Povídání u Podzimního pečení 2023

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
event%20logo%20Fall%202023%203.png

Zde se můžete podělit o své recepty na sladké dortíky, které napečete v nové události :)
 

Allotria II

Nováček
Hraji Foe už pěkných pár let, ale nikdy jsem neměla potřebu přispívat na fórum. Změny v letní události mě přiměly účet na fóru založit. Při pseudofotbalové události mi už cukala ruka, že opravdu napíši, ale teprve pseudopodzimní mě k tomu opravdu přiměla.
Za mně bohužel šly všechny tři poslední události do kopru. Z letní události vonící dálkami a mořem se stala zaplivaná smradlavá putyka, z fotbalové odstranili všechno, co měla společného s fotbalem (a že nemám fotbal ráda), a teď podzimní přišla o svou skořicí a jablky provoněnou kuchyň. Děkuji, nechci. Jestli Halloween dopadně obdobně, s Foe velmi pravděpodobně končím. Bez ohledu na to, co události nabízejí za budovy nebo odměny. Je vlastně jedno, jak se události jmenuje, její desing a mechanika s tím nemají vůbec nic společného a události jsou vzájemně zaměnitelné, přišly o svou jedinečnost. Škoda.
 
S novými mechanismy přišel i trend speciálních, velmi malých budov (většinou 3x2), které dávají přehnané bonusy a které jsou dostupné po zaplacení reálnými penězi (ať už v podobě řady s odměnami navíc nebo dia na eventovou měnu). Jinými slovy, celé FoE je jen o tahání peněz z hráčů a stavění co nejvyššího počtu těchto speciálních budov. Má to ale háček. Hráči, kteří si stihli na všech světech (nebo alespoň na většině) postavit dia farmy, nemusí řešit tento problém, protože eventovou měnu si jednoduše mohou dovolit koupit ve velké míře za dia, a postaví si tolik nových eventových budov (které dávají dílky již zmíněných budov 3x2), že nemají potřebu kupovat odměny navíc. Takže nám vzniká situace, kdy hráči, kteří jsou noví nebo nestihli dia farmy postavit (před zrušením studánek přání jako denního speciálu v eventech), nemají možnost našetřit dost dia, na dvě nejvyšší ligy v události (v jejíž odměně na konci eventu se malé našlapané budovy objevují spolu se zlatým vylepšením aktuální eventové budovy) bez zaplacení. Tudíž, jediné reálné využití dia (pro lidi bez farem) je koupě rozšíření města, a pro nadšence do CB, k rychlé stavbě oblehů.

A co tím vším chtěl básník říct?

Žádná hra by neměla být o tom, že hráči musí platit reálnými penězi, aby dosáhli na lepší odměny. Od toho by měla sloužit speciální měna hry, jak tomu dříve bylo. Reálně, jediné co by se změnilo by bylo, že by si hráči, kteří pracně šetřili dia, mohli dovolit pár odměn navíc, čímž by se jim zvýšila radost ze hry a chuť hrát eventy i přes nudné (a s eventem nesouvisejícími) mechanismy. Investovala jsem do hry spoustu svého času (hraji ji už 1787 dní), tudíž nechci jen tak skončit. Upřímně doufám, že se v INNO najde někdo, kdo hru zase povznese, protože se nachází skoro na dně.
 

Elrrond

Turista
Takže inno odstraňuje vše co na události je trochu zábavné a chrlí jednu za druhou. Už minulou jsem nehrál a tato nebude lepší. Koukám že nastavili mechanismus, pořád něco skládat dohromady. ani ty budovy mi to nevynahradí.
Musím říct že ten neustálý skládací mechanismus mě vyloženě nebaví, a v mém okolí se hráči právě proto začali odpojovat a končit. Nemá to s událostí nic společného, klidně to nazývejte pravým jménem Jewell. A všechny události jeďte stejně, to že to má jiný obrázek na věci nic nemění. Je to jednoduše nuda. Má cenu to vůbec dál hrát?
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Dost mě ta hra bavila, eventy taky. už tomu tak není a co jsem se přidal na forum zjišťuju že já a můj cech nejsme jediní, koho tohle všechno už otravuje.. vynechávám event.. a postupně vynechávám celou hru. Jen bych znovu psal co už tady příspěvky nade mnou.
 

Ažmilid

Turista
Abych rozproudil diskusi, budu se svými předřečníky nesouhlasit. Líbí se mi, že FoE nahrazuje eventy, které stačilo "odklikat", za mini-games, u kterých se musí přemýšlet. Je to zábavnější. A nevadí mi, když použijí osvědčený engine v jiném grafickém kabátě. Pro kontext: hraji od r. 2015, jsem inventář :).
 
Líbí se mi, že FoE nahrazuje eventy, které stačilo "odklikat", za mini-games, u kterých se musí přemýšlet.
U jarního eventu, fotbalu i amerického fotbalu jsi sakra musel přemýšlet kterého hráče se vyplatí vzít, aby to bylo co nejefektivnější. A to nemluvím o Pečení, kde se musela šetřit každá surovina. Ale z každého zvířátka, hráče či dortu spadla odměna s šancí na denní speciál. U nových eventů to tak není. U skládačky, která přijde se hráč na začátku musí rozhodnout, zda chce denní speciál z truhel nebo nedosažitelnou eventovou budovu z hrníčků (nebo z čeho).
 
Tak treba ted ve fotbale rozhodne padalo z tasek vice dennich specialu, nez u Peceni z dortu. A to nemluve o sanci kazdy den 2x.

U hrace premyslet? Vzdyt pokud nemel clovek za diamanty trenera, tak strategie byla jasna. :)
 

RomanS24

Člen
Mno tak další event kterej hrát nebudue :D a pokud dopadne takto i později vánoční event tak to vidím tak že se se hrou možna rozloučím, jako již dost hraču co přestali hrat. poslední dobou to je spíš jen P2W než pro zabavu, tenhle event kdy něco musí propadnout odněkud někam je spíš jen jak prodloužit již takto umírající hru ktera ma Event každy měsíc někdy i 2x měsíčně. dříve to bylo lepší
 

Borat

Člen
Jak kdesi u koho... Zrovna jsem vyházel zbytečné Lisovny, abych měl místo. Přišlo zlaté vylepšení... Jak jsem se mohl "strategicky rozhodnout", aby mě FoE nenapálilo a neokradlo? Mám hrát povinně betu?

A jestli tomu rozumím dobře, otravná Vinice si bude půl roku vyrábět stříbrné vylepšení, pak půl roku zlaté vylepšení a pak tady bude teprve komplet eventovka. A to vše na ploše 3x7. Mezitím proběhne 5 dalších eventů...

Tomu říkám strategie! Jeden neví, na co se vykašlat dřív. Farma na hru zdarma potřebuje plno místa. Kam pak strkat eventovky? Tak mě napadá, FoE pracuje na vybombardování silných měst hráčů, jak Moskva. :cool:
 
Naposledy upraveno:

DanielCZ84

Komentátor
A kdo vás nutí vyhazovat budovy. Já lisovnu stále mám a ani mě nenapadlo to vyhodit to radši vyhodit 10 šachovnic. A návic je teď zřejmě všem jasný že zlatý vylepšení může přijít na cokoliv, takže strategie je nic nevyhazovat.

A hlavní budova v eventu už v základu je slušná, a myslím že šikovnosti půjde dosáhnout na stříbro a pár fragmentů zlaté. Takže se bude čekat dva měsíce???..a co jako?? Cílem hry není mít vše hned, někteří sedí roky v jednom období, což taky nechápu, ale vypovídá to že prostě v této hře se výsledků dosahuje postupně.

Já prostě nevidím problém. Jsem hráč co za eventy neutraci dia., nemám farmu, pracuji 11 hodin denně, mám rodinu, hraju chvíli ráno a večer než usnu a chvíli během dvě když mám klid. A přesto se mi nestalo že bych za 20 měsíců hraní nedosáhl eventove budovy. Ano čekal jsem dva měsíce na pandí rezervaci, ale to znamená že budovu mám.

Hledáte problémy kde žádné nejsou
 

Borat

Člen
Na Svatyni pandy stačí Zlatá socha pandy 1x1. Někde jsem dal svatyni ze hry, někde čekám. 1x1 mě nevytáčí. 3x7 ano. Snad jen, Vinice je vcelku použitelná i bez stříbrného a zlatého navýšení. Pro změnu mám nové město, které Lisovnu dříve nemělo. Tak mám navíc úkol, Lisovnu z eventu vytěžit komplet. Což nevidím... Zlatá Lisovna zdarma až za 300 bodů. No nevím...

Základní problém, došlo k devalvaci všech budov. S novými CE se FoE přebarvuje na obranu. Fakticky musí hráč na "hru" FoE nuceně naskočit, jinak mu zůstává ve městě slabý nepotřebný brak. (A Lisovny jsem právě vyházel a nyní jdou znovu do hry. Jak jsem se to měl asi s předstihem dozvědět? Cítím se poškozen.)

Staré CE byly pro mě zdrojem diamantů. Podporovaly hru zdarma. Nyní jsou CE delší, otravnější a diamanty nedávají. Jen špiní inventář nesmysly. A pro jejich hraní musím překopat město a se ziskem plnit evenenty. Nové CE nechci, tak vlastně nechci ani ty eventy a ve výsledku nechci hrát takto stupidní FoE. To mi přijde jako dost velký problém. :cool:
 

Chimichurri

Psavec
Mohl bych prosím vědět k čemu je, nebo co obsahuje ta třetí( resp. první) truhla v události s názvem Podzimní ceny (za 375,00 kč) ?
Mám ji v obchodě spolu se stříbrnou a zlatou truhlou
 
Jak kdesi u koho... Zrovna jsem vyházel zbytečné Lisovny, abych měl místo. Přišlo zlaté vylepšení... Jak jsem se mohl "strategicky rozhodnout", aby mě FoE nenapálilo a neokradlo? Mám hrát povinně betu?

A jestli tomu rozumím dobře, otravná Vinice si bude půl roku vyrábět stříbrné vylepšení, pak půl roku zlaté vylepšení a pak tady bude teprve komplet eventovka. A to vše na ploše 3x7. Mezitím proběhne 5 dalších eventů...

Tomu říkám strategie! Jeden neví, na co se vykašlat dřív. Farma na hru zdarma potřebuje plno místa. Kam pak strkat eventovky? Tak mě napadá, FoE pracuje na vybombardování silných měst hráčů, jak Moskva. :cool:

Ty nenajdes ani sipku pri nakupu diamantu a opet tu tvrdis LZI..ta Vinice potrebuje na kazdy premiovy level 150 fragmentu.
Pri normalni hre ziskas 105 fragmentu stribrenho levelu..uplne v pohode lze dosahnout tehle mety. Takze cekas kolik..45/5...9 dnu na stribrny level.
Zlaty tu nebudu pocitat at si kazdy udela obrazek. sam.

Pul roku..tvl ty tvoje soudy a ani se nepodivas. se nedivim,nevidis sipku jak prase u nakupu diamantu,ale ..INNO krachuje. :)
 
Na Svatyni pandy stačí Zlatá socha pandy 1x1. Někde jsem dal svatyni ze hry, někde čekám. 1x1 mě nevytáčí. 3x7 ano. Snad jen, Vinice je vcelku použitelná i bez stříbrného a zlatého navýšení. Pro změnu mám nové město, které Lisovnu dříve nemělo. Tak mám navíc úkol, Lisovnu z eventu vytěžit komplet. Což nevidím... Zlatá Lisovna zdarma až za 300 bodů. No nevím...

Základní problém, došlo k devalvaci všech budov. S novými CE se FoE přebarvuje na obranu. Fakticky musí hráč na "hru" FoE nuceně naskočit, jinak mu zůstává ve městě slabý nepotřebný brak. (A Lisovny jsem právě vyházel a nyní jdou znovu do hry. Jak jsem se to měl asi s předstihem dozvědět? Cítím se poškozen.)

Staré CE byly pro mě zdrojem diamantů. Podporovaly hru zdarma. Nyní jsou CE delší, otravnější a diamanty nedávají. Jen špiní inventář nesmysly. A pro jejich hraní musím překopat město a se ziskem plnit evenenty. Nové CE nechci, tak vlastně nechci ani ty eventy a ve výsledku nechci hrát takto stupidní FoE. To mi přijde jako dost velký problém. :cool:

Tak to nehraj, aspon tu bude klid.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Mohl bych prosím vědět k čemu je, nebo co obsahuje ta třetí( resp. první) truhla v události s názvem Podzimní ceny (za 375,00 kč) ?
Mám ji v obchodě spolu se stříbrnou a zlatou truhlou
Truhla podzimních cen odemkne stříbrné ceny, a patrně při koupi těch zůstane a namísto nabídne zlaté ceny. Proč je tam však spolu s ostatními duplicitně netuším. :confused:
aaaxjII.png
 
Nahoru