Necechovní nabídky surovin na trhu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
V našem cechu je problé, že krom nabídek určených pro cech dávají hráči i nabídky určené pro své sousedy v ne úplně výhodném kurzu. Tyto nabídky nám pak na cechovním trhu zavazejí a občas je i omylem někdo z hráčů z cechu vezme. Nešlo by při zadávání nabídek na trh udělat i tlačítko pro mimocechovní obchod? Když už tlačítko na cechovní obchod existuje, tak proč by tam nemohlo být i druhé.
 

DeletedUser7962

Host
Krom jiných tlačítek existuje i tlačítko pro pouze cechovní obchody, tudíž mimocechovní nabídky neuvidiš. Vytvářet obchod, který neuvidí nikdo z cechu mi nedává smysl.... A to, že někdo nedokáže posoudit, jestli nabídka je, nebo není výhodná, s tím vývojáři nejspíš moc neudělají.
 

Thesseus

Znalec
Mě to smysl dává, nabídky pro ostatní mimo cech mohou být nevýhodné, někdo si tak vydělává, na tom nevidím nic zlého, je to dobrá strategie když funguje. Ovšem díky tomu, že je nelze odfiltrovat do těch, co jsou určeny pro cech tak v obchodě zabírají místo a dotyčný je za zlouna protože nedává výhodné nabídky.
Nedokáže posoudit? Říkal snad někdo tohle?
 

DeletedUser

Host
Mě to také dává smysl a pro mě jako pro člověka co se snaží podporovat cech i tím že obchoduje by to dost usnadnilo tuto činnost, protože projíždět 5 stran nevýhodných nabídek určených pro sousedy je dost často časově náročné. Takže možnost je odfiltrovat již při jejich zadávání by byla určitě výhodná. Takže jsem pro aby ve hře byla možnost zadání mimocechovních nabídek.
 

DeletedUser6769

Host
Já nevím, mě to zase příjde jen jako rozmazlování.. neberte to špatně. Ale pokud člověk není.. nevím jak to napsat, abych nedostal další napomenutí... slabomyslný, tak se s ním dá domluvit. Pokud chce dávat nevýhodný nabídky, ať si je dává v přiměřeném množství. Osobně teda pochybuji, že by to bylo nějak extra výhodné, protože kdo by si bral nevýhodnou nabídku a ještě za ni platil bod výzkumu? Možná takoví jsou - nováčci, nebo zoufalci (tím myslím, že nutně surovinu potřebují, aby jim nestál výzkum atd.. nikoliv že jsou loseři).. ale určitě není pravidlem, že by se člověku takový obchod splnil X-krát za den a měli nějaké stálé zákazníky. To už by líp vydělali, kdyby to vyměnili férově v cechu.

Možná jsem jen krátkozrakej a je to výnosný kšeft, ale dost o tom pochybuji. Je to jen provokace a prudění lidí v cechu. Takovým lidem nabídnout smazání nabídek, nebo odchod z cechu. Sice chápu, že zbavovat se aktivních hráčů je jako řezat si pod sebou větev, ale na druhou stranu pokud hráč není schopen přemýšlet, spolupracovat a ochotný řešit problémy, případně vůbec komunikovat, pak je to člen k ničemu.
 

DeletedUser5384

Host
Thesseus,Netopirek,Highlander : Pokud na to koukám z hlediska hráče,který surovinu shání je to ulehčení a - jak píše Highlander možná i rozmazlování. Ale v cechu nejsou jen silní hráči,jsou tam i takoví, kteří potřebují trh pro sehnání. Já z pozice ekonomicky silného bych velmi uvítal toto tlačítko, abych mohl svoje zásoby, z kterých v pokroku už patrně nebudu nic potřebovat, vyměnil někomu z cechu, kdo je ještě užije. Ale brouzdat se nekonečnými nabídkami typu mramor za azbest prostě odmítám:)
Pro mně, jako pro hráče,který nic neshání,ale chce pomoci druhým v cechu by to bylo velmi užitečné :)
 

DeletedUser6769

Host
bobbyc já to mám stejně - nic nepotřebuju, vyrábím průmyslové a pokrokové suroviny a chci pomoct.
Ale odfiltrovat necechovní nabídky? Já třeba dával všechny nabídky jako necechovní. Pokud něco potřebuju, tak ať to koupí kdokoliv, potřebuju to. Pokud někdo z cechu potřebuje, tak si dám vyjet nabídky od členů cechu a poberu co můžu, tím jim pomohu, snad. A pokud to nemám, tak nepomohu, ani kdybych se rozkrájel. Stejně tak někdo může vidět mou necechovní nabídku, přijmout ji a pomoct.
Abych to ujasnil, tenhle návrh mi připadá stejný, jako by někdo navrhnul, aby vůbec nešlo měnit suroviny jinak, než ve stejné nebo sousední době. Tady by sice ta možnost zůstala, ale prostě je to podle mě rozmazlování. Pokud mám v cechu někoho, kdo se nedokáže přizpůsobit a třeba ani nekomunikuje a držím si ho v cechu jen proto, že jako jeden z mála třeba motivuje, nebo proto, že má hodně bodů, pak je to můj sobecký důvod, proč mu to toleruji a nebudu si to kompenzovat tím, že budu vnucovat do hry další prvek, který mě zbaví starostí. Tohle neberte jako útok na někoho, jen říkám jak to vypadá.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
No ono by stačilo, kdyby pod tlačítkem místo sousedé byly automaticky necechovní nabídky hráčů z cechu, sousedů a přátel. Máme hráče, kteří mají zboží na 20 stránkách - máte v cechu 3 takový 3 a je to problém - necechovní obchod at si dělají jaký chtějí - cech by ho mohl vidět právě pod tlačítkem necechovní. Akorát by jen u hráčů cechu byla možnost koupit bez poplatku.
Spousta lidí neví, že takto je ten obchod nastaven a pak nastávají hádky, že někdo má v cechovním obchodě neregulérní nabídky - já kdyby jsem to neotestovala s jedním hráčem tak jsem si myslela, že je to skutečně oddělené - to si pak pravidla obchodu v cechu můžu nastavit jaký chci a hráč mi může klído tvrdit, že to má jako necechovní :) Dosud, tedy tlačítko cechovní při zadání je tedy k tomu aby obchod neviděl nikdo z venku :) ale uvnitř vidíte všechny obchody - no při 70 hráčích v cechu je to docela chaos :) o rozmazlování to myslím moc není jenom o přehledu.
 

DeletedUser6769

Host
Tak pokud si někdo dá tolik nevýhodných nabídek, tak to chaos opravdu je. Ale dá se mu domluvit, nebo ho vyhodit. Pokud někdo nechce hrát týmově a domluvit se, nemá v cechu co dělat :) Cech je prostě hraní v týmu a musí se dělat kompromisy. Nemůžu být sólista a myslet si, že když si dám 20 stránek nesmyslných nabídek, že mi to někdo veme. Ještě když za to musí platit bod výzkumu. Jako když si dá takový divný nabídky jednu dvě, budiž. Může i ujet ruka a člověk si nevšimne. Ale takový nabídky podle mě zavazej v obchodě hodně dlouho, než je někdo, i třeba omylem, vezme. Určitě po nich není taková poptávka, aby jich v obchodě muselo být milion a 'pan podnikatel' o nic nepřišel.
 

DeletedUser2059

Host
Mě to příjde logické. Sám si tak vždy vydělám suroviny, třeba z doby pokroku a vždy dám 6 za 7 a pak 7 za 8 a teď už mám cca 80 surovin z doby pokroku a má nejlepší výroba je výroba dehetu z koloniální doby, bohužel jsem dostal i jednou vynadáno, že toto praktikuji, kdyby takové tlačítko existovalo tak by ten dotyčný mlčel.
 

DeletedUser

Host
No možná máte pravdu ale koneckonců je tam tlačítko pro zobrazení jen CECH a jen SOUSEDÉ takže si myslim že to každej zvládne odfiltrovat.
 

DeletedUser

Host
Jenže když zmačkneš tlačitko jen cech tak se ti tam nafiltrujou i nabídky co mají cechovní spoluhráči i pro své sousedy. Takže nerozlišíš do má dotyčnej pro cech a co pro ostatní.
Když zmáčkneš tlačítko sousedi - tak máš necechovní nabídky svejch sousedů. Takže filtr na nic.
 

Thesseus

Znalec
Highlander: právě že se pleteš - je to velmi výnosný obchod, co jsem se dověděl od hráče, který vůbec nepotřebuje výrobny zboží.
Jeden hráč od nás z cechu to tak taky dělá, určitě o něj kvůli tomu nechceme přijít a pokud to nese, byla by hloupost to zakazovat (už z hlediska prosperity cechu).
A hodí se to i z toho důvodu, který zmiňuje Bobbyc
 

DeletedUser

Host
Thesseus - jeden od nás je taky takovej obchodník, a má těch nabídek cca 20 denně a vynese mu to taky dost. Dost mě štve pořád vysvětlovat v cechu, že nejde proti pravidlum, jen se jim holt zobrazujou i necechovní nabídky. A právě proto, že získané suroviny v cechu mění v řádném kurzu mu to zakazovat nikdo nechce i když kvůli tomu omezil počet denních nabídek. Nikde to totiž takhle vysvětlený není (to zobrazování).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Já jsem to vyřešil jednoduše...nefér obchody jsem zakázal i necechovní...komu se to nelíbí může jít a nebo ho vyhodím sám...udělal jsem to už nesčítelněkrát...

A hned vysvětlím proč jsem to zakázal...

Jednoduše proto, že zboží který daný člověk nabízí v nefér kurzu může potřebovat někdo z cechu a on si ho dovolí nabídnout jen čistě pro sousedy ???

Svoje obchody zadávám vždycky fér a proto i když nemotivuju přátele, mám jich pořád dost protože vědí že s nima udělám vždy jen fér obchod...a nabídek vystavuju denně přes 50 někdy i víc...a každý den jsou všechny pryč...ať už od někoho z cechu nebo přátel či sousedů...

Zadávejte fér obchody a nebudete mít problém cokoliv sehnat...

Přehnaný výdělky na něčem co nemá ani zdaleka takovou hodnotu nesnáším v reálném světě...natož zde, kam se všichni chodí odreagovat...
 

DeletedUser9406

Host
No já teda nevím, ale pokud si zaškrtnu cechovní nabídky, tak vidím pouze cechovní nabídky. Pokud si cechovní nabídky nezaškrtnu, tak vidím sousedské a ZASE cechovní nabídky. Takže se těch i-X stránek nevýhodných nabídek (určených pro mimocechovní obchod) v seznamu nezbavím. Pro mě v tomto směru zaškrtávací box pro cechovní nabídky ztrácí význam, protože je mi úplně šumafuk, jestli mi obchod udělá cechař, nebo mimocechař. Význam má pouze a jenom v případě, kdy člověk nabízí hodně dobré zboží za nějaký starý odpad a chce ho nabídnou někomu z cechu - a ruku na srdce kolik takových je (1-2 do měsíce?).
Na druhou stranu, pokud si mohu odfiltrovat sousedské nabídky = že sousedi nabídli zboží bez zaškrtnutí cechovní nabídky - tak se logicky nabízí možnost, proč při vytvoření obchodní nabídky neexistuje checkbox – mimocechovní nabídka. Už jen kvůli tomu, že existuje sorta hráčů, kteří takto nevýhodné nabídky berou a navíc tyto nabídky jsou dlouhodobé "ležáky" na trhu a zkrátka v seznamu zavazí.
Argumenty, že někdo není schopen posoudit výhodnost/nevýhodnost nabídek, nebo že už vytvořením dalšího filtru se hráči rozmazlují, jsou zcestné - jednou jsou tu možnosti filtrování, tak proč je nepřizpůsobit potřebám hráčů? Vývojáři ty filtry pro ukojení svého ega nevytváří :)
Taky můžeme všechny filtry zrušit a listovat v tom kvantu stránek a plácat se po ramenou, jak jsme dobří, že umíme posoudit výhodnost/nevýhodnost daných nabídek ....
 

DeletedUser6769

Host
No já bych bych to na vývojáře neházel. Můj osobní názor je ten, že takhle nevýhodné nabídky může vzít jen člověk nemocný, nebo né moc inteligentní. Samozřejmě i člověk zoufalý - nutně teď hned to potřebuju a je mi jedno co za to dám, v cechu to nikdo nemá, nechcu čekat, než to někdo dá do obchodu, atd... ale to jsou prostě vyjímky a z mého pohledu to prostě není výhodný obchod.. i když se mě tu někteří snažili přesvědčit, že ano.
Možná je něco na tom, že když jsem v pokrokové době a potřebuji víno, tak většinou tak staré suroviny nemám, tak bych někomu mohl i vzít nabídku víno za papír např... ale musela by být velká haluz, aby někdo měl zrovna nabídku, kterou potřebuji. A rovnou říkám, že bych to takhle vyměnil jedině s někým z cechu. Navíc jsem viděl i 2 stránky stejné nevýhodné nabídky.. např. 20 vína za 20 žuly... musel bych být chorobný optimista, abych si myslel, že ty nabídky zmizí tak rychle, že jich musím na trh rovnou plácnout dvě strany.

Takže tím jsem chtěl říct, že ani mě, jako vývojáře, by nenapadlo, dělat nějaký takový check box.. Navíc pokud by byl check box 'necechovní nabídky,' pak by je to zobrazilo.. cechovní nabídky by zobrazili jen nabídky cechovní, ale nikoliv necechovní. Což je sice účel, ale pak by to znamenalo, že by všichni museli dávat cechovní nabídky, aby si jejich nabídky někdo všiml. A to by znamenalo, že by mimocechovní obchod, až na nevýhodné nabídky, byl prázdný. Navíc by se tím lidi ošidili o polovinu lidí, kteří by jim mohli obchod přijmout, minimálně o polovinu - sousedy. O přátelích ani nemluvím. Leda dávat 2 nabídky - jednu cechovní a druhou necechovní. Ale to by byl už docela hard-core v tom obchodě.
 

DeletedUser5384

Host
No já teda nevím, ale pokud si zaškrtnu cechovní nabídky, tak vidím pouze cechovní nabídky.
Tak to je právě těžkej omyl, protože vidíš VŠECHNY nabídky od členů cechu bez ohledu, co zatrhli. Z toho potom vyplývají další problémy, např. zaspamování trhu nesmyslama.
Ještě před několika týdny jsem měl podobně radikální názor jako Cenda, už jsem to vzdal, protože diskuze s těmito "obchodníky" nikam nevedou. Mají stejný efekt jako kopat se s koněm.

Highlandere,nevím, nedělal jsem si statistiku,kdo takové nabídky bere, zato jsem viděl na veřejným datovým uložišti screeny s přijatými obchody tohoto druhu. (a to nekecám.) Takže asi tihle "obchodníci si je zřejmě silážují, možná i tisknou anebo si s nima tapetují koupelnu.

Takže, jak jsem psal již v poslední větě v příspěvku #6, filtr pro oddělení výlučně cechovních nabídek, tj. nabídek určených pro cechovní trh bych bral všemi deseti:D
 

DeletedUser

Host
Souhlas s Moidart , ano něco by se s tím mělo udělat a nebylo by to zase tak nepřekonatelně těžké . I když jsem mírný pesimista , soudruzi z NDR jen tak nepřiznají nedostatek či nedokonalost. Takže jen pro pořádek : ano chtěl bych vidět jen cechovní nabídky a to jen ty u niž nabízející zatrhnul cechovní nabídku a né všechny nabídky našich členů. To další tlačítko tedy beru. i dvě. i zatržítka .
Hlavně bych chtěl pozdravit Moidart a popřát jí hodně úspěchů ve hře i mimo ní.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru