Mrazivá diskuze o zimní události 2020

V mé úrovni přechodu mezi Dobou železnou a Raným středověkem?
Začal jsem hrát 28. listopadu a za tu dobu mám slušný progres - nevšiml jsem si, že by někdo momentálně postupoval rychleji. A za těch 12 dnů jsem dostal při nějaké příležitosti jednou myslím deset a jednou dva diamanty.
Tak o jakých dvou týdnech pro 3.000 kusů je tady řeč...?

musíš si vystavět světy na farmy....
 

traktorista

Odborník
Vzhledem k tomu, že s tím INNO už šetří víc než dřív tak to nějaký pátek zabere. Ale bez problémů se zatím dá hrát i bez farem a placení.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
otázka:jedna z odměn je Odměna z kalendáře:cituji:
"Otevři odměnu a získej klíč k dnešním dvířkům Zimní události.Pokud jsi už klíč dne našel,získáš místo toho šperhák!
Po otevření všech dvířek získáš hvězdy"...konec citace....
Kde si vzal tu citaci?
Ve speciální odměně za kalendář žádné hvězdy nejsou. V poslední den eventu by byly stejně tak trochu zbytečné :)

Ta debata je ale o tom, kde vezmeš 3.000 dia na zaplacení cen ze sobího spřežení, když jsi na počátku (i když slušně rozjeté) hry.
Pokud hraješ jen pár dní tak samozřejmě nejsi na takové úrovni abys dosáhnul na příjem 3000 dia za 14 dní, ale to tak prostě je. Hráči co hru hrají roky a dali do toho ten čas tak by měli mít nějakou výhodu oproti nováčkům ne?

Každopádně sbírka sobů je bonusová část události, ve které se dají získat odměny navíc, takže je to za dia. :)
 

Markowitz

Turista
Hráči co hru hrají roky a dali do toho ten čas tak by měli mít nějakou výhodu oproti nováčkům ne?
Tahle myšlenka je přesně podle které světové filosofie?? Takže např. Hamilton bude mít při kvalifikacích vždy odečtenu řekněme jednu sekundu, protože "už jezdí roky a měl by mít proti nováčkům nějakou výhodu"? Kdežto takový Nicholas Latifi naopak jednu sekundu přičtenou, protože "je nováček, tak ať se předvede"...?
Tohle myslíš vážně?

To, že jsou sobi bonusová událost chápu. Jak už jsem psal jinde, ty samotne ceny v dárcích jsou naprosto o ničem a k smíchu. Opravdu bych od někoho rád slyšel, k čemu mi mají být za pět dnů tři kozí farmy a dva nejobyčejněnší doškové domy, které si koupím za 1/50 až 1/10 toho, co mě stálo získat hvězdy k otevření těch dárků samotných.
Já nemám nic proti tomu, když je někdo zvýhodněn tím, že do toho sype peníze a skrz dia si může dokupovat, co chce. Ale tohle je úplně něco jiného.
Proto ještě jednou - bylo by to k pochopení, kdyby ten "bonus" byl za to, že se získá všech devět sobů. Ale platit za to, abych získal odměnu, je dost morbidní a přesně v mentalitě v Česku hezky nazývaných "šmejdů".
 

Svatej

Legenda
Záleží na tom, jak moc se snažíš a v jakém jsi cechu.
Pokud by se ti dařilo vyžírat v CB v diamantové lize boje na sektory se 4+ tábory (tedy bez růstu oslabení) tak dejme tomu za den uděláš 500 bojů (na 5ti sektorech). Šance na padnutí 25 dia je v dia lize 5% teda něco kolen 625 diamantů za den. Dejme tomu že 200 proinvestuješ zpátky do cechu na nákup táborů.
11 dní expedice krát 425 diamantů =4675 diamantů za 2 týdny (1 kolo expedice+odpočinkový čas) A to za předpokladu že budeš sám tábory kupovat. Dá se vydělat i víc.

Pokud budeš bojovat proti protivníkovi s oslabením 0, tak na to potřebuješ jenom dostatek vojáků = alík na lvl 20+ a kasárny.

Takže záleží na jaký úrovni máš alcatraz. ;)
 

Kayro

Znalec
upravím, pokud máme dvě dia farmy, jednu expediční a jednu plně studánkovou, užívající 50 studánek a více...

Expediční nám dá za týden v průměru 250
Studánková za týden v průměru 300

550 * 2 = 1100 za 14 dní jen za farmy, nepočítaje svět kde hraješ a jezdíš CE, CB....
Vynasob to trema protoze farem muze byt sest a jsi na tech trech tisicich.
 

d arvit

Odborník
upravím, pokud máme dvě dia farmy, jednu expediční a jednu plně studánkovou, užívající 50 studánek a více...

Expediční nám dá za týden v průměru 250
Studánková za týden v průměru 300

550 * 2 = 1100 za 14 dní jen za farmy, nepočítaje svět kde hraješ a jezdíš CE, CB....

těch 250 za expediční v průměru se mi zdá docela nadhodnocený (reálněji bych viděl 150-200)
z toho jak jsi formuloval studánkovou farmu by nováček mohl pochopit že mu stačí 50 studánek na 300 dia týdně - což je trochu nadhodnocené, opět se bavíme o částce 150-200 dia za týden
přesnější je uvést pravidlo na každých 100 studánek 50 dia denně

samozřejmě na tvé úrovni je to absolutně nereálné, vybudovat takovou farmu vyžaduje roky, ne měsíce

u tebe ani nemá smysl utrácet dia do budov (zvlášt v tomhle eventu) první doby jsou krátké a budeš v nich chvíli, troufám si říct že než dorazíš do budky nemá smysl se v nějaké době zaseknout

stejně tak nekoukej na možnost udělat 500 bojů denně to je pro tvé možnosti absolutně nereálné, bez dostatečných bonusů tě ani vysoký lvl alíku nezachrání a při ručnim boji si nedovedu představit množství času ani cech který by to umožnil

na tvé současné úrovni je nereálné získat takové množství dia, což neznamená že pro herní veterány to je taky nereálné, tam je reálné získat i 3000 za týden
Tahle myšlenka je přesně podle které světové filosofie?? Takže např. Hamilton bude mít při kvalifikacích vždy odečtenu řekněme jednu sekundu, protože "už jezdí roky a měl by mít proti nováčkům nějakou výhodu"? Kdežto takový Nicholas Latifi naopak jednu sekundu přičtenou, protože "je nováček, tak ať se předvede"...?

bohužel jsi uvedl špatné přirovnání, cílem této hry je se zlepšovat a získávat výhodu nad ostatními kterou využiješ v dalším boji, závody nefungují tak že první získá 1s náskok v dalšim závodu.

trochu bych to přirovnal k zápasům v bojových umění - nováček který trénuje pár měsíců nemá nárok proti veteránovi který trénuje desetiletí..

To, že jsou sobi bonusová událost chápu. Jak už jsem psal jinde, ty samotne ceny v dárcích jsou naprosto o ničem a k smíchu. Opravdu bych od někoho rád slyšel, k čemu mi mají být za pět dnů tři kozí farmy a dva nejobyčejněnší doškové domy, které si koupím za 1/50 až 1/10 toho, co mě stálo získat hvězdy k otevření těch dárků samotných.
k čemu jsou?? naprosto k ničemu, jak pro tebe tak pro každého jiného, jestli u toho vydržíš tak poznáš že všechny budovy ze standartní nabídky, včetně premiových za dia, jsou k ničemu, stejně jako spousta dalších věcí (např. u vetešníka nebo z expedice) klíčem je si mezi tim všim odpadem vybrat a získat diamant s co nejmenší investicí
 

Markowitz

Turista
trochu bych to přirovnal k zápasům v bojových umění - nováček který trénuje pár měsíců nemá nárok proti veteránovi který trénuje desetiletí..

Ne, to přirovnání vůbec nesedí. Veterán má mít proti nováčkovi převahu ve znalostech a zkušenostech, které mu daly roky praxe. Rozhodně ale ne ve vstupních podmínkách, resp. pravidlech. Strategie a taktika v bitvách, strategie získávání zfrojů pro rozšiřování města - tam mají být vidět ty rozdíly.
Tady se ale prezentuje nějaký event, který má být bonusový a " Podobně jako v loňské zimní události budete mít příležitost rozbalit úžasné dárky obsahující zajímavé odměny". Výsledek je ten, že jediný skutečný bonus je ta samotná Pekárna. Nic víc.
Já to celé prostě vidím jako "klamavou reklamu". Proto jsem použil tu narážku se šmejdy :) Tváří se to jako akce pro všechny, ale faktický smysl má jen pro někoho.

To s těmi domy byl samozřejmě sarkasmus; je mi jasné, že jsou k ničemu. Byla to řečnická otázka. Jenže to, na co narážím je, že k získání hvězd k otevření dárku s tím pitomým barákem bylo například třeba splnit úkol Vyřeš vyjednávání, který "sežral" zboží, rovnající se celé denní produkci všech továren! Tohle Tii nepřipadá šílené? Přiičemž to zboží je potřeba daleko více k odemykání technologíí a postupu po mapě...

Ale nechme té nikam nevedoucí debaty :). Mám ale dva faktické dotazy, na jeden jsi mi nahrál:
- v jaké době má smysl se nějakou dobu zdržet? Řeším to od začátku a když pomáhám sousedům a přátelům, tak se na ty města dívám, ale je to různé. Pozdní středověk...?
- co se stane s budovou Pekárny, až ten event skončí? Zmizí nebo zůstane a bude dál generovat to, co nyní?

Díky
 

d arvit

Odborník
Ne, to přirovnání vůbec nesedí. Veterán má mít proti nováčkovi převahu ve znalostech a zkušenostech, které mu daly roky praxe. Rozhodně ale ne ve vstupních podmínkách, resp. pravidlech. Strategie a taktika v bitvách, strategie získávání zfrojů pro rozšiřování města - tam mají být vidět ty rozdíly.
z tvého pohledu určitě, z pohledu veteránu jsou všichni na úrovni kdy maji všechna rozšíření, město maji složené pouze z eventovek a velkolepek které chtěji, možnosti a příjmy maji srovnatelné (ano někteří maji víc budov na útok, jiní na produkci fb, někdo má víc času a získává další zdroje přes arc/frontík/CB - ale všechno je to pro všechny stejné - jen se ukáží základy např. kdo má větší lvl arcu nebo schopnější cech v cb..

pro tebe je rozdíl jestli máš příjem fb 0 nebo 100 za den nebo bonus k útoku 0 nebo 100% pro veterány už neni extrémní rozdíl jestli maji útok 1000% - 1100% nebo příjem fb 1000 oproti 1100. zvlášt při spotřebě fb na další lvl VB

jediné čim se hráči liší je úroveň VB - ale u těch je problém že po překročení lvl 80 u většiny nárůst bonusu klesá na 1/10 ale zároveˇse rapidně prodražuje jejich stavba (např. mezi lvl 90 a 100 je malý rozdíl ve výkonu ale obrovský rozdíl v ceně stavby oproti lvl 70-90 nebo dokonce 30-40)

co s pekárnou?? za mě je ta budova/set budov zastaralý už ted, ale vždy existuje možnost to zvednou na tvou současnou úroveň přes renovačky - ale i to je za mě mrhání zdroji, ovšem pokud máš místo ve městě, potřebuješ ty bonusy tak jí má smysl krátkodobě postavit

možná ti to ted přijde šílené, ale to jen protože jsi na začátku a zboží má pro tebe nějakou hodnotu, v pozdějších fázích už je to jen další ,,bezcenná" surovina (jako mince, kladiva, medaile a vlastně i diamanty..) ve hře jsou jen 2 hodnotné věci, rozšíření města a produkce fb - být na tvém místě tak surky neřešim, napíšu několika top hráčům a poptám u nich pár stovek nebo tisíc surek co potřebuješ a zeptáš se na cenu - nevěřim že neseženeš za pár desítek/stovek bodů tisíce surek

v jaké době zastavit, popravdě ty doby jsou tak daleko za mnou že netušim jestli v nějaké je nějaká znatelnější výhoda - možná někdo bude vědět.
jak jsem psal první rozumná doba je budoucnost která nabízí snadné boje a proto v ní spousta hráčů zůstává roky..
na sousedy okolo nekoukej, půlka z nich je neaktivní a druhá do pár měsíců bude taky
 
Naposledy upraveno:
Tahle myšlenka je přesně podle které světové filosofie?? Takže např. Hamilton bude mít při kvalifikacích vždy odečtenu řekněme jednu sekundu, protože "už jezdí roky a měl by mít proti nováčkům nějakou výhodu"? Kdežto takový Nicholas Latifi naopak jednu sekundu přičtenou, protože "je nováček, tak ať se předvede"...?
Tohle myslíš vážně?

Tohle je trochu nevhodné přirovnání, nemyslíš?
 
Ale nechme té nikam nevedoucí debaty :). Mám ale dva faktické dotazy, na jeden jsi mi nahrál:
- v jaké době má smysl se nějakou dobu zdržet? Řeším to od začátku a když pomáhám sousedům a přátelům, tak se na ty města dívám, ale je to různé. Pozdní středověk...?
- co se stane s budovou Pekárny, až ten event skončí? Zmizí nebo zůstane a bude dál generovat to, co nyní?

První otázka je na diskuzi v jiném patřičném vláknu
například zde: Posezení u Jonika (pokec o všem)
nebo třeba lidí v cechu atd.

Druhá otázka, ano zůstává, tak jako každá eventová budova
 

dudasek

Znalec
Kde si vzal tu citaci?
Ve speciální odměně za kalendář žádné hvězdy nejsou. V poslední den eventu by byly stejně tak trochu zbytečné :)
citace je v bublině klíč/šperhák-než se promíchá a ceny se zabalí do dárků...právě mě to zarazilo.odměna "klíč/šperhák" se jmenuje stejně jako cena za otevření kompletního kalendáře a ještě se tam píše o hvězdách...proto se na to ptám.zřejmě chyby v překladu...
 
Nahoru