plánovaná budoucnost FoE

d arvit

Odborník
Ahoj
Je možné z Inna dostat nějaké informace jak a kam plánují směřovat foe po stránce ,,důvodu hrát dál,,??

Tim nemyslim obligátní odpověd je to hra, hrajeme to pro zábavu a protože nás to baví ale podpora toho aspektu hry kvůli kterému nás to baví nebo který nás u toho nutí zůstat dál..
Co tim myslim??
Úplně na začátku bylo smyslem hry postupovat dobami, zkoumat lepší technologii, stavět lepší domečky a získávat zdroje na další postup. Ovšem brzo nám ,,došly doby,, doby a bylo nutné to nějak natáhnout - v tom okamžiku přišly velkolepky, expedice a velká spotřeba vojáků v CvC (ted úplně nevim jestli tu CvC bylo od začátku nebo ho přidali někdy v pozdějších fázích hry)
Strategie hry se změnila na získej co nejvíc rozšíření aby jsi zvětšil město a mohl získat více bonusů (fb, %) pro rychlejší lvlení VB a snažší absolvování bojů... tohle nám krásně fungovalo +- 10 let s občasnym zpestřením (další lvl v expe, CB..)
Bohužel nyní se nám tento model začíná solidně drobit a brzo se může rozpadnout úplně a stále nikde nevidim nový koncept který by ho měl nahradit nebo alespoň udržet v chodu trochu dýl.
Proč si myslim že je na pokraji zhroucení??

Velkolepky: o tom že většina Vb je zastaralá se nemá smysl bavit = dávat body do starých (staré = klasické Vb, nové = VB z titanu) je už ted mrhání FB - nové zatim poskytují pěkné bonusy ale něco stojí - ale dejme tomu že se to vyplatí = až dojedeme tyhle Vb na nějakou ,,rozumnou,, úroveň (lvl 60,80,100 to si rozhodne každý zvlášt) stavět je výš se mi rozhodně nechce, když vidim jak rychle můžou zastarat.
Malé zamyšlení:
díky tomu nám začíná arc stále více ztrácet svojí důležitost a možná se blíží doba kdy ho na pozici č. 1 top Vb vystřídá MG.
možná za 2 roky místo náhozu budeme psát zprávy - jsem ochotný zaplatit 1000 Fb když si u vás budu moct nahodit 3000 fb z výběru (abych mohl další den znova vybrat :-D) protože bude víc hráčů s obrovským výběrem než kolik se bude reálně lvlit VB

% - máme spoustu druhů %, problém je že i tak jich je moc - na automat nepoznám rozdíl mezi lvl 1 a 5 u expedice.
CB - super že máme omezení na max. počet bojů, ale i tak pomalu nevim, kde mám aktuální strop v oslabení, protože mi trvá déle se tam dostat, než kolik jsem ochoten tomu věnovat času (naklikat 500-700 bojů trvá podstatně víc jak hodinu). Díky tomu je mi úplně jedno, jestli získám dalších 10-100-1000% navíc protože na věci to nic nezmění..
Ano, trochu by tomu pomohlo kdybych si mohl vybrat sektor nastavit do jakého počtu bojů chci jet a dát to na automat (stejně jako motivace) a věnovat se čemu chci a jenom si potom vybrat zisky.

KI nám nejen v tomto přnesly obrovské zklamání díky jejich neprovázání na staty a zdroje města (zlato, suroviny, medaile, %, vojáci..)
další obrovské zklamání je v jejich herní mechanice:
víc jak týden intenzivně stavět vesničku abych nakonec sklízel plody svojí snahy 1-2 dni bojů na automat, potom chvíle volna a zase od začátku.. to při představě dalších pomalu 10 dnů ručních bojů a 6ti kolech (nebo jak dlouho vlastně trvá mistrovství) proti stejným soupeřům kde se o pořadí rozhodne vlastně 1-2 kolo. No nevim, za mě další mistrovství bude mrtvý oproti tomuto a jak to bude vypadat třeba za rok..
Jak už bylo psáno - jediné co u toho drží lidi je vidina získat další rozšíření a to spíš jen ze zvyku než z důvodu nutnosti..
pokud bude rozšíření pár s velkou cenou, nevidim důvod podstupovat takovou námahu pro pár políček pro staty které nikde nepotřebuji
pokud jich bude hodně s cenou taknějak kopírující klasické medaile - na získání prvních stačí minimální námaha...

Ve zveřejněné plánované budoucnosti neni o změně Vb ani slovo, jediné co tam ,,vypadá,, zajímavě z hlediska upotřebení statů je dalších 5 lvl expedice v kombinaci se střídáním potřebných %.

V komunitní anketě jsou ,,drobnosti,, typu vyhledávání v inv nebo skrytí obranné armády.
upřímně zavádění takových ,,náročných,, věcí by nemělo být vrcholem roku otázkou komunitní ankety po letech bombardování žádostmi ale soustavného upgradu hry..
To by mělo být na podstatnější části hry - aktualizace hradního systému, PvP, krčmy, vetešníka, úspěchů atd..
Fun fact:
PvP - tak dlouho jsem byl zvyklý klikat jen boje na nejvyšší obtížnost a nevěnoval pozornost těm ostatním až jsem si náhodou všiml této absurdity..

oprava a aktualizování těchto věcí by měla být jednou z priorit vývoje hry a ne jen slepě a tupě přidávat nové funkce které jsou v lepším případě za rok k ničemu.
 

Ušák Evžen

Odborník
Ale ma pravdu, za me tohle maji sami udelat ve hre ane delat anketu. V ankete, ci dotazniku by meli resit daleko jine a vetsi pripadne zmeny.
 

Dan 77

Veterán
To by mě taky zajímalo a souhlasím s tebou. Nevím ale, jestli ti na tohle někdo povolaný (administrátor nebo přímo Inno) bude umět přesně odpovědět, i kdyby snad chtěl... Vývojáři se evidetně zaměřují jen na nové hráče, aby měli možnost dohnat ty starší hráče, spolu s tím i na to, co jim nejvíc vydělává (což jsou jednoznačně eventy), ale dostatečně pohodlné ovládání hry, natož její celkový koncept, je moc nezajímá a netankuje... Asi proto částečně ustoupili i doplňku FoE Helper (už ho používalo značná část hráčů, která je čím dál větší).



a bylo nutné to nějak natáhnout - v tom okamžiku přišly velkolepky, expedice a velká spotřeba vojáků v CvC (ted úplně nevim jestli tu CvC bylo od začátku nebo ho přidali někdy v pozdějších fázích hry)
Když bylo FoE nové, končilo to pozdním středověkem a nové éry se vydávaly tak 3x častěji než teď. Velkolepky přišly už s koloniální dobou a CvC už s dobou pokroku - tou dobou jim teda ještě éry zdaleka nedošly (ale vývojáři už mohli mít tu vyhlídku, že jim časem dojdou). První zlom byla podle mě ledová budoucnost, to už museli začít vařit trošku z vody, jedna éra se vydávala po částech (celá jedna doba cca 1x za rok), zvýšil se i počet provincií na mapě a speciální surky měly jediný účel, a to zpomalit průchod výzkumem (a znemožnit hráčům se předzásobit skrze obchod s pokročilejšími hráči). A proto taky nedlouho před vydáním ledové budoucnosti vymysleli expedici a také začali pouštět čím dál častěji eventy, v té době přišly myslím i denní výzvy, krčma a příhody kolem města a na silnicích. Později postupně přišly i ty ostatní doplňkové funkce hry.

Co se týká jednotek, tak mít teď vylevelený Alcatraz na CvC začalo být slušně řečeno k ničemu... není kde spotřebovávat a QI v tohmle na hlavní město nejsou nijak navázány (asi čistě po vzoru egyptské osady).



V komunitní anketě jsou ,,drobnosti,, typu vyhledávání v inv nebo skrytí obranné armády.
upřímně zavádění takových ,,náročných,, věcí by nemělo být vrcholem roku otázkou komunitní ankety po letech bombardování žádostmi ale soustavného upgradu hry..
To by mělo být na podstatnější části hry - aktualizace hradního systému, PvP, krčmy, vetešníka, úspěchů atd..
oprava a aktualizování těchto věcí by měla být jednou z priorit vývoje hry a ne jen slepě a tupě přidávat nové funkce které jsou v lepším případě za rok k ničemu.
Absolutní souhlas... V té anketě zazněly věci, které jsou už roky navrhovány. (Část těch návrhů je podle mě skoro zbytečných, protože se je inventář jž zobrazuje nebo protože ten textový filtr zůstává viset i po zavření okna, ale nevadí.) A těch potřebných oprav nebo vylepšení (nedodělávky a zpřehlednění) je ve hře ještě daleko víc než nějakých 20...
Podle tohoto videa se v Inno musí navzájem uplácet muffiny, aby někdo někdy opravil aspoň část chyb. :D:D
(začátek cca od 05:20)



Fun fact:
PvP - tak dlouho jsem byl zvyklý klikat jen boje na nejvyšší obtížnost a nevěnoval pozornost těm ostatním až jsem si náhodou všiml této absurdity..
Jo takhle je to v PvP aréně od samého jejího začátku. To je jeden z největší kamenů úrazu PvP arény, proč je tak nevyvážená.
Mimochodem za nejtěžší obtížnost bojů zkrouhli počet bodů (jeden boj byl i za 330 bodů, teď nanejvýš těch 278 bodů = na krystalovou ligu a truhlu za 100k bodů je potřeba udělat více bojů). Jako by už tak v té PvP aréně nebyly nicotné odměny.

A PvP věže (paralelně k PvP aréně a vzácným k sousedským bojům), ty jou ve hře ještě k čemu? Trocha medailí pro bojovníky, kteří nenahazují VB a kteří zároveň ty medaile ještě potřebují, nebo?? Hlavně že pro nízkou používanost rušili CvC a cechovní fóra nahrazovali novým centrem zpráv, které nesplňuje ani nízké nároky.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Nějaké přímé vyjádření na budoucím směru těžko získáme, protože se plány kolikrát mění a něco co bylo zamýšleno, nebo dokonce už vytvořeno, se nemusí vydat do hry, nebo se některé body odloží. Každopádně na základě nějakého ročního plány (road mapy) pracují, a pro nás směrodatné body už byly sdělený v oznámení od manažera, což je mimochodem vcelku rarita se dozvědět s předstihem jaké mají plány a co můžeme očekávat, respektive na co se připravit. Uvědomujeme si že žádosti a přání komunity na konkrétní změny jsou hojně žádané (ať už to je buff velkolepek, úprava zastaralých funkcí nebo směr inflace devalující předchozí odměny), na které pravidelně upozorňujeme, ale konečné rozhodnutí na směru je na vývojářích.

Z oznámení je pak také zjevné, že hlasovací ankety (komunitní sprinty) budou v průběhu roku dvě, kde máme alespoň tu příležitost si vyžádat nejpotřebnější úpravy.

Mimochodem za nejtěžší obtížnost bojů zkrouhli počet bodů (jeden boj byl i za 330 bodů, teď nanejvýš těch 278 bodů = na krystalovou ligu a truhlu za 100k bodů je potřeba udělat více bojů).
Toto je vlastně záměr. Množství bodů za soupeře se odvíjí podle modrých bonusů, ať už tvých nebo soupeře. Čím víc si navýšíš své bonusy, tím míň bodů ze soupeřů dostaneš. Naopak když si protivník navýší své bonusy, tak z něj dostaneš víc bodů. Tak to pracuje od zavedení. Zkus si schválně odpojit kus města co ti dává modré bonusy a porovnej jak se posunou body ze soupeřů. :)
 

Dan 77

Veterán
Toto je vlastně záměr. Množství bodů za soupeře se odvíjí podle modrých bonusů, ať už tvých nebo soupeře. Čím víc si navýšíš své bonusy, tím míň bodů ze soupeřů dostaneš. Naopak když si protivník navýší své bonusy, tak z něj dostaneš víc bodů. Tak to pracuje od zavedení. Zkus si schválně odpojit kus města co ti dává modré bonusy a porovnej jak se posunou body ze soupeřů. :)
Aha, to jsem nevěděl. A přitom mám dojem, že se to změnilo dřív, než jsem udělal velkou přestavbu města (po X letech mimochodem, do té doby jsem jenom občas vyměnil budovu).
Každopádně si trvám na tom, že je PvP aréna extrémně nevyvážená.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Počkat den s odpovědí tak budu mít konstruktivnější odpověď. :D K vyjádření na budoucí směr bude brzy pokračování ke sdělení produktového manažera, mějte tedy trpělivost než jej budeme moci vydat. :)
 

Gorwor

Dopisovatel
...
pokud bude rozšíření pár s velkou cenou, nevidim důvod podstupovat takovou námahu pro pár políček pro staty které nikde nepotřebuji
pokud jich bude hodně s cenou taknějak kopírující klasické medaile - na získání prvních stačí minimální námaha...
...
Tak nevím, zda tě potěším, nebo ne, ale pokud se v nezměněné formě přesune z bety i tohle >> https://support.innogames.com/kb/ForgeOfEmpires/en_DK/3678 << tak to vypadá, že v platnosti bude první možnost a praktická "hodnota" medajlí bude k smíchu.

Někdo tam tuším spočítal, že na první 4 rozšíření bude potřeba hrát dva roky naplno, a na všech získatelných 10 rozšíření by bylo potřeba odehrát snad 25 let nebo kolik o_O

EDIT: nevím, jestli to tedy počítal s "dokupováním" těch zlatých řad za reál prachy, ale tak jako tak 10 rozšíření je 160 políček a to fakt asi ani nemá smysl z praktického hlediska nějak extra řešit...:p
 

d arvit

Odborník
přesně tak, ještě by možná mělo smysl to řešit kdyby jsi reálně potřeboval každé políčko protože jakkoliv velké město by produkovalo pořád méně než potřebuješ.
Takže klidným tempem získat 1-2 rozšíření a o třetí se snažit v době kdy KI už nebudou tak nudný (= půjde získat stejně nebo více medailí za mnohem menší úsilí), samozřejmě pokud si někdo připlácí tak získá více..
 
Nahoru