Posezení u Jonika (pokec o všem)

Svatej

Legenda
Stačí si to přeci přečíst. :rolleyes::D:D

Hra může být také prostě o tom, že si jedu svou cestou a kašlu na to, jak to hraje mainstream. ;) Nějaký žebříček je pro spoustu lidí něco, co je vůbec nezajímá. ;)
 

DeletedUser14298

Host
Je tady všude celkem klid oproti minulým týdnům :D že by příprava něčeho velkého? ( daily challenges ), či nějaké ticho před bouří a nebo se jen prostě nic neděje :rolleyes:o_O
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11297

Host
Tak za chvíli tady budeme mít Rózu, od prosince Frostyho a když nebudeme moc zlobit, tak k Vánocům možná dostaneme 5. část Oceánky. :D
 

DeletedUser11297

Host
Zatím rekord, pokusím se to někdy vyzelenit celé. :)

2ce29f899f038eaf.jpg
 

DeletedUser12887

Host
a co když hraju na windows 10 tam ten screenshot úplně neplatí, když je návod z 98 nebo možná XP1

a co bude když budou win 12 ?

nechci být sprostý, ale stejně zastalý screenshot ?
 

DeletedUser5384

Host
Petře,neškodilo by,kdybys občas napsal,na co reaguješ,zejména to platí,když reaguješ v jiném vlákně :)
předpokládám,že tvoje reakce byla na tohle: https://forum.cz.forgeofempires.com...vořit-a-zveřejnit-screenshot.9530/#post-73792
Na první dobrou ti řeknu,že netuším,jak se dělá scr ve W10,úmyslně jsem přehlédl Gatesovu velkorysou nabídku na bezplatný upgrade , nicméně návod je platný i ve Vistách a W7, a dá se tušit,že bude platný i v budoucnu. To tlačítko prostě na těch klávesnicích je, a pokud ho Gates využívá s úspěchem už od MS-DOS, asi nemá důvod s tím přestat.

Peepee: vkládám jpegy přímo do fóra z disku, proč to komplikovat úložištěm třetích stran?
 

Svatej

Legenda
ve w10 (nenávidím w10) se prtscreen dělá rychleji, ale k ničemu - po zmáčknutí klávesové zkratky se obrázek rovnou uloží (defaultně myslím na plochu) a nejde ho upravovat třeba malováním.
 

peepee77

Veterán
To je na uživateli pro co se rozhodne. Já měl win7pro a pro mi zůstalo. Celkem jsem si na to zvyknul. Akorát jsem musel zmenšit velkýho bratra :D
 

DeletedUser14816

Host
Osobně desítky používám, dostal jsem je k novému železu, ale... Bože, párkrát jsem se musel jít vyřvat do sněhu a ještě teď občas zoufalstvím tluču do zdi - cože, lidi chtějí něco nastavovat a nedej bůh hlídat a kontrolovat? Tak to schovame nebo rovnou zrušíme a nastavíme detailnější sledování... :D
 

Henzisek

Znalec
Win10

Snímek obrazovky, tzv. screenshot umožňuje uložit v obrazovém formátu informaci, která je zobrazena na počítači – typicky okno aplikace, pracovní plochu atd. Může se hodit v řadě případů, třeba pro reportování chybového hlášení či uložení zobrazené webové stránky. Pořídit screenshot lze několika způsoby. Nejrychlejší metodou je použít klávesu Print Screen. Abyste však sejmutou plochu nemuseli vkládat do nějakého editoru k dalšímu uložení, použijte klávesovou zkratku Windows + Print Screen. Automaticky se ve složce C:\Users\Jmeno Uzivatele \Pictures\Screenshots vytvoří soubor ve formátu PNG.

Zdroj Idnes
 
Já používám https://prnt.sc/. Zmáčku Prt Scr a jen vyberu oblast, kterou chci, můžu jí i rovnou různě upravit, přidat text, zvýraznění a další blbosti a pak si můžu zvolit co s obrázkem udělám. Buď nahrát na stejnojmeou stránku, uložit ho na místo v pc kam chci nebo rovnou sdílet na sociální sítě, vytisknout nebo zkopírovat do schránky.
Za mě je to rychlejší, lepší a přehlednější jak ústřížky ve Win10.
 
Nahoru