Posezení u Jonika (pokec o všem)

DeletedUser14298

Host
No a teď si představ, jestli modrá hlubina funguje i na studánky.... :D
2x50 dia ze studánky? :D
Obecně bych u té VB radši viděl nižší % na úspěch, zato bez omezení pokusů, jako u AO, než vyšší % s pár pokusy... :-/
Ano, prý funguje .. Nefunguje pouze na VB, Kasárny a přístavy - jinak na vše co tě krom tohoto napadne .. :)) Ale trefit studánku, která ti dá 50 dia a ještě double výběr, to je docela výzva a sakra štěstí .. :D :)
 

Svatej

Legenda
jj, taky to čtu, ale u oficiálních vyjádření na betě to vždycky není stoprocentní + je možné že jí ještě nějakým způsobem nerfnou ;)

Tak na prvním levelu je v tuto chvíli 17% na první 4 výběry. Což není žádný zázrak, ale zase je to jen první level. Každopádně to abych upustil od svých autovýběrů a valil nejprve Maharadžu a terasky. :D
36%*6 výběrů na 10 lvl (údajně) ;)
 

DeletedUser11297

Host
Taky jsem to četl. Ale i tak, na ploše 7x5 to docela ujde, I když ty jejich šance jsou taky nevyzpytatelné. :D Trefit 50 ze studánky by byl sen, ale já raději budu zkoušet jistotu nějakých FB. :)
 

Dan 77

Veterán
rOxmaNs, máš zajímavý web vzhledově, ještě jsem ho nikdy neviděl. Napůl oficiální zprávy a zároveň fórum pro cech, kde se může každý registrovat?
WinJet, v otevřeném spoileru nic nevidím. :)

A ta velkolepka mě moc nezaujala, na ploše 7×5 (dokonce trošku menší) bych měl další terasu, a tak dalších 5 FP jistých, ne 17-36% šanci na 5 FP ze 4-6 pokusů (lvl 1-10). Takže na ploše 7×5 průměrně 0,68× - 2,16× dalších 5 FP, což už se začíná trochu vyplácet, mít na lvlu 10 denně dalších asi 10 FP denně.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14298

Host
@Dan 77 - díky - což se týče designu, není to ještě dokódováno, bohužel není vůbec čas, už půl roku to je tak jak to je - budu se na to už konečně vrhnout, každopádně ti děkuji .. Byl to nějaký takový prvotní plán - kde jsem si nejdříve vy-zjistil u podpory, zdali vůbec je možné toto provozovat ( podávat tam informace dopředu například, či používat obrázky, apod. ) a když mě bylo odpovězeno, že to je naprosto bez problémů, tak jsem to spojil s druhým plánem - udělat cechovní webové stránky, kde se sepisuje týdenní info o postupu hráče, což se týče postup v žebříčku, bojích, bodech, atp.

Spíš se těším na den, až to bude opravdu hotové, web je zhruba tak v 10-ti procentech, jediné co jsem tam zprovoznil je fórum pro tyto účely.


Chci se Vás zeptat, kolik lze v přístavu těžit nejvíce promethea a orichálka? Ví to někdo?
 

Dan 77

Veterán
Ach tak, už rozumím lépe.
Teoreticky neomezené množství, v praxi ale trvá čím dál déle, než členové posádky dosáhnou další úrovně. Vždycky volím sestavu takovou, abych měl za jednu výpravu co nejvíc promethia/orichalka, tj. co nejlevněji za zboží. Na čas nehledím, protože zvlášť po vylepšeních přístavů ve výzkumu trvá výprava vždy méně než 24 hodin, navíc nezáleží na čase jako na tom ušetřit zboží za výpravy pro prvky. A jen málokdy něco ovlivní na opravách lodi, kdybych hleděl na co nejmenší poškození za výpravu, protože pokaždé loď opravím, je-li to třeba, a na 10 % a cca na 25 % úrovně poškození vede hranice, kde už se musí platit zbožím. Z toho vyplývá jednak volba posádky, jednak rozptyl množství prvku dovezeného za jednu výpravu a jednak to, kteří kandidáti na členy posádky získají nejvíce zkušeností (nejpoužívanější členy mám teď na úrovních 5, 6 a 7). Na maximální úrovni přístavu a na těchto úrovních členů posádky přivážím tak 95-125 promethia/orichalka za jednu výpravu, což už je, myslím, docela dost vzhledem k tomu, kolik jsem dovážel na začátku. Cena za jednu výpravu je za těchto podmínek (4 členové na max. lvlu přístavu) průměrně 150 ledového zboží / 180 oceánského zboží, někdy méně.
V Ledovce jsem byl asi rok (včetně čekání na další části Ledovky), po celou tu dobu jsem vyráběl ledové zboží v 7 výrobnách a bylo to málo, vlastně asi všem už tohle zboží dochází, takže doporučuju vyrábět více a déle být v těch dobách.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
A ta velkolepka mě moc nezaujala, na ploše 7×5 (dokonce trošku menší) bych měl další terasu, a tak dalších 5 FP jistých, ne 17-36% šanci na 5 FP ze 4-6 pokusů (lvl 1-10). Takže na ploše 7×5 průměrně 0,68× - 2,16× dalších 5 FP, což už se začíná trochu vyplácet, mít na lvlu 10 denně dalších asi 10 FP denně.
Jen bych k té nové VB dodal, že 10 FP denně na lvlu 10 dává i rozměrem menší Mys nebo cca stejně velká Oranžáda, jejíž druhý bonus je ale mnohem lepší než 400 medailí. Takže za tuhle VB se mi nechce utrácet surky určené na drahý přístav a výzkum a stejně nevím, kam bych ji postavil.
 

DeletedUser13384

Host
Jj chce to zacit co nejvic lobovat na beta foru at ji upravi jako upravili Krakena.
Uplne by stacilo aby se snizil bonus a efekt byl permanentni pak by to byla vyborna VB. Takhle si ji postavi hlavne lide co ji budou chtit na +-80lvl a pak si do mesta hodi Maharadzuv palac + terasovky v poctu rovnajici se dvojitemu vyberu a tim to hasne. No a pokud to bude treba 20 pouziti na 80lvl tak nevidim jediny duvod proc si kupovat jakoukoli setovou nebo jinou budovu za dia kdyz mi uplne postaci farma ktera nic nestoji a vetsina lidi jich ma plny inventar.
Ale ja myslim ze jakmile si uvedomi ze by na tom mohli prodelat nebo na druhou stranu vydelat pokud by ji upravili tak dost mozna polevi a vyjdou hracum/ziskum vstric :)
 

Svatej

Legenda
No, já jí stavět budu, ale rozhodně do plánků nebudu investovat dia jako do krakena, zas tak svělá není. Takže až se nastřádají komplet plánky, tak postavím...

Já osobně bych nejvíce ocenil kdyby se bonus aplikoval neomezeně, třeba za cenu extrémního ořezání % šance. Dejme tomu na 5% při lvl 10.
Jasně, to nevypadá jako moc a pro hráče v nízkých dobách by to ani nebylo moc použitelné kvůli malému městu a omezenému množství budov na které by se dal bonus aplikovat.
Na druhou stranu pro hráče na konci výzkumu s 100-200 budovami na které by se bonus mohl aplikovat by to pak byla velice důležitá budova.

BTW: Mám pocit že jsme my hráči prodělali nějakou mentální změnu. :D
Pamatuju dobu kdy lidi co měli komplet rozšíření za medaile bylo možné spočítat na prstech jedné ruky a nejlepším způsobem jejich zisku byl EVENT. Upřímě... kolik lidí by dnes investovalo dia v eventu za medaile? :D Moc asi ne...

Stejné je to s územími na mapě provincií. Když jsem tu začínal, tak bylo na fórum i v chatu furt remcání že někdo dokončil mapu a že by chtěl víc provincií... Teď kde kdo remcá že provincií je moc, že se to nedá, že průzkum trvá dlouho... :D

Zboží - Není to tak dávno co jsem si za pár FB koupil zítřek (tehdy poslední doba) a během 24 hodin jsem ho proobchodoval 1:2 na koloniál i níže... Dneska by se mi to se zbožím poslední doby (OB) nepovedlo ani za 2 měsíce. :(

Jediné, na co se neremcá, respektive furt se remcá na jejich nedostatek - jsou FB a rozšíření. :D

Přidat Blue Galaxy - tu novou VB - v době před 2ma roky, lidi by se po ní utloukly. Dneska "jé, no když musím...." :D
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Chipator:
Naprostý souhlas. A jaké bonusy Krakena byly původně na Betě?


Lord:
Zase bys ale neměl manévrovací prostor, abys mohl jakkoli ovlivnit, která produkce se to zdvojnásobí. Ale samozřejmě pro hráče, který má ve městě ze 70 % svatyně, by to bylo i tak výhodné.
Zbytek jsi vystihl přesně, akorát si myslím, že ta "mentální změna" je rozhodně dána změnami ve hře od vývojářů. Třeba:
  • V moderní době (r. 2014) jsem získával v eventech běžně 7000 medailí, ale teď už je to vzácnější jev, a v Oceánce je to pořád 7000, i když rozšíření už jsou mnohem dražší a je jich v jedné době víc. Přitom ziskovější je nahazovat co nejčastěji s vysokým Arcem jiným velkolepky. Takže medailí má teď dost jedině ten, kdo nahazuje, ostatní málo a ani event v tom nehraje roli. Ještě v Ledovce bylo těch lidí hodně, kteří měli komplet rozšíření, ale co je ve hře Oceánka, zase se ten počet trochu snížil kvůli množství drahých rozšíření, na druhou stranu lidí s Arcem přibývá.
  • Průzkum:
    • Už netrvá déle, protože Inno přijalo kritiku hráčů, že by se přece průzkum neměl v Ledovce a Oceánce přehoupnout přes 48 hodin, už kvůli plnění úkolů v eventech.
    • Jak jsem tu nedávno psal, vývojáři hru natahují: dvě poslední doby vydávají po částech a po dlouhou dobu, a tak současně i hrozně zdražují výzkum (s tím souvisí i výpravy za prvky).
    • Taky není normální, aby v Ledovce bylo 40 provincií a v Oceánce cca 100 (mimochodem to číslo jsem nadsazeně hádal už v době, kdy bylo možné získat jen sever, dnes prostředek Nového Zélandu, a pořád nemám dobyto vše, ale jak lze vidět, už jsou ty části oceánské mapy 3, ale tu 3. ještě nemám odkrytou a myslím, že 100 bude nakonec ještě málo).
    • Do Budoucnosti bylo vždy maximálně 13 provincií a myslím, že by takových 20-25 akorát stačilo, vždyť v Ledovce a Oceánce jsou ty obrany pořád to samé jako přes kopírák, což dřív takové nebývalo. Vývojáři se radši měli starat o dosažení ideálnějšího čísla 20-25, vždyť na předchozích mapách jsou ještě mlhou zakrytá místa (jižní Francie, Skandinávie, Osmanská říše, Sibiř, střední Asie, Tibet, Bharma, Indie, jihozápad Jižní Ameriky a Madagaskar se Sinajem a Somálským poloostrovem, prostě celá východní Afrika).
  • Zboží souvisí s tím natahováním hry: hráči jsou dlouho v jedné době, a tak jednoho zboží mají dlouho čím dál více a druhého čím dál méně, navíc hrozně drahý výzkum vyčerpal i velké zásoby zboží (hlavně ledového) u všech hráčů, kteří už jsou v Oceánce. Tohle je to, co brzdí obchody.
  • Rozšíření nebylo nikdy dost. ;) A vývojáři taky nerfli zisk 100 FP ze zlaté relikvie v expedici, už jsem je pěkně dlouho neviděl, přitom třeba před rokem jsem měl třeba 3×100 FP v liště týdně. Po Chrámu relikvií se lidi skutečně utloukli, u Oranžády už to bylo vzhledem k jejímu věku trošičku slabší no a Kraken už tak dobrý není, natož Blue Galaxy (oproti Mysu jediná přidaná hodnota na tak velké ploše v těch 400 medailích denně na lvlu 10, to není nic moc). Až přijde další fenomén jako Alcatraz nebo Arc, všichni se po tom zase utlouknou.
Čili není to v nás hráčích jako ve vývojářích.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
heleďte taky se vám kolem půlnoci rozjedou všechny větráky na max ?
já myslel, že se šetří kapacita, místo toho si připadám jako na kennedyho letišti a to nemám slabej stroj a vypnutý všechny animace, protože to ani 16 GB nestráví

Ad Dan 77 souhlas tam je řečeno snad vše
natahování výzkumu, ty rozšíření stejně mohli dát rovnou, za metály si to dneska koupí Arcař klidně v době železný a to diamantový ok je to zdarma z expedic, ale žádnej progres nic co by hráče extra tlačilo dál, jestli budu v první nebo poslední části stále stejné doby je úplně jedno, teď jsem třeba dojížděl na dinegu 2-5 část najednou je to žrout surek, ale dá se to klidně udělat pak za jeden den a nic mě nelimitovalo, tím pádem i když bych se dál neposunul byl bych na to nejen stejně, ale spíš líp

dnes není totiž potřeba se už posunovat nikam, stačí pár budov z eventů nebo expedic, kdo pořádně bojuje skoro nikdo, cvc na mobilech nejdou a tím se úplně udělal zářez hry
jednou to byl aprílovej žert, ale teď už je to fakt
žádná nová mapa pro cvc a tím pádem, kdo nemá vážně někoho známého nového hráče, který by chtěl výhradně bojovat a na to jsou určitě lepší hry je to konečná
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Lorde nebo WinJete, kolik zboží na Betě stojí 6. část Oceánky?
Až tam bude 1. část nové doby, zeptám se i na cenu 1. výzkumu. Důvod je jednoduchý: potřebuju to vědět, abych věděl, kolik zboží z Budoucnosti si můžu dovolit prodat, abych získal nedostatkové ledové dřív, než budoucí zboží ztratí svou hodnotu. :) A třeba budete chtít udělat to samé.
 

DeletedUser13384

Host
pokud te zajima jen kolik je potreba surek ledovky tak je to presne: 200 bioplastu, 340 plynu, 210 UI dat, 320 nanodratu, 300 baterii
k tomu jestli nemas velke zasoby tak 3320 Orichalcum a 1970 promethium
 

DeletedUser11297

Host
Chip napsal už Ledovku, takže doplním jen Oceán. 740 korálů, 690 perel, 670 planktonu, 540 biosvětel a 530 šupin. Co se týče orichalka a promethia, tak to má Chip špatně. Na novou část je potřeba 2.270 orichalka a 1.330 promethia.
 

Dan 77

Veterán
Díky moc, ale mě vlastně zajímalo hlavně zboží z Budoucnosti, které jste asi vynechali. :)
Ale je dobře, že Ledovky to bude stát málo, když nám všem dochází.
 

Dan 77

Veterán
Díky moc za info. Pro mě je moc užitečné, protože vím, že můžu prodat asi 7000 budoucího zboží (ale trochu si nechám na začátek nové doby, kdyby náhodou), dokud má hodnotu.
 
Nahoru