počet hráčů na světě

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Náhodou.. mi to přijde docela zajímavé. :D Omrkl jsem pár možných zdrojů informací, zatímco nějakou přímo oficiální figuru od InnoGames nikde uvedenou nenajdeme (nebo jsem takovou alespoň nenašel), tak si matně vybavuji že kdesi na jejich hlavní stránce měli uvedený počet 50 milionů registrovaných uživatelů, dále pár business článků mezi léty 2017-2019 udává podobná čísla - 50-58 milionů registrovaných uživatelů, to všechno už jsou ale poněkud zastaralé údaje a aktuálnější jsem nikde nevydoloval, ale dá se usoudit že aktuálně bude ve hře někde kolem ~60 milionů hráčů - to jsou všechno ale jen takové účty které se registrovaly a nemusí být nutně aktivní, třeba si jen hru spustili na 5 minut a nikdy se ke hře nevrátili nebo jsou jen boti/scripta. Na konkrétní čísla aktivních hráčů je potřeba se obrátit na nějakou statistickou třetí stranu, nejvíce se (alespoň mně pokud se zajímám o podobné věci) osvědčila stránka forge-db.com kde se dají dohledat konkrétní figury pro jednotlivé komunity. Například se z tama dá vyčíst že nejaktivnější komunita je ta v Německu (~300.000 aktivních hráčů), nebo pro tu naši Českou pětinových ~60.000 (je potřeba ale takové hodnoty brát s rezervou, kde například u naší komunity nemají zveřejněné údaje pro nejnovější svět H, podobně tomu může být i jinde). Abych to dále moc nerozepisoval a vyjádřil se k otázce, tak po sečtení všech aktivních hráčů vedených na této stránce (včetně Beta serveru a Mezinárodních) vychází 1.348.000 aktivních hráčů celosvětově.
 

Henzisek

Znalec
Jenže podle nových zásad účty musí mazat. Tak jich by jich mohlo být citelně méně.
A bere se uživatel? Nebo "město".
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ano účty se časem mažou, pokud se hráč po dobu 12 měsíců nepřihlásí na účet tak je takový účet smazán, je tam výjimka kde se tato doba prodlužuje na 3 roky v případě nákupu v rámci hry, ostatně na to bylo i tady oznámení. A na té stránce jsou hráči vedeni jako uživatel, takže třeba pokud někdo hraje pod jedním účtem na 3 světech a je za posledních 24h aktivní tak se počítá 3x, v tomto ta evidence není natolik inteligentní aby nepočítala duplicitní záznamy :confused: ale pořád je to lepší než nic.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru