OSTATNÍ Nový bonus v krčmě přátel - dvoukolová bitva o město

fmash-

Znalec
Současný stav: Mnoha hráčům se v krčmě přátel hromadí stříbrňáky a bonusy už dlouho nedoznaly osvěžení v podobě nějakého nového, za který by stálo za to je utrácet.
Obrana města je dále terčem kritiky mnoha hráčů, jelikož boj proti AI v jednovlnné bitvě je příliš snadný a mnoho hráčů má celkem oprávněný pocit, že obranu svého města přes značné oběti v podobě prostoru města věnovaného ohňům a jiným obranným budovám nemohou nijak významně ovlivnit.

Nápad: Navrhuji zavést nový bonus v krčmě přátel.
Jednalo by se o bonus v sekci Vojenské výhody. Funkce by představovala možnost aktivace dvouvlnné armády v obraně města - obdobně jako je to v bojích s NPC. Po aktivaci by bylo možno v nabídce armády označit (např. jinou barvou, než aktuální modrá - například žlutou - toto označení by zároveň indikovalo, že bonus je aktivní) jednotky, které by se objevily v druhé vlně boje o město.
Mohlo by to být zajímavé zpestření, obránci by mohli aktivně působit při sestavení obrany, aniž by došlo k výrazné destabilizaci zaběhnutého systému a ke vzniku nerovnováhy v síle jednotek a jejich možného využití v sousedských bojích.
Návrh časového limitu a ceny bonusu:
a) 1) 8 hodin, 500 stříbra, 2) 16 hodin, 1000 stříbra, 24 hodin, 3000 stříbra; vždy 8 jednotek
b) 1) 2 jednotky, 500 stříbra, 2) 4 jednotky, 1000 stříbra, 3) 8 jednotek, 3000 stříbra; čas vždy 24 hodin
c) libovolná kombinace předchozích dvou možností

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO. Jde o rozvinutí části nápadu @GENS35, který je umístěn zde. Návrhy na druhou vlnu obrany se také v neucelené formě sporadicky vyskytují napříč tématy.

Editovány návrhy časového limitu a ceny s přihlédnutím k reakcím níže.
Naposledy sníženy cca na polovinu: Štít města má absolutní neproniknutelnost, proto by tento navrhovaný bonus měl být levnější; ne však příliš levný, aby (průměrný) hráč neměl denním příjmem stříbra zajištěný nekonečný bonus. Automaticky váhu samozřejmě tvoří také skutečnost, že dlouhodobá aktivace jednoho bonusu znemožňuje snadné a levné použití bonusu dalšího.
 
Naposledy upraveno:

Mrtvejmagor

Znalec
Návrh časového limitu a ceny bonusu: 1) 8 hodin, 1500 stříbra, 2) 16 hodin, 4000 stříbra, 24 hodin, 10000 stříbra.
ještě bych to omezil na 2, 4 a 8 vojáků, aby to nebylo hned na 8 vojáků v druhé vlně. Ale také by se muselo zvednout čas na 24h, 48h a 72h ty co si napsal jsou strašně málo a tím pádem by se určitě zvedal i cena 5k, 10k, 15k stříbrných ;)
takhle bych byl pro, jinak se mi to zdá vcelku málo při obraně...
 

fmash-

Znalec
Jo s tím množstvím vojáků bych i souhlasil, zkusím to promyslet - možná by stálo za to, aby čas byl stejný, ale lišil se ten počet.
Ono zase mít zablokovanou krčmu na 72 hodin, to není žádný med.
 

jaromires

Dopisovatel
A kdyby tomu bonusu vypršela platnost, tak bys navrhoval co??:) Že by ta obranná armáda v druhé vlně zmizela nebo by jen zůstala blokla do další aktivace? Tohle by mě zajímalo také jak bys to řešil.:)
 

fmash-

Znalec
Nezmizela by, ani by nezůstala zablokovaná. Prostě by jednotky dál zůstaly v armádě, jenom by buď nebyly označené k účasti v druhé vlně (jež by stejně nebyla aktivní), nebo by zůstaly označené, ale nebylo by to k ničemu, dokud by se druhá vlna opět neaktivovala.
Zároveň by barevné označení (dejme tomu žluté, aby se to odlišilo od stávající modré pro obranu, zelené pro zdravé jednotky a červené pro poškozené jednotky) mohlo indikovat, že v krčmě je druhá obranná vlna právě aktivní - takže bych upřednostnil tu první variantu.
 

Mrtvejmagor

Znalec
Zároveň by barevné označení (dejme tomu žluté, aby se to odlišilo od stávající modré pro obranu, zelené pro zdravé jednotky a červené pro poškozené jednotky) mohlo indikovat, že v krčmě je druhá obranná vlna právě aktivní - takže bych upřednostnil tu první variantu.
to bych dal jako zvlášť nápad označení označení jednotek. Plně zdravé - zelený rám, Zraněné nad půlku - oranžový rám, Zraněné míň jak půlka - červený rám, V obraně (1. vlna) - modrý rám, V obraně (2. vlna) - fialový rám ;)
 

d arvit

Člen
tak tohle je hodně zajímavý nápad, možná by to konečně znamenalo pořádnou výzvu v bojích a zároveň možnost udělat obranu města účinnou
 

DeletedUser14582

Host
Pro.

Nebo by to nebylo marný řešit pomocí nějaké nové VB
Že by podle úrovně přibývalo jednotek v druhém kole boje a počet bojů po který ta obrana bude funkční
 

fmash-

Znalec
no tak to tedy nevím jak ji chceš vymyslet... dyk VB můžeš míst na XX Levelu a tad to máš omezený jen 8 místy
No to je jednoduché, bylo by to jako obvykle. Na 79. levlu bys měl 7,49 jednotky do druhé vlny obrany. Na lvl 360 bys měl 9 jednotek :D

Edit: nicméně kayro mluvil o procentuální pravděpodobnosti. Takže takový reverzní kraken, například.
 
Naposledy upraveno: