Necechovní nabídky surovin na trhu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Mě se tady líbí jak se všichni ohání fér obchodem, jak není hezké dělat nefér obchody, ale to ke hře patří zrovna tak, jako možnost rabování :) proto to nechci nikomu zakazovat, ale chtěla bych mít možnost filtru.
Kdyby aspon byla omezena možnost nedat nabídku jinou než přes dobu - aspon to by pomohlo, vidět na trhu barvu za mastek 2:1 je taky síla. Zároveň nemůžu dát větší poměr, když chci zboží přes dvě doby vyměnit férově. Musím to směnit 2x za 2 FB místo jednoho.
Prostě by to chtělo obchod doladit. Ne se ohánět fairplay, když to ani pořádně nejde.
 

Thesseus

Znalec
O tom je taky návrh nápadu.
A pokud měníš za FP tak Ti poradím, aby si se přidala do nějakého cechu, tak je obchod zadara :)
 

Lotrr

Turista
Zdravím všechny přispívající...., delší dobu tu pouze sleduji diskuzi,tak si jen dovolím udělat menší souhrn. K přesnému poměru a k přesné výrobní ceně se lze dostat,ale těch parametrů je mnoho a ne vždy jsou známé. Tedy víme pořizovací cenu budovy ? Ano i ne. Sice víme kolik zaplatíme za umístění výrobny do městečka,ale při bourání se dostane část platby zpět. Kolik to vlastně je ? Je to nějak pevně stanoveno ? Procenty ? Dobou po kterou budova stojí ? A je to u daného typu stavby vždy stejné ? Pokud by toto šlo vždy spočítat, tak narazíme na další problém... Víme dopředu,ne zpětně,kolik kusů výrobků se vyprodukuje ? Proč ? No proto,aby se ta pořizovací cena budovy mohla dělit počtem vyrobených kusů zboží a tím byl dán podíl pořizovací ceny do ceny výrobku. A dále .... pořizovací cena za lidi,pořizovací cena za místo. Kolik mi stojí pořízení jednoho pracanta ? Na kolik mi vyjde cena jednoho pole ? Zjistit a opět dělit počtem výrobků. Dále čas,cena času,to je vklad mincí a nástrojů. Na konec schválně nechávám vklad. Dle mého to je rychlý a poměrně jednoduchý prvek,který sice nevystihuje exaktně vše výše popsané,ale lze na něm vystavět slušný a přiměřeně poctivý systém směny, popř. obchodu,jak kdo chce. A ano, ačkoli to zprvu přijde divné,tak poměr 1 : 40 u zboží z obou krajů hry reprezentuje "váhu" daného zboží.
Na příkladu zkusím demonstrovat ..... v době pokroku potřebuji na jednu výrobnu 1200 lidí . Z tohoto počtu bych obsadil 11,11 výroben bronzové doby.Na postavení jedné výrobny v době pokroku potřebuji 18 -28 polí dle typu stavby. Na 11,11 výroben bronzové doby polí 100 . Za stavbu jedné výrobny v pokroku - bez vratky za zbourání,zaplatím 54 000 mincí a 129 000 nástrojů, za 11,11 výrob
doby bronzu 3 777 mincí a 5444 nástrojů. Vklad do výroby bude u pokroku 8 000 mincí a nástrojů, vklad do bronzu 2222 mincí a nástr. Za 8 hod. při bonusové výrobě mi vypadne 10 ks průmyslových výrobků a 111,1 ks výrobků bronzových.

Souhrn : výroba 1 : 11,11 , za stejnou dobu, při stejném počtu pracantů. U "bronzových" výroben potřebuji 5,5 x - 3,5x více polí plochy než u té jedné průmyslové, přímé náklady 62 000 mincí : 5 999 mincí a 137 000 nástrojů : 7 666 nástrojů. Tj. ca 10,335 : 1 a 17,85 : 1. Tedy je vidět zvýšená potřeba polí i velká láce budov doby bronzové. Ani zvednutí na poměr 1 :40 nepřinese srovnání přímých nákladů. Na druhou stranu tu je ta velká potřeba polí ... ( cena pole ??)
Proto mi směna v poměru daném výškou vkladu připadá poměrně reálná a zohledňující daný stav věci,zejména láci staveb výroben doby
bronzové i vyšší potřebu polí na jejich postavení. A navíc to je rychlé na propočtení.
A že nejde uskutečnit transakci 1 : 40 ?? Ale jde to, pouze se musí přijít na to,jak to udělat. U nás v cechu tyto směny "přes dva věky" provádíme.
 

DeletedUser6769

Host
To už jdeš podle mě moc do hloubky, to je už hnidopišství. Protože vě městě prostě lidi potřebuješ a potřebuješ i výrobny (pokud nemáš monstrózní příjem z VB, studánek atd..). Takže všichni mají stejné podmínky. Já mám výrobnu z pokroku, on má jinou výrobnu pokroku. Oba tím zaměstnáváme stejně lidí, stavba budovy nás stála stejně a výroba nás taky stojí stejně. Pak tedy můžeme měnit 1:1... atd..

Tvůj pohled mi příjde dost zvláštní. Jako když v hospodě čepují pivo - prostě každý dostane nějakou tu hladinku za určitý peníz - kolik je v něm bublinek, jakou měl hospodský náladu, když šel narážet, a jakým autem sudy přivezli se už neřeší. Důležité je kolik toho za určitou cenu dostanu.
 

DeletedUser

Host
Thesseus, já v cechu jsem takže měním zadara, ale mám taky spoustu přátel (kteří mají svůj cech a jsou v něm spokojení), s kterými obchoduji a když si chceme vypomoct, tak musíme složitě kombinovat :D
Jen jsem chtěla diskusi shrnout, že by prostě chtělo obchod trochu vyladit, místo toho se "vyladil" management armády, kterej byl strašně nutnej :) - i když asi jo pokud další kroky maj vést k cechovním válkám, pak je mi jasný proč se zaobíraj armádou :)
ale fakt by se mi líbilo, kdyby vylepšili management obchodu s více filtry například :D
 

DeletedUser3139

Host
Tak jsem si přečetl nejen to, co tu psal lotrr. Bohužel, asi zase to, jak bude nastaven obchod se moc nezmění, nehledě na to, že to mají v rukou pouze a pouze vývojáři. A my se s tím tady můžeme jen poprat. Jak? Zase jen v rámci toho, co je povoleno nastavením hry a pak tedy tím, jak to máme vymyšleno my. A jsem přesvědčen, že i to, co si můžeme stanovit my, si každý udělá podle svého a tento systém bude ten jediný správný. :p
 

DeletedUser5384

Host
Desatero božích přikázání má 279 slov.

Prohlášení nezávislosti třinácti severoamerických států z roku 1776 má 300 slov.

Nařízení Evropské unie o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov.


To,co píše lotrr je velmi podrobným vyjádřením nesrovnalostí,které skýtá FoE obchod. Bohužel je to pouze v rukách lídrů cechů,upravovat poměry zásahem do hry by bylo asi ještě horší zlo.
 

DeletedUser3139

Host
No, mně to lotrovo perfektní zpracování problému zase připomíná že na tohle téma dělá diplomku! :cool: Rozsáhlé, ale vyčerpávající! :cool:
pro bobbyc: pokud jsi ty slova počítal osobně, tak u té směrnice EU tě fakt lituji. I když to taky muselo být zajímavé čtení! :cool::D
 

DeletedUser2237

Host
dalo by se rict ze pokud neni obchod cechovni proc se zobrazuje pri zapnutem filtru jako cechovni a kdyz uz se objevuje tak by tam mohla byt aspon ikona jako kdyz se podivam do vytvorenych nabidek ze tato nabidka neni urcena pro cech myslim ze malinka uprava by nebyla k zahozeni
 

DeletedUser2451

Host
nechal bych to tak každej má rozum a buď nabídku příjme nebo ne
 

DeletedUser4749

Host
Bylo tu napsáno mnoho. Na jednom ze světů jsem řadovým členem v cechu, kde jsem velmi spokojen. Kromě toho, že tam máme lichváře, který má na trhu 61! stran nabídek typu chci 20 azbestu, dám 10 barvy. Vůdci to nevadí. Já ze své pozice s tím nemohu nic dělat a odcházet z cechu, ve kterém jsem cca rok a půl nechci i když občas mi nějaká pozvánka přijde. Bohužel tím trpí slabší hráči, protože na trh prakticky nechodím. Opravdu mě nebaví se tím hrabat, abych našel ty, kdo zboží skutečně potřebují. Pokud je někdo v podobné situaci, jistě chápe, o čem je řeč. A nejhorší na tom je to, že ho další začínají napodobovat.
 

Thesseus

Znalec
Dobrý no, co to máte za zakladatele, že mu tohle nevadí? A neberu větu zpět ani pokud je to můj známý. Tohle je přece příliš. S takovým spamerem by byl rychlý proces a nebo bych odešel.
 

DeletedUser4749

Host
No, já nad tím chvílemi uvažuju. Mám minimálně tři stálé nabídky na přestup. Ono ale, když hraješ s nějakou bandou víc jak rok, tak prostě zpohodlníš a nikam se ti nechce.:)
 

DeletedUser2451

Host
každej člověk má svuj rozum a takovou nabídku nemusí příjmout a cech ? hold musí si udělat pořádek ve svích řadách
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru