válek ale já sem se stím zatím na mém světě na áčku nesetkal a kdybych znal takové lidi co to dělají tak si najdu prostředky jak jim uškodit a to také v rámci pravidel je to jen o taktice či diplomacii

ale v zásadě se mě to hnusí a jsem pro aby byl nějaký postih a né malej
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9906

Host
Tak ona i ta válka v realu má svá pravidla, ačkoliv to tady někteří neví, nebo nechtějí přiznat:) A po válce se s těmi hajzlíky pak vedou sáhodlouhé procesy..Norimberg, Haag. Je pro mě ale nepochopitelné, že vývojáři nepředpokládali okamžité zneužití možnosti volně přecházet mezi cechy. Nebo tam nemají žádného čecha, a němce to nenapadlo. V jakékoliv hře, kterou jsem hrál a ktrerá nějaké guildy obsahuje, byl přechod omezen nějakou sankcí. Buď časovým omezením na další přechod, nebo tím že nový hráč po určitou dobu guildě nepřinášel body. Takže při české vychcanosti to okamžitě vede k vytváření falešných cechů, používání multiůčtů a ve finále akorát k hádání se kdo s tou sviňárnou začal první. Nevím, nemělo by se to nějak výrazněji členy suportu prezentovat vývojářům jako dost vážná chyba v mechanice hry?
 

DeletedUser2298

Host
Očividně se to nelíbilo ani vývojářům - nebo prostě dali na negativní ohlasy od hráčů.. Což by byl celkem dobrý vliv potvrzení zpětné komunikace mezi vývojáři - supportama a hráči.
Každopádně ti co tuhle "taktiku" nevyužívají by měli být spokojeni ne?? :) Já třeba spokojen jsem, že to bude ošetřeno přímo ve hře nastavenými parametry.. Nicméně to ale nijak neřeší cechy, které jsou jen účelově vytvořeny na škození a hráči z nich nikam nepřecházejí.. ale s tím se už musí člověk naučit žít :cool:
 

DeletedUser11231

Host
Dobrou partu lidí v dobře organizovaném cechu to nepoloží a síly budou vyváženy tak jak jsou vyváženy v cechu. Kdo na to má, umí se přizpůsobit. Tak to mělo být od samého začátku. ;-)

No a pro tzv. záškodné cechy? Jak dlouho tam ti členové vydrží, když z toho prakticky nic nebudou mít? Věřím, že dřív nebo později z toho cechu vylezou a připojí se do cechu, který má slušné bonusy ať z toho taky něco ukousnou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
No kdyby vyřešili spíš, cenu za hex pro obléhání, tak to vyřešilo daleko víc, a hru by to oživilo cechy by se do sebe na mapách pustili víc, protože by nemuseli řešit, že na oblíhání musej tejden šetřit šurky s nejistým výsledkem, kdyby nebylo potřeba tolik, tak by i s nejistým výsledkem do boje šli, protože si prostě v případě neúspěchu budou moct dovolit další. Tak by se taky ukázalo jak je cech organizovanej a spolehlivej. Ted to vlastně závisí na tom aby jen někdo bezduše koukal furt na mapu jestli náhodou někdo neleze do zelí, no to je fakt odvaz. Pak vlastně nebyla potřeba tvořit skákací cechy. Na EN i betě se zrovna tohle řešení nesetkalo se všeobecnou radostí hráčů, že byli vyslyšeni. Spíš jsou frustrováni, protože fixní náklady za obléhání mělo větší podporu u hráčů, jenže co si budeme povídat, šurky a oblíhačka se dá koupit za diamanty ne? a To je pro majitele a tvůrce důležité. Jakejpak názor hráče z toho žádný euro nekouká :D:D:D
 

DeletedUser7772

Host
zrovna sa nudím kým pôjdem do práce a čítam a nestíham sa diviť...
takže za mňa hlavný problém je nedomyslený koncept celej hry - to čo začalo ako pohodová klikajda o stavaní pekného mestečka za s zvrháva na akčný nervák - CV stále v strehu, odkladať šialené balíky surovín na opakované útoky atď. to šlo vydržať v iných hrách tohto typu - ešte zaber vyhráš epochu, dobu... proste budeš najlepší :) tu to nejde to proste nemá záver a stále a dokola to nevydrží nikto, kto tomu už toľko času venoval vždy bude hľadať cestu ako si to udržať bez rizika - malé cechy, jasné a logické, všetci tu plačú ako to veľké cechy ničia a nejakým zázrakom sa to nejakým pravidlom vyrieši (časový limit) - sorry to si nemyslím, v inom vlákne som napísal peknú cestu ako túto ľudomilnú snahu packalov čo to programujú odrovnať - hľadajte :)
skôr mi to príde, že to bude ešte horšie zas Borghia skvelý komentár o eurách a o tom to je...
zúfalá snaha programátorov vymyslieť eventy (aktuálne beta a futbal) CV a kadejaké zázraky aby udržali ľudí v hre a hlavne platiť - prišlo tu niekomu, že platenie je tiež nefér, lebo dáva výhody? očividne nie, tiež som nejaké diamanty kúpil a mal som výhodu, takže som z toho strašne smutný :) ale mal som čosi navrch
takže namiesto poriadnej práce sa programátori potácajú z akcie do akcie a ja ich chápem - je jedno koľko zarobíte manažment vám vždy nalinkuje, že musíte ešte viac...
tak vymýšľajú zázraky ako sa len dá a spokojnosť hráčov? koho to zaujíma hlavne nech platia, tí experti si neuvedomujú, že kazením hry sa dosiahne len krátkodobý efekt - nevadí až to všetkých dostatočne na... urobíme inú hru :( tak to proste chodí
a tak to je aj tu všetci chcú výhody ktoré niektorý získali dlhodobou hrou a hneď, a keď ich nemajú robia "kravál" na fore mne viac ako limit vadí to, že hra hádže ľudí v dobe bronzovej medzi TOP elitu - na tých nikto nemyslí? očividne nie, tak sa nedomyslením strácajú hráči...
no to som sa zas rozpísal :)
kľud valím do práce dnes dám už pokoj - hrajte a neplačte, kto hrá rok? ja áno a som na D v globál rebríčku 19 a v medailovom 5, žiadne zázraky o CV to nespískali a žiadny limit to nezruší len pridá hlúpe nedomyslené pravidlo
pekný večer prajem :)
 

DeletedUser6297

Host
Zdravím
Tak to pravidlo na betě že nesmíš vstoupit do cechu 7 dní mě přijde trochu jalový nikdo se nezaobíral nad nováčkem který hledá cech.
Příklad vleze do cechu kde neoplývají aktivitou a bude chtít jít jinam a má smůlu bude bez cechu 7dní tak to ho tahra určitě chytne.
Můj nápad by byl takový že když vlezeš do jinýho cechu tak se ti 7dní neobjeví mapa CV tak že by ses nemohl 7dní zúčastnit válčení a bylo by a kdo přechází do cechu za jiným účelem než válčení tak mu to vadit nebude.
Myslím že by to šlo jednoduše zavést a vývojáři by s tím neměly problém.
Tak se mějte a válčení zdar.
 

Thesseus

Znalec
Borghia: ano, souhlasím stejně jako v Krčmě.
Andy76: když děláš omeletu, musíš rozbít pár vajec.

A ještě s tím možná souvisí toto: nv novém eventu je možnost pořídit si jakousi Síň slávy která produkuje prestiž pro cech. A to poměrně dost, takže kdo bude v minicechu, prestiž půjde do něj a velký cech tím bude o ni ochuzovat :)
Kdyby se realizoval Tvůj nápad (on je dobrý) ale tohle by nebylo ošetřeno. Ale kdyby bylo tak ok.
 

DeletedUser8262

Host
Já bych jen uvedl na pravou míru:
1/ Teorii taktiky přeskoku do účelových cechů jsem vymyslel v době svého působení ve Svijanech a jako první s hráčem Muzik i provedl, a to v době železné proti Manicu na Dinegu. Sráželi jsme jim obléhačky a sebrali jim tak již téměř vybojované pole, které jsme nacpali armádou a opustili, aby se tam na tom poli mohl Manic ukájet a nechal nás na pokoji. Následně jsme v době pokroku provedli útok z externího cechu na plážové pole Manicu, které jsme oslabili a poté jsme provedli útok ze Svijan, který ale stejně vyhořel.
2/ Po tomto jsme zavedli v cechu diskusi, zda v taktice pokračovat, protože jsem předvídal, že by se to mohlo zvrhnout do dnešní podoby. Než jsme ale dorokovali, bylo nám spojením několika cechů vysvětleno, že takhle ne a dál už jsme tu taktiku raději nepoužívali, ale zalíbila se jiným.
3/ Cech Svijany skončil asi 12 hodin poté, co jsem ho opustil z důvodu rozdílného názoru na jeho další směřování. Zakladatel Ramsess pak nechal prchlivost zacloumat svým majestátem a cech s odůvodněním zrady vedení, zkratovitě rozpustil.
 

DeletedUser6990

Host
Muj nazor jako leadera v BD na vytvareni malych cechu.
Historie:
Je celkem jedno kdo s tim zacal. Podle meho to pouzil na Dinegu, prvni Manic proti cechu Svijany v pokroku. Cech se jmenoval Win a pak se vzila tzv taktika WIN. Pokud vim , tohoto utoku se ucastnili take hraci Tarronga a jinych cechu, a take Black Dogs. Duvod byl tehda takovy, ze se Svijany chovaly dost urazlive k ostatnim a tak jsme se proti nim spojili. Myslim ze to nebyl uplne spravny krok vzhledem k budoucnosti, nicmene stalo se. Pote se zacala taktika malych cechu pouzivat u nas pod znackou KGB pro pobaveni na volnych sektorech u plaze. Az pote co aliance nekolika cechu v koloniale uskutecnila spolecny utok na cech Manic, jsme pak zacali pouzivat malych cechu jako taktiku.
(Tak historii ma lepe popsanou IljaTodorov)

Myslim si ze pouziti malych fiktivnich cechu je docela v poradku. Proc?
Hra je od zacatku nastavna tak, ze je utoceni mnohem narocnejsi nez obrana. Nejlepsi taktickou variantou tedy je mit uzemi nekde ve vnitrozemi, ktere je pokud mozno malo napadnutelne z malych cechu. Kdo se tam umi rychle dostat tak je proste silny, protoze ma dost hracu a surovin pro takovy postup. Pokud se tam dostat rychle neumi a nebo dobrovolne zustava u plaze, pak musi pocitat s bojem proti malym cechum, at uz fiktivnim nebo skutecnym. Ukazkovym prikladem je situace Manic x Commandos v pokroku. Commandos jako mensi cech ma mene uzemi, avsak dostatecny obranny bonus a je prakticky nemozne mu sebrat uzemi, ktere je s bonusem. Pokud by kazdy pokud o ziskani uzemi mel byt z materskeho cechu, pak by to neslo uz skoro vubec.
Priklad
Pro vetsi cechy stoji kazdy dalsi sektor tolik surovin, ze je prakticky nemozne se o neco takoveho pokouset. Napriklad 25 uzemi stoji kolem 1500 surovin a na to setri cely cech tyden. ( zalezi na dobe). A kdyz pak nasadime k utoku, tak je take mozne ze za 2 minuty je po oblehaci armade, kterou lze sundat ve 3 lidech do 2 minut a ve vice lidech i rychleji. To si pak kazdy rozmysli zda za takovy utok da 1500 surek, kdyz existuje moznost to zkusit za 5 surovin a nekolikrat. Nemluve o tom ze za 5 surek se podobny utok da podniknout 5x do tydne a ne jednou. Z toho vyplyva , ze pokud bude omezen presun mezi cechy, tak se dost hracu ve velkych cesich zacne dost nudit. To ze nekoho hra bude nudit asi neprispeje k vetsimu vyberu diamantu a o to preci tvurcum jde ne?
Pokud tedy chcete menit pravidla hry, potom aspon uvazujte o tom, ze by se suroviny za uzemi platily az pri dobyti a ne za kazdou oblehaci armadu. To je preci nedomyslene a podle me silne nevyvazene. Proto dochazi k situacim ze pro dobyti sektoru se pouzije maly cech a tepre potom matersky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11308

Host
Vážení, zejména apeluji na ty, co zde psali, že války mají pravidla a ty, kdo je porušují končí v Haagu. Jestli se zajímáte o válčení co by v historickém kontextu, tak tomu opravdu tak není. Válka jako taková nikdy žádná pravidla nemá. V každé válce se používají úskoky, špinavá diplomacie, špionáž a hledání vždy nejefektivnějšího prostředku, jak protivníkovi uškodit! Ukažte mi válku, která měla jasná stanovená pravidla!! nenajdete ji! Všichni, kdo tady upozorňují na nekalé praktiky cechu MANIC a BLACK DOGS by se měli zamyslet se, co CVC vlastně obnáší. CVC hru neskutečně rozproudilo z nudného okrádání sousedů a budování města. Jestli se chcete vrátit k nudě, tak se připravte, že v budoucnu než uděláte útok, budete muset hodně skrblit suroviny, obětovat vlastní výzkum pro cech se zjištěním, že posléze vyhodíte za jeden obléhací sektor 15.000-20.000 surek oknem během 1-2 minut! Úplný masochismus!
Chcete změnu? nehledejte chybu tam kde není, t.j. v taktice válčení zdejších cechů ale chybu v nastavení. Tj. neskutečné sumy zboží za obléhání. To bys se mělo změnit! Ani ten nejsilnější cech v budoucnu nebude moci válčit, protože na to nebude mít a bude stagnovat, zadefuje území a unudí se! Chcete nudu, tak tu plačte!
Já jsem taky pro změnu (viz Kuller):
- obléhačky zdarma nebo symbolicky 1 zbožím - suroviny od každé z konkrétní doby (v tomto případě se pak ukáže kdo jak na tom který cech je)
- po dobití území má cech 24 hodin, aby doplnil sroviny na jeho absolutní získání (v této době nebude moci nikdo tento sektor napadnout), pokud to nestihne, má smůlu a sektor nezíská)
 

majk1a

Komentátor
lefty s tvou změnou absolutně nesouhlasím, chcete mít nejvíc území tak vyrábějte suroviny, pokud by se chytla vaše navrhovaná změna tak by se taky mohlo stát, že všechna území obsadí 1 cech a ostatní se můžou jít klouzat, a když tu píšeš o historii, myslíš, že oni snad ty zbraně nemuseli nakoupit nebo vyrobit, aby vyhráli válku?
 

DeletedUser7772

Host
proste nedomyslený koncept hry... to som už písal a snaha o vylepšenie v poslednom čase vedie k ešte horším vynálezom
a keď sa už vymyslí niečo fajn CvC tak tí čo nehrajú aktívne plačú, že nemajú sektory..
no hrajte a budete mať!
a čo Vám bráni použiť tú taktiku tiež? ľahká odpoveď aj keď čosi získate tým, že sa pripojíte raz za deň to neudržíte a čoskoro je po vás
bojujte v nižších dobách tam to veľké cechy vzdali - ale tam si môžete žiť pekne pomaly :)
 

DeletedUser2451

Host
moje zkušenost je taková že i malí cech má šanci se sám dopracovat na dobití uzemí
já sám jsem se pokusil jako jedinec dobít uzemí a kdyby mě to bavilo tak bych sám zlikvidoval jeden cech bez menších problémů
a nápad andyho76 se mě zatím zdá nejlepším řešením přeběhlíků a přidal by sem na forum i nějakou tabulku kam by se dali napsat hráči co přebíhají zjednoho cechu do druhého něco jako taková tabulka hamby


ahoj Lavnote musím zareagovat na tebe co jsi ukázal na stránce 1 a to jen tak že pokud jde o spojení cechů v jeden tak je to rozdíl než když 5 hráčů s cechu třeba XY odběhnou do cechu AB něco vybojují a jdou zase spátky do cechu XY

ale neznám tu situaci a nemohu k tomu nic dodat
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru