Necechovní nabídky surovin na trhu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser6375

Host
Takové zatržítko bych bral všema deseti. Nevím, proč by se takové praktiky měly zakázat. Jen ať členové cechu vydělávají na sousedech, když jim takové nabídky berou. Ale rád bych to měl odfiltrované, abych věděl, co je pro mimocechovní trh a co pro cech. Někdy i pro cech může být nabídka nevýhodná, protože to hráč shání urgentně a nemá za to momentálně moc co nabídnout. Později to třeba tomu druhému vrátí nebo vynahradí jinak, např. vložením určitého počtu forge bodů do velkolepky. Jasně, mohou se na tom dohodnout v SZ, ale to kolikrát znamená napsat zprávu, čekat, až bude online ten druhý, ten odepíše, zase se čeká, než bude online první atd. Jde jen o jedno tlačítko, které mnohým usnadní hru, a jiným zase tolik překážet nebude :D Takže za mě rozhodně ano ;)
 

DeletedUser6769

Host
Já teda jsem stále proti, argumenty vás všech jsou rozumné, to ano.. ale pořád mi vadí věc, že budu muset dávat všechny nabídky cechovní, aby je viděli cechovníci, ale tím pádem se připravím o dalších min. 100 lidí, kteří by mi nabídku mohli přijmout třeba rychleji.. a opačně, když to nezatrhnu, tak se na to nikdo z cechu nepodívá, i když by mi to třeba mohl vzít dřív, než 'ti druzí,' protože necechovní nabídky jsou přece ty nevýhodné? To mám dávat 2 nabídky? Nebo (z pohledu ostatních, co by mi nabídku mohli vzít) mají nejdřív projít cechovní nabídky, pak necechovní nabídky.. a co vymyslíme příště? Napůl cechovní nabídky? ;) Podle mě se to až neslušně komplikuje kvůli pár lidem lačným po zisku. Já mám plný sklady, aniž bych nepoctivě obchodoval... a jsou mi vy-víte-na-co... Na provincie jsem šel silou, výzkum nemá zas tak velkou spotřebu... a ještě jsem stíhal zásobovat cech surovinami, které jsem vyráběl.
Ale samozřejmě pokud to projde, nebudu si stěžovat na ministerstvu, jen diskutuji. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9406

Host
Highlander - celý návrh je o tom, ze zadávající nepočítá s tím, že by mu tento obchod vzal někdo z cechu a cechaři tyto obchody neberou z důvodu nevýhodného poměru - proto se o tomto celá debata rozjela. Pokud se někdo v cechu domluví, že provedou nevyhodnou směnu (jak psal Thom Forrester) tak takovou nabidku oznaci jako cechovni - a nemusi zadavat nabidky dvojmo. Chápu, že chceš rozvinout konstruktivní debatu, ale už vymýšlíš extrémní situace :)
 

DeletedUser

Host
Highlender: Původní návrh byl na zatržítko necechovní obchod. Tedy obchod který by byl odfiltrován pokud by si někdo (hledající nabídky na tržišti) zatrhl nabídky v cechu (takže opačně obchod pro sousedy a přátele). Pokud by vzniklo toto tak normální obchodníci by obchodovali stejně jako dosud tedy by nic nezatrhávali a nabídku by viděl každý (cech, sousedé i přátelé) jen ty kteří obchodují v pro ně výhodném poměru (a pro ostatní nevýhodném) by u takových nabídek zatrhli mimocechovní obchod a potom by takové nabídky byly viditelné jen pro sousedy a přátele. Spolucechovníci takových hráčů by byli ušetřeni procházení nevýhodných nabídek. Tento nápad mě přijde jednoduchý a elegantní (jde jen o jedno zatržítko navíc v záložce pro vytváření nabídek na tržišti) a jsem pro jeho zavedení do hry.
 

traktorista

Odborník
Taky jsem za, pro hráče obchodující převážně v cechu by se nabídka pročistila a pro nabízejícího je to minimum práce navíc.
 

DeletedUser

Host
U nás to řešíme jednoduše...takový obchody jsou zakázány a hotovo...

Protože jak tady někdo psal dostal za to vynadáno...a jsou z toho jen rozkoly v cechu...

A pokud někdo chce podporovat cech tím že bude zahlcovat trh nevýhodnými nabídkami tak, takového hráče z čistým svědomím propustím z cechu...vyhazuju za to přátele a sousedy rabuju (jinak nerabuju)...

A jak tady taky někdo psal...já taky vyrábím jen dehet a papír a přitom jsem majitelem víc než 100 kusů surovin z pokroku...ale vyměnil jsem je 2:1 za zboží z průmyslu a to předtím stejně tak za věci z koloniálu...

Pokud je někdo v takové tísni že nutně potřebuje danou surovinu "hned" a není schopen se dopředu podívat co bude potřebovat ve výzkumu...je to jeho věc...
 

DeletedUser

Host
Já bych tak brala nějaký řešení, zakazovat striktně v cechu mě nebaví. Akorát vznikají dokola stejný hádky. Chápu že i takový obchod je pro některé hráče způsob hry a vyhazovat jenom kvůli tomu jinak aktivního a spolupracujícícho hráče z Cechu?

A Cendo zrovna měnit 2:1 pokrok za průmysl je taky nefer vzhledem ke spotřebě při výrobě - tam je poměr pokrok : průmysl - 1,5:2.

Zajímá mě jestli je to tady na foru jenom o tom, že se budem dohadovat co by bylo kdyby nebo zda se s tím bude něco dělat?
Popřípadě, kam se má zadat nápad, aby bylo odpovězeno - bude se stím tvůrčí tým zabývat nebo ne?
Pokud si pamatuju třeba na Westu ve foru nápady byly rozdělovány - jako realizovatelné a vyřazené, kdy bylo řečeno zda byl nápad posunut k tvůrcům nebo ne.
Nemusel potom každý hráč psát na support - třídilo se to rovnou na foru.
 

DeletedUser

Host
To co navrhuje Borgia (to s tím vyjádřením se zda je nápad použitelný či ne) by určitě bylo přínosné.
 

DeletedUser

Host
to Borghia:

O tom poměru vím...probírali jsme v cechu docela dlouho a dohodli se na setrvání v poměru 1:2...

A s tím vyřazením a posunutím vejš souhlasím...
 

DeletedUser

Host
Ahoj,
i já bych uvítala, kdyby to "zatržítko" CECHOVNÍ bylo opravdu pro nabídky JEN v rámci cechu, protože jak už tu někdo psal, tak kontrola podle "pravidel trhu" není možná.
A co se týče férovosti obchodu, asi by to mělo být takhle (počítáno z nákladů na výrobu) :

doba bronzová -> doba železná 2 : 1

doba železná -> raný středověk 2 : 1

raný středověk -> vrcholný středověk 2 : 1

vrcholný středověk -> pozdní středověk 2 : 1

pozdní středověk -> koloniální doba 1,5 : 1

koloniální doba -> průmyslová doba 1,33 : 1

průmyslová doba -> doba pokroku 1,25 : 1
 

Thesseus

Znalec
Ale nejde přece jen na náklady na výrobu ale taky čas výroby, místo, které výrobny zabírají, momentální poptávka po určité surovině... Nepočítejte přesné poměry když v nich je zohledněn pouze jeden faktor. Ale nic ve zlém.
Neboj ještě jinak, celkový kurz těchto hodnot je 39,9. To znamená, že 100 výbušnin by bylo fér vyměnit ta 3990 dřeva.
Vážně si to myslíte? Zkuste vyrobit 100 výbušnin a zkuste si vyrobit 3990 dřeva ;)
 

DeletedUser

Host
Ahoj,
i já bych uvítala, kdyby to "zatržítko" CECHOVNÍ bylo opravdu pro nabídky JEN v rámci cechu, protože jak už tu někdo psal, tak kontrola podle "pravidel trhu" není možná.
A co se týče férovosti obchodu, asi by to mělo být takhle (počítáno z nákladů na výrobu) :

doba bronzová -> doba železná 2 : 1

doba železná -> raný středověk 2 : 1

raný středověk -> vrcholný středověk 2 : 1

vrcholný středověk -> pozdní středověk 2 : 1

pozdní středověk -> koloniální doba 1,5 : 1

koloniální doba -> průmyslová doba 1,33 : 1

průmyslová doba -> doba pokroku 1,25 : 1

Toto je sice pěkně zpracováno...ale kdo by se s tím pokaždé počítal ???
A to byl hlavní důvod proč jsme setrvali na kurzu 1:2...

Další důvod proč zakazovat obchody přes dobu je ten...že když budu vyrábět pořád jen víno a budu ho neustále nabízet za surky z vyšších dob...nebude mě to nutit k obměně výroben...

I tohle je způsob motivace spolucechovníků k postupu výš...

Jinak po dohodě není problém vzít i obchod, který není striktně mimo dohodnutý kurz...nebo snad jo ???

Já nevím úplně jistě jak je to na Arvahalu Brisgardu čí Cirgardu...ale na Dinegu je 1:2 zcela běžná obchodní praxe a nepsaná dohoda...

Nehodlám podporovat hráče, kteří mění 100 zlata za 100 hedvábí a podobně...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8015

Host
A já zase nemám rád hráče a nepodporuju, co
chtěj měnit v obchodě: 50 dřeva za 100 medu...
Nabídka 50 dřeva za 100 medu je vážně směšná...
Já vždycky myslel, že tyhle nevýhodný nabídky
jsou pouze cechovní a oni jsou necechovní...
Pokaždý, když vidím takhle nevýhodnou nabídku,
tak si myslím, že to má určitě cechovní, protože
normálně mu to vzít snad nikdo nemůže, pouze
omylem, ale to pak hráče, když se splete, asi zabolí...
Hlavně si musíte uvědomit, že pokud je to necechovní
nabídka, tak ten váš spoluhráč, nejen, že příde o dost
mnohem výhodnějších surovin, kvůli nevýhodné nabídce,
ale ještě navíc, dává ze svýho bod výzkumu. Takže by
opravdu spíše, měli být nevýhodný nabídky cechovní, kde
to nikoho nestojí bod výzkumu. Já osobně se vždycky
zasměju, když vidím, takhle nevýhodnou nabídku. A jediný
co mě pokaždý napadne je, že tam ta nabídka bude dotyčnýmu
hráči stát asi ještě pěkně dlouho. Spíš by to mělo být naopak.
Pokud potřebuju med a chci ho směnit za dřevo, tak rozhodně
nebudu dávat, nabídku 50 dřeva za 100 medu, ale obráceně.
Nabídnu 100 dřeva za 50 medu, nebo 200 dřeva za 100 medu,
aby to bylo výhodný pro obě strany. Pak by se super kšeftovalo.
Ale, abych dával bod výzkumu a ještě prodělal, ani omylem..
 

DeletedUser

Host
Proto jsem i v cechu určil pevná pravidla pro kurzy v obchodě...

V prvním mým cechu kde jsem byl vůdcem...to takto fungovalo...
V tom druhým jsem byl jen řadovým členem, ale cech neměl žádná pravidla a nefungovalo to tak...
Takže jsem založil svůj a toto pravidlo zavedl...

Vždy jsem v cechu byl za zásobovače...sháněl surky na CHATu pro celý cech...a i tak se držel na jeho špici (až do včerejška, přijali jsme hráčku s dvojnásobkem mých bodů :D)

A hlavní důvod proti takovým nabídkám je ten, že hráč, který takovou nabídku vytvoří, může nabízet suroviny, který se můžou hodit i někomu v cechu...
Tudíž...pokud je nenabízí prvořadě členům cechu, znamená, že si hraje bezohledně na svým vlastním písečku...a takové hráče mít ve své blízkosti nechci...
 

DeletedUser4657

Host
Taky jsem to psala trochu jinak ale nic s tím neudělali, tak máme pravidlo v cechu maximálně 4 obchody mimo cech
Máme asi 4 hráče co shánějí surky mimo cech, takže u nás je to v pohodě :)
navíc si můžeš nechat zobrazit surovinu po surovině se kterou by jsi rád obchodoval , snáz se tak vybírá dobrá nabídka
 

DeletedUser

Host
No, my to prozatím vyřešili demokraticky zvoleným volným dnem obchodu, takže máme free zonu, a v ten den vědí všichni, že si maj dát bacha a nebo naopak prodat sousedům co se dá :) Stejně by bylo lepší necechovní obchod oddělit :) Budem doufat v lepší zítřky :)
 

Dan 77

Veterán
Ale nejde přece jen na náklady na výrobu ale taky čas výroby, místo, které výrobny zabírají, momentální poptávka po určité surovině... Nepočítejte přesné poměry když v nich je zohledněn pouze jeden faktor. Ale nic ve zlém.
Neboj ještě jinak, celkový kurz těchto hodnot je 39,9. To znamená, že 100 výbušnin by bylo fér vyměnit ta 3990 dřeva.
Vážně si to myslíte? Zkuste vyrobit 100 výbušnin a zkuste si vyrobit 3990 dřeva ;)
Zohledňovat místo, kterou výrobna zboží zabírá (a rovnou třeba větší náklady na mince, zásoby a obyvatele :D), je nesmysl. To je v rámci vývoje každého hráče - budovy jsou v určitém poměru zdražovány a jsou zároveň produktivnější. Se stavebním prostorem musí taky vyjít každý. Možná by se dal zohlednit čas výroby, ale takové obchody jako 4000 dřeva za 100 výbušnin nikdo dávat nebude, navíc tento poměr není hrou dovolen a nabídka by byla pro kupce velmi nevýhodná a je jedno, že se 40 dřeva vyrábí trošku déle než 20 výbušnin. Stejně tak u epoch na sebe navazujících, tam už je snad zbytečné zahrnovat do poměru i ten rozdíl v době výroby.

Krom jiných tlačítek existuje i tlačítko pro pouze cechovní obchody, tudíž mimocechovní nabídky neuvidiš. Vytvářet obchod, který neuvidí nikdo z cechu mi nedává smysl.
Smysl to dává. Jelikož (pro upřesnění od předchozích odpovědí) cechovní filtr na trhu nezobrazí pouze nabídky, které jsou nastaveny jako cechovní, ale všechny nabídky, které jsou od členů vlastního cechu.


Mě to příjde logické. Sám si tak vždy vydělám suroviny, třeba z doby pokroku a vždy dám 6 za 7 a pak 7 za 8 a teď už mám cca 80 surovin z doby pokroku a má nejlepší výroba je výroba dehetu z koloniální doby, bohužel jsem dostal i jednou vynadáno, že toto praktikuji, kdyby takové tlačítko existovalo tak by ten dotyčný mlčel.
No, ty jsi zrovna dvacetistránkový obchodník, tebe si z tohoto fóra pamatuju. To byly třeba nabídky typu 10 mramoru za 20 střelného prachu, 20 střelného prachu za 40 hedvábí - prostě hromada nabídek pouze za účelem výdělku. Nechci se vůbec navážet, ale tyto praktiky jsou už prostě moc. :( A hlavně tohle má spamovat na trhu a pak je v tom chaos. Ještěže nejsem na stejném kontinentu (z našeho cechu bys už byl teda vyloučen). Ale to zase nepíšu jako narážku, prostě jsem na zaspamované trhy docela alergický...


Snad všechny argumenty mají něco do sebe. Níže je zároveň dobrý argument proti původnímu návrhu.
A hned vysvětlím proč jsem to zakázal... Jednoduše proto, že zboží který daný člověk nabízí v nefér kurzu může potřebovat někdo z cechu a on si ho dovolí nabídnout jen čistě pro sousedy ???
Bobbyc: to bylo přesné a zábavné. :)
Cenda má pravdu i v tom fér obchodování, taky s obchodem nemám problém - nabídky mám vždy fér, protože sám chci jen fér nabídky... "Nečiň druhým to, co nechceš, aby druzí činili tobě..."
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
To Dan77:

Děkuji ti za vypíchnutí tohoto důvodu...proti tomuto návrhu...protože toto si neuvědomuje skoro nikdo...
 

Thesseus

Znalec
Zohledňovat místo, kterou výrobna zboží zabírá (a rovnou třeba větší náklady na mince, zásoby a obyvatele :D), je nesmysl. To je v rámci vývoje každého hráče - budovy jsou v určitém poměru zdražovány a jsou zároveň produktivnější. Se stavebním prostorem musí taky vyjít každý. Možná by se dal zohlednit čas výroby, ale takové obchody jako 4000 dřeva za 100 výbušnin nikdo dávat nebude, navíc tento poměr není hrou dovolen a nabídka by byla pro kupce velmi nevýhodná a je jedno, že se 40 dřeva vyrábí trošku déle než 20 výbušnin. Stejně tak u epoch na sebe navazujících, tam už je snad zbytečné zahrnovat do poměru i ten rozdíl v době výroby.

Že zohledňovat prostor při porovnání ceny suroviny je nesmysl? Vážně? Takže když budeme mít my dva úkol pro cech vyrábět ve velkém porcelán a papír a já si vyberu papír (papírna je 2x3) a na Tebe zbude porcelán (porcelánka 4x4) nebude ti to asi vůbec vadit, že? ;)
"se stavebním prostorem musí taky vyjít každý" Jestli je to argument na můj názor, pak ho nechápu.
A stejně tak si stále stojím za tím časem výroby, vyrobit 4000 dřeva je prostě obrovský rozdíl od těch 100 výbušnin.
Je dost možné, že myslíme to samé ale nechápeme se :) Jak píšeš, že takový obchod by byl pro kupce nevýhodný, mám pocit, že si notujeme ale vypadá to přesně opačně :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru